Batman Rok jedna

• USA Batman: Year One

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiální text distributora)

PetrPan

Velmi vydařený batmanovský příběh, kde Batman hraje mírně druhé housle. Krátké, temné, atmosférické a přímočaré.. ()

klerik

Nie zlé, ale trochu moc rozkúskované. Gordon ako hlavný hrdina slušne funguje, Catwoman je tam zbytočne (vlastena aj Harvey Dent). Ako skladačka do zbierky fajn, ako samostatný film priemer. BATMAN VS. RED HOOD bol určite lepší... ()

SeBig

Zde exceluje komisař Gordon, kterej si celej ten animák krade pro sebe a je naprosto boží. Batman nebyl moc výrazný bohužel. ()

GigaPudding

Jasná pětka, protože je to téměř doslovné přepsání Roku jedna od Franka Millera bez nějakých výraznějších změn a je to taky i velmi "dospělé" na poměry animovaných filmů o superhrdinech, ale to byl vlastně Batman vždycky :). A protože je to prakticky okopírované stránku po stránce z původní předlohy tak to pěkně šlape dopředu, je v tom i trocha docela překvapivě násilných scén na poměry animáků a hlavně je tam uvěřitelný batman, na kterém je znova vidět co všechno si z roku jedna vypujčil i chris nolan. Animace velmi pěkná, barevnost slušivě tlumená a "vyblitá" a vůbec celé je to velmi pěkné a vytknout se tomu dá snad jen hlas batmana, který není špatný výkonem jeho představitele, ale neseděla mi tam barva jeho hlasu, ale na druhou stranu jsem si pak po chvíli zvykla a už mi to nepřišlo :). Jinak je to prostě super a ještě navíc bonusech byla showcase s catwoman, která měla i otočení náklaďáku :). ()

HellFire

Žůžasně nudné a nezajímavé. Batman je zde navíc ztvárněn jako nadčlověk s extrémní silou, což je věc hloupá. ()

Pítrs85

Miluju komiksy o Batmanovi z pera Franka Millera a Rok jedna je dost možná nejlepší z nich, takže jsem s velkým očekáváním skoukl tento animovaný film a... je to paráda! Co mě zaujalo na první pohled, asi logicky, byla ta krásná animace, žádné hranaté brady nebo dětinsky a přehnaně rozhopsané bitky. Naopak, Rok jedna se celkem dost vážně drží předlohy a tak je celý snímek temný a barevně utlumený- zkrátka takový, jak to máme u Netopejra nejradši. Co se týče příběhu, spíš než akční jízdu očekávejte detektivní příběh s až noir prvky- což je také v pořádku. A je fajn koukat na pasáže, ze kterých zcela očividně Christopher Nolan čerpal (myšleno samozřejmě z knižní předlohy). Silné 4* ()

ScarPoul

Frank Miller dokázal s Batmanom to, čo málokto pred ním aj po ňom. Jeho Rok Jedna patrí k mojim najobľúbenejším zväzkom aj keď som väčší fanúšik toho hrdinu z Metropolisu. Tento animák krásne predostiera príbeh napísaný Millerom. Aj na malom poli dokáže zápletku pekne rozviť. Je to prakticky bez hluchých miest a celé sa to nesie v tej tradične atmosfére 2D animákov, na akých som vyrastal. Som spokojný. Akurát, že zostanem skôr fanúšikom predlohy než tohto animáku. Dôvod? Nuž otáčanie stránok komiksu ma dokázalo vždy vtiahnuť viacej do imaginárnych svetov. Aspoň v tomto prípade určite. Stále sa ale jedná o nadštandartnú vec. Z porovnaním z ostatnými kreslenými dobrodružstvami tohto superhrdinu. ()

Caszidy

Nutno podotknout, že nový "flák" od DC Comics se klidně mohl jmenovat třeba Gordon: Stín nad okrskem, či nějak podobně, jelikož hlavním hrdinou zde paradoxně není netopýří muž, ale právě (zatím pouze) poručík Gordon. Nevím jak ostatním, ale mně tahle "změna" vůbec nevadila. Příběh a hutná atmosféra se posunuly někam k noirové detektivce, kterou eskapády Batmana, a zde málo využité Catwoman, pouze ozvláštňují. Animace je vcelku povedená a hlavně výrazně odlišná od předchozích počinů Sama Liu i Lauren Montgomery. K naprosté dokonalosti mi pak chybí pouze výraznější hudební složka a motiv. ()

