Nejaké dokumenty na túto tému som už videl, ale od filmu som čakal niečo osobnejšie, divákovi bližšie. Hanson asi robil film len pre ekonómov a diváka na obrazovke neustále doprevádzajú odkazy na každú postavu, ktorá sa tu mihne. Jeho meno, firmu ktorú zastupuje, ich podiel na trhu atď a to po čase dosť lezie na nervy. Janko či Jozef z našich končín i tak p..u vie o amerických bankách, poisťovniach, ich majiteľoch a ich prepojenosti s s inými firmami, o hypotekárnych úveroch, trhu s nehnuteľnosťami a realitnej bubline...Nechcem spochybňovať herecké výkony, ani nasadenie tvorcov, len som čakal film pre širšie publikum. Výsledok nie je lepší než hociktorý dokument na túto tému. 60%.(5.4.2013)

Televizní rekonstrukce kontroverzního politického tématu definujícího moderní ekonomické, resp. společenské dějiny z dílny HBO. Nyní alespoň byla, narozdíl od Recount, zachována objektivita a divák tak má možnost sledovat postmoderní příběh nikoliv lidské nekompetentnosti, ale chamtivosti, tj. snahy o maximalizaci zisku. Problém je, že lidé jsou bezohledné, zkažené a zkorumpované bytosti již od počátku času. Nic nového. Z tohoto důvodu viním za situaci na americkém hypotečním trhu z let 2007 a 08 běžné občany, kteří si nebyli schopni dát dvě a dvě dohromady a svou finanční negramotnost jako příčinu svého selhání přenáší na finanční instituce. Celospolečenské hledání viníka v čele s populistickými politiky označilo jako původce všeho zla bezskrupulózní banky a finanční dómy a proto také směrujeme tam, kam směřujeme, do regulačních pekel. Po této lekci dostalo slovní spojení - "důvěřuj svému finančnímu poradci" zcela nový významový odstín.(21.9.2013)

,,VĚŘÍM AMERICKÉMU SNU. VLASTNIT DŮM JE JEHO SOUČÁSTÍ“..... /// Každej staví, kupuje, prodává..... a zisky v Goldman Sachs rostou a rostou....až do krize hypotečního trhu. OBJEM DLUHŮ, ZATĚŽUJÍCÍ VAŠI ZEM JI DĚLÁ ZRANITELNOU. Rekonstrukce událostí, maratón jednání aneb jak zastavit šířící se finanční rakovinu. Spousta telefonátů, silný i rezignující slova, ministr financí (Henry Paulson) snažící se řešit problémy, který brzy nebudou jen ,,americký sračky“. Krabice s nápady se vyprazdňuje a je opravdu zajímavý sledovat, jak jde celej finanční systém (pomalu – ale jistě) do prdele. Příběh, kterej psal život. Stejně jako dokument Finanční krize, nebo film Margin Call, dokáže nejen poučit takovýho ,,negramota“ jako jsem já a navíc i vtáhnout do víru událostí, který měli ,,vyléčit systém“. Prostě finanční konverzační drama, plný vyřechtanejch lidí, kterým (na chvíli) klesl zisk. Zdrcený hypotékáře nečekejte (ty bydlej někde vedle vás....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej bestseller, kterej napsal Andrew Ross Sorkin číst nebudu. 2.) Jsem obyčejnej člověk, kterej věří, že odborníci vědí co dělají (přece by mě nepůjčili, kdybych na to neměl....). 3.) Thx za titule ,,SoulM@te“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.1.2012)

HBO HD - Nevím, proč většina hodnotí nízko a kriticky. Pokud nebudeme hodnotit fakta ohledně finanční krize, která nastala před čtyřma rokama, ale budeme pouze hodnotit zpracování tohoto dokumentu, měli bychom objektivně říct, že byl zpracován velmi dobře. Ano, film je o řečích, diskuzích a jiných ekonomicko-polických plcích, takže je třeba dávat pozor. Člověk se možná malinko bude ztrácet, ale poté mu to bude poměrně dobře vysvětleno, proč a jak se učinilo takové a takové rozhodnutí. Zkrátka a dobře...Too Big To Fail je beze sporu zajímavý dokument, který nám přibližuje, jak to vlastně tenkrát bylo. Taky běžnému občanovi ukazuje skryté skutečnosti, které se udály na pozadí jedné z největších hospodářských krizích. 70%(19.8.2012)

• verbal

Jakmile začne jedna z největších světových lichev se stopadesátiletou tradicí třít bídu s nouzí, protože pár černoškých a latino "pracujících" už nemá takovou skvělou bonitu jako loni, kdy byli na pracáku a jako melouch prodávali drogy, nastává znovu celosvětový čas začít si vybíjet zlaté zuby, měnit je za chleba a pomáhat tak v začátcích nově vznikajícím, budoucím investičním bankéřům. Ale ty socky si určitě zasloužily mít vlastní dům, stejně jako právo nosit zbraň, se kterou mohou sveřepě bránit své prostornější varny cracku. A tak Kohn začíná troubit na poplach! Naštěstí ale máme pod palcem i největší PR oddělení světa, takže stačí brnknout Goldwynovi s Meierem, kteří všem těm pologramotům rychle vysvětlí, že my děláme jen poctivý a bezelstný business a za všechno může ta fuj, fuj macešská vláda, protože nás nechtěla zachránit! Ale co, něco málo jsme si za žní ušetřili, tryskáče nám zůstanou, tak proč nezačít investovat do filmu!! Demagogie v praxi.(6.3.2012)