Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

teutates 

všechny recenze uživatele

Takové to retrospektiva let ne tak dávno minulých, možná brzy opět součastných. Abych byl přesný obhajoba formou "někoho" prostřednictvím HBO (kterým je do toho ho*). Shrnu to… US. vláda dělala vše proto, aby „jakási“ finanční krize vůbec nevznikla (prý úplně vše), to že absolutně nic netušili, regulace bla, bla to je nesere, nerozebírá se. Poslední volba? Kapitalistická injekce bankéřům na půjčky. Bankéři je ojebali?! co udělá bankéř když mu někdo jen tak pučí 10 miliard USD, investuje je do puček... to jo. Takže kdo za to všechno může? Dementní lidé všude kolem 7/10 ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Podobná záležitost jako další film od HBO - Recount. I tady člověk zná hlavní protagonisty a ví, jak to nakonec dopadne. Přesto si celý film udržuje slušnou dávku napětí, protože po téměř třech letech si jen ztěží pamatuju, která banka padla. Narozdíl od dokumentu Inside Job se film snaží být poměrně objektivní. Vláda je tu ta, která všechno umožnila. Banky této příležitosti využily a hloupost lidí jim poskytla prostředky. Většina postav navíc byla tak sympatická, že jsem se přistihla, jak jim fandím. Především William Hurt jako ministr Paulson tady získává na lidskosti, zatímco ve zmíněném Inside Job byl zobrazený jako vypočítavý milionář. Dá se říct, že má pro mě tenhle film větší výpovědní hodnotu než zmíněný oscarový dokument. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VĚŘÍM AMERICKÉMU SNU. VLASTNIT DŮM JE JEHO SOUČÁSTÍ“..... /// Každej staví, kupuje, prodává..... a zisky v Goldman Sachs rostou a rostou....až do krize hypotečního trhu. OBJEM DLUHŮ, ZATĚŽUJÍCÍ VAŠI ZEM JI DĚLÁ ZRANITELNOU. Rekonstrukce událostí, maratón jednání aneb jak zastavit šířící se finanční rakovinu. Spousta telefonátů, silný i rezignující slova, ministr financí (Henry Paulson) snažící se řešit problémy, který brzy nebudou jen ,,americký sračky“. Krabice s nápady se vyprazdňuje a je opravdu zajímavý sledovat, jak jde celej finanční systém (pomalu – ale jistě) do prdele. Příběh, kterej psal život. Stejně jako dokument Finanční krize, nebo film Margin Call, dokáže nejen poučit takovýho ,,negramota“ jako jsem já a navíc i vtáhnout do víru událostí, který měli ,,vyléčit systém“. Prostě finanční konverzační drama, plný vyřechtanejch lidí, kterým (na chvíli) klesl zisk. Zdrcený hypotékáře nečekejte (ty bydlej někde vedle vás....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej bestseller, kterej napsal Andrew Ross Sorkin číst nebudu. 2.) Jsem obyčejnej člověk, kterej věří, že odborníci vědí co dělají (přece by mě nepůjčili, kdybych na to neměl....). 3.) Thx za titule ,,SoulM@te“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

dom156 

všechny recenze uživatele

Zpočátku velmi zajímavé, bohužel postupem času jsem se začal nudit. Přišlo mi to jako furt dokola a dokola a říkal jsem si sakra už nee. I přes tento fakt je to zajímavé nahlédnutí pod pokličku co se tehdy v roce 2008 dělo, jaké byli přehmaty a co se naopak povedlo. Škoda jen, že nejde otočit s časem a třebas by žádná krize pak ani nenastala, kdyby se k tomu odpovední lidé zachovali jinak. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nejaké dokumenty na túto tému som už videl, ale od filmu som čakal niečo osobnejšie, divákovi bližšie. Hanson asi robil film len pre ekonómov a diváka na obrazovke neustále doprevádzajú odkazy na každú postavu, ktorá sa tu mihne. Jeho meno, firmu ktorú zastupuje, ich podiel na trhu atď a to po čase dosť lezie na nervy. Janko či Jozef z našich končín i tak p..u vie o amerických bankách, poisťovniach, ich majiteľoch a ich prepojenosti s s inými firmami, o hypotekárnych úveroch, trhu s nehnuteľnosťami a realitnej bubline...Nechcem spochybňovať herecké výkony, ani nasadenie tvorcov, len som čakal film pre širšie publikum. Výsledok nie je lepší než hociktorý dokument na túto tému. 60%. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama