Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

Itar

Naprosto odzbrojující snímek. Všichni herci ze sebe mají srandu, stejně tak režisér a skladatel (alespoň v závěru). Naroubování klasického (lehce vyhroceného) příběhu na malé skautíky taky potěšil. Celý film si mě poté svoji jedinečností a některými velice absurdními chvilkami získal tak, že na něj s železnou pravidelností vzpomínám (samozřejmě v dobrém). Pro mě rozhodně nejmilejší překvapení letošního roku a jednoznačně jeden z nejlepších filmů, které letos prošly kinem. A poznámka na okraj... potěšily taky místy rozházené odkazy na předcházející Andersonovy filmy. Srdcovka! ()

iampatrik

75% Tohle je přesně typ filmu, který bych klidně ohodnotil i za 2*, protože mi nesedl, zde však při hodnocení jde můj vkus stranou. Po dlouhé době velice osobitý snímek - výborná a nezvyklá kamera, celkový obraz, hudba, výborně zahrané a zvlášť výtečné dětské postavy - herci. ()

Teabag

Moonrise Kingdom je neskutečně milý film se skvělými herci (hlavně dětští hrdinové opravdu zazářili!) a vtipným způsobem vyprávění. V mnoha ohledech mi to připomínalo první celovečerák Richarda Ayoadea - Submarine. ()

ondrula

Tohle je fakt divnej film. Dějově to pro mě znamená totální zmatení, protože chování harantů je absurdní a umělohmotný. Jestli to režisér zamýšlel jako komedii, tak se mu to myslím moc nepovedlo, protože jsem se nepobavil ani jednou. Potenciál silný herecký trojice Willis, Norton a Murray mi přišel tak nějak nevyužitej a řekl bych, že všichni hráli nějak unyle a bez nasazení. Milá je atmoška 60. let, ale to je tak všechno. ()

Ještěřák

Protentokrát bych se omezil na prohlášení, že v první hodince MOONRISE KINGDOM do sebe nafetujete více lidství, než ve všech letošních čtvrtmiliardových blockbusterech pro paskudné nerdy dohromady. Omamná látka, která se dnes servíruje, nese jméno Kara Hayward, vyplavuje jeden tuze nebezpečný hormon a, pánové uživatelé pozor, do čtyř let bude zcela legální. ()

Mo.

Roztomilejší už to asi být nemohlo. Což není ironická výtka, ale kompliment. Jo, je to sice takové jakoby trošku nedodělané a děj mohl být ještě o kus delší a spletitější... Ale atmosféra je po celou dobu filmu tak extrémně milá, s tak neskutečně skvělou hudbou a odzbrojujícími hláškami, že se buď ze vší té roztomilosti pozvracíte nebo si tenhle film (možná trochu perverzně) zamilujete. Jiná možnost není. ()

Schuldiner

Ze začátku jsem si říkal, že tohle nejspíše nedokoukám. Pak mě to ale začalo bavit a dal bych i tři hvězdy, kdyby to zas nezazdilo posledních asi 20 minut. ()

Ixbalanke

Tak výbornou nadsázku a ironii jsem dlouho neviděla. A svět skautů mi byl dodnes docela utajen:)) Romantika raně pubertálních výrostků dovedena do dokonalosti. Ale jinak je to dost nezařaditelný výtvor a příjemně mě překvapilo, jaké herecké kapacity se na něm podílely... ()

lucijelucije

V první řadě bych chtěla pochválit vynikající kameru, která mě mile od pana Yeomana překvapila. Samotný film je velmi, ale opravdu velmi originální a myslím, že ve své kategorii naprosto prvotřídní. Troufám si říct, že lidé, kteří tento námět ne-úplně pochopili nemohou ani hodnotit kladně. Když něco nepochopím, nevím, jak hodnotit, a i když samotný děj nebyl zrovna nijak složitý podstata filmu ne pro každého byla viditelná. A musím říct, že to jakým stylem a precizností byl natočen tento film, předčí mnoho komerčních snímků. Pro mě však tento humor a žánr není zrovna na prvních oblíbených příčkách, takže proto tři hvězdy, v procentech rozhodně nad 50..jen musíte mít na tuto kategorii humoru náladu a musíte ji pochopit. Doporučuji. ()

Darth Maul

Klobúk dolu pred Wesom Andersonom! Moonrise Kingdom je plný nových (neopozeraných) nápadov, nádherných kameramanských a scenáriastických vychytáviek, lahodnej hudby a skvelých odkazov na legendárne filmy. Veľmi príjemná a roztomilá záležitosť. ()

Pablinho odpad!

