Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Larrysbride

Na film jsem sla vicemene bez ocekavani vzhledem k tomu, ze japonska kinematografie nikdy nebyla muj salek caje... O to vice jsem vsak byla pri projekci prekvapena. Snimku nechybi temer nic; silny pribeh, romanticka zapletka i poutavych akcnich scen je tu dosyta a pritomnost misence Kaie pomaha divakovi japonske kulture lepe porozumet. Na 47 Ronin si jednoduse kazdy najde to sve. ()

klerik

Pohodovka. Fantasy prvky robia z akčnej béčkoviny solídny filmový zážitok. Západný prístup je fajn – divák sa aspoň nestráca medzi postavami ani motiváciami. Film je dostatočne samurajský a nepateticky hrdinský.... ()

Chrustyn

Jeden z těch filmů, kde opravdu zamrzí jeho výsledná podoba a každý si řekne o kolik mohl být lepší v rukách kvalitnějšího tvůrce. ()

mcb

Film předurčený k diváckému neúspěchu, ale zároveň další z megalomanských hollywoodských pokusů o oživení funkčního žánrového vyprávění z dávno zapomenuté doby. U 47 róninů je vlastně nejpodnětnější sledovat pronikání prvků východní kultury (samurajská "klišé" a legendy, stopy anime, přehnaný patos a heroizmus) do naprosto standardního blockbusterového kolosu, který i přes všechnu počáteční nezajímavost smysluplně pracuje s postavami (=psychologicky jednoduchými figurkami) a příběhem, jenž po vzoru japonských tradic dojde překvapivě nehollywoodského závěru. Z hlediska využívání různých žánrových vlivů mi to vlastně do jisté míry připomnělo loňského Osamělého jezdce, tentokrát jen zasazeného do země samurajů a bez adekvátního humoru a přehrávajících herců (i když u Keanu Reevese si nejsem jistý). ()

rollman1

Filmy s touto tématikou nevyhledávám, ale taky je nezprzním jen proto, že mě prostě nebaví. Tento snímek není až tak špatný jak jsem čekal, ale ani tak dobrý jak jsem doufal, že by mohl eventuélně překvapit. Já to říkal od začátku, že na trailery se nedá spoléhat, že tam uvidíme 50 příšer, samou akci atd. Ne! Akce tam jsou všehovšudy tři, ikdyž jsou pěkně natočené, kvalitně zvládnuté po efektové stránce, tak to prostě nestačí, mezera mezi akcemi je nudná, dialogy mě nebavili a já tak čekal 40 minut na další akci. Nebýt dobré finále ala Splinter cell, dal bych ještě nižší hodnocení. Takto z toho zůstává jakž takž dobrá fantasy s pěknými efekty a prostředím. ()

heyda

Kamera i výprava na dost vysoké úrovni, ale příběh si mě nezískal. Buď to mělo být pouze fantasmagorický a nebo si ty draky, kouzla a blázniviny měl rejža odpustit a udělat z toho čistě válečný-samurajský film. Mám z toho docela rozporuplné pocity, nicméně nuda to vyloženě nebyla a některé ty záběry opravdu braly dech. 40% ()

Flego

Skombinovať prvky mytológie, histórie a fantasy je niekedy zradné, posledné pokusy ma dosť sklamali. Možno aj z dovodu niektorých hodnotení som šiel do tohto filmu s dešpektom a som rád, že ma filmový nos nesklamal. 47 Roninov je zábavná rozprávkovo poňatá fantasy ( krvi sa tu nedorežiete, čo je po digitálnych výstrekoch v podobných filmoch príjemným faktom ) opretá o skutočnú udalosť, má svoje tempo bez hluchých miest, slušné súboje a triky. Záverečný boj mohol byť aj dlhší, o to viacej ma potešil samotný záver. ()

BMW12

Příběh se odehrává ve středověkém Japonsku. Lord Kira kníže jednoho knížectví vraždou druhého knížete získá jeho území. S tím se ovšem nesmíří samurajové, kterým zabil pána. Vezmou mezi sebe i Kaia (Keanu Reeves) a rozhodnou se pomstít Kirovi. Film se mi líbil, příběh byl fajn, film ctil i japonské samurajské tradice, vyskytovali se zde i nějaké ty příšery, ale né moc, takže to bylo fajn. Akorát mě překvapilo jak to u těch samurajů fungovalo, že pokud samuraj udělal něco špatného (i třeba né vlastní vinou), tak trestem byla automaticky smrt. ()

TheEvilTwin

Průměrná fantasy samurajská revenge story, která je díky pohádkové výpravě dostatečně odlehčená, aby se nemusela brát vážně a zbytečně historicky hejtit, ale výsledek mě ani tak nepřesvědčil. Vizuál i herci průměr, příběh přímočarý, akce mi až tak velkolepá nepřišla a s fantasy prvky si mohli tvůrci trochu vyhrát a vyždímat z nich více (kromě finále). Vyloženě neurazí a většina diváků uvidí průměr, ale pro mě to byla spíše ztráta času. ()

