Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bobrux

Pokud se přenesete přes to, že vetřelci ač přisviští z vesmíru, tak jediný důkaz jejich inteligence je hon za samičinou frndou a chvíli počkáte, než se trošku ztotožníte s tou partičkou delikventů, kteří ji tu frndu natrhnou, tak vás čeká svižná akce podkreslená perfektním soundtrackem. Dialogy jsou kapitolou samy pro sebe, v té záplavě hlášek se možná až ztratíte a možná se vám i vryjí do paměti. ()

darkreider

Možno je to decentne šmrncnuté Shaun of the dead, ale iba minimálne. Trestne málo srandy, ale emzáci sú fajn, ako reklama na colgate to môže fungovať výborne. Malí haranti sú na zabitie a keby pochcípali všetci, dal by som hviezd viac. Keby to aspoň malo rýchlejší spád, ale možno som len nemal deň a inokedy by ma to chytilo viac. ()

studo

Ako je jasné, že zajtra vyjde slnko, tak je jasné že chalani z Blocku dostanú 5*. Ak niekto dokáže dať transforkokotom 5, tak toto by malo mať 10. Takto sa robí akcia s emzákmi a nie 90 minút kecať a potom 15 minút akcie. Briti zase raz ukázali, že tak kde američania v posledných rokoch zlyhávajú, im stačí zopár melónov a dokážu človeka zabaviť pri pozeraní filmu. Veď o to predsa ide, nie? ()

PEZ

Vcelku originalna zanrovka, citit ze je to UK (co ja osobne mozem). Niektore sceny smakove, elektronicky hudobny podmaz detto. Skoda, ze to nie je podporene troska lepsim scenarom, miestami tam boli hluche miesta. Inak svieza zalezitost, s tucnym londynskym slangom a dobrymi napadikmi a dvojzmyslami. Good. ()

Petyas

Taková sranda film pro děti. Parta grázlů se snaží postavit chlupatým padouchům z vesmíru, kteří útočí na jejich věžák. Přišlo mi to jak novodobí gremlini. Nebylo to vyložené špatné, ale dvakrát to vidět nemusím. ()

Pekisan

S obrovskym nadhladom natoceny beckovy film v ackovom sate. Cornish od zaciatku jasne vie na co ma a co toci a podla toho sa aj zariaduje. Jasnym prikladom su samotne vesmirne monstra a styl akym su (ne)vidiet. Tym sa vyhol klasickemu: "pocitacove triky vyzeraju ako z mojho nintenda" a okrem setrenia rozpoctu sa mohol viac venovat akcnosti a hlavne skvelemu ciernemu humoru. Dokonca sa mu podarilo do filmu nenapadne vsunut aj kriticke otazky sucasnej spolocnosti bez toho, aby pokazil celkovy dojem, ze hulenie, gangy a rap su cool. Ja si to sice nemyslim, ale bavilo ma to skvele. This is too much madness to explain in one text! ()

Ondr@932

Slušná hororová komedie! Opravdu mrtě dobrý film, skvělá hudba a skvělé hlášky i sympatické herci. Dávám 8/10 ()

longercz

Přidat trochu sexu a je to přesně jako delší epizoda Misfits. Je na tom vidět menší rozpočet vyvážený krásnou Britskou originalitou. Vcelku zábava s pár hluchými místy, celkově ale zasloužených 70%, už díky tomu, že to Británie dělá po svém a neopičí se po Americe - tomu tleskám. ()

AngelG

Nejlépe udělaní ufoni..! já jsem byla velice příjemně překvapená, co všechno se z toho pak vyklubalo.. a k tomu stačilo pár dokonalých kostýmů, jeden panelák, super soundtrack, skvělý scénář a parta narušených pubertálů z ghetta.. ()

tranquill

"Nejdřív sem poslali tvrdý drogy, pak poslali zbraně a teď posílají zrůdy!" Nadhled tam je, ale jinak je to taková ptákovina. Do Soumraku mrtvých to má opravdu daleko. ()

AxelWers

Držte si klobúky, aj hlavy, nigaz z londýnskeho geta zachraňujú planétu. Po prvom zhliadnutí som uvažoval nad 4*, celkom fajn komédia, ale keď som si to po čase pozrel znovu, akosi ma to už nebralo, dej mi pripadal akýsi stereotypný. ()

dalziel

Super hororová komédia kde je mŕtvych viac ako by ste čakali. Chcelo to viac Nicka Frosta a prípadne nejaké cameá Ačkových hercov.Taká Judi Dench so sekáčom na mäsom by tam rozhodne bodla.Tí najmenší spratci "Probs and Mayhem" boli boží! ()

Idahou

Překvapivě sledovatelné a hlavně zábavné i pro publikum mimo "facebookovou generaci". Nizký rozpočet není znatelný, je možné že jde jen o můj pocit, ale příjde mi že monotoní prostředí a okolí paneláku v horší londýnské čtvrti filmu spíše prospívá. Herci pěkně zapadají do ději a svoji práci dělají víc než dobře, londýnský slangový akcent je tak silný, že jsem mu ani nerozumněl, nicméně kromě toho že se mi líbí, tak je součastí filmu, takže ne, dabovaná verze fakt nebude to pravé ;) Emzáci jsou velmi dobře zpracovaní, zas je možné, že jde o z nouze ctnost, ale to je úplně jedno. Každopádně celek je povedený a zábavný film, atmosférou mírně připomínající zombie film a tak největší prů*er celého filmu je fakt, že nevím jak ho zahodnotit - bavil jsem, zasmál jsem se a i napnutý jsem byl, na druhou stranu film nepřináši nic, čím by se nějak vyloženě zapsal - zkrátka co se týče kvality zábavy dávám 4*. Dvě hvězdy z pohledu kinematografie a to především díký prokázaní faktu, že i s amlým rozpočtem to jde, když se to dělá pořádně a dá se do toho víc než jen peníze ;) ()

zberatel

Kdo to byl? - To byl Hi-Hatz. Je na cáry. - Proč na nás střílel? Jeho nejlepšího kámoše sežrali a je trochej nakrklej. Vím, jakej je to pocit. - Zaujali ma cervene cisla tak som si to pozrel a VOOOBEC NELUTUJEM. Civalov presvedcivy socialni presah a niekolko (a je ich dost) vtipnych momentov co spominal, plus TheMaker-ove za malo penez hodne muziky... - Víte, co si myslím? Myslím, že je sem poslali poldové. Vláda je vyšlechtila, aby zabíjeli černochy. Nejdřív sem pošlou drogy, pak zbraně. Teď na náš poslali monstra. Je jim to putna. Nezabíjíme se vzájemně dost rychle, tak je poslali, aby to urychlili. Tomu věřím. - Už aby to bolo skvele nadabovane nech si mozem uplne vychutnat vsetky hlasky spolu z obrazom zaroven :-))) ()

bakeero

Banda britských výrostků likviduje emzáckou invazi na jejich teritorium. Po delší době fajn žánrovka, která si na nic nehraje a chce pouze bavit. ()

E lan

Oproti očekávání nic moc podívaná plná opravdu blbých typů, kteři okupují hlavní role. Nic nebylo v tomhle filmu vyloženě špatně, jen to nějak nesedí dohromady, včele s scénářem... ()

Lumberjack

Banda anglických smradů, většinou různých odstínů hnědé, zachraňují Londýn před tmavší invazí z vesmíru. Trochu to zachraňuje Nick Frost, ale má tam jen pár štěků, jinak nezajímavý film s hroznou britskou angličtinou... ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)