Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller), každý den ho vozí do práce oddaný šofér Clifton (James Cromwell) a vítá ho vlastní usměvavá tvář z plakátů Kinographu. Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění. (oficiální text distributora)

Ham.and.eggs

Natočit v roce 2011 prakticky němý film, to, spolu se skvělým výkonem Jeana Dujardina, jsou jediné výraznější klady tohohle filmu. Experiment. Ten má u mě vždycky body navíc. Ale kdybych The Artist měl po ostatních stránkách porovnat s klasickou érou němých filmů, pak mi vyjde jako slabší průměr... Hodnotim film... ()

Rockerman

Především je třeba ocenit odvahu všech lidí, kteří se podíleli na vzniku tohoto filmu. Natočit v době počítačových triků a bombastických akčních scén němý, černobílý film, to chce nesmírnou kuráž a sebevědomí. Nicméně odvážili se a dopadlo to skvěle!!! Jednoduchý, sladkobolný, romantický příběh se mi velmi líbil a já mu přeju co nejvíce Oscarů a to zcela zasloužených. Velmi oceňuji tu krásně černošedobílou retro barvu filmu, který tak věrně napodobuje snímky ze začátku 20.století. Nadále fandím G.Clooneymu, aby konečně získal Oscara za svou hlavní roli ve filmu "Děti moje". Artistovi však přeju tu cenu hlavní, neb jsem se velmi bavil. ()

owwidius

wow, skvely napad natocit takto v dnesnej dobe film. co sa tyka formy, tak za 100 bodov, cele to vyzera neskutocne stylovo. ale, neviem ci to je dejom, ale bohuzial si to neudrzi tempo a maaaalinko som sa pristihol ze je to sice pekne ale nudi ma to. preto nakoniec ciste 4, treba vidiet. [#26/2012, kino#10] ()

Bejbinka

Upřímně řečeno, žádná bomba to nebyla. Herecké výkony se mi líbily, hlavně Bérénice Bejo, ta byla moc okouzlující...je to neokoukaný typ herečky a Jean Dujardin by šarm mohl rozdávat, ale samotný film mě moc nezaujal. Nevyvolal ve mně žádné emoce a to je pro mě u romantické komedie dost podstatná věc. Takže pokud měl být tento film vrcholem loňského roku (podle ocenění), je to dost slabé vyvrcholení. ()

Puddle

Škoda, i přes neskutečný tah na emoce, jsem si ověřil, že bez zvuku to u mě prostě nikdy nebude tak srdcervoucí. Stopáž bych trochu zkrátil, místy jsem se opravdu maličko nudil a být to na mě, schoval bych si Oscara pro jiný film, ale jinak určitě stojí za to vidět. Taková milá, místy až kouzelná tečka za němým Hoollywoodem. 3,5*... P.S.: Woof! Woof! Uggieho čeká, doufám, velká kariéra. :-) ()

voresprut

Po delší době konečně souhlasím s výsledky oscarů.Film který přímo srší nápady a genialitou.Skvělý Dujardin,roztomilá Bejo a skvělá herecká camea(obvzvlášť McDoell potešil).Hudba s krásou a citem poskládaná ,jako by vypadla z filmů 30.let.Kamera v poklidu sporupracuje se střihem.Ale úplně nejlepší je režie!Jen moc nechápu to že je snímek propagovaný jako romantický.Nadruhou to že není romantický mě velice potěšilo:) ()

Brousitch

"Snažil jsem se to napsat co nejjednodušeji, abych mohl být tím, kdo bude vyprávět příběh. Nechtěl jsem po hercích žádnou pantomimu, ale jen to, aby ztělesnili své postavy a uvědomili si, že to je jako každý jiný film... skoro." - Michel Hazanavicius ()

Colleague

Bohužel jsem týden zpět viděl Křižník Potěmkin z roku 1925, kde jsem poprvé obdivoval, jak i němý film může být úžasný. Retro moc nemusím, a ačkoli asi chápu, proč tohle dostalo tolik oscarů, tak zas takové nadšení nesdílím. Už od začátku bylo jasné, jak to dopadne, některé scény mi nudily a textové proložky občas problikly tak rychle, že jsem je ani nestačil přečíst. Ještě že tam byl psík Uggy. ()

S.Dedalus

vtipné milé odlehčené místy nápadité povětšinou předvídatelné o úroveň ale vše povyšují skvělí dujardin bejo a především uggie ()

