Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tred2

Tak tohle byla docela nečekaná bomba. Je to jedna z těch serious parody u kterých se moc nesmějete a vše vypadá hrozně vážně. Vlastně je to celé propletené hned několika závažnými tématy (když do toho bude počítat invazi vetřelců). Ale svým pojetím dané žánry či filmové kategorie zabývající se danými problematikami (tedy včetně sebe sama) paroduje. Faktem je, že vzhledem k tomu co vše se snaží sníkem dobrat, pobrat a předat, se v určitých ohledech stává nekontrolovatelným a tak prostě některé pasáže nefungují úplně ideálně. Neamerický rozpočet je určitě trošku cítit, nicméně v důležitých pasážích je film v tomto ohledu v pohodě (jakoby v půlce natáčení přišli peníze navíc :-) ). Tam kde chyběly peníze zapracovala britská poctivá snaha a tak se film pořád drží nad vodou. Jsou to ovšem 2 ALE. 1. Kombinací žánrů a témat dochází k problému dostání se do rytmu filmu (tak první třetinu jsem pořád čekal až se do toho dostanu). A za 2. je to klasický problém při závěru. Ačkoliv je film všemi svými sdělení aktuální a až ujetě výchovný (za což má u mě +), jako celek prostě ne úplně funguje, a tak si jeho průběh sice uživáte ale už v půlce víte, že až vyskočí první titulky tak dojde na fázi "Vyšumění" a to poměrně rychle, takže ve vás nenechá to co by měl (koneckonců jak udělat takovouto záležitost, aby to doopravdy fungovalo jak by si tvůrci asi přáli). Hodnocení je pak hodně objektivní záležitost. Věřím, že kdybych to nechal na ráno tak půjdu o stupeň niž, ale takto hnedka "po tripu" musím dát za 4, a to s klidným svědomím. ()

KosiR_ksr

Zábavná hororová komedie, ve které si ghetto mladistvých amerických grázlů z ulice nečekaně získalo mé sympatie. Aneb jak lze i bez závratného rozpočtu (což občas vyžaduje trochu tolerance u některých "efektů") vytvořit svižnou a zábavnou podívanou. 70% ()

TaanStari

Dobře natočené a všechno, ale hlavní "hrdinové" jsou ten nejhorší odpad společnosti a tak nějak se jim prostě moc fandit nedá... 2.5* ()

melloun

Útok na věžák na mě působí poloamtérským dojmem. Je poznat, že to byl levný film, ale není to poznat tak moc, aby se na to nedalo dívat. Třeba černí alieni jsou moc pěkní, hlavně jako plyšáci ne jako smrtící monstra. Horové pasáže nejsou natočeny vůbec špatně a v mnoha okamžicích to prostě šlape. Přes pomalejší rozjezd jsem těm uličníkům, přece jen začal fandit. ()

Bozvav

Nasmála jsem se opravdu hodně, byla to děsná blbina, ale dobře udělaná. Svižná akce, srandovní příšeráci z vesmíru. Laboruji mezi 3 apůl až čtyřmi hvězdami. nakonec dávám 4, protože jak napsal kolega Verbal, film si nese v obě i jisté poselství a otázku když ne oni, tak kdo nás jich zbaví? ()

Saur.us

Neee, to nebylo úplně ono. Vetšině těch mladistvejch šmejdů jsem přál bolestivou smrt už od začátku, z celého kolotoče blbých keců, trávy a drsňáckých výlevů vybočovala akorát scéna ze zamlžené chodby, která měla náboj a byla z níc cítit nemalá inspirace ve Vetřelcích. Jinak ale silný průměr mířený na úplně jinou diváckou sortu. ()

hazaba

Kravina na druhou, naprosto ujeté dialogy, stupidní zápletka, ale podle reakcí sálu to pro puberťáky bude událost roku. Jediné, co jsem já ocenila, byla hudba. Ale přiznávám, některé scény a dialogy jsou tak šílené, že jsou k smíchu. Místy se mi zdálo, že to bylo prvoplánované, něco na způsob Troškových Kameňáků... ()

aslavey

Skvěle zachycená realita gangu z londýnského věžáku spolu s kýčem sci-fi akčňáků, kdy jeden velí všeckým a všechny nakonec zachrání obrovským výbuchem. Mladí neherci dodávali tu správnou autenticitu a dokonce ani dialogy nebyly nesmyslné :) Bavil jsem se moc. I když se promítalo od půlnoci, únava z čekání před kinem rychle vyprchala, protože film měl opravdu spád. ()

Hapretor

Nuda a nic nového. Jedna hvězda za konec. Pěkná hudba a zpomalená kamera dodala atmosféru. Na rozdíl od děje a herců/ček se mi líbily potvory - kříženec aliena a critters - výsledek byl sice ne přímo originální, ale zajímavý. ()

paolito

Námět super, natočené super, Nick Frost super. Takže proč tak nízké hodnocení? Jednoduché - hlavní hrdinové. Parta zmrdů from da ghetto, jo, to je hrozně kchůůl, bejt gangsta, okrádat lidi, dělat hovno a celej den pařit Fifu. Kdyby všichni do jednoho zdechli pořádně chutně a krvavě, to by byl film :) ()

sadlokan

Nick Frost je jen lákadlo.Severní Londýn,dětský a asi,jasně,i dospělý,gangy si dávají válku v paneláku.Do toho jim tam spadnou zuřiví aliení velikosti goril se svítícíma zubama a dělají rotyku.Naštěstí se dají poměrně dobře zabít.Hulení,gangsta,hip hop,why not? ()

bobrux

Pokud se přenesete přes to, že vetřelci ač přisviští z vesmíru, tak jediný důkaz jejich inteligence je hon za samičinou frndou a chvíli počkáte, než se trošku ztotožníte s tou partičkou delikventů, kteří ji tu frndu natrhnou, tak vás čeká svižná akce podkreslená perfektním soundtrackem. Dialogy jsou kapitolou samy pro sebe, v té záplavě hlášek se možná až ztratíte a možná se vám i vryjí do paměti. ()

Rokle

Je to v podstatě hrozná kravina, jenže kravina natočená záměrně s obrovským nadšením ke všem akčním sci-fi, které se mihly kiny v poslední době. Do toho je vtipně zakomponovaná sociální tématika a vše je baleno v božím tvrdém soundtracku. Britové vyrazili maximum možného a do toho vložili svůj jedinečný humor. Není to rozhodně film pro každého a já osobně bych na to z vlastní vůle nikdy nekoukl. Nicméně jsem byl poprvé pozván do "Bio Oko" (velký palec nahoru) a v rámci jeho sekce "Oko naslepo" jsem si tuhle nevšední podívanou nadmíru užil. ()

mala_kea

Místy vetché a zbytečné. Patrioticky okoukané a nevkusné. Tahle teen akčňárna ve mě vážně dojem nezanechala. Snaha o sci-fi gangesterku nevyšla podle předpokladů, protože "motherfucker" a "asshole" za každým černošským slovem vážně leze po chvíli na nervy. ()

Rockerman

Vcelku zábavná ptákovina o vesmírné invazi chlupatých potvor se svítícíma zubama. Pár vtipných hlášek a černý humor je plusem tohoto filmu. Mínusem je hip-hop (při nejlepší vůli to nemůžu uznat za hudbu) a absence děje. Jinak pro nenáročné publikum se to použít dá. Pro náročnější je to takový doplněk k lepším filmům tohoto typu. Já dávám tři a půl, jelikož jsem se většinou bavil. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)