HBO HD - Nevím, proč většina hodnotí nízko a kriticky. Pokud nebudeme hodnotit fakta ohledně finanční krize, která nastala před čtyřma rokama, ale budeme pouze hodnotit zpracování tohoto dokumentu, měli bychom objektivně říct, že byl zpracován velmi dobře. Ano, film je o řečích, diskuzích a jiných ekonomicko-polických plcích, takže je třeba dávat pozor. Člověk se možná malinko bude ztrácet, ale poté mu to bude poměrně dobře vysvětleno, proč a jak se učinilo takové a takové rozhodnutí. Zkrátka a dobře...Too Big To Fail je beze sporu zajímavý dokument, který nám přibližuje, jak to vlastně tenkrát bylo. Taky běžnému občanovi ukazuje skryté skutečnosti, které se udály na pozadí jedné z největších hospodářských krizích. 70%(19.8.2012)

Tento film je o faktech a na faktech je stavěn jeho příběh. Zřejmě proto nezískal u zdejších komentátorů příliš velkou popularitu. Nečekejte žádné orgie, jachty ani hory bílého prášku. Zapomeňte na vulgarity zfetovaných makléřů. Tady se setkáte s majiteli a řediteli největších finančních institucí světa, které mají globální vliv. Ve fiktivních rozhovorech mezi nimi, prokládaných televizními zprávami a vazbami na politiky, je klíč k pochopení největší finanční krize v historii. A také odpověď na to, proč za ni nebyl a nebude nikdy nikdo potrestán. Viníci jsou totiž příliš velcí (mocní) na to, aby se mohli nechat padnout. Škody zaplatí jen malí a bezbranní.(10.1.2014)

Nejaké dokumenty na túto tému som už videl, ale od filmu som čakal niečo osobnejšie, divákovi bližšie. Hanson asi robil film len pre ekonómov a diváka na obrazovke neustále doprevádzajú odkazy na každú postavu, ktorá sa tu mihne. Jeho meno, firmu ktorú zastupuje, ich podiel na trhu atď a to po čase dosť lezie na nervy. Janko či Jozef z našich končín i tak p..u vie o amerických bankách, poisťovniach, ich majiteľoch a ich prepojenosti s s inými firmami, o hypotekárnych úveroch, trhu s nehnuteľnosťami a realitnej bubline...Nechcem spochybňovať herecké výkony, ani nasadenie tvorcov, len som čakal film pre širšie publikum. Výsledok nie je lepší než hociktorý dokument na túto tému. 60%.(5.4.2013)

Televizní rekonstrukce kontroverzního politického tématu definujícího moderní ekonomické, resp. společenské dějiny z dílny HBO. Nyní alespoň byla, narozdíl od Recount, zachována objektivita a divák tak má možnost sledovat postmoderní příběh nikoliv lidské nekompetentnosti, ale chamtivosti, tj. snahy o maximalizaci zisku. Problém je, že lidé jsou bezohledné, zkažené a zkorumpované bytosti již od počátku času. Nic nového. Z tohoto důvodu viním za situaci na americkém hypotečním trhu z let 2007 a 08 běžné občany, kteří si nebyli schopni dát dvě a dvě dohromady a svou finanční negramotnost jako příčinu svého selhání přenáší na finanční instituce. Celospolečenské hledání viníka v čele s populistickými politiky označilo jako původce všeho zla bezskrupulózní banky a finanční dómy a proto také směrujeme tam, kam směřujeme, do regulačních pekel. Po této lekci dostalo slovní spojení - "důvěřuj svému finančnímu poradci" zcela nový významový odstín.(21.9.2013)

Zpočátku velmi zajímavé, bohužel postupem času jsem se začal nudit. Přišlo mi to jako furt dokola a dokola a říkal jsem si sakra už nee. I přes tento fakt je to zajímavé nahlédnutí pod pokličku co se tehdy v roce 2008 dělo, jaké byli přehmaty a co se naopak povedlo. Škoda jen, že nejde otočit s časem a třebas by žádná krize pak ani nenastala, kdyby se k tomu odpovední lidé zachovali jinak.(15.3.2015)