Nenáročná zábava pro celou rodinu v tom nejlepším slova smyslu. Pro malé zvířátka, pro kluky všeho věku kaskadérské kousky, pro puberťáky a muže pod pantoflem Raquel "miss mokré pardálí šaty" Welch, pro ženy svatbu a šarm Belmonda - a pro intelektuály nádhernou Bebelovu dvojroli Mick - Bruno. Všechny ty dnešní ubohé francouzské pokusy o humor ukazují, jak je neobyčejně obtížné namixovat ten správný coctail se všemi těmi chutnými přísadami - lehkostí, nepodbízivostí, vkusem a citem pro gag...(28.4.2009)

Pěkná a relativně funkční exhibice skvělého Belmonda, schopného zvládnout i ty nejodlišnější polohy, ale jinak těm francouzským komediím jaksi nemohu přijít na chuť. Vtípky jsou lehce předvídatelné, děj také, smíchu u mě osobně poskrovnu a duševní obohacení žádné... Vcelku zábavné, nadnesené a svěží, to ano, nemohu říct, že by Zvíře bylo v něčem vyloženě nepovedené, ale do mého gusta se úplně netrefilo. 6/10(26.11.2009)

Ještě ne, ještě jsem nedokouřil svou poslední cigaretu! Geniální francouzská klasika a ohňostroj zábavy, plný neotřelých hlášek, gagů a kaskadérských kousků hlavního hrdiny. Dodnes jeden z vrcholů Belmondovy komediální tvorby. Tohle je přesně ten typ filmu, který nestárne a svou příjemnou atmosférou či kouzlem všech zúčastněných herců (v čele s nedostižným Belmondem), vás dokáže pobavit a rozesmát, ať už máte jakkoli špatnou náladu. Jasná volba, když si chcete zpříjemnit nějaký všední večer po namáhavém dni či si ještě vylepšit lenošivé nedělní odpoledne. Ve zkratce - skvělá dvojrole pro velkého Jean-Paula, v bravurní režii Claudea Zidiho. Netřeba dalších slov.(28.10.2014)

"Zvíře" jsem viděl poprvé (a na dlouhou dobu naposledy) jako dítě. Tehdy mě, neznaje název filmu, úplně odrovnaly scény s opicí. Dlouho jsem se po tomto filmu sháněl (mezitím se od známých dozvěděl jeho název), pídil všemi směry, až jsem jednoho dne na internetu narazil na jakousi stránku o filmech - ČSFD. Ano, vážně, "Zvíře" je film, jehož profil jsem si zde prohlížel jako svůj první. A nejen kvůli tomu jej mám tolik rád! Spíš i protože je vynikající, ztřeštěný a v každém momentu okuzlující a zábavný. Jean - Paul Belmondo (s výtečným dabingem Jiřího Krampola) v titulní roli přesně tak, jak ho máme nejradši. Okouzlující je rovněž tehdejší sexsymbol Raquel Welchová (v těch mokrých šatech je neskutečně nádherná) a hudba Vladimíra Cosmy, která jen tak z hlavy nevymizí. A při všech scénách s opicí se dodnes nemohu udržet :-). Osvěžující oddechovka made in France. 100%.(28.3.2009)

Na čsfd nejlépe hodnocený film s Belmondem. Říkám si, jak to, že jsem ho doteď neviděl? Film stojí na Bebelových parádních kaskadérských kouscích - a že jich je a ten závěr ! - a na komiksově dokonalé krásce Raquel Welch. To mi však tentokrát na 5* nestačilo. Po shlédnutí musím konstatovat, že Zvíře pro mne nejlepším Belmondovým filmem není (70%), i když v žánru komedie samozřejmě nadprůměr. Děj je jenom vata a legrace kolem Bruna nebo sociálního úřadu mě nebrala. Holt jsem u belmondovek zvyklý na jinačí, příběhovější těsto.(10.6.2012)

• - V epizodních rolích se v úvodu filmu objevuje francouzský zpěvák Johnny Hallyday a britská herečka a modelka Jane Birkinová. Oba ve filmu hrají sami sebe. (SeanBean)

• - Režisér Claude Zidi později litoval volby s Raquel Welch pro hlavní ženskou postavu. Na spolupráci s ní si ostatně stěžoval i sám Belmondo. Raquel Welch podle vzpomínek zúčastněných trávila neúměrné množství času v maskérně a zdržovala průběh natáčení. (argenson)

• - Jean-Paul Belmondo byl svou dvojrolí nadšen, protože v ní mohl kombinovat humor a akci. Měl radost, že se může vyřádit ve svých dvou nejoblíbenějších žánrech. (Pierre)