Senna

• Česko Senna: Legenda formule 1 (více)

Dokument sleduje vývoj jeho života od roku 1984, kdy se stal jezdcem Formule 1, až do jeho předčasné smrti o dekádu později. Film Senna zkoumá život a práci trojnásobného světového šampióna, jeho fyzické a duchovní úspěchy na trati, jeho perfekcionalismus a téměř mýtické postavení, které získal po své smrti. Film byl natočen ve spolupráci s rodinou Ayrtona Senny, která dala povolení, aby se právě tento snímek stal první dokumentární sondou do jeho života. Dále spolupracoval i Management F1, který poskytnul zatím neuveřejněné záběry a také Institut Ayrtona Senny, charitativní organizace, která vznikla po jeho smrti a podporuje přístup ke vzdělání pro miliony chudých brazilských dětí. (HBO Europe)

CaMMe

Na tenhle dokument je lepší koukat a nic o F1 nevědět. Pokud to alespoň trochu sledujete, o Sennovi musíte vědět a pak vás v tom filmu prakticky nic nepřekvapí, takže to není úplně ono. Nic to nemění na tom, že "byl nejlepší jezdec co kdy žil". 75% ()

dundy666

O formule se moc nezajímám, ale v tomto filmu šlo spíš o samotnou myšlenku. Ať je člověk chudý, nebo bohatý, měl by následovat svůj sen a udělat vše, co je v jeho silách, k jeho dosáhnutí. Sennova vášeň byla silnější než on a on si toho byl vědom. Proto se nechal unášet svými instinkty a nebál se přitom riskovat svůj život. ()

frxXx

Medzi skalných fanušíkov F1 nepatrím(ale ako športový fanúšik mená spomínaných pretekárov som už počul). Napriek tomu - Film ma dostal! dostal ma aj samotný Senna, až som mal slzy na krajíčku. V niektorých častiach sa mi zdalo že vidim Sennu ako arogantného, nezodpovedného, namysleného, preafektovaného,vypočítavého, horlivého brazilčana, ktorý nevie prehrávať ale potom akoby to autor rýchlo upratal do stratena. Tak sa tvaril neštastne pred tým pretekom až som mal pocit že sám vletel do tej steny. Ale ako som ši čítal po filme diskusie na nete, zisťujem, že nebol všetkými len milovaný ale aj dosť nenávidený. Neviem teda či mám nechať svoje pôvodné 5* hodnotenie, lebo dokument by sa blížiť k skutočnosti, mal by vypočuť viac názorov, určite by som tu viac informácií uvítal. Ale odhliadnuc od toho ... by som sa už opakoval, to čo som spomenul na začiatku, musel to byť každopádne veľký a kontroverzný pretekár, ktorý pozdvihol túto súťaž! ()

gudlak1

Výborně natočený životopis jedné z největších legend F1 A.SENNY, zákulisí tohoto sportu a rivalita mezi A.Prostem, která přešla až v nenávist těchto dvou jezdců. Splněný sen v podobě mistrovskího titulu, boj a tvrdá práce, radost, výhry,smutek, emoce to vše najdete v tomto dokumentu. ()

HanZZeX

Tohle rozhodně není jen dokument, v dokumentech je vždy pouze Sennův stručný životopis a poté precizní rozbor nehody. Ale tady je celý Sennův život a jeho zákulisí. Úžasné! ()

MaxForValue

Je to trochu účelový, jednostranne zameraný dokument v štýle ukázať Sennu ako človeka dokonalého, dokument smerujúci k jednému, ku tragickej smrti, ale priznávam, ako som videl Sennu vydýchnuť, vydýchol som aj ja. To bol práve ten silný emocionálny moment, ktorý mnohým dokumentom práveže chýba. ()

cress

Ako som sa po prečítaní pár recenzií dočítal, vo filme chýbajú niektoré dôležité, ale pre divákom nie moc priaznivé informácie z období, ktoré na snímku "záhadne" niesu. Ale túto dokumentárnu drámu beriem ako oslavu fenoménu menom Ayrton Senna, pre mňa výnimočne talentovanú a skromnú osobnosť. Zanícení, rozhodnost, dokonalost. ()