adamo_znk

Taková zjednodušená animovaná verze Batman Beggins, s výbornou atmosférou zkorumpovaného a depresivního Gothamu. Do popředí se spíše než Batman dostává komisař Jim Gordon, což mi taky nevadilo a jeho postava byla z celého filmu zdaleka ta nejzajímavější. Škoda ale, že si film nezachová dynamiku a tempo celou stopáž - ke konci mě už nudil a některé pasáže mi přišly dost stupidní. Ale rozhodně zajímavý nápad a koncept - zobrazit během jednotlivých dnů první Batmanův rok v ulicích. ()

liquido26

MikeZ mě s prvním komentem k tomuto snímku předběhl o půl hodiny, nicméně s ním souhlasím. Neuvěřitelně temný, dospělý animák s přepychovou animací, skvělými voiceovery a hlasovým obsazením. Je to jeden z těch filmů, u kterých se mi chce skoro brečet, že skončil. Mít to tak dvě hodinky to by bylo něco. Docela bych si dal batmanovský seriál v tomto duchu. ()

corpsy

Na tak malej ploche sa takýto príbeh nedá poriadne užiť ( nečítal som grafickú novelu, ale verím, že ako komiks to bude naratívne lepšie ). Je to skratkovité a paradoxne nudné. Ale ako príspevok do animovanej DC tvorby, rozhodne nesklame. ()

PauloZ

Sam Liu opět dokazuje, že je mistrem v animovaném zpracování DC comicsovek. Nevím jestli jsem takový fanoušek, ale já opět nemůžu dát méně než 5*. Já to prostě žeru všema deseti :). Ano je tam pár nadsazených scén a je to dost na rychlo, ale je to kreslený komiks, proto mě to vůbec nevadí. Žádné zdržovačky. Year One je hodinový nášup o tom, jak se Bruce Wayne stane Batmanem a dá se "dohromady" s poručíkem Gordonem. Realizace je opět na výbornou. Já se velmi bavil a opravdu si tyhle animované nekompromisní jízdy užívám. ()

DEXTER099

Další perfektní animák z DC dílny.Příběh o vzniku Batmana a jeho prvních krocích v legendárním obleku netopýra.Je to další kousek,který by se takto napsaný nemusel stydět vstoupit i jako hraný film do kin.Za mě celkově 88% a pět hvězd. ()

ledzepfan

Za 5(ikdyž slabších) ..Proč taky né(?), když je to další perfektní animák, který s přehledem strčí do kapsy jakýkoliv hraný film o batmanovi(včetně nolanovských poloonanií).....Jinak perfektní dojem trochu kazí snad jen pocit, že jde o jakési intro k seriálu nebo sérii filmů=člověk by chtěl-přímo se nabýzející-pokračování a rozkreslování načrtnutých postav-ale toho se asi jen tak nedočkáme :/ ()

Kryton

Tohle není lepší než Batman vs Red Hood. Nebýt kratší stopáže, pak se to dá těžce dokoukat. Je to věrné převedení komiksu ano, ale někdy je absolutní věrnost předloze ku škodě. Btw. animace mě místy nešla pod vousy. ()

agentmiky

Výborný animovaný film přibližující začátky Batmana a jeho postupné spřátelení s detektivem Gordonem. Příběh je zde vykreslený velmi dobře, temná komiksová atmosféra Gothamu je perfektní. Těch 61 minut je velmi dostačujících. Kdyby byl film delší, možná by si ode mě neodnesl takové vysoké hodnocení. Velkým plusem filmu bezesporu je, že se zde něco pořád děje. Akce je přehršel a nemáte ani chvíli, kdy byste se nudili. Protože nejsem takovým čtenářem batmanovských komiksů, tak mě samotný děj týkající se korupce na vysokých policejních postech zaujal. Za mě dávám 80 % ()

gogos

Překvapivě zajímavý a překvapivě dobrý animák z dílny DC. Sledujeme zrození Catwoman i stvoření přátelství Batmana a Gordona. V jednoduchosti a údernosti je síla. 4* ()

Kaluž

Kdyby to nebylo tak zkratkovité, více se pracovalo s atmosférou a trvalo to alespoň 120 minut, tak si to těch pět hvězd zaslouží. Takhle je to sice věrné Millerově předloze (parádní scénář), ale tvůrci si zřejmě neuvědomili, že film je zcela jiné médium a tak pouze rozpohybovali a ozvučili komiksová políčka. ()

movieband

Další povedený animák s millerovským feelingem. Všechno je reálnější, než v jakémkoliv jiném netopýřím animáku. Gotham je peklem a Bruce Wayne spolu s Gordonem jsou uprostřed toho všeho a musí si prokousat svou cestu ke svým pozdějším pověstem ochránců Gothamu. Kromě těchdle dvou se objeví i jiné známé postavy, které člověka vcelku potěší. Za tu hodinu to všechno uběhlo tak dobře, že sem se ani nestíhal nudit. Gordonův příběh mě moc zaujal. 80% ()