„A pak ji znásilnil!“ - „Čtyřikrát, z toho jsem si třikrát spletl pokoj.“ Úchvatný Bebel ve dvojroli narůžovělého Ferrari a kaskadéra tří tváří (rozverná, retardovaná a porostlá srstí), Cosmova ústřední melodie, co se diváka chytne jak měsíc abstinující klíště, mokrá "pak si ty oči ze mě zase vezměte" Raquel a salva rozpustilých gagů z vyhlášené francouzské kuchyně smíchu. Jinými slovy ta nejlepší esence Belmonda jakožto archetypu nespolehlivého svůdce. To znamená plodit ano, k výchově už raději nepustit..(13.11.2012)

"Kdybych byl chlap, co jsem býval, přeskočil bych zeď a znásilnil ji jako v Carpentras." Mike Gaucher a Bruno Ferrari jsou jedněmi z nejvtipnějších postav, které kdy Belmondo vytvořilo. Ono samozřejmě zaválelo v nejednom filmu, ale tenhle opičák, který si ještě nevykouřil svou poslední cigaretku, protože mu sociálka nevyplatila dávky na jeho neexistující rodinu, je prostě dokonalý. A když se do smršti vtipů zamotá neskutečná krása Raquel Welch a jemně se to promíchá, tak je teoreticky možné vytvořit dokonale zábavný film. A tím Zvíře rozhodně je.(25.11.2013)

Nenáročná zábava pro celou rodinu v tom nejlepším slova smyslu. Pro malé zvířátka, pro kluky všeho věku kaskadérské kousky, pro puberťáky a muže pod pantoflem Raquel "miss mokré pardálí šaty" Welch, pro ženy svatbu a šarm Belmonda - a pro intelektuály nádhernou Bebelovu dvojroli Mick - Bruno. Všechny ty dnešní ubohé francouzské pokusy o humor ukazují, jak je neobyčejně obtížné namixovat ten správný coctail se všemi těmi chutnými přísadami - lehkostí, nepodbízivostí, vkusem a citem pro gag...(28.4.2009)

Jako retard nebo gay je Belmondo k popukání, jeho handrkování s Welchovou mi ale nepřišlo vtipné vůbec. Scenáristicky šikovně postavená a nápaditá lidová zábava, která příkladně vytěžuje téma kaskadéřiny, kdy se hrdina fyzicky angažuje nejen před filmovými kamerami, ale neustále i v civilním životě (třeba když si zaběhne z hospody zatelefonovat). Výborná je scéna, kde Belmondo musí do zemdlení opakovat pád ze schodů kvůli hloupým chybám režiséra a hlavní hvězdy.(3.7.2016)

Belmondo tentokrát v dvojroli. Jednou jako kaskadér Mike a podruhé jako teplý herec Bruno Ferrari. Opět výborné kaskadérské kousky, které Belmondo kočíruje sám (scény s tygrem nebo ve vzduchu na letadle jsou fakt mazec) a obdivuhodné sexy vnady Raquel Welch (tu krasavici jsem si hlavně zamiloval jako Constance z filmové verze Tří mušketýrů z roku 1973). Zviře je nenáročná komedie, kde mistr Belmondo exceluje ve všech směrech.(7.4.2018)

• - Vladimír Cosma byl nominován na cenu César 1978 v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Bistro kam chodil Jean-Paul Belmondo se nachází v Paříži v ulici Rue Championnet. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Pastis, který do sebe ve filmu Jean-Paul Belmondo v jednom kuse nalévá, byl ve Francii v té době, ve které se film odehrává, vyráběn jako náhrada za tehdy zakázaný absinth. (kwaicheng)