Rokle

Artist dokázal to, co se nepodařilo Hugovi. Otevřít mi srdce k tomu, abych načichnul tu nostalgii let minulých. Ponořil jsem se do němého filmu, cítil třicátá léta a absolutně mi nevadilo, že se tam nemluví. Obrazová hříčka je skvělá, ale to co provádí hudba je nepopsatelné. Každičký Oscar je zasloužený (i když na to se nikdy nehraje). Jen bych zmínil, že pro plnohodnotné vychutnání je lepší mít nakoukané aspoň některé zásadní snímky kinematografie (např. Zpívání v dešti). ()

Filec

Brilantné....Nemám slov, netušil som že niečo takéto ma dokáže baviť 100 min a Berenice Bejo no tak z nej som normálne odpadol, ja nádherná! Odporučím každému! ()

Evander

Moc dobře natočené i zahrané, avšak vůbec mě to nebavilo a v žádném případě bych "nerozdýchal" opětovné shlédnutí, takže ač bych chtěl, nemohu dát více než 60%. ()

JirkaLexa

Skvělý a naprosto epochální film, který mě naprosto zaujal a to překvapivě i přes to, že je černobílý a němý, což mě obvykle okamžitě odradí. Avšak v tomto filmu bylo schováno neskutečné kouzlo romantiky a dramatu. Příběh popisuje počátky zvuku ve filmu a přechod slavné filmové hvězdy k mluvenému filmování. Opravdu pozoruhodný příběh, který je zakončen řekl bych naprosto výmluvně... 90% ()

Dejnasp

Pokud si chcete pustit film, který v dnešní době není tolik k vidění a filmaři se k takovémuto způsobu natáčení-černobílý a k tomu němý film-moc neodhodlávají, nebo spíš vůbec, tak našli jste ten správný. Nečekala jsem, že němý film může být až tak skvělý. Němý sice byl, ale člověk moc dobře všemu porozuměl. Obličeje herců a hudba řekli vše. Až u toho snímku jsme si plně uvědomila, jak jsou výrazy v tváři důležité. Kolik toho dokážou prozradit i beze slov. Tento dnes již netradiční film, si opravdu toho oscara zasloužil. A Jean taky. Všechno trápení jsem s ním prožívala, jako by to byl můj kamarád, tak jsem s ním soucítila. Úžasné byly taneční scény, při kterých Dujardin úplně zářil. Uggie, to je kapitola sama o sobě, talentovaný to pejsek, na toho byla radost se dívat. Vyšel z toho všeho úchvatný film, s perfektní hudbou. ()

matt85

Buď se Hazanavicius čuměl a analyzoval od rána do večera němé filmy, nebo má ten člověk talent. Není to nic co okatě rve koule, no a graduje to svým jediněčným způsobem, ale i to spíš filmu přidává, než ubírá. Ještě uvidíme, ale mezi nejlepší filmy roku i do mé osobní TOP 10 za rok to už patří rozhodně. PS: Dujardin je dokonalej a Bource už asi jasně vytvořil nejlepší soundtrack za tento rok. EDIT: Napodruhé si vychutnáte i mnohé detaily a celkově si film víc vychutnáte. Vynikající. Doufám, že se Hazanavicius prosadí. ()

denisavary

Moje hodnocení je především za originalitu...v roce 2011 vymyslet černobílý film, který se vrací do roku 1927 a ještě k tomu je němý je až neuvěřitelné. V dnešní době, kdy všichni chtějí jen 3D, efekty, animace, zvuk beroucí dech....Bylo to opravdu zajímavé. Hlavní postavy zvládly těžký úkol, ale perfektně. Příběh filmu byl prostý, ale myslím, že tu ani nešlo o příběh....Bylo hezké se "vrátit" do dávných dob...ale radši jsem v dnešním světě:) ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

06.10.2012

O válečném thrilleru The Monument´s Men jsme psali jako o vážnější a méně akční variaci na Indyho. George Clooney se jako producent, režisér, scenárista a také hlavní představitel inspiroval… (více)

Natalie Portman – milenka nacistů?

Natalie Portman – milenka nacistů?

18.09.2012

Není nad vydatný bulvární titulek. Ale už nás znáte a víte, že se za ním obvykle skrývá zápletka připravovaného filmu. Studio Universal chystá film s jasným tahem na oscarovou branku. Předloha:… (více)