Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown

Bitkári 2

Akční

USA, 2011, 100 min

• verbal

Michal Bílý, Věry Bílé syn, škaredý a oplácaný to amerikoafričan, se již nespokojí jen s minutovými roličkami tupých hovad v balkánských produkcích Žán Klóda. Má potřebu ukojit také své rešeržerské ambice a realizovat se ve skromné hlavní roli tupého hovada, kde může konečně naplno ukázat, jak umí dělat shyby, hýbat kozama a Valit tudo s šestnáctiletými dětmi. A tak nám naservíroval čtyři nesympatické nezletilce, z toho dva gaye, jednoho Frankesteinova syna a jednoho ultranesympatického kokotka, který je jakože zlý, co devadesát minut dělají sklapovačky a bouchají si do pytlíků, aby se pak mohli ve středoškolském přeboru vzájemně okopávat, dusit a kloubit si končetiny. Na pozadí toho všeho pašuje Míša melouny, aby bylo vidět, kdo je tady Sempai, dělá shyby a hýbe kozama, a sem tam někoho kopne svou otylou nohou, protože přece musí předvést, že on je ten nejzdatnější katarista a velký gururu! A dobro opět zvítězí!!!(1.9.2011)

• SICK_BREED

Ničím zajímavý fight film, který nejvíce trpí absencí čehokoli co by připomínalo děj a neuvěřitelnou naivitou toho co je divák nucen sledovat. Ilegální zápas s monstrózní reklamní kampaní na internetu, nabušený geekovský prodavač komixů jenž s klidem po chvíli tréningu dokáže přizabít tři chlápky a ubohá milostná konstrukce, která má podtrhovat nevyjasněné vztahy mezi hlavními postavami - to nemůže fungovat a také to nefunguje. Dvě hvězdičky za bitky na standardní úrovni které neurazí nikoho kdo rád pozoruje rozbíjení tlam. Nic víc bych ve filmu ale nehledal.(30.9.2011)

• Marek1991

Budem trocha spoilerovať. Michael Jai White si prihral vo filme skvelú rolu, no ten zbytok mi pripomínal Cristiana Ronalda, Casillasa, Frankensteina a chlapca vyznávajúceho Emo štýl, ktorý sa v priebehu filmu zmenil na neonacistu. Nechcem ich uraziť, len píšem ako mi pripadali, možno sú to v pohode ľudia. Troška drog, troška MMA, Cristiano nechá dievča kvôli prefarbenej striptérke, s ktorou si to rozdá pri tyči. Dievča po americky provokuje panica, ktorý sa jej páči z toho, že je homosexuál, nakoniec sa jej ho podarí dostať do postele, s tým, že vidíme, že si ju nevyholila, chalan nám ukáže aj riť a tak máme novodobý americký romantický film za sebou, ich kultúra už ozaj klesla, mňa ako kresťana to udivuje do akej žumpy ohľadom predmanželského sexu, ale to už aj u nás, takže ma tu asi veľa ľudí nepochopí. Teraz poďme však na ten turnaj, ktorý opustil atmosféru z Let's Dance 2 na detailami pochybný MMA, kde samozrejme nezmyselne vyradili favorita bez toho, aby k tomu dali niečo morálneho a normálneho a urobili nám z toho pseudošťastní turnaj, kde diváci nie sú v poriadku, ženy nám bez váhania ukazujú kozy a vyhraje nám náš novodobí romantický hrdina, ktorého náš režisér naučil robiť dieru do papiera a niečo z bojového umenia. Malo to nakročené k lepšiemu filmu od úvodu, keď som videl, že sa to nesnaží kopírovať žiadne filmy, no ono to nakoniec nemalo poriadny dej, čo je tiež veľký problém. Vykľulo sa z toho Béčko. Divákom ako mne, z toho zostane akurát spomienka na klip na stránke youtube.com a pár pochybností, či to za to stálo, lebo to bolo slabé.(5.6.2013)

U druhého dílu jde hlavně o souboje. Nemá pevný a pořádný příběh. Vlastně je to o ničem, všechny pozitiva vycházejí z propracovanosti rvaček a profesionálních soubojů. Hlavně z jejich střihů a záběrů kamer. Konečné zápasy, nebo tréninky jsou doprovázený drsnou hudbou. Never Back Down 2 dopadlo celkem dobře.(3.3.2013)

• teutates

Michael Jai White je šulin bojových umění, ehm šaulin. Noó první "nikdy to lásko má nevzdávej" s pubertalním projevem a gay prostředím se mi líbilo mnohem víc. Přece jenom ty city, osudová láska, první past, kop a opět to gay prostředí jsou mému srdci o cosi bliž, než banda tupců, kterým jde jen o jedno a to jak si nakopat stylově prdel, tak. 3/10(22.9.2011)

• - Lyoto Machida, se kterým Case (Michael Jai White) trénuje, vyhrál v roce 2009 divizi ve váze Light-heavyweight pod organizací UFC. (JardaBauer)

• - Muž, který na konci filmu telefonuje z limuzíny, je “Big” John McCarthy, hlavní rozhodčí pro události pořádané pod UFC a také spolukomentátor zapásů MMA. Je také zakladatelem školy C.O.M.M.A.N.D, která učí a certifikuje rozhodčí MMA. (JardaBauer)

• - Čtyři hlavní hrdinové (až na Whita) pocházejí z MMA nebo UFC, což jsou originální soutěže, kde se zápasí v klecích. (Ouwen)