Ked som pred par tyzdnami videl priemernu komediu s Belmondom MUZA Z ACAPULCA (1973), priblizne rovnaku porciu priemernej zabavy som ocakaval aj od tejto komedie, ale nastastie som sa mylil. Uz som sa bal, ze som mal Belmonda rad iba asi pred 20-timi rokmi a dnes mu uz neviem akosi prist na chut, ale pri tejto komedii som sa s chuti zasmial na mnohych scenach, hlavne na nekonecnych hadkach Belmonda s Raquel Welch. Super napad bol aj Belmondov dvojnik Bruno Ferrari a s nim spojene zameny osobnosti, alebo stale opakovany pad zo schodov. Jednoducho toto je presne ten typ blaznivej komedie, ktore zboznujem a urcite sa k nej rad opät niekedy vratim... 23.07.2010 _______ Jean-Paul Belmondo - (Mike Gaucher / Bruno Ferrari) +++ Raquel Welch - (Jane Gardner) +++ Dany Saval - (Doris) +++ Henri Génès - (Camille, majiteľ bistra) +++ Raymond Gérome - (Hrabě de Saint-Prix) +++ Jane Birkin - (Hvězda) +++ Johnny Hallyday - (Mužská hvězda) +++ Hudba: Vladimir Cosma +++(23.7.2010)

To je taková pecka i po letech, že se od ní nedá odtrhnout. Původně jsem se po celodenním lenošení u bedny chtěla jen kouknout na snad nejkrásnější ženské tělo ve filmové historii, ale neodolatelný Belmondo v tradiční antidvojroli a božšká Raquel mě opakovaně vtáhli, zmáčkli, vycucli z posledních sil, aby mě nabili novu energií a radostí nad tím, že existují starosti typu nesmrtelnost brouka a nic víc není třeba pár okamžiků řešit.(29.12.2013)

Jedna z nejpovedenějších komedií s nesmrtelným Belmondem, kterého doplnila okouzlující Raquel Welch. Nezapomenutelné hlášky a vtip v každém záběru opravdu stojí za to. Zkrátka tuhle záležitost by si neměl nechat ujít nikdo, natož fanoušek Belmonda. Vřele doporučuji, neboť na mne to udělalo veliký dojem už když jsem ji viděl poprvé jako malý kluk. 90%(18.11.2010)

Snímku nemožno uprieť dravosť, poctivé kaskadérske kúsky, chytľavé naháňačky a svižný dej, ale to je asi tak všetko. Belmondo očividne prehráva a nestíha meniť role, kde v tomto období skákal z jedného filmu do druhého tak, že s jedným typom charakteru odohral niekoľko filmov. a je to cítiť najmä na feelingu jeho postáv, ktoré sa mi miestami po pár filmoch spätne dokonca plietli a týmpádom neboli ničím výnimočné. 55%.(19.10.2015)

Zvířete jsem si zde nevšiml, leda tak kostýmu opice, do kterého se hlavní protagonista obléká, když dělá reklamu na těstoviny, ale zato jsem registroval rovnou dva Belmondy. Jeden byl špičkový kaskadér a druhý velká filmová hvězda Bruno Ferrari, idol všech žen, paradoxně však všech žen se stranící pro svoji náklonnost k mužům. Ale hlavně jsou si oba k nerozeznání podobní, a proto kaskadéra Mikea angažují jako dubléra velké hvězdy v nebezpečných scénách. A právě Belmondova dvojrole je to nejlepší na tomhle filmu, spolu s rozverným hudebním doprovodem a řemeslnou režií slavného tvůrce komedií Clauda Zidiho. Belmondo sice maličko přehrává, ale vše se drží ve velmi roztomilé podobě. Jeho partnerce Raquel Welch jsem sice špičkovou kaskadérku moc nevěřil, ale Belmondo tady žádného dubléra nepotřeboval, s výjimkou jedné náročné scény s padákem. Z dnešního pohledu už je celkové pojetí filmu silně "out", vtipu je tam tak akorát a hlavně zásluhou Belmonda se jim dá zasmát. Když to tak vezmu, je to milá kravina na pátou. A ještě vynikající dabing měl velký podíl na snesitelném diváckém zážitku. Výsledek je pro mě poněkud "belmondovsky" ztřeštěný. 60%(2.4.2010)

• - Jean-Paul Belmondo je známý tím, že se v nebezpečných scénách svých filmů nenechává zastoupit kaskadérem. I v tomto snímku si většinu náročných sekvencí odehrál sám, včetně závěrečné scény s vrtulníkem. Režisér měl však velké obavy, aby se Belmondo nezranil, a proto k natočení zmiňované pasáže svolil až ve chvíli, kdy byl film téměř hotový. Během natáčení dalších scén si však několik zranění přivodit stihl. Při kaskadérské scéně, kdy několikrát po sobě padá z vysokých schodů v ateliéru, si velmi ošklivě podvrtnul kotník a při natáčení scény v zahradě zámku hraběte de Saint-Prix ho kousl tygr do ucha. (Vojcl)

• - Závěrečná scéna s lanem v kostele se natáčela pozpátku. (dandislav1991)

• - Film sa natáčal v obci Moisselles a v Paríži pri bazilike Sacré-Cœur a na Champs-Élysées. (dyfur)