Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

KcarlosK

Eddieho prostě musíte obdivovat a milovat. A samozřejmě mu fandit. To jak si celý život šel za svým, aniž by se bral příliš vážně, je na zamyšlení. Všichni ostatní mu nesahají ani po podrážky u bot. Jediná škoda je to, že na tom není ani zbla pravdy. Ale pokud jste majiteli srdce, tak vás za něj Orel zaručeně chytne. "Bo Derek." ()

Tauloo

Orel Eddie si u mě doskočil pro čtyři hvězdičky, čímž překonal na filmovém můstku i některé letošní blockbustery, na které jsem se vyloženě těšil. Nejde o žádný trhák, ale stejně si ke mě našel cestu, přesně jako hlavní hrdina neumětel, přes upřimné sympatie. ()

Foxlady1

Film jsme si pouštěli na doporučení s tím, že je to velká sranda. Rozhodně nás nezklamalo, že se jedná spíše o drama. Kdyby film nebyl natočený podle skutečné události, snad nikdo by nemohl věřit tomu, že je někdo takový šílenec jako Orel Eddie :-) ten srandovní človíček si vás ochočí hned od začátku svojí tvrdohlavostí a odvahou obětovat vše v cestě za svým snem. Film je dojemný, skvěle natočený kousek s nádhernou kamerou. Při závěrečném skoku jsem měla husí kůži a opravdový strach, zda to ten kluk zvládne. Skvělé herecké výkony obou hlavních postav dostávají film někam k 90%. Takže za mě tyhle ´´Britské kokosy na sněhu´´ mohu jen doporučit :-) ()

DreadfulPic odpad!

Naprosté zklamání! Ikdyž je film inspirován skutečným příběhem, scénář skoro kopíruje Kokosy na sněhu, jen není vůbec vtipný. Dělalo mi veliké problémy brát vážně pitvořiciho se Tarona Egertona, který ve snaze podobat se co nejvíce opravdovému Eddimu, maximálně přehrával a výsledkem byl "momentálně" zaostalý jedinec. Ani jeho urputná snaha dosáhnout cíle, překonávání překážek a výsledný happy end z toho nedělají dobrý film. ()

onevoice

Výborne som sa bavil. Ten Eddieho neutíchajúci elán a túžba stať sa olympijským športovcom bola neskutočná. Egerton zahral vynikajúco. Jackman skvelo sekundoval. Je to plné komických situácii. Čo sa týka životopisných filmov absolútna špička. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /docela dost pohádkové, někdy až hrůza - Hugh skáče 90 - ti metrovej můstek bez přilby, zato s cígem/, + /aspoň, že to není vymyšlený, když už je to dost upravený, docela vtipný to bylo, pozitivně natočeno/, hodnocení - zajímavý příběh s motivem jdi za svým cílem - rovnou za nosem v pohádkovém stylu, docela to šlo, někdy docela dost střelený, ale pobavilo to ()

somme

V hlavni roli nezdolne odhodlani, vytrvalost a vira. Kdy uz by to naprosta vetsina vzdala on sel dal. Tleskam. Jinak Taron muze delat co chce, ale tenhle Kingsman vypada dobre furt. ()

Hynais

Jsem moc rád, že jsem to viděl. Podle mě správným způsobem vyprávěný příběh s parádním mixem úsměvných, dramatických a dojemných scén. A líbila se mi ta přítomnost suchého anglického humoru, krásně to k "Eddie the Eagle" sedělo... ()

Kat_u_lik

Pokud budu hodnotit pouze film, tak ano všemi pěti *, film se hodně povedl, plyne velmi oddechově. Ale když jsem četla zajímavosti a i z jiných zdrojů, že v tomto životopisném filmu, vlastně nic moc životopisného není a že to ze skutečností moc společného nemá, tak to zamrzí. Chtěla bych jednou se dívat na film, který bude z alespoň 80% reálný... ()

maxi_tom

Najlepší feel-good movie v roku 2016 a pre mňa aj celkovo jedným z top. Už dávno ma takto nejaký film nedojal. Proste krásny film plný radosti a pohody. 5*(9/10) ()

Beginek87

Teda když jsem o tom filmu slyšel, očekával jsem děsnou hovadinu. Celkově jsem očekával i jiné pojetí filmu. Naštěstí moje očekávání bylo mylné a póza, kterou film zaujal, byla asi nejlepší možná. Film je děsně jednoduchý, stejně tak jako jeho hlavní hrdina, ale poutavý a v celé své podstatě i zábavný. To, že to filmaři trošku přibarvili, to je už jejich úděl, koneckonců to nebyl dokument, ale film inspirovaný skutečností. Já tomu posílám 5 hvězd a to i přes to, že efekty byly skoro jako z 90´. ()

JerryPilsen

Sympatické je,že se jedná opravdu o dobrý sportovní film.Problémem je,že se skutečným příběhem má společného pomálu.Od věku Eddieho,přes délky skoků až po detaily závodů.Klasická Hollywoodská true story. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)