Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aleix

Jejda to byla kravina, ale vcelku zábavná .Gorily křížený s vlkama se svítícíma zubama :-) Vcelku jsem se bavil , já od toho od začátku nic nečekal a nebyl jsem překvapen ,ani zklamaný. ()

Petulka88

Sledovat bandu neuvěřitelně nesympatických puberťáků, kteří se trapně snaží být drsní je podobné jako se dívat na hokej s komentářem Vašíka Tittelbacha na Vaší naší televizi. Možná se párkrát pousmějete, ve výsledku to ale dokáže akorát nasrat... ()

markotter

Docela originální nápad se spíše průměrným provedením. Nemůžu ale říct, že bych se nudil, stále se něco dělo, ale na to, že to bylo komedie, bylo vtípků málo nebo moc nefungovaly. Vůbec mi nevadilo, že tvůrci měli málo peněz a trikové pasáže byly spíše legrační, rozhodně víc záleží na scénáři a provedení než na tom, kolik miliard bylo za film vydáno. ()

Sasakr

Úplně slyším toho Hemalu v dobách mého dětství: "Vážení diváci, na sobotní podvečer jsme si pro vás připravili rodinnou komedii o odvaze a bojovnosti mladých hochů...bla bla bla" Vážně, nebýt těch pár mordů, tak je to svým střihem fakt jak film pro dvanáctileté. Což nic nemění na tom, že je to vcelku zábavná blbinka. ()

Demonic189

Uvod je tazky. Zvyknut si na partiu čurakov a nesympatickych negrov (inak nič proti nim) je vskutku naročne, avšak potom sa rozbehne a novy Džedaj si získa ako tak sympatie, a to aj napriek tomu, že ma v rukach iba obyčajny meč a nie ten svetelkujúci. Inak chvalim celkom gore sceny a killcount malych frackov. PS: pokračovanie by sa mohlo volat Utok na Lunik9 ()

baddass01

Barevnými menšinami obydlená čtvrť Londýna čelí invazi emzáků, co vypadají jak velké opice se svítícími tlamami. Naivní a nelogická slátanina, kterou jsem nakonec musel přetáčet, abych se aspoň dozvěděl, jestli ta partička adolescentních feťáckých výrostků si s těmi opicemi poradí nebo ne. Natočit to někdo o 20 let dříve, tak tomu dám o 2 hvězdy navíc. Takto jsem si z této blbiny odnesl jen poznatek, že již tady se "nigerijský" Boyega umí ohánět mečem, přestože zatím není světelný. Na ten si ještě musel počkat. :)) https://cs.wikipedia.org/wiki/Finn_(Star_Wars) ()

Nix

Taková příjemná jednohubka s příšerkama a první seznámení s Boyegou, který má potenciál. Ale není to nic převratného. ()

yaromir

Kovbojové a vetřelci? V žádné případě... Super 8? Ale, kdeže... Tenhle sympatický snímek si jede ve svém vlastním rytmu. Vždycky platilo, že za více peněz je více muziky - tady to rozhodně neplatí. Attack the Block hravě strčí do kapsy podobné holywoodské (rádoby) trháky, které oblbují reklamou, prohlašují o sobě "buhvíco" a výsledek je nakonec žalostný. I přesto, že se jedná o akci, která má s komedií pramálo co k dočinění, občas se tady vyskytnout i zábavné a především OPRAVDU úsměvné momenty, které ráz filmu vůbec nekurví. Jsou tady prostě přirozené. Kluci jsou od začátku strašně nesympatičtí, ale pak s nimi člověk začíná jakýmsi záhadným způsobem sympatizovat, soucítit a fandit jim! Nakonec dojde ke zjištění, že i přes tu špínu na povrchu, nejsou (skoro) žádné zrůdy (už třeba oproti těm nejčernějším, heboučkým sviním s neonovým podsvícením v tlamě). Bravo Velká Británie, bravo! ()

SuicideKing odpad!

pitomost - nejaky problemy dospivajiciho negra mezi panelakama, jeho vnitrni demoni parafrazovani jako monstra z vesmíru.. sracka a jeste hnusne natocena ()

Marfab

je to taková kravina pro zasmátí.chtěl jsem dát dvě hvězdy(taky jsem je dal na začátku :)) ale ten konec se mi fakt líbil.takže oprava a tři *** ()

hero_bk

V porovnání USA vs VB ve filmu stejného tématu zase vyhrávají Britové! Attack the Block poráží Super8 ve všech směrech a absolutně nechápu, proč tenhle film nešel v ČR do distribuce, nevím, co už by distributoři chtěli! Zcela komplexní film! ()

web-dat

Začátek filmu je tak na 2 hvězdičky ... ale od druhé půlky filmu, kdy se pořádně rozjede děj filmu - jsou 4 hvězdy oprávněné. Podotkl bych pouze 1 věc. Bylo docela složité fandit hlaním hrdinům, a to s ohledem na to jak se v začátku filmu prezentovali. Na konci je ale úžasně vidět, že změnit svou osobnost, a celé uvažování opravdu může každý člověk na Zemi. Tudíž z toho plyne, jedna zásadní věc. Lidi co se chovají hrozně ... to jen hrajou, i oni mají dobré nitro, ale potřebují popostrčit kupředu. Bohužel ne každý člověk na světě pozná ... PRAVDU ! Ale to už pak rozsoudí až Bůh ! ()

TommyDiamond

Tak to jsem teda nečekal! Nečekal jsem prostě černou medvědí příšeru s neonově modrýma zubama. Je vidět, že někdo tady má pořádnou dávku fantazii a balancuje na hranici vkusu. No a jestli tohle měla být invaze z cizí planety a zkroskotala na pár teenagerech, tak to teda moc vyspělí nebyli. Film obsahuje mnoho nelogických prvků, které jsem nemohl zkousnout. Ale i přes všechny připomínky byl film koukatelný až do konce. Celkově 30% ()

Taffey

Ještě jsem film neviděl, ale přesto sem něco napíšu. Požadovat zábavný film o vetřelcích, to, milí přátelé, považuji za tupost nejhrubšího zrna. To bude konina typu Paula. Až kouknu, napíšu. Ale počítám, že se opět nemýlím. ()

Lilien

útok je zábavná akčná jedno-hubka. Banda mestských spratkov verzus chlpatý krvilačný votrelci, bažiaci po krvy. Príbeh bol rýchli, svižný akčný okorenení patričnou dávkou humoru. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)