Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

ABLABLABLA

Opět jeden z nových českých filmů, který mě vcelku mile překvapil. Né že by to bylo něco extra - jak už tu bylo několikrát vytýkáno, čeští režiséři si prostě neumí vybrat jestli natočit komedii nebo drama, tak tam šoupnou od každého trochu a pak je to divné když se vám chce smát v nevhodný okamžik - ale na české poměry 21. století je to slušně natočený film, u kterého si krásně oddechnete. ()

blackrain

Tak se mi podařilo se leknout v tom samém momentu, kdy se lekla Erika, když se u ní doma zjevila její matka. To je přesně tak, když se člověk zabere do dění na obrazovce. Zuzana Kronerová mi pořád připomínala mou matku. Mám pocit, že jsou všechny matky na světě absolutně stejné. Mimochodem, ten svetr byl naprosto příšerný. Udělala bych s ním přesně to samé. Netrpělivě jsem očekávala, kdy se konečně na scéně objeví Vojta Kotek. ()

kaylin

S "Perfect Days" mám jeden základní problém - viděl jsem je nejprve na divadle. Nikoli v režii Alice Nellis se Zuzanou Bydžovskou v hlavní roli, ale v Jihočeském divadle, kde si hlavní roli zahrála Věra Hlaváčková, což vám asi moc neřekne, ale s klidem můžu konstatovat, že jsem se u představení velmi dobře bavil, protože herecké výkony byly výtečné, navíc na divadle přece jen vypadají příběhy lépe, hlavně pokud jsou pro divadlo primárně určeny. Podobný pocit jsem měl například z "Boha masakru", který nebyl v Polanského verzi špatný, ale pořád se jednalo více méně o divadelní hru přenesenou na plátno, kde divadelnost byla potlačena ve smyslu menších gest, i když ani v tomhle případě se nejednalo o velký rozdíl. Původní hra byla dobrá, dobrý byl i film. V případě "Perfect Days" to úplně neplatí. Na plátno se nepodařilo přenést příběh tak, aby zůstal stejně vtipný. Není to ale proto, že by Chýlková nebo Sokol hráli špatně, naopak, jsou výteční, například v porovnání s otravným Kleplem prostě vynikají. Kotek je na pomezí toho, aby ho člověk nesnášel nebo si ho oblíbil. S novým sestřihem, který mu hlavní postava vykouzlí, vypadá více teple než celý Sokol. Problém u filmu je v tom, že je trochu roztahaný a nějak se díky tomu nedaří vtipy gradovat tak, aby skutečně vyzněli zábavně. Usmějete se, ale za břicho se popadat nebudete. Přesto se jedná o dobré převedení hry na plátno, které určitě neurazí. Navíc, téma je velmi aktuální, hlavně tedy pro ženy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

rt12

Pokud někdo čeká hlubokomyslný film, který jej vnitřně obohatí, tak na tento film nejděte! Kdo si dá ,,dvojčičku" a jde na oddechárnu, hurá do kina. Byla jsem ten druhý případ a pobavila jsem se. O.Sokol už v Partičce přesvědčil, že umí pobavit, ostatní herci standardní dobrý výkon. Děj chvílemi přitažený za vlasy. Váhala jsem kolik hvězdiček, je to na tři, ovšem několik scén mě opravdu rozesmálo a mám ráda I.Chýlkovou tak přidám hvězdu. ()

René.girl

Komedie, která má své světlé momenty a sem tam i opravdu vtipné hlášky, ale co ta příšerná kombinace skvělé nestárnoucí Ivany Chýlková a otravného (ne)sexy Vojty Kotka?? 45% ()

slunicko2

Perfektní dny jsou takové nijaké... 1) I ženy mají své dny...inu, svůj den měla zřejmě i 40letá scénáristka a režisérka Alice Nellis, která z námětu na bakalářskou povídku zručným nastavováním a prodlužováním vyrobila celovečerní film. 2) Všechno je tu pěkné, navoněné, jak píše komentátor Matty, na první pohled lákavé...jako cukrovinky za výlohou. Až ochutnání nám dá poznat, že to skvěle vypadající cukroví je z margarínu a umělých sladidel. 3) 23letý můj oblíbený Vojtěch Kotek (barman) ukazuje svou tukem oblepenou hruď, 40letý Ondřej Sokol (homosexuál) vypadá, že ani nemusí hrát (!), 48letá Ivana Chýlková nezklame, ale ani zvláště nepotěší, 50letá Zuzana Bydžovská (kamarádka) je jako hamburger - stále stejná. ()

topi odpad!

