Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

farmnf

Velmi nereálná konverzačka! Takto život není. I já rozbil hlavu kamenem klukovi v parku a byl řešen rodiči. Dost drastická vzpomínka. Ale tento scénář psal prostě blbec (blbka). Opakuji: takto ten život není!!!! ()

arbitr

Divadelní hru jsem neviděl ani v Činoherním klubu, ani v Jihočeském divadle. Možná škoda, teď už na to nepůjdu, protože na divadle tato skvělá hra dostala určitě ještě větší prostor a propracovanější rozměr. Hvězdné obsazení filmu sice přineslo předpokládané koncertní výkony, zejména Jodie a Christoph mne nezklamali. Ale přece jen od Polanskeho bych čekal něco víc než jen přepis hry a výborné vedení herců. ()

baruss

Celý film pôsobí príliš divadelne, osobne si myslím že sa tomu dalo predísť používaním dlhých a extrémne dlhých záberov. To by presvedčilo diváka, že to čo sa deje na plátne je skutočné. Predpokladám, že divadelné stvárnenie musí pôsobiť oveľa lepšie. ()

Jizni Tlapa

Scénaristicky silné a společně s obsazením tvořící základní pilíř 70%tního hodnocení. Emočně dobře poskládané a poměrně slušně vygradované. Nemůžu se ovšem ubránit pocitu, (divadelní předlohu neznám) že to mohlo být o chlup dotaženější.. ()

ivan_drago

Nad všemi s jistotou ční Christoph Waltz, který z toho v mých očích dělá pětihvězdičkovou záležitost... Luxusně vystavěná fraška o lidské přetvářce a asi milionech dalších věcí... Nejlepší bylo, jak si každý přitakával každou chvilku s někým jiným... Jednotlivé minidialogy jsou perfektně dávkované a v celkovém vyznění snímku absurdní a naprosto vtipné... ()

Sonnik

A new comedy of no manners. Fajnová jednohubka. Celou dobu se člověk uchechtává. Hlavně tomu, jak Waltz neustále nasírá Fosterku. Jinak krásně napsané charaktery, každý úplně jiný. Skvěle vypointované dialogy a výborně vymyšlené přelevání jednotlivých "týmu", které se spolu zrovna hádají. Řadím na rovno s parádními konverzačkami, jako jsou Before Sunrise, Man from Earth, Sunset Limited, Interview atd. "Morally you're supposed to overcome your impulses, but there are times you don't want to overcome them." ()

DivX

Tak na tohle jsem se těšil jak malý kluk. Po 10 minutách jsem na to tlemil jak surikata na kosmickou loď. Takhle zkazit divadelní hru... s tak dobrými herci. 50% ()

ecceHOMMO

Ako to už býva, divadelné predstavenie prenesené na filmové plátno nedokáže túto transformáciu naplno zvládnuť. A divák akokoľvek sa snažiaci, nemá možnosť vnímať a nasávať energiu, atmosféru a pôžitok, ktoré by inak z divadelných doskách mal. A tak zaujme najmä námet, dobré herecké výkony....ale filmové stvárnenie má veľké trhliny....a natíska sa otázka, či to predsa len nemalo zostať iba ako divadlo. ()

markuc

Vyborne herecke vykony, diky nim ma film 3* a vlastne to na nem stoji, o nicem jinem to neni. Je to divadelni hra prenesena do filmu, takze herecke vykony je to, proc se na to clovek primarne diva. ()

Kaferano

Boha masakru jsem viděla celkem nedávno na divadle Ve Smečkách a byl to moc příjemný zážitek. Ani bych nečekala, že takovou komorní divadelní hru někdo převede do filmové podoby. Z podobných her se mi vybavuje akorát Kdo se bojí Virginie Wolfové. Bůh masakru je také záležitos dvou manželských dvojic, jejichž setkání se postupně pěkně vybarví. Roman Polanski zvolil vynikající obsazení a dokázal vystavět všechny situace v tempu, které udrží diváka zcela jistě při vědomí. Hudba k titulkům i povedený dabing příjemně doladily můj celkový dojem z filmu. ()

Belbo

Polanského filmy moc nemusím, ale tohle se mu povedlo. S alegantní lehkostí převedl do filmové podoby dramatický kus o "rodinných" problémech. Kam se hrabe "Kdo se bojí Viginie Volfové" a podobné topornosti dobře řemeslně zvládnuté, bez nadhledu a tvůrčího přínosu. Polanskému se povedlo parodií ukázat klišovitou prázdnost žánru rodinných tragédií a podobných sraček. ()

