poster

Velká krize (TV film)

 • USA

  Too Big to Fail

Drama / Historický / Životopisný

USA, 2011, 95 min

 • blitzer
  ****

  "Joe Gregory has been with me for 30 years. And you want me to kick him to the curb because we have a bad quarter?" (Dick Fuld, CEO Lehman Brothers pár dní před pádem "jeho" banky). Too Big to Fail nabízí pohled na to, jak asi vypadala zákulisní jednání ohledně pádu Lehman Brothers a následná vyjednávání ohledně TARPu, který měl zajistit záchranu dalších bank, které byly příliš velké na to, aby padly. Líbilo se mi, že se tvůrci víceméně vyhnuli zlozvyku někoho apriori očerňovat a snažili se podat věrohodný obraz těch několika horkých podzimních dnů roku 2008. Film měl spád (obzvláště první část ohledně Lehmanů), takže se člověk, pokud jen trochu věděl o čem je řeč, nemohl nudit. Nakonec musím vyzdvihnout casting, protože těch pár tváří, které jsem znal, bylo skutečně dost podobných svým předlohám, zejména tedy Paul Giamatti jako Helicopter Ben byl perfektní.(2.10.2011)

 • NinonL
  *****

  Tento film je o faktech a na faktech je stavěn jeho příběh. Zřejmě proto nezískal u zdejších komentátorů příliš velkou popularitu. Nečekejte žádné orgie, jachty ani hory bílého prášku. Zapomeňte na vulgarity zfetovaných makléřů. Tady se setkáte s majiteli a řediteli největších finančních institucí světa, které mají globální vliv. Ve fiktivních rozhovorech mezi nimi, prokládaných televizními zprávami a vazbami na politiky, je klíč k pochopení největší finanční krize v historii. A také odpověď na to, proč za ni nebyl a nebude nikdy nikdo potrestán. Viníci jsou totiž příliš velcí (mocní) na to, aby se mohli nechat padnout. Škody zaplatí jen malí a bezbranní.(10.1.2014)

 • dom156
  ***

  Zpočátku velmi zajímavé, bohužel postupem času jsem se začal nudit. Přišlo mi to jako furt dokola a dokola a říkal jsem si sakra už nee. I přes tento fakt je to zajímavé nahlédnutí pod pokličku co se tehdy v roce 2008 dělo, jaké byli přehmaty a co se naopak povedlo. Škoda jen, že nejde otočit s časem a třebas by žádná krize pak ani nenastala, kdyby se k tomu odpovední lidé zachovali jinak.(15.3.2015)

 • farmnf
  **

  Strašná zhůvěřilost, kterou jsem si opatřil pouze kvůli Woodsovi. Moc minut jsem to nevydržel, ve financích se orientuji ale jsem evropan, tedy na potvoru Čech. Film na mě působil dojmem: To jsou lži, co k nám po netu pouští Němci a Britové, my to nezavinili, naopak jsme se starali o živou světovou ekonomiku. Hovno vy čuráci ze západu. Jste tak nenažraní, že jste posrali, co jste mohli. Proto jsem to moc minut nevydržel, mě osobně ta jejich hra stála 187 000. A s komentářem verbala naprosto souhlasím, i tak to může být.(19.7.2012)

 • Fr
  ****

  ,,VĚŘÍM AMERICKÉMU SNU. VLASTNIT DŮM JE JEHO SOUČÁSTÍ“..... /// Každej staví, kupuje, prodává..... a zisky v Goldman Sachs rostou a rostou....až do krize hypotečního trhu. OBJEM DLUHŮ, ZATĚŽUJÍCÍ VAŠI ZEM JI DĚLÁ ZRANITELNOU. Rekonstrukce událostí, maratón jednání aneb jak zastavit šířící se finanční rakovinu. Spousta telefonátů, silný i rezignující slova, ministr financí (Henry Paulson) snažící se řešit problémy, který brzy nebudou jen ,,americký sračky“. Krabice s nápady se vyprazdňuje a je opravdu zajímavý sledovat, jak jde celej finanční systém (pomalu – ale jistě) do prdele. Příběh, kterej psal život. Stejně jako dokument Finanční krize, nebo film Margin Call, dokáže nejen poučit takovýho ,,negramota“ jako jsem já a navíc i vtáhnout do víru událostí, který měli ,,vyléčit systém“. Prostě finanční konverzační drama, plný vyřechtanejch lidí, kterým (na chvíli) klesl zisk. Zdrcený hypotékáře nečekejte (ty bydlej někde vedle vás....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej bestseller, kterej napsal Andrew Ross Sorkin číst nebudu. 2.) Jsem obyčejnej člověk, kterej věří, že odborníci vědí co dělají (přece by mě nepůjčili, kdybych na to neměl....). 3.) Thx za titule ,,SoulM@te“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace