Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lachvos

"Viděl jsem hada chcát, koně blejt, převrácenou cigánskou maringotku, ale kdyby mi někdo řekl, že natočej film s zabíjeckejma smrtícíma anglickejma verzema našeho Jú a Hele, kteří používají moc fosforekující zubní pasty, tak na něj pošlu lidi s svěracíma kazajkama a ani nemrknu okem..." Vím, že takovéto shrnutí snímku nezní nic moc, ale když mi to známý takto doporučil, dal jsem na něj, jelikož už měl pár dobrých tipů, a můžu mu připsat další zásluhu ;) Nic v tom nehledejte, sedněte k TV, turn on a užijte si to! ()

Illy

Tak pod vlivem zdejších komentářů jsem se velmi těšil..... na nic moc. V začátcích mě spíš mrazilo a byl jsem rád že nebydlím na sídlišti:-)). Vtipných momentů pomálu, film je sice natočen s nadhledem, ale od britů a tvůrců Soumraku mrtvých jsem očekával víc. Takhle to je jen průměr. ()

Furmi

Celkom progresívny film. Téma je obohraná ale je prevedená v neobohranom prostredí s neobohranou zápletkou. Bavil som sa to uznať musím. Film je bláznivá šialenosť ktorá je i na anglické pomery hodne vtipná. A pritom si vie zachovať i štýl, nieje nútená, nechutná a priblblá ako iné UK comedy. * urobilo určite aj to že sa jedná o debutujúceho režiséra s týmto snímkom. Videl som už aj lepšie debuty, ale po väčšine oveľa horšie ako tento počin. 71% ()

Anakinekcz

Bohužel nesdílím davové nadšení..... absolutní ztráta mého drahocenného času....trapnější film jsem už dlouho neviděl ()

doddo2012

Pohodové sci-fi s možno trochu rasistickými hláškami ako: "Je černejší jako múj bráchanec" :D "Nič černejšího sem v živote nevidel" . "Musíme je pochytat!...uklidni se to nejsou pokémoni" :DD. Inak hlavná postava dosť výzorovo pripomína Danzela Washingtona. Slušné príšerky s cool zubami sú tiež v pohode. Nech žijú mimozemšťania! ()

ChillThomas

Tak tohle já rád sídliště sever Londýna "Super", výběr herců, "Super" angličtina se severolondýnským akcentem do uší, "Super" zápletka dialogy a především prvky komedie a sci-fi s dramatickým koncem "Super Super". :) spokojenost a hlavně "Super film" Také děkuji za délku filmu, být to o něco delší ztrácelo by to kouzlo. A jsem rád, že si zde zahrál Nick Frost, vyhulenýho blba :D ()

PhillM.

Film o prepubescentních gangstaz, kteří mají srdíčko na správném místě? Ač jsem fanda ostrovních suchařin, tady mi to nepřijde vtipné, naopak, v kombinaci s pokusem o poselství o úžasnějch lidičkách, který to maj těžký, spíše trapně křečovité.. ()

Nolanofil

Nenápadný lacný malý film, s pár vtipnými a hustými momentami. Efekty na daný rozpočet perfektné a záverečný spomalený beh hlavného hrdinu do bytu, patrí k tomu najlepšiemu, čo Útok na vež ponúka. ()

arcticsky

Pěkné téma - horda chlupatých nadržených emzáků napadne rasově pestrou multikulturní čtvrť, kde to svým lehce odhadnutelným způsobem "žije". Parta drzých, násilnických zmetků se mění v zachránce "civilizace". Základnou je velkopěstírna konopí ve věžáku. Hlášek a různých vylomenin je tu dost a zábava je nadprůměrná až na trochu přepísklý závěr.... ()

Antaeus

Táké, milé, farebné, zábavné. Nedesím sa predstavy, že to znova niekedy uvidím, ale viem si svoj život predstaviť aj bez toho. Je to vskutku farebné (to už som spomínal. Opakujem to, aby som to zdôraznil, vieš?), na tú hoďku a pol to nejak upúta. Odíde to, zopár scén si zapamätám, ale život ide ďalej. Neurazí, ale zázraky od toho človek predsa len nemôže čakať. Teda môže, ale čím má niekto vyššie očakávania, tým viac môže byť sklamaný. Je preto dobré ich mať trochu nižšie. Tie očakávania. Bože.. Toľko slov a nič k filmu.. Tak jedna zaujímavosť na záver: tento istý komentár (myslím tým ctrl+c --> ctrl+v) sa prefektne hodí na film Stážisti. A tak som ho tam aj nacapil.. ()

Flopik

Čakal som to iné a hlavne vtipnejšie. Postavy neboli veľmi sympatické až na krásnu Jodie a najväčšie mínus, že to nebolo ani tak super vtipné ako mohlo . Pár skvelých vtipov sa samozrejme nájde ako pedigree pre psy ale malo ich byť viacej. Na nudný večer ale v pohode a 3* isté. ()

Anezkaaa

Úžasná půlnoční oddechovka a lekačka. Kamarád mě přemluvil abych na to šla o dva dny po druhý a bylo to stále stejně vtipné. Hláška nad hlášku a tahání vetřelce na pásku, super .:D ()

fisus

Vrchol letošních půlnočních varských filmů.Naprostá pecka, na kterou se v budoucnu nejednou podívám znovu! ()

Honza dAve

"I když půjdu pro marmeládu do sklepa, nebudu se bát ničeho zlého, protože největší hajzl v celým paneláku jsem já (jen mi občas dochází kredit do mobilu a babička říká, abych venku nedělal trable)." =) Aneb jak sociální poddrama doplňuje gremlinsovskou oddychovku (težko říct, čeho se bát víc, jestli těch potvor nebo multikulti gangu z londýnské periferie). Celé je to navíc okořeněné hláškami ze Star Wars i výpraskem pro Armageddon. Attack the Block je velmi slušný film na vypnutí, na nějaké dlouho očekávané vypravení se do kina s přílišným očekáváním to ale moc není. Na DVD si jej dovedu představit jako výtečný doplněk k nějaké kalbě. Fluoreskující zuby a UV detekce potvořího feromonu znamenají + 1*. ()

Kjuk

A tak není to zas tak hroznej sci-fi kousek. Máme tu pár rádoby tvrdejch vyhulenců, maníka v kontejneru a dva devítiletý smrady, ze kterejch nechci vědět, co vyroste! Jakožto velkej fanda anglickejch filmů, musím ale říct, že jsem čekal mnohem víc už jen kvůli Nicku Frostovi. Nicméně, odnesl jsem si z filmu ponaučení? Nezabíjet mimozemšťany, zvlášt samice kurde! ()

barteca

Londýnský cool hantec, záchrana planety překvapivě bez amerického prezidenta. Potenciál, který mladí předvedli v ulicích film vlastně prorokuje - bude to ještě husté. " Proč se nestará o děti v Británii ?!" in tráva veritas : ). ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)