Tenhle styl romantických komedií opravdu nenávidím! K vypnutí filmu mě definitivně přinutil zhulenej Kotek s Chýlkovou, jak se chystají prcat. Super, díky, Alice Nellis táhni už někam!!! ()

hygienik odpad!

"Tohle je inseminační pipeta!" Všetci zúčastnení v tomto obraze doby sú viacmenej individualistickí sebci deliaci sa na dve skupiny 1. tých, čo deklarujú, že na taký spôsob myslenia majú právo a tých, čo si tento fakt sami pred sebou ešte nepriznali. Divák zhliadne vďaka týmto premisám film plný nedorozumení a bizarne prepletených vzťahov. Zaplatil som si, tak som to dopozeral. A ponaučenie: Hanba mi, lebo aj ja som sebec, aspoň som videl, ako to dopadá. ()

kajas

Bez mučení se přiznám, že jako velkou fanynku pořadu "Partička" mě film zajímal jenom z důvodu obsazení (Ondřej Sokol po letech v celovečerním filmu). Ondra mě nezklamal, byl naprosto fantastický a obdivuji ho opět o něco více. I Kotek mě po všech těch "Rafťácích" mile překvapil, předvedl možná svůj nejlepší výkon v kariéře. Soundtrack se také vydařil. Na druhou stranu musím uznat, že samotný začátek filmu byl rozpačitý a nudný. Co se týče vtipnosti, nedávní "Muži v naději" vycházejí z tohoto boje vítězně. Od komedie zkrátka čekám, že se budu svíjet smíchy, což se mi u "Perfect Days" stávalo pouze u Ondrových scén. Z toho plyne, že Ondřej táhne celý film, což asi není úplně dobře, ale já byla spokojená. ()

*Elfík*

Prefect Days je jedním z mála českých flmů o kterých by se dalo říci, že prosvětlili českou scénu komediálních filmů posledních dvou let. Jeden takový dosti podobný byl i Ženy v pokušení. Alice Nellis prostě umí, to se musí nechat. Hlavně umí vybrat herce, kteří si dokáží hrát do noty. Když se velmi dobře znají, ještě lépe. Ano, narážím na Ivanu Chýlkovou a Ondřeje Sokola. Lepší komediální dvojici by filmaři těžko hledali. Jejich společné scény jsou to nejlepší, co film může nabídnout. Když už si myslíme, že děj spadne do klišé, rázem se objeví někdo s nečekanou zprávou a vše se ihned vylepší. O tom svědčí i závěrečná scéna. Konce filmů můžou být ty nejhorší kýče, zde se vše zvládlo na výbornou. Co se ovšem nezvládlo, je název filmu (Perfect Days by bohatě stačil!) , stálé se upínání na exmanžela a fakt, že by Marthě Issové mělo být 21 let. Neříkám, že nevypadá mladě, ale seknutí se o nějakých deset je slušné faux pas... Mám radu: dávejte si pozor na dárky od matek! (MFF KV 2012) ()

Skip

Není to vyloženě špatný film, ale také nic, na co by se nedalo vcelu rychle zapomenout. Chýlková je dobrá, skoro by se dalo přidat slovo standardně. Sama ale film utáhnout nedokáže a v tom vězí ten problém. Až moc toho bylo navaleno na jednu postavu a ty ostatní postavičky jí nedokázaly moc pomoct. ()

