Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

teutates 

všechny recenze uživatele

Takové to retrospektiva let ne tak dávno minulých, možná brzy opět součastných. Abych byl přesný obhajoba formou "někoho" prostřednictvím HBO (kterým je do toho ho*). Shrnu to… US. vláda dělala vše proto, aby „jakási“ finanční krize vůbec nevznikla (prý úplně vše), to že absolutně nic netušili, regulace bla, bla to je nesere, nerozebírá se. Poslední volba? Kapitalistická injekce bankéřům na půjčky. Bankéři je ojebali?! co udělá bankéř když mu někdo jen tak pučí 10 miliard USD, investuje je do puček... to jo. Takže kdo za to všechno může? Dementní lidé všude kolem 7/10 ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Tento film je o faktech a na faktech je stavěn jeho příběh. Zřejmě proto nezískal u zdejších komentátorů příliš velkou popularitu. Nečekejte žádné orgie, jachty ani hory bílého prášku. Zapomeňte na vulgarity zfetovaných makléřů. Tady se setkáte s majiteli a řediteli největších finančních institucí světa, které mají globální vliv. Ve fiktivních rozhovorech mezi nimi, prokládaných televizními zprávami a vazbami na politiky, je klíč k pochopení největší finanční krize v historii. A také odpověď na to, proč za ni nebyl a nebude nikdy nikdo potrestán. Viníci jsou totiž příliš velcí (mocní) na to, aby se mohli nechat padnout. Škody zaplatí jen malí a bezbranní. ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Jakmile začne jedna z největších světových lichev se stopadesátiletou tradicí třít bídu s nouzí, protože pár černoškých a latino "pracujících" už nemá takovou skvělou bonitu jako loni, kdy byli na pracáku a jako melouch prodávali drogy, nastává znovu celosvětový čas začít si vybíjet zlaté zuby, měnit je za chleba a pomáhat tak v začátcích nově vznikajícím, budoucím investičním bankéřům. Ale ty socky si určitě zasloužily mít vlastní dům, stejně jako právo nosit zbraň, se kterou mohou sveřepě bránit své prostornější varny cracku. A tak Kohn začíná troubit na poplach! Naštěstí ale máme pod palcem i největší PR oddělení světa, takže stačí brnknout Goldwynovi s Meierem, kteří všem těm pologramotům rychle vysvětlí, že my děláme jen poctivý a bezelstný business a za všechno může ta fuj, fuj macešská vláda, protože nás nechtěla zachránit! Ale co, něco málo jsme si za žní ušetřili, tryskáče nám zůstanou, tak proč nezačít investovat do filmu!! Demagogie v praxi. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

HBO HD - Nevím, proč většina hodnotí nízko a kriticky. Pokud nebudeme hodnotit fakta ohledně finanční krize, která nastala před čtyřma rokama, ale budeme pouze hodnotit zpracování tohoto dokumentu, měli bychom objektivně říct, že byl zpracován velmi dobře. Ano, film je o řečích, diskuzích a jiných ekonomicko-polických plcích, takže je třeba dávat pozor. Člověk se možná malinko bude ztrácet, ale poté mu to bude poměrně dobře vysvětleno, proč a jak se učinilo takové a takové rozhodnutí. Zkrátka a dobře...Too Big To Fail je beze sporu zajímavý dokument, který nám přibližuje, jak to vlastně tenkrát bylo. Taky běžnému občanovi ukazuje skryté skutečnosti, které se udály na pozadí jedné z největších hospodářských krizích. 70% ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Podobná záležitost jako další film od HBO - Recount. I tady člověk zná hlavní protagonisty a ví, jak to nakonec dopadne. Přesto si celý film udržuje slušnou dávku napětí, protože po téměř třech letech si jen ztěží pamatuju, která banka padla. Narozdíl od dokumentu Inside Job se film snaží být poměrně objektivní. Vláda je tu ta, která všechno umožnila. Banky této příležitosti využily a hloupost lidí jim poskytla prostředky. Většina postav navíc byla tak sympatická, že jsem se přistihla, jak jim fandím. Především William Hurt jako ministr Paulson tady získává na lidskosti, zatímco ve zmíněném Inside Job byl zobrazený jako vypočítavý milionář. Dá se říct, že má pro mě tenhle film větší výpovědní hodnotu než zmíněný oscarový dokument. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama