Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

ondrula odpad!

Pakliže měl první díl alespoň nějaký kvality, ten druhý je totálně ztratil a posunul se do nekompromisního odpadu. Nejvýraznější novou hereckou posilou je Martin Dejdar, kterej má ovšem tu smůlu, že se svojí absencí hereckýho talentu, humorným zjevem a pisklavým hláskem prostě nemůže hrát dramatický role. Další velká darda je Jirka Krampol, ten ovšem jen donekonečna popochází s komickou bílou šálou, mele nějaký senilní kecy o pomstě a hádá se s manželkou. Nějak jsem nepochopil, proč tu největší sexuální symboly ztvárňují vyzobaná Brožová a stejně tak vyžilá Čížkovská, zvlášť když se tam na radnici motá jedna skutečně atraktivní kikina. Neherci už pomalu začínají převažovat nad herci a vůbec nechápu, proč byli obsazeni třeba Jahelka nebo Uzel, když ani jeden z nich neumí zahrát ani prd. Zápletka se tentokrát motá kolem městského zastupitelstva a výročního plesu nebo co to mělo bejt (a ve výsledku to vypadalo jako tancovačka v Bližné u Černé v Pošumaví) a četné pokusy o náznaky provázání mafie a politiky napovídají, že tentokrát se měl film stylizovat do tématu mafiánské sicilské ságy, což ovšem (opakuji že se senilním Krampolem v čele mafie) působí jako parodie. Přišlo mi, že Magnusek už ani moc nehrál, asi už ani nemohl, protože ho unavovalo těch 40 kilo, co přibral od posledního dílu. No a nešťastný Šťastný zase naprosto nelogicky stíhá malýho cigánka, kterej ho poslal do píče, aby na něm vykonal pomstu, což je ovšem odpovídající cíl, hodný jeho kuriozní mafiánské velikosti. Mimochodem, cíga už tu nemaj moc prostoru a jedinou větší morgošskou postavu ztvárňuje Andrej Hryc, ale zase uznávám, že tuhle roli by standardní cigán nezvládl. Film jako celek je ubohý odvar jedničky a samosebou se rozumí, že je to taky nuda jako svině. No a na závěr vypisuji soutěž, protože dlouhá léta se marně snažím pochopit, proč užívání palných zbraní v českých filmech působí tak nějak směšně a zaprděně, když v amerických filmech naopak to vypadá tolik cool; odpovědi mi pište na adresu: Jindřišská 16, 111 50 Praha 1. ()

.MJ.

Čiší z to amatérismus. Je tam vidět značný rozdíl mezi herci, rádoby herci a neherci (Dejdar a Krampol dle mého nejpřesvědčivější výkony). Avšak za odvahu autorů natočit film o takhle citlivém tématu přidávám hvězdu navíc. 51% ()

Imrwere

Váhal jsem, jestli na to jít do kina nebo ne, nakonec jsem udělal dobře, že jsem nešel. Po shlédnutí to pro mě bylo docela zklamání, které hodnotím třemi hvězdami. Zdá se to být jako průběrné hodnocení, ale musím brát v potaz to, že jsem sice nic extra nečekal, ale na druhou stranu jsem podobně hodnotil i jiné filmy, tak chci na všechna díla brát stejný metr. Na premiéru třetího a závěrečného dílu jsem se do kina chystal, ale tomto zklamání o tom přestávám uvažovat. No uvidíme, třeba se nakonec rozhodnu jinak. Je pravda že jsem se u toho dílu několikrát i zasmál,ale dávám slabých 35%. ()

Eldoth

Pro potencionálního diváka, který ještě tuto (šitu) neviděl ...nenechte se zmást zdejším hodnocením, dá se na to koukat ...(Magnusek přibral snad 50 kilo ...) A Krampola žeru v jakékoli podobě. ()

Vejrrr

Nevýslovné zklamání po prvním díle, u kterého jsem se pro ti většině zastával jeho kvalit a sociálního významu. Že má film pokračování mě překvapilo, ale doufal jsem, že film bude v podobné nótě pokračovat dál... Jenže Tomáš pravděpodobně vše co o morálce problémových škol věděl vložil do prvního dílu a pokračování vedl v duchu krimi, které ač v obležení skvělých herců nestojí za nic. Zatímco u prvního dílu byli BASTARDI kluci základní školy a člověka z toho až mrazilo, tak tady jsou BASTARDI jejich otcové, dědečkové a to na mě působí jako typická nastavovaná kaše. ()

kamigava

Dvojka je o něco více zamotaná a dramatičtější než jednička. Celkem jsem se "bavil". Dostál je teda pěknej grázl. Majer by mohl ale do trojky trochu zhubnout, i když musím uznat, že mu to přes jeho nebojácné vystupování stále prochází a nikdo ho zatím nezabil ani nezatknul. Hudba je také zajímavá a skvěle vystihuje tenhle typ dramatu. K cikánům se tady raději vyjadřovat nebudu. Nevím, kam by to až zašlo. ()

cesky_hrac

Musím říci, že tohle bylo lepší. Dalo se na to v pohodě koukat i docela jsem se bavil. Ale vadilo mi tam spoustu věcí. Moc dlouhé záběry kamery. Myslím si že kameraman Ondřej Konvička(Tedy ehm.. Milan Hodek) si řekl: ,, Tak proč bychom tu kameru hodit do auta a udělat až 11 sekundový záběr?! To zní dobře.! Jen se klepej ty kamero! Ještě ještě. Tak ukážeme tu pořádnou akci! Sice se divák bude těžko zorientovávat ale to nás nezajímá!" A ještě... Celý film mi připadal laciný. Myslím si, že kdybych vzal své kamarády a nějaké jiné osoby tak zvládnu natočit své ,,Bastardy" na svůj aligátor. Chrrrrrr! FeelsWeirdMan. Dávám 4/10! Post scriptum: Ehm. Já vím, že jsem psal že si raději nepustím žádný další díl. Jenže o prázdninách je taková nuda (LHÁŘI! Když se nudíš tak něco dělej 4head!) ()