HellFire

Ať již úmyslně nebo podvědomě, 47 Ronin musím srovnávat s Posledním samurajem. Základní téma je totiž stejné - cizinec v cizí vesnici. 47 Ronin je ale narozdíl od Posledního samuraje festivalem digitálních efektů a čarodějnictví s nudným příběhem, o půl hodiny delší stopáží a bez filmové duše. Strašně mi vadilo, že v příběhu odehrávajícím se v Japonsku mluví všichni Japonci anglicky. Hodně to sráželo atmosféru filmu. Keanu Reeves se v prvních 45 minutách objevuje jen sporadicky a máte pocit, že je ve filmu jen pro větší publicitu. 45 minut. To je ten přelomový moment, kdy se ze zavrhovaného vyděděnce stane hlavní hrdina (to víte, když je nouze...) a přichází na řadu akce, kterou jste viděli v trailerech! Počkat, počkat, tady něco smrdí. Dalších 15 minut v tahu a pořád se jen kecá a kecá :(. ()

Pítrs85

Tenhle film mi dal jednu cennou radu do života- nikdy se nesnažte napravit něco, co někdo před váma posral, možná, že nebudete muset hned provádět seppuku, ale i tak si to dřív anebo později odserete ;-) ()

AlfaNumerO

Matrix v japonských reáliích? Ne. Neo jako vyvolený? Ano. Samurajové mluvící anglicky (není v pořádku - přístupnost bez titulků pro americký omezence). Splácání japonské kultury (není v pořádku). PG13 (není v pořádku). Očekávání ze závěrečné bitvy bylo veliké, ale nedostavilo se (není v pořádku). Emoce, které by se měly dostavit, se nedostavily (není v pořádku). Chvilky, kdy se člověk zasmál se dostavily (v pořádku), ovšem i ve chvílích, kdy se dostavit neměly (není v pořádku). Přál jsem Reevesovi konečně nějakou dobrou roli a opět se nepovedlo (není v pořádku). Celkové dojmy jsou hodně rozporuplné. Nečekal jsem skoro nic a to se také téměř dostavilo (není v pořádku). Obávám se, ze při dalším zhlédnutí bych se ukousal nudou (není v pořádku). Snad to bude mít aspoň komerční úspěch. 58% PS.: na Ko Sibasaki je radost pohledět (v pořádku). ()

SOLOM.

Někteří označují tento fantasy film za propadák, já nevím proč. Možná měli tvůrci velké oči a po peněžní stránce to nedopadlo podle jejich očekávání, ale jinak jako celek tento kousek docela obstál. Mělo to pěknou výpravu, kostýmy a ani herecké výkony nebyli vůbec špatné. Já se u toho i docela bavil a přestože to vskutku nebyla žádná bomba, vzešel z toho slušný film, který jsem určitě neviděl naposledy. Ko Shibasaki byla nádherná, Keanu Reeves i Hiroyuki Sanada jasnými tahouny a i soubojové pasáže se myslím vydařili. Navíc ČEST tu vyhrála na plné čáře. V mých očích lehce nadprůměrná záležitost. 60% ()

SLOTH

dát tomu dvě by nebylo odemne zas tak fér, nenudil jsem se i když to byla skvělá blbost. Keanu Jako japonský Neo je opět vyvoleným ()

kajda.l

Americký patos v japonském hávu s anglicky mluvícími herci, klanícím se Reevesem a jedním (ne)humorným šikmookým otyloněm. Z toho nic jiného než samurajský film bez (digitální) krve a naopak se spostou slziček vzniknout nemohlo. Že já nekoukl na trailer a přístupnost a tuhle barevnou srandičku s nepěkně vypadající CGI liškou a fosforeskujícím pavoučkem si neopustil. Ale tleskalo se, takže dětem se bude určo líbit. Lepší dvojka. ()

Will_X

Osobně mi to přišlo jako na horské dráze- nahoru a dolů. Chvílemi to vypadalo velice slibně a následně se to zvrhlo v trošku větší blbůstku.. Každopádně Keanu Reeves si to jako japonský Neo zaslouží. IMHO Kó Šibasaki docela not bad.. 55% ()

becki_tu

Troufám si tvrdit, že kdyby měl film vyšší rating přístupnosti a minimálně další půlhodinu na hlubší zasvěcení do jistě zajímavé mytologie, šel bych s hodnocením výš. Takhle je to jen slušný film o klasickém konceptu pomsty mezi znepřátelnými klany, bohužel bez výraznějších emocí či vyloženě dechberoucích scén. ()

Zoey90

Na mě to působilo celé takové moc kýčovité. V té poslední "úchvatné" scéně na mostě jsem vysloveně čekala, že ještě někde v dálce vybuchne Fudžisan. Což se nestalo a na 3 hvězdičkách se to udrželo, protože věřím, že muselo být velké pokušení tam Fužisan narvat. Scény mi neprošli nějak extra dobře propojené - nejdřív táboříme tady, najednou jsme v bambusu a ejhle, jeskyně! Ale co bych kvůli Akanishimu nevydržela a jeho nezapomenutelná scéna - máš na rolníka příliš jemné ruce, zůstane navždy v mém srdci spojená s hlasitým výbuchem smíchu. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)