Ze začátku zdlouhavé, ale osekat by to asi nešlo. Zajímavé je to až v retrospektivách - a to tak, že velice. Většinu filmu vůbec nevíte, na čem jste (nebo si spíš několikrát myslíte, že víte, a pak zjistíte, že jste zase mimo). Významem mi film připomíná Kurosawova Rašomona (nezjistitelnost pravdy) a Wajdovy válečné filmy (nezidealizovaný pohled na válku a na hrdinství).(24.9.2006)

"Trofej neznameho strelca" nás zavede k vyprávění jednoho příběhu, kde hlavní zápletku vytvoří jedny parohy statného jelena. Pak už záleží jen na divákovi, zda tomuto vyprávění uvěří....že ho zabil "skopčák" či "partyzán" nebo někdo úplně jiný? 50%(4.1.2015)

Originalita v námetoch sa slovenskému filmu nedala uprieť ani v ťažkých dobách. V tomto prípade sa hľadá neznámy partizán, ktorý zastrelil kapitalny úlovok jeleňa a získal nádherné parožie, ktorým sa chce popýšiť slovenská delegácia na Medzinárodnej poľovníckej výstave. Film je síce založený na dialógoch a realistických retrospektívach, má v sebe čaro pátrania, postupného odhaľovania, aká bola vlastne pravda. Herecké obsadenie je na výbornú, potešili všetci aj v menších úlohách. Režisér Pavlovič spáchal počas nakrúcania samovraždu, takže snímok dokončil kameraman Rosinec, ale na výsledku to nie je poznať. Oceniť treba aj technickú stránku filmu.(30.9.2018)

• Martin741

V 70. rokoch uz normalizacia v Ceskoslovensku hlboko zarezavala do vsetkych oblasti zivota spolocnosti /politika, hudba, filmy, rozhlas, televizia..../ a tak sa tocili taketo filmy. Film Trofej neznameho Strelca nic neriesi a pekne ide normalizacnym sudruhom po chuti. Pan Mystryk /Medena Veza, 44/ na urovni a L. Chudik /Vlcie Diery, Kapitan dabac/ tiez, ale za normalizacie takychto filmov vznikali, ak nie stovky. Nicim zaujimava normalizacna nuda. 30 %(15.1.2015)

moje zaujímavosti: Na 25. ročníku Filmového festivalu pracujúcich 1974 získala snímka Osobitnú cenu FFP. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Modre a na Poľane pri Detve. (dyfur)(27.10.2014)