Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Astaroth12

Nič som nečakal, ale dostal som mega parádnu šou. Jedna akčná partia zostrelí mimozemšťana a tento ich počin nezostane bez následkov. Chceš mi nakecať, že pršia opice, to neboli opice, lebo opice niesu plešaté, bolo to niečo divného, sám neviem čo to bolo, nemám ani tucha, viete čo to bolo, poviem vám čo to bolo, mimozemšťan, verte tomu priletelo to z vesmíru a chcelo to obsadiť zem, ale pristalo to na špatnom mieste-vitaj v Londýne ty debil, je to naša štvrť, a nikto sa nebude srať do našej štvrte, a to je jeden s mnohá dialógov, ktoré boli veľmi zábavné. Tento film ma silný čierny humor a to vo filmoch milujem. Ako sa zásobili všelijakou muníciou aj to bolo zábavné. Poď ideme zabiť pár Glumú, ukludni sa to niesu pokémoni, no proste parádne dialógy a v tom je film proste neskutočne vynaliezavý. Celkovo tie monštrá neboli premakané, ale osral to pes, vonkoncom mi to nevadilo, film sa sústreďuje na veľmi dômyselné dialógy a aj super akciu. Netvor neutralizovaný-ty si ninja. Jedna z neskutočne parádnych jázd, presne tu si poviete, že mimozemšťania majú smolu, hlavne v tom, kde sa objavili a v tomto prípade to posrali, lebo v tejto štvrti sa umiera a je jedno z ktorej planéty ste. To je moja štvrť-už nieje, výstižné a presné. Drsný,drsnejší a ty ktorý sú už mŕtvy. Aj herecké predstavenia boli veľmi slušne. Čim dlhšie som pozeral tento film, tým viac ma bavili. Parádne dialógy, neskutočná akcia nadnesený zmysel pre humor, proste paráda. Cival je vedľa a prvý krát súhlasím s Verbalom a ako poznám jeho názory, asi aj posledný krát. ()

Kryton

Britové si natočí v malém film o vpádu emzáků do jednoho londýnskýho paneláku a vytvořili tak jednu z nejzábavějších žánrovek za poslední roky. Skyline může v likvidaci emzáků políbit ATB zadek. Za málo peněz hodně zábavy! Navrch Nick Frost v malé roli hlídače hulení! ()

FFilipCZ

Taková příjemná hovadinka na zabití nudného večera. Film se netváří jako nějaký hollywoodský trhák, je to netradičně pojaté béčko alien vs human. Někdy až neskutečně vtipné a neznámí herci tomu dodávají tu správnou atmosféru. PS: Díky verbalovi za luxusní komentář! :) ()

EastWicka

Tihle vesmírní new kids on the block teda do věžáku fakt nezapadli. Sotva dopadli, tvrdě narazili - na jednu děsně drsnou, děsně zhulenou sídlištní subkulturu. A dobře jim tak, slizounům zubatejm, agresivním. Holt, severní Londýn... ()

depony

Dal jsem na doporučení. A rozhodně to nebyla chyba. Začátek se zdál být poněkud pomalejší, ale pak nabral otáčky a já se vážně dobře bavil :) Je mi jedno, jestli to sledovali diváci na KFF. Bez ohledu na tento fakt se jednalo o vtipný sci-fi, kde si všichni dělali srandu ze všeho :) Záviděl jsem hlavně ten zářivý úsměv :)) ()

MartinezZ

Neuvěřitelná pitomost neuvěřitelně dobře zpracovaná a zajímavá. Jeden z mála fesťákových filmů, který si kino zaslouží, ačkoliv je to taková "must-brain-switch-off" sci-fi&alien oddychovka v čele s partou profáckováníhodných fakanů a jednou sympatickou zdravotní sestřičkou. ~~~ Za $13 milionů zábavnější než leckteré filmy s mnohem astronomičtějšími rozpočty. ~~~ Aliens vs. Ghetto ~~~ Super 8 a J.J. Abrams se Stevenem Spielbergem ať si sbalí saky paky a jdou se zahrabat, HA! :) ()

Praxis

Roztomilá číčovina, která naštěstí netrvá tak dlouho, protože pár minut navíc a začala by nuda. Takhle to rychle odsýpalo, pořád se tam něco dělo a humorná vložka přesně zasáhla první signální. 60% ()

blackrain odpad!

