Film i s dobrými hereckými výkony vcelku přehledným způsobem vysvětlí, co se stalo, když zvýšil FED úrokovou sazbu a co zbylo z CDO (toxická aktiva složená z hypotečních úvěrů). Aneb morální hazard vs světová krize. Film ukazuje lidskou nepředvídatelnost činů, za které nikdo nenese zodpovědnost. Nicméně film je zpracován tak, že se nenudíte: "He is a real fighter: There is a blood in a water, let´s kill someone." :D(6.11.2011)

• est

In the long run, we aren't all dead. 24. 12. 1913 První co film dobře ukazuje je to short therm myšlení. Uděláme (nebo neuděláme) intervention a zajímá nás co bude v zítřejších novinách. Druhé, že regulátoři vůbec nevědí co dělají a nestarají se o nezamýšlené důsledky. Ještě k "The Talk" a) nezačali od příčiny, ale od následku b) vyhledali si příčinu (more money) c) nic o intrest rates? d) wasn't regulated? hmm... Snad ani no comment to Bernanke charakter. Curtis Hanson mnohem lépe pochopil svět texas holdemu než příčin a následků v tržním systému. Jinak se jedná, na rozdíl od ostatních zástupců této subkategorie, o ne úplný odpad. Kdybych to měl opět shrnout: "film není vhodný způsob jak danou problematiku osvětlit, howk".(30.11.2011)

• verbal

Jakmile začne jedna z největších světových lichev se stopadesátiletou tradicí třít bídu s nouzí, protože pár černoškých a latino "pracujících" už nemá takovou skvělou bonitu jako loni, kdy byli na pracáku a jako melouch prodávali drogy, nastává znovu celosvětový čas začít si vybíjet zlaté zuby, měnit je za chleba a pomáhat tak v začátcích nově vznikajícím, budoucím investičním bankéřům. Ale ty socky si určitě zasloužily mít vlastní dům, stejně jako právo nosit zbraň, se kterou mohou sveřepě bránit své prostornější varny cracku. A tak Kohn začíná troubit na poplach! Naštěstí ale máme pod palcem i největší PR oddělení světa, takže stačí brnknout Goldwynovi s Meierem, kteří všem těm pologramotům rychle vysvětlí, že my děláme jen poctivý a bezelstný business a za všechno může ta fuj, fuj macešská vláda, protože nás nechtěla zachránit! Ale co, něco málo jsme si za žní ušetřili, tryskáče nám zůstanou, tak proč nezačít investovat do filmu!! Demagogie v praxi.(6.3.2012)

Nejaké dokumenty na túto tému som už videl, ale od filmu som čakal niečo osobnejšie, divákovi bližšie. Hanson asi robil film len pre ekonómov a diváka na obrazovke neustále doprevádzajú odkazy na každú postavu, ktorá sa tu mihne. Jeho meno, firmu ktorú zastupuje, ich podiel na trhu atď a to po čase dosť lezie na nervy. Janko či Jozef z našich končín i tak p..u vie o amerických bankách, poisťovniach, ich majiteľoch a ich prepojenosti s s inými firmami, o hypotekárnych úveroch, trhu s nehnuteľnosťami a realitnej bubline...Nechcem spochybňovať herecké výkony, ani nasadenie tvorcov, len som čakal film pre širšie publikum. Výsledok nie je lepší než hociktorý dokument na túto tému. 60%.(5.4.2013)

,,VĚŘÍM AMERICKÉMU SNU. VLASTNIT DŮM JE JEHO SOUČÁSTÍ“..... /// Každej staví, kupuje, prodává..... a zisky v Goldman Sachs rostou a rostou....až do krize hypotečního trhu. OBJEM DLUHŮ, ZATĚŽUJÍCÍ VAŠI ZEM JI DĚLÁ ZRANITELNOU. Rekonstrukce událostí, maratón jednání aneb jak zastavit šířící se finanční rakovinu. Spousta telefonátů, silný i rezignující slova, ministr financí (Henry Paulson) snažící se řešit problémy, který brzy nebudou jen ,,americký sračky“. Krabice s nápady se vyprazdňuje a je opravdu zajímavý sledovat, jak jde celej finanční systém (pomalu – ale jistě) do prdele. Příběh, kterej psal život. Stejně jako dokument Finanční krize, nebo film Margin Call, dokáže nejen poučit takovýho ,,negramota“ jako jsem já a navíc i vtáhnout do víru událostí, který měli ,,vyléčit systém“. Prostě finanční konverzační drama, plný vyřechtanejch lidí, kterým (na chvíli) klesl zisk. Zdrcený hypotékáře nečekejte (ty bydlej někde vedle vás....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej bestseller, kterej napsal Andrew Ross Sorkin číst nebudu. 2.) Jsem obyčejnej člověk, kterej věří, že odborníci vědí co dělají (přece by mě nepůjčili, kdybych na to neměl....). 3.) Thx za titule ,,SoulM@te“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.1.2012)