mira007

Magnusek a jeho proticikánské tažení pod pláštíkem revenge filmu bylo v prvním filmu něco na svou dobu originálního, relativně otevřeného ikdyž s pofidérní kvalitou, ale trefilo se to nějak do díry na trhu a mělo to úspěch, ale ta dvojka kde nastoupí už nějací mafiáni už to kapku zašlo do nikam hlouposti. ()

Stanley619

Ještě horší, než jednička. Tady opravdu není moc co hodnotit, protože to bylo fakt špatný. Scénář a kamera nestály za nic. Snad jenom Martin Dejdar jako detektiv mi ve filmu seděl. Snad ty zprávy o natočení třetího dílu byly jenom vtip. 34% ()

Strike odpad!

Tomáš Magnusek je asi největší mafián na světě, protože jinak není možný, aby měl na svoje ,,filmy" peníze. A pak také samozřejmě musí herce vydírat, protože jinak si neumím představit, že hrají v takové sračce. Bastardi 2 je jasný důkaz, že peklo musí existovat, protože jsou ještě daleko horší než jednička. Tam alespoň asi tušili co zhruba chtěj točit, zde opravdu ne. Docela bych chtěl poznat sebetrýzniče, pokud nějaký existuje, který na tohle šel do kina a dal za to peníze. Našel jsem ale i jedno pozitivum - zvuk je naštěstí tak zprasený, že pokud ve scéně fouká vítr nebo je slyšet vedle auto, tak absolutně přehluší hovořící postavy, takže jim naštestí není rozumnět. To samé platí , když jsou hovořící postavy trochu dál od kamery. Ke všemu hraje velmi hlasitá, stále stejná, strašná něcojako hudba, takže ve výsledku asi třem čtvrtinám filmu není rozumnět. To je velké plus. Posledních cca 15 minut s automobilovou honičkou, zastřelením Dejdara a následným Magnuskovým úprkem je něco absolutně nevídaného. Umím si to možná představit jako scénku z Monty Pythona. ()

ChillThomas

Pane bože .. :D obtloustlý, zpocený prase jménem Tomáš Magnusek, předvedl opět svůj neherecký výkon. Chtěli jste udělat kriminálku ale je z toho trapná komedie. Kmotr ALA Krampol :D je asi nejsměšnější postava v historii kinematografie, ba NE Dejdar jako agent OO7 je ještě více k vysrání zeleného hovna po špenátovým knedlíku, co nosil na své hlavně Jan Šťastný, na hlavě hovno a v ní evidentně ještě větší, protože zahrát tak tragicky syna bose, jakožto drsného gangstera, který měl charisma jak kabelka thinkyho winky z teletubbies .. Dávám 5* za to že v roli hodináře se ukázal nejlepší herec Radim Uzel :D a také oceňuji to že jsem se nepoblil z těch zkažených cikánských opic v čele s buzerantem všech špinavých romales Jan BenDi(ck)ga .. třikrát zvolat hnus a odplivnout si . . . blíží se trojka to zas bude v alejích nablito .. 100% Komedie ()

Vesecký

No jo, první díl o bastardech - žácích školy. Na ně navazuje příběh o bastardech, kteří ty z toho prvního dílu bastardy udělali. Je to trochu o vině starší generace... Všemocný rod Dostálů vládne městu 60 let a všichni se ho bojí. Jenže tohle se Tomáši skutečně nějak vymklo z rukou. Trochu se tam snaží zase ukázat situaci na škole, ale to se vlastně opakuje z prvního dílu. Dostál prostřední i starší získávají v městské rady rozhodující pozici a tím mají volné ruce k likvidaci učitele Majera... V tu chvíli to je o mafii a mafiánské filmy nemám rád, navíc to je takové celkově nijaké a vyznívá to do prázdna. Jinak - ono to u nás skoro takové je... To pro Dadela... :D ()

Kjuk

Amatérismu nejhlubšího ale opravdu nejhlubšího zrna! Už jenom ta super akční scéna s Faválem za bůra musí mluvit za vše. No a Ivo Jahelka? Ten tam měl ještě na konci zazpívat nějakou jeho super písničku a fakt bych se zase po dvaadvaceti letech počůral! Nicméně, rád zavzpomínám na svá léta strávená na základní škole, která mi tenhle film nebezpečně připomíná! ()

dawe787

No den před tím jsem viděl Hranaře a nebavil jsem se tak dobře, jako u dvojky Bastardů. Naprosto v pohodě a žádné přetvářky a žďímání zbytečných sprostých hlášek, jen proto, aby přidaly na atraktivnosti. Zde bych z kina odcházel s dobrým pocitem, ale u Hranařů v žádném případě. Tam jsem dal třetí hvězdu jen za lepší konec. ()

Bozvav

výrazně horší záležitost, scénář je děsně překombinovaný, herecky ne moc dobře zvládnuté. K tématu už jsem se rozepsla v jedničce, tady to ovšem úplně neplatí, ta kriminální rovina nefunguje, působí to amatérsky a sociální silné téma zaniká v balastu. Za mne jedna hvězda za snahu. ()