"Počkat! ještě jsem nedokouřil svou poslední cigaretu!" Naprosto brilantní komedie,můj nejen nejoblíbenější Belmondo,ale i nej. francouzský film.Jean-Paul je znovu dokonalý jako mužný Mike i jako teplouš Bruno Ferrari a vydatně mu asistuje nádherná Raquel Welch.Tuny dokonalých hlášek,zábavných kaskadérských scén a spousta dalšího,to je ZVÍŘE! 95 %(13.5.2010)

Jako retard nebo gay je Belmondo k popukání, jeho handrkování s Welchovou mi ale nepřišlo vtipné vůbec. Scenáristicky šikovně postavená a nápaditá lidová zábava, která příkladně vytěžuje téma kaskadéřiny, kdy se hrdina fyzicky angažuje nejen před filmovými kamerami, ale neustále i v civilním životě (třeba když si zaběhne z hospody zatelefonovat). Výborná je scéna, kde Belmondo musí do zemdlení opakovat pád ze schodů kvůli hloupým chybám režiséra a hlavní hvězdy.(3.7.2016)

Zvířete jsem si zde nevšiml, leda tak kostýmu opice, do kterého se hlavní protagonista obléká, když dělá reklamu na těstoviny, ale zato jsem registroval rovnou dva Belmondy. Jeden byl špičkový kaskadér a druhý velká filmová hvězda Bruno Ferrari, idol všech žen, paradoxně však všech žen se stranící pro svoji náklonnost k mužům. Ale hlavně jsou si oba k nerozeznání podobní, a proto kaskadéra Mikea angažují jako dubléra velké hvězdy v nebezpečných scénách. A právě Belmondova dvojrole je to nejlepší na tomhle filmu, spolu s rozverným hudebním doprovodem a řemeslnou režií slavného tvůrce komedií Clauda Zidiho. Belmondo sice maličko přehrává, ale vše se drží ve velmi roztomilé podobě. Jeho partnerce Raquel Welch jsem sice špičkovou kaskadérku moc nevěřil, ale Belmondo tady žádného dubléra nepotřeboval, s výjimkou jedné náročné scény s padákem. Z dnešního pohledu už je celkové pojetí filmu silně "out", vtipu je tam tak akorát a hlavně zásluhou Belmonda se jim dá zasmát. Když to tak vezmu, je to milá kravina na pátou. A ještě vynikající dabing měl velký podíl na snesitelném diváckém zážitku. Výsledek je pro mě poněkud "belmondovsky" ztřeštěný. 60%(2.4.2010)

• Marek1991

Je pre mňa až neuveriteľné pozerať na film zo 70. rokov s tak krásnou a tam aj celkom mladou Raquel Welch, priam na nej nechávať oči a pritom by mohla byť moja babka, nádhera. Škoda, že film si ma vôbec nezískal, bolo to také pobehovanie, bláznenie sa, prišlo mi to veľmi umelé a tie scénky dosť nezmyselné. Bolo vidieť, že sa snažia ukázať poprsie Rachel čo najviac, že vyrábali exibicionistické scény, ktoré ani nemali nejaký súvis a logickú spojitosť. Príbeh a dej proste mimo mňa, navyše sa mi zdalo, že mi film rýchlo ubehol napriek tomu, ako ich občas zvyknem inak pozerať. Vtipné mi prišlo len máločo a preto ošial nad týmto filmom považujem za prehnaný.(17.3.2014)

+3* po drahné době jsem si chtěl zopakovat tuhle francouzskou klasiku, kterou si pamatuju ještě z doby černobílé televize (barevnou jsme měli docela pozdě ;) Její sláva už vyčpěla a dospěláckýma očima mě už toli nebavila. Prostě lehká bláznivá komedie s naivním příběhem, která si své tři hvězdy zaslouží jen díky nostalgii. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](22.1.2017)

• - Film ve francouzských kinech dosáhl návštěvnosti více než tří miliónů diváků. Stejný úspěch měl také v Západním Německu, zatímco ve Španělsku dosáhl výrazně nižšího počtu návštěvníků a v Itálii nebyl v kinech uveden vůbec. (argenson)

• - Režisér Claude Zidi později litoval volby s Raquel Welch pro hlavní ženskou postavu. Na spolupráci s ní si ostatně stěžoval i sám Belmondo. Raquel Welch podle vzpomínek zúčastněných trávila neúměrné množství času v maskérně a zdržovala průběh natáčení. (argenson)

• - V epizodních rolích se v úvodu filmu objevuje francouzský zpěvák Johnny Hallyday a britská herečka a modelka Jane Birkinová. Oba ve filmu hrají sami sebe. (SeanBean)