Asi po půl hodině vypnuto a můžu se plácat po ramenou, že jsem si ušetřil kolem hodiny času. Bruce mi bylo upřímně líto, když jsem uviděl, v čem že to hraje. Ale škoda slov, absolutně nesedlo... ()

Darik

Tento film je sice naprosto štřeštěný, ale je tak krásně střeštěný až vás to chytne za srdce. Normálně bych dal 3*, ale tenhle film si ty 4* zaslouží. 70% (viděno s dabingem). ()

bloodcountes

Já vůbec nevím, jak jsem na tenhle film přišla. Chtěla jsem vidět něco od Andersona? Zaujal mě zdejší popis filmu - dva divní a nepochopení utíkají do samoty? Jo, jo jo. Tak to muselo bejt. A jsem spokojená. Velmi spokojená. Jelikož žádný jiný Andersonův film neznám, zezačátku jsem byla příjemně pobaveně udivena. Nebo udiveně pobavena. Bizarní. Zvláštní. Stylizované. Vizuálně zajímavé. Ústřední dvojice si mě naprosto získala. Byla v podstatě nejdospělejší ze všech. Možná líp říci nejvyzrálejší. Herecky naprosto přesvědčivá. Willis a Murray místama vypadali, že to nejsou oni, ale jejich dvojníci - ovšem nevím, jestli to byl záměr, nebo jsou už jenom vybledlí. Ale to se týkalo vzhledu, herecky v pohodě. Viděla jsem ráda zase jednou Tildu. Hudba byla bizár, sedla do toho celýho velmi dobře. Nepřišlo mi to moc jako komedie, spíš tu a tam úsměvné, ale takovým zvláštním způsobem. Vyprávěcí kamera, stejně ujetá jako celý film. Oslovil mě příběh - taky jsem byla zlobivá holka a kdyby se našel nějakej divnej kluk a nějaký takový překrásný ostrov, s úžasnou přírodou a minimem lidí, neváhala bych ani chvíli:))) Myslím, že se budu muset podívat ještě na dřívější Wesovy filmy, o nichž se tu někteří zmiňují, že jsou lepší. To je asi otázka vkusu a naladění, ale zdá se, že na Wesovu vysílačku já naladěná jsem, takže není třeba otálet. ()

Prochy38

Nechci dráždil verbala svým hodnocením, ale byť jsem toho od W. Andersona moc neviděl, jeho styl mi tak nějak sedí. není to jen o tom vizuálu, ale i o jeho vyobrazení lidských psychik. Úžasné, opravdu úžasné. Vztah těch dvou mladých "milenců" je skvělá práce a tím, že jde o z 50% o dětské herce, musím říct, že právě po této stránce je to paráda! Ovšem B. Willis, E. Norton, B. Murray i další excelují. Je to hra, hra s barvami, hra s obličeji a vůbec nevím, jestli je to pro herce těžká nebo spíše pohodová práce. Ono to vypadá, že si z diváků dělá režisér trochu srandu, ale mně se toto prostě hrozně libí... Jo a K. Hayward bude brzo hodně krásná a kvalitní herečka!! ()

J*A*M*A*L

Vlastně ani nevím co k tomu říct. Přišlo mi to jako strašně divný film a hlavně to bylo hrozně nudný. Občas se tam objevily dialogy či scénky, u kterých jsem se fakt zasmál a pobavili mě, ale jinak nuda a film o ničem. Hvězdička za film a další dvě za herecké výkony včetně nadějných dětských herců plus konec, který mě celkem překvapil. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona