Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown

Bitkári 2

Akční

USA, 2011, 100 min

• Marqta

Jak už jsem několikrát psala, mám slabost pro mláticí filmy a když tam navíc ještě pobíhá pár namakanejch borců do půl těla...Abych to shrnula, příběh neni nic extra, jedná se spíš o bojové a tréninkové záběry, než o nějaké zapletené dějové pozadí. Nicméně se na to ale dobře kouká :D Povedená je i kamera a hudba. Chápu, že je asi hodně složité natočit solidní bojový snímek s kvalitním příběhem, ale na druhou stranu je pravda, že po 60 minutách má člověk celkem dost stále se opakujícího scénáře a jen tuší, že se nic nezmění až do konce. A ještě nesmím zapomenout vyzdvihnout Evana Peterse v roli bojového dohazovače. Silnější dvě hvězdičky.(12.10.2013)

O něco slabší odvar jedničky, kterou se to místy příliš inspirovalo. Postelový scény mi připadaly docela zbytečný a omáčka filmu nic moc. Fighty byly ale zvládnutý opět výborně, i když s předvídatelnym koncem. Kromě toho tam byl na poslední chvíli hodně uměle vytvořenej padouch. No... vychází mi to na lepší tři hvězdy, což je určitě škoda.(27.6.2013)

Dvojka sa uberá torchu iným smerom než prvá časť, nehovrím že zlým, no jednotka mi sadla určite viac. Fighty boli fajn, partia hlavných hrdinov taktiež a Caseov súboj v putách s tlupou policajtov s obuškami ma potešil asi najviac z celého filmu. Určite jeden z tých lepších priemerov čo sa týka motivačno-športových filmov.(4.3.2014)

Adrenalinová jízda, která je drsnější a akčnější, než jednička. Těžko říct, jaký díl je lepší, jedničku jsem měl jednu dobu v top-ten, s odstupem však mám jiný pohled a dá se říct, že oba díly jsou si stejně rovni. Chválím skvělou choreografii, často surové souboje, spousta krytů, úhybů, vychytávek, je toho docela dost. Chválím herecké obsazení, sakra v pohodě je, spousta motivačních rad do života, monstrózní soundtrack, občas pěkné holky, minimum dialogů, zajímavý scénář, potěší aj odkaz na jedničku, tréningové metody, tréningových scén je zde požehnaně, kamera v pohodě, dost často velká přehlednost, takže spokojenost. Co bych vytkl, možná minimum hlášek, filmu by určitě slušel nějaký slušný Český dabing, je to na hovno, když máte souboj a cápek vám do toho kecá, dál těch pravých soubojů je málo, mohlo klidně být delší, na pravou akci si počkat, až ke konci, tam se to sice rozjede, ale souboje jsou občas několikavteřinové, nebo ta kamera, čumí nahoru, místo toho, aby snímala souboj. Nejlepší zážitek, bitka MJ, to je top! Rozhodně doporučuji, malinko otevřený konec, neuškodila by trojka. Dávám 10/10(16.7.2013)

Každý to bere jinak. Pro mě byla jednička jedním z těch oblíbených. Tohle už beru jako lehce nadprůměrnou bojovku. Založeno na podobném principu s větší dávkou soubojů a méně romantiky. Herci mírně tuctoví, dost připomínali styl ala Tatum. U Epsteina jsem si dokonce nemohl pomoct od srovnání s "Hobiem" z Baywatch. Jako celek to ale působilo dobře a jelikož to byli vlastně neherci, zaokrouhlím nahoru. 70%(9.9.2011)

• - Uvaďeč a DJ na Beatdownu je Eddie Bravo, mistr brazilského jiu-jitsu. Má i vlastní klub, kde vyučuje jiu-jitsu, jmenuje se Legends. (Rohata krysa)

• - Čtyři hlavní hrdinové (až na Whita) pocházejí z MMA nebo UFC, což jsou originální soutěže, kde se zápasí v klecích. (Ouwen)

• - Herec Todd Duffee, který ve filmu ztvárnil Tima Newhouse, je držitelem nejrychlejšího knockoutu v bojovém sportu UFC. Rekord připomíná scéna, kdy v Beatdownu jediným kopem pošle svého protivníka k zemi. (Mr.Hudson)