N3O

V životě jsem snad ještě neviděl tak dobře zpracovaný dokumentární snímek o někom, kdo chtěl překonávat sám sebe. Bohužel jednu jedinou překážku nepřekonal.. vlastní smrt. ()

rottenpolo

Dokument o kariére legendárneho pretekára Formuly 1, Ayrtona Sennu trojnásobného majstra sveta, ktorého mnohí súčasní pretekári považujú za najlepšieho jazdca všetkých čias. Dokument poukazuje na prístup Sennu k pretekaniu, začiatky kariéry, názory osobností z jeho prostredia (Ron Dennis, Alain Prost...), rivalitu medzi ním a tímovým kolegom (Alain Prost), tragickú haváriu, pohreb. Dokument zaujme aj nezainteresovaných. PS: Posledný jazdec, ktorý umrel v F1. Od jeho smrti sa bezpečnosť v F1 neustále zlepšuje. ()

Kutkey

Absolutní dokumentární a životopisná špička! Pro mě třeba i nová fakta, jako třeba že Senna chtěl uctít památku Rolanda Ratzenbergera tím, že kdyby stanul u svého posledního závodu na stupni výtězů vyvěsil by spolu s Brazilskou i Rakouskou vlajku. ()

Maxwell28

Hooodně silnej dokument! Viděl jsem obě verze a ani u prodloužený jsem se nenudil. Trošku smůla je, že víte jak to dopadne :-( a přiznám se, že u konce jsem brečel jak malá holka. Jedno z nejjasnějších hodnocení jaký jsem tady kdy dal. ()

Ferenzo

Vynikající dokument o nejlepší jezdci Formule 1 všech dob. Dozvěděl jsem se o něm tolik nových věcí, jaký byl, jaké měl problémy s Prostem a spousta zajímavých zákulisních informací, rozhovorů a záběrů. Všem molivníkům F1 nesmí tento dokument utéct. 90%. ()

sergio4

Najlepší športový dokument o najlepšom pilotovi F1 všetkých čias. Krásny pohľad do čias, ked F1 nebola len o technologických vymoženostiach, ale kde o víťazstvách rozhodovali v prvom rade jazdci. Film je akousi poctou pre túto legendu. ()

skalicky

Otázka nezní proč ani jak a kdy,ale pro mě je nutnost....udělit tomu to dokumentu 5*,třeba že jsem se nemohl zbavit dojmu ,že je to jen subjektivní pohled režiséra,tak síla legendy zvítězila.Nejsem věřící člověk ale tohle bylo boží!!!! ()

J*A*M*B*O

F1 mám rád, a pozrieť si dokument o slávnej hviezde z nej som nemal problém. I keď na prvý pohľad pre niekoho nudný film, mne sa celkovo páčil a bol by som si ho schopný ešte niekedy pozrieť. Dávam 8/10 bodov. ()

64B

Skvěle zpracovaný životopisný film. Upřímně jsem prožíval všechna vítězství Ayrtona, jako bych byl on. Nejlepší z nejlepších jezdců F1 v historii. Pravý mistr světa. ()

PAVLIS

(SE) Průřez Sennovou kariérou, šikovně seskládaný tak, abychom dostali skoro až filmový příběh o jezdci, jemuž Bůh dal a zase vzal, což je divácky přitažlivé. Zvlášť když se dá důraz na nejkontroverznější situace jeho kariéry a trochu zatlačí v závěru na emoce. Prodloužená verze je ale už trochu rozvleklá, čemuž nepomáhá až třetina času věnovaná pouze poslednímu Sennovu závodnímu víkendu. Ve výsledku skvělý dokument spíše pro ty, co Sennu víceméně neznali. Kohokoliv trochu se zajímajícího o motorsport bohužel nemá moc čím překvapit. ()