Vědma

Ty jo ten Kotek to je něco. Na filmu mě zaujalo to, že Kotek vypadal daleko víc jako gay než Sokol a pak příšerný hudební podtext. ()

rakovnik

Když odmyslím všudypřítomný product placement, tak se jedná z mého pohledu o zdařilou komedii. Je mi celkem jedno, kam se posunula Alice Nellis, protože hned od začátku jsem se dobře bavil. Zamrzelo mě, že v komedii je opět (zbytečná) zasmušilá pasáž. Ta do tohoto žánru prostě nepatří. Rozhodně ani nikterak neposunula děj, prostě jen hrála na city. Ne, sem se opravdu nehodila. Musím vyzdvinout skvělou Ivanu Chýlkovou a roztomilého Onřeje Sokola, který měl sice občas sklony k přehrávání, ale role mu vyloženě sedla. Závěr filmu je úžasný, škoda jen té zbytečné smutné vsuvky, proto 4 *. ()

M.i.k.e

Nellis protentokrát slevila ze svých standartů a tam kde ubrala na dramatičnosti,tam přidala na humoru a ono to překvapivě funguje.Sice ne vždy,ale ve většině případů ano a roli oddechovky Perfect Days zvládají.Je jen škoda,že se Nellis ve svém vyprávění musela opřít o řadu těch nejtuctovějších a nejzažitějších klišé (např. Sokolova "gay póza").I tak je to ale u mě za slabší čtyři...70% ()

Havaj8

Taky nejsem extra moc zastáncem českejch filmů, ale tenhle měl celkem spád a ubíralo se to zajímavým směrem. Pár Chýlková - Kotek, kteří sou od sebe asi o 25 let byl celkem originální a Sokol v roli homosexuála taky příjemně překvapil. Na těch pár mimoscén, který by tam bejt nemusely a na český poměry jsou 3* luxusem. ()

Lischai

Perfect Days jsou kvalitně natočený a dobře zahraný film, který ale drží pohromadě bez silnějšího příběhu (a to je to podle divadelní hry, co to?). Vidíme epizodky, hlavní hrdinka něco řeší, vrchol se udělá nečekanou událostí a pak konec. Takže ze sledování nemám pocit, že bych vyhodil čas - ale ani že jsem něco prožil. Na druhou stranu musím říct, že tam byly jasně patrná místa, kde ženy po čtyřicítce mají sahat pro kapesníky, takže tato Perfect Days skepse asi pramení z toho, že nejsem žena po čtyřicítce. ()

bourec

I když sem si po minulym filmu A.N. sliboval,že už nic od ní vidět nechci,tak nakonec sem do toho šel.A znovu o tom samym.Ženská po čtyřicítce,chce hrozně dítě,a tak použije všechny možnosti a způsoby,aby to dokázala.V tomhle je to stejně blbý.Ale do tohodle filmu se jí naštěstí podařilo vměstnat docela dost vtipnejch,nebo alespoň příjemně zábavnejch scén.A zadruhý má ve filmu silnou trojku,Chýlková,Kotek a hlavně Sokol,protože všichni hrajou fakt dost dobře.Takže námět,scénář za jednu,ale herci,některý scény za pět.50%. ()

MA.KI

JALOVÝ PREFABRIKÁT. Začínám být alergický na tyto novodobé české rádoby komediální paskvily „ze života“, které se sice tváří strašně uvolněně a free, ale jsou tak prázdné a umělé, že je to až politováníhodné. Nellis jde bohužel ruku v ruce s posledními Vejdělkovými veledíly. ~ Jen pár postřehů: Naprostá absence normálně fungující rodiny – uvidíte jen prapodivné solitéry (různé orientace, asi aby to bizarní a málo pravděpodobné panoptikum postav bylo ještě o něco pestřejší a pro cílové publikum tedy zajímavější); páry, kdy muž a žena jsou (v nejednom případě) od sebe dvě generace… Povrchní vyumělkovanost a zdánlivá dokonalost... Však oni se lidi nadchnou miminkem, dojme je smrt, když se předtím postavy rozejdou ve zlém, udělají jim radost zvířecí čepičky a stromeček pro zvířátka atd. !!! ()