Ještě ne, ještě jsem nedokouřil svou poslední cigaretu! Geniální francouzská klasika a ohňostroj zábavy, plný neotřelých hlášek, gagů a kaskadérských kousků hlavního hrdiny. Dodnes jeden z vrcholů Belmondovy komediální tvorby. Tohle je přesně ten typ filmu, který nestárne a svou příjemnou atmosférou či kouzlem všech zúčastněných herců (v čele s nedostižným Belmondem), vás dokáže pobavit a rozesmát, ať už máte jakkoli špatnou náladu. Jasná volba, když si chcete zpříjemnit nějaký všední večer po namáhavém dni či si ještě vylepšit lenošivé nedělní odpoledne. Ve zkratce - skvělá dvojrole pro velkého Jean-Paula, v bravurní režii Claudea Zidiho. Netřeba dalších slov.(28.10.2014)

Zase jedna dvojrole pro Jean-Paula Belmonda! Místo chudinky spisovatele Merlina je tu smolař, kaskadér Mike a namísto šílence se zářícím úsměvem Boba, role Bruna Ferrariho! Styl Clauda Zidiho je opravdu zřetelný (to samé dýchá z Křidýlka nebo stehýnka nebo z Jeden hot a druhý čehý), ale to ani v nejmenším neznamená, že by byl špatný! Proč se mu asi říká nástupce Gérarda Ouryho!? Navíc role, kde Belmondo předstírá mentálně narušeného, aby mu zůstal invalidní důchod je zřejmě to, co si s oblibou zkoušel v realitě v dobách mládí a historka, kterou taky nechal okořenit svoji biografii.(5.1.2004)

To je taková pecka i po letech, že se od ní nedá odtrhnout. Původně jsem se po celodenním lenošení u bedny chtěla jen kouknout na snad nejkrásnější ženské tělo ve filmové historii, ale neodolatelný Belmondo v tradiční antidvojroli a božšká Raquel mě opakovaně vtáhli, zmáčkli, vycucli z posledních sil, aby mě nabili novu energií a radostí nad tím, že existují starosti typu nesmrtelnost brouka a nic víc není třeba pár okamžiků řešit.(29.12.2013)

"Doris, promiň, ta malá stařenka vedle tebe, - to je tvoje matka?" "Smůla, mohli jsme se dopňovat - já debil, ty semetrika" "Mějte slitování sociální paní, neberte mi mé dítě!"atd. Mohla bych tu napsat každičkou větu. Co slovo, to perla. Můj úplně nejvíc nejoblíbenější film. Na nic si nehraje, chce vás "jen" pobavit, rozesmát a to se mu daří, i když ho vidíte po sté. Jako ve všech francouzských komediích skvělí herci i v těch nejmenších roličkách, např. chlap, co sedí se ženou u oběda, když si k nim Mike přeskáče přes dvorky zatelefonovat nebo Claude Chabrol. A až tady na ČSFD jsem zjistila, že prodavačka, co viděla Savanu v ohni, je dnešní superpopulární komička Josianne Balasko (ano, ta nemožná herdekbaba ze Zločinu v ráji). Zvíře jsem viděla v kině na FFP jako děcko a pak mi po něm dlouho bylo smutno. Pak přišlo video a najednou jsem si ho mohla pustit kdykoli, což jsem dělala. Nikdy mě neomrzel. A jsem moc ráda, že to není mou nenáročností, ale že se líbí všem, i těm, co Belmonda zrovna nemusí. Když jsem si tu četla komentáře, znovu jsem všechny ty scény viděla a smála jsem se, zvláště u Enšpígla.(11.1.2010)

Jó, to byly časy, kdy ještě Frantíci uměly točit filmy! Možná to není intelektuální humor (k tomu to má tak daleko jako Bruno Ferrari k mužnému svůdci), ale Belmondo je prostě Belmondo a způsob, jakým pronáší ty své hlášky, je prostě nezapomenutelný! Takže ještě než si zapálíte svou poslední cigaretu, mrkněte na to.(1.1.2010)

• - Jane Gardner (Raquel Welch) v závěrečné scéně pilotuje letoun Fieseler Fi 156 Storch, který sloužil ve 2. světové válce na německé straně jako průzkumné letadlo. (Lucas87)

• - Ve filmu je celkem čtyřiadvacet kaskaderských čísel. Jean-Paulu Belmondovi automobilové scény připravoval osvědčený Rémy Julien. Letecké akrobacie zase Jean Salise a čistě fyzické sekvence chystal Claude Carlieze. (Pierre)

• - Futuristické vozidlo "SLX 3000" s obrovským křídlem, které Mike Gaucher (Jean-Paul Belmondo) v jedné ze scén řídí, je ve skutečnosti dovedně přemaskovaný Chevrolet Impala convertible ročník 1959. (Stejšn)