Helmutek

Konverzačka je to skvělá, fakt mě to bavilo (a párkrát dokonce i rozesmálo), ale pak ten film najednou přestal... - neskončil, prostě přestal, a to ve mně nechalo trochu rozporuplnej pocit. Zpětně si to vykládám tak, že to neskončilo stejně, jako tyhle věci v reálu taky nikdy neskončej, že to vlastně nějak uzavřít ani nejde, a to smysl samozřejmě dává, ale stejně by se mi líbilo víc, kdyby ten konec byl nějak přesvědčivější. Líbilo se mi ale to, jak ze sebe každej postupně (ať už postupujícím a vyvíjejícím se konfliktem nebo vyvíjejícím se alkoholem) strhává tu společenskou masku, pod kterou jsou všichni podobně nejistý, zmatený a zoufalý (ať už je to distingovaná dáma, jejíž multizeblití byl teda kontrast už trochu na hraně, nebo trochu buranskej žoviál nebo jeho hystericky přepíčená a povrchní manželka), až teda na telefonistu Alana - takovýho toho, o kterym si všichni na začátku řekneme, že to je asi trochu namyšlený a arogantní hovado, ve výsledku byl ale jedinej, kdo se nepřetvařoval a tu svojí rovinku si jel stejnou od začátku do "konce" - jedinej opravdovej. Ty jeho telefonáty byly snad nejlepšim leitmotivem filmu - fakt mě bavily, byly dobře napsaný i načasovaný v kontrastu s tim právě probíhajícim sporem, a předevšim to samozřejmě Christopher Waltz skvěle zahrál. A to titulkový uzavření - že kluci jsou spolu v pohodě, vlastně je to vůbec nesere a normálně se bavěj dál, to bylo taky skvělý: Někdy to jsou totiž jenom dospělí, kdo vytvářej a hledaj problémy tam, kde žádný nejsou - nebo minimálně doteď nebyly. Jsou to hlavně dospělí, kdo se vyžívá v marnosti a malichernosti, kdo si potrpí na pozlátku a na babrání se ve zbytečnostech. Jak řek Alan - Waltz: "Zkuste se na to podívat s odstupem. Děti z vás vysají život a opustí vás staré a prázdné. To je zákon přírody. Člověk pak jen vidí ty vysmáté páry u oltáře a říká si: 'Vy vůbec netušíte'! Ti chudáci nic netuší a jsou šťastní. A o tomhle vám nikdo neřekne." ♥ Prostě, klídek - kids are alright... Možná nic netušej, ale jsou vyladěný. Teda většinou. ()

Sfinkter

Snímek určitě více sluší divadelním prknům, protože jinak než teatrálně se zahrát nedá. Plus za příznivou délku a herce. ()

Hillock

Tohle se mi tak líbilo, že se mi nechce věřit, že je to podle divadelní hry, na což já nejsem. Smekám klobouk před hereckými výkony. ()

noriaki

Slušná konverzačka vytažená nad průměr perfektně zahranými postavami. Scénář umně balancuje na hraně mezi psychologickou sondou a konverzační satirou, a navzdory tendenci převážit na jednu či druhou stranu, projde celou stopáží bez zaváhání. Za to patří autorovi pochvala, avšak já bych byl radši kdyby Polanski přidal něco ze svého proslaveného citu pro napětí a vychýlil náladu směrem k dramatu. Od mistra jeho pověsti jsem čekal hutnější atmosféru. Naštěstí se herci nenechali omezovat a hlavně díky nim Carnage funguje jak má. Jodie Foster a Christoph Waltz představují obě tváře snímku, každý ze své vlastní pozice a oba jsou skvělí. ()

elanius

(60/2012, BluRay720p) / Slabota. Herecké výkony na úrovni, všetko ostatné ale ničím výnimočné teda nie je. Mne osobne by určite viac prospela dlhšia stopáž a poriadnejšie vygradovanie načatého. Súkromné poradie hercov: 1. Kate Winslet, 2. Christoper Waltz, 3. Jodie Foster, 4. John C. Reilly. (6/10) ()

Hnedoocko

Divadelní zpracování mě zaujalo o malinko víc, ale i tak jsem se náramně bavila, protože herci byli opravdu výborní! ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)