Ti kluci by si zasloužili pořádně přes pusu. Kriminál pro takové hajzlíky není, protože by se tam ještě naučili to, co jim nedala ulice. To bylo poprvé, co jsem fandila vesmírným bestiím. Přála jsem si, aby ty příšery těm klukům pořádně natrhli úsměv. Doufám, že se z tohoto nikdy nestane kult. ale do budoucnosti nevidím. Vesmírné příšery byly celkem originální, sice vypadaly truchu jako gorily, ale měly svítící tesáky. ()

SarumanKo

Malý skvost medzi britskými nízkorozpočtovými filmami, ktorý zo svojich hollywoodskych veľkofilmových bratrancov robí ohrané a nudné gýče (ktorými beztak poväčšinou sú). Nesmierne talentovaný debutant Joe Cornish poňal tisíc a jeden krát videný námet mimozemskej invázie tisíc a druhým spôsobom a umiestnil ho na londýnske predmestie hýriace problémovými teenagermi, drogovými dealermi a celkovo najspodnejšou sociálnou vrstvou spoločnosti. Takýto hrdinovia sú síce ťažko stotožniteľní, ale v závere som tým výborne obsadeným sympaťákom silno držal palce a dúfal, že tým "big gorilla-wolf motherfuckers" vytrieskajú prdel. Attack the Block je film, ktorý má šancu osloviť priaznivcov krvavých a atmosférických sci-fi hororov, nadnesených huličských komédií aj sociálnych drám s inteligentným presahom. Je totiž vynikajúcim mixom všetkých týchto žánrov. (8/10) ()

Maq

Infantilní E.T. chumelenice. Takových už byly mraky. Ovšem ta fasáda! Adorace pouličních kriminálníků je trendem, kterého bychom si měli pozorně všímat. Patnáctiletý černý gangster, lupič a drogový dealer, vychází z příběhu jako charakterní a ušlechtilý, lidový, vpravdě britský hrdina, zatýkaný cizí, nepřátelskou a nic nechápající policií. To se všichni politicky-korektně zbláznili? ()

Kaluž

I kdyby výroba tohoto snímku stála 3 libry, na faktu, že jde o žánrově nezařaditelnou sračku to nezmění zhola nic. Přijde mi to stejně tupé jako Doctor Who. Angláni by se do sci-fi komedií raději neměli pouštět, od té doby co jsou Rimmer s Listerem v důchodu to stojí za hovno. Pokud tohle byla pecka letošních Varů, pak v hlavní soutěži musel soupeřit Troška s Bollem. ()

slunicko2 odpad!

Četba komentářů je zajímavější, než film sám. 1) Podobné scénáře jsem spřádal v jednom ze svých minulých životů ve věku 12 let (měl jsem tehdy IQ 85). 2) Film jsem hodlal zařadit do odpadu, když tu náhle jsem dostal vnuknutí a přečetl si názor mého oblíbeného komentátora. Zjistil jsem, že vůbec nic nechápu. Film totiž není, jak praví ctihodný Shadwell, ani scifi, ani sociální drama. Jde o drama psychologické, v němž mimozemská monstra reprezentují produkty našeho vlastního nevědomí. Ve skutečnosti neexistují. Ve vyšším levelu pak jde o definici rozdílu mezi americkými a evropskými filmy (pořád Shadwell). 3) Totálně zmaten a rozhozen ztrácím víru ve vlastní smysly (o úsudku nemluvě). Nicméně po přijetí Shadwellových smělých myšlenkových konstrukcí mi film připadá ještě horší než jak se mi jevil jako scifické céčko. 4) This is too much madness to explain in one text! ()

MATADOR

Překvapivě koukatelné a to jsem čekal prachsprostou parodii na akčňáky z osmdesátek. Opak je pravdou a Attack the Block si jde po svém, a daří se mu to hodně slušně. Některé momenty překvapí (násilnost), některé pobaví (drsný rádoby mafík se svou hudbou) a hlavně postavám se dá věřit! Nenáročný snímek. ()

EvAnSiT

Podarená, zábavnými hláškami nešetriaca paródia paródií. Zábavné až do špiku fosforového zubu. Díky Oko Naslepo. ()

Herr_Flick

Kouzelné béčko z britské dílny. Na nic jiného si to nehraje. Perfektně vylazené, nápadité, vtipné, napínavé, dobře zahrané. I zpracování emzáků mělo své kouzlo. Já se skvěle bavil od samého začátku až do konce. ()

katuska138

Tolik jsem čekala na alespoň podobně vydařenou zábavu jako u Soumraku mrtvých. Ale dostalo se mi jen pár chabých vtipů, celkem dost nudných vetřelců a pár celkem dost nesympatických puberťáků. Není to ani horor ani komedie, nedotažené ani do jedné strany. Ale jo, párkrát jsem se zasmála. ()

m@rz

Jednoduchý film na odreagování. Britská mládež zvyklá na rvačky a výtržnosti dostane trochu lepšího protivníka - černé chlupaté přerostlé gremlins/critters se svítícími zuby - cool. ()

FilmFan24

Film, který má atmosféru starých sci-fi fláků plných emzáků, ale je jiný v tom, že z bandy výrostků jsou v tu ránu hrdinové, kteří bojují se šmejdy z vesmíru. No a že přitom místy trousí suché hlášky je jaksi ve filmu britské provenience povinné... ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)