Pojďte se mnou létat (TV seriál)

Come Fly with Me

Komedie

Velká Británie, 2010, 6x30 min

Come fly with me? S touhle partičkou rozhodně ANO. Po Little Britain pánové Lucas a Williams opět na scéně a dle mého názoru vyspělejší, vyzrálejší a promakanější. Přeci jen už se zde tolik neobjevuje fekální a nechutný humor, jako v minulých letech. Vtipy mají větší nadhled a celkové propojení postav a vměstnání do jedné lokace jim svědčí i po stránce dějové. Jinak opět zde nejsme ochuzeni o obtloustlé dámičky, divně vypadající stvoření představujíc zaměstnance letiště a jiné prazvláštní figurky. Jen tak mimo děj, stejně by mě zajímalo jak to vlastně tihle dva mají v osobním životě.(14.4.2012)

Peter, Judith a jejich "Holiday from Hell" mě dostali vždycky nejvíc. Záchvaty smíchu jsem měl ale i u Precious a mnoha dalších. Chci buďto pokračování nebo další seriál od mistrů Davida Williamse a Matta Lucase. "Co obsahuje váš salát? - Hroznové víno.- To princezna nejí. - Jahody? - Ne. - Pomeranč? - Ne. - Guavu? - Ne. - Marakuju? - Ne. - Hrušky? - Ne. -Jablko? - Ano. - Angrešt? - Ne. - Meloun? - Ne. - Mango? - Ne. - Ananas? - Ne. - Takže jen jablka? - Ano. - Princezně jen jablko? -Máte v nabídce jogurty? -Ano, ten nejzdravější. Přivážený z Guernsey. -Princezna nesnáší jogurty." (9.10.2012)

Snad ještě lepší než Lucasův a Walliamsův předešlý projekt Little Britain, páč přízemní a trapné vtipy (zvracení apod.) nahradili humorem... ne, nebojte, o sofistikovanost tu ani tentokrát nezakopnete, ale je to zase bžunda nehorázná, tihle dva jsou prostě týpci, jejichž schopnost odehrát tucet charakterů, je neskutečná, hlavně Lucasova černošská prodavačka kafe Precious, to je výkon na Oscara :-)) Ale i Walliamsův imigrační úředník je libovej. Skvělá práce, borci, tak šup lup s něčím dalším.(22.9.2014)

Duo Lucas a Walliams opět jedou. Tentokrát si zvolili mnohem menší oblast zájmu, místo celé socio-kulturně-územní Británie zvolili jedu soukromou aerolinku. Překvapivě navázali tam kde skončili, snad s ještě větší fraškou a společenskou (tedy píše korporační) kritikou. Come fly with me nemá takové rozpětí a prostor jako poskytovala Little Britain, obzvlášť i s "cestou do zahraničí" a "USA", ale i tak se nešlo dost prostoru pro rozdílné a zábavné charaktery a nemálo situací. A to nejen komických, ale i absurdně dojemných. Vzpomeňte na to když se paparazzi rozkmotřili a zjistili, že jeden bez druhého nemohou být... ________ PS: Nechápu jak někteří uživatelé mohou hodnotit "Odpad!", obzvlášť ti, co mají Little Britain rádi. Copak si myslí že je to horší jak všechny sezóny Roseanne? Soudě podle jejich hodnocení ano. A proto jim přeji příjemnou obezitu a krásné a veselé kornatění tepen.(11.3.2011)

Perfektní. Kluci stárnou a leštěj svůj um. Jakoby se přechodem z velkejch ploch na malý zcentrovali, vyklidnili (rozuměj opustili trapnej genitálně anální humor) a nasadili jasnej rámec, ve kterym jednotlivý postavy dovedli téměř k dokonalosti. Ale už by to chtělo další věc, přeci jen, poslední výstřelek v roce 2010, to už je skoro pravěk.(6.4.2014)

• - Natáčelo se na letišti Robina Hooda v Doncasteru u Sheffieldu. (M.B)

• - První epizodu sledovalo na BBC1 10,3 milionů diváků, díky čemuž se stal titul nejsledovanějším pořadem roku 2010. (Dlee)