Jako retard nebo gay je Belmondo k popukání, jeho handrkování s Welchovou mi ale nepřišlo vtipné vůbec. Scenáristicky šikovně postavená a nápaditá lidová zábava, která příkladně vytěžuje téma kaskadéřiny, kdy se hrdina fyzicky angažuje nejen před filmovými kamerami, ale neustále i v civilním životě (třeba když si zaběhne z hospody zatelefonovat). Výborná je scéna, kde Belmondo musí do zemdlení opakovat pád ze schodů kvůli hloupým chybám režiséra a hlavní hvězdy.(3.7.2016)

"Zvíře" jsem viděl poprvé (a na dlouhou dobu naposledy) jako dítě. Tehdy mě, neznaje název filmu, úplně odrovnaly scény s opicí. Dlouho jsem se po tomto filmu sháněl (mezitím se od známých dozvěděl jeho název), pídil všemi směry, až jsem jednoho dne na internetu narazil na jakousi stránku o filmech - ČSFD. Ano, vážně, "Zvíře" je film, jehož profil jsem si zde prohlížel jako svůj první. A nejen kvůli tomu jej mám tolik rád! Spíš i protože je vynikající, ztřeštěný a v každém momentu okuzlující a zábavný. Jean - Paul Belmondo (s výtečným dabingem Jiřího Krampola) v titulní roli přesně tak, jak ho máme nejradši. Okouzlující je rovněž tehdejší sexsymbol Raquel Welchová (v těch mokrých šatech je neskutečně nádherná) a hudba Vladimíra Cosmy, která jen tak z hlavy nevymizí. A při všech scénách s opicí se dodnes nemohu udržet :-). Osvěžující oddechovka made in France. 100%.(28.3.2009)

Zase jedna dvojrole pro Jean-Paula Belmonda! Místo chudinky spisovatele Merlina je tu smolař, kaskadér Mike a namísto šílence se zářícím úsměvem Boba, role Bruna Ferrariho! Styl Clauda Zidiho je opravdu zřetelný (to samé dýchá z Křidýlka nebo stehýnka nebo z Jeden hot a druhý čehý), ale to ani v nejmenším neznamená, že by byl špatný! Proč se mu asi říká nástupce Gérarda Ouryho!? Navíc role, kde Belmondo předstírá mentálně narušeného, aby mu zůstal invalidní důchod je zřejmě to, co si s oblibou zkoušel v realitě v dobách mládí a historka, kterou taky nechal okořenit svoji biografii.(5.1.2004)

Film s vynikajícími hereckými výkony, výborným humorem a opravdu převelice excelentní ústřední dvojicí (Jean-Paul Belmondo a Raquel Welch) mezi nimiž ta chemie funguje tak výborně, že si dlouho nepamatuji na film podobného ražení. Obzvláště pokud se rádi kocháte filmy s tématikou natáčení filmu nebo kaskadérských výkonů, tak zde si přijdete na své. A to nemluvím o tom, že samotný Belmondo zde ve své roli předvádí excelentní herectví. Klobouk dolu před tvůrci i herci. Tohle byla výborná ačková komedie, kterou vřele všem doporučuji. A ač jí dávám jen čtyři slunce, subjektivně k té páté chyběl jen milimetr. 80%(1.5.2014)

Belmondova dvojrole mě fakt dostala. Bruno Ferrari byl k sežrání. Belmondo je prostě zahrál skvěle a to jak je dokázal od sebe oddělit bylo prostě perfektně. Musím smeknout před Belmondovými kaskadérskými kousky. V jeho podání to prostě vypadalo jako brnkačka. Raquel Welchová byla okouzlující i když skákala z letadla nebo byla katapultovaná z toho batmanovského auta. Já jsem si tuto komedii užívala.(22.7.2012)

• - Futuristické vozidlo "SLX 3000" s obrovským křídlem, které Mike Gaucher (Jean-Paul Belmondo) v jedné ze scén řídí, je ve skutečnosti dovedně přemaskovaný Chevrolet Impala convertible ročník 1959. (Stejšn)

• - Ve filmu je celkem čtyřiadvacet kaskaderských čísel. Jean-Paulu Belmondovi automobilové scény připravoval osvědčený Rémy Julien. Letecké akrobacie zase Jean Salise a čistě fyzické sekvence chystal Claude Carlieze. (Pierre)

• - Jean-Paul Belmondo byl svou dvojrolí nadšen, protože v ní mohl kombinovat humor a akci. Měl radost, že se může vyřádit ve svých dvou nejoblíbenějších žánrech. (Pierre)