poster

Pojďte se mnou létat (TV seriál)

 • Velká Británie

  Come Fly with Me

Komedie

Velká Británie, 2010, 6x30 min

 • hrona
  *****

  Come fly with me? S touhle partičkou rozhodně ANO. Po Little Britain pánové Lucas a Williams opět na scéně a dle mého názoru vyspělejší, vyzrálejší a promakanější. Přeci jen už se zde tolik neobjevuje fekální a nechutný humor, jako v minulých letech. Vtipy mají větší nadhled a celkové propojení postav a vměstnání do jedné lokace jim svědčí i po stránce dějové. Jinak opět zde nejsme ochuzeni o obtloustlé dámičky, divně vypadající stvoření představujíc zaměstnance letiště a jiné prazvláštní figurky. Jen tak mimo děj, stejně by mě zajímalo jak to vlastně tihle dva mají v osobním životě.(14.4.2012)

 • departed
  ****

  Absolutně kreténskej humor, který ale pobaví a i když zachází třeba až do trapnosti, tak i přesto se uchechtnutí nevyhnete. Jako satira na letecký společnosti, zde konkrétně Ryanair (alespoň myslím, ale bije to do očí až moc) náhodou dost trefný. Člověk musí vnímat všechny ty narážky, jinak v tom uvidí fakt jen dementní postavy. Hodnoceno: 6 dílů.(3.9.2018)

 • Khumbac
  ***

  Musíme prodiskutovat skladbu stravy její královské výsosti princezny Anny. - Máte v nabídce ovocný salát? - Ano, máme. princezna, zbožňuje ovocný salát, ale může být maličko vybíravá... Co obsahuje váš salát? - Hroznevé víno?- Ne. - Jahody? - Ne. - Pomeranč? - Ne. - Guavu? - Ne. - Marakuju? - Ne. - Hrušky? - Ne. - Angrešt? - Ne. - Meloun? - Ne. - Mango? - Ne. - Ananas? - Ne. - Takže jen jablka? - Ano. Princezně jen jablko? Máte v nabídce jogurty? Aně přivážený z Guernsey. Princezna nesnáší jogurt.(11.8.2012)

 • GTS_PUNK
  ***

  Dokumenty z prostredia letísk sú takmer vždy zaujímavo spracované. Keď však v titulkoch figurujú mená Matta Lucasa a Davida Walliamsa, divák si môže byť istý tým, že toto nebude len taký obyčajný "dokument". Veruže to platí aj v tomto prípade, keď sa tvorcovia kultového konceptu Little Britain vracajú ako rôznorodí pracovníci jedného z najrušnejších letísk v Británii. S plejádou nových postáv prichádza aj množstvo nových scénok, zas a znovu založených na cynizme, suchom humore a miestami ľahkej kontroverzii. Podobne, ako to už raz fungovalo, dokážu jednotlivé postavy v skečov baviť aj tu. Ostáva však povedať aj to, že kvalitu pôvodného konceptu táto krátka šesťdielna séria nedosahuje. Keďže sa však celý seriál odohráva na letisku, tvorcom sa otvorili nové možnosti a divák má možnosť vidieť "prácu" zamestnancov naprieč celým letiskom, z ktorého by zrejme odlietať nechcel. Spomedzi postáv asi najviac bavia lakomý majiteľ leteckej spoločnosti Omar Baba, rasistický imigračný úradník Ian Foot, zamestnanec pre styk s VIP cestujúcimi Moses Beacon, if you´ll pardon the pun, či večne nespokojní cestujúci Peter a Judith. Niekoľlo menších cameo rolí si strihli aj viaceré herecké celebrity, medzi nimi napríklad David Schwimmer či Ruper Grint. Samotný humor nemožno vôbec označiť za zlý, divák sa na ňom dosť pobaví, ale k skutočnej dokonalosti tomu chýba tá maximálna nechutnosť, zvrátenosť a neokrôchanosť, ktorou si dvojica Lucas-Walliams v roku 2003 získali divákov. Come Fly with Me je však dôkazom toho, že dobrá skeč show s nápadom sa dá spracovať v akomkoľvek prevedení. Humor je tu síce výrazne jemnejší, ale stále má v sebe poriadnu dávku cynizmu, na ktorom si zakladá. Množstvo rôznorodých charakterov pasuje na toto svojské letisko skvele a monotónny hlas rozprávačky vzbudzuje dojem, že divák sleduje skutočný dokument. Niečo ako Ultimate Airport Dubai, len v zvláštnejšom britskom kabáte.(22.7.2017)

 • VasaX
  *****

  Duo Lucas a Walliams opět jedou. Tentokrát si zvolili mnohem menší oblast zájmu, místo celé socio-kulturně-územní Británie zvolili jedu soukromou aerolinku. Překvapivě navázali tam kde skončili, snad s ještě větší fraškou a společenskou (tedy píše korporační) kritikou. Come fly with me nemá takové rozpětí a prostor jako poskytovala Little Britain, obzvlášť i s "cestou do zahraničí" a "USA", ale i tak se nešlo dost prostoru pro rozdílné a zábavné charaktery a nemálo situací. A to nejen komických, ale i absurdně dojemných. Vzpomeňte na to když se paparazzi rozkmotřili a zjistili, že jeden bez druhého nemohou být... ________ PS: Nechápu jak někteří uživatelé mohou hodnotit "Odpad!", obzvlášť ti, co mají Little Britain rádi. Copak si myslí že je to horší jak všechny sezóny Roseanne? Soudě podle jejich hodnocení ano. A proto jim přeji příjemnou obezitu a krásné a veselé kornatění tepen.(11.3.2011)

 • - První epizodu sledovalo na BBC1 10,3 milionů diváků, díky čemuž se stal titul nejsledovanějším pořadem roku 2010. (Dlee)

 • - Natáčelo se na letišti Robina Hooda v Doncasteru u Sheffieldu. (M.B)

 • - Spoiler: David Schwimmer hraje ve druhé epizodě sám sebe. Je zadržený za pašování nelegální transsexuální pornografie o které prohlašuje, že ji veze Mattu LeBlancovi. Další nelegální předměty jsou prý pro Jennifer Aniston. Oba zmínění jsou jeho kolegové ze seriálu Přátelé (od r. 1994). (Ganka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace