Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Jadro

Už len ten temný pohľad na reálne Škótsko, očami rozpoltenej osobnosti, stojí za zhliadnutie tohto kúsku :-)) ()

ShortyIC

Mám rád tento typ komédie, proste týpek, ktorý si ide svoje. Prvých 25 minút bolo úžasných, no odvtedy sa to tempo nejak spomalilo a začalo to byť miestami nudné a pekne otravné. Herec James McAvoy zahral svoju úlohu skvele. 3 hviezdy, aj keď som bol na vážkach či nedám 2... Scéna s kopírkou to zachránila.. ()

Thovt

jak předloha, tak sám film jsou chvílema trochu neumětelský a lacině šokující. přesto: vzhledem ke slabosti pro tenhle subžánr jsem si pochutnal ()

Juuroo

Videné v kine 2x a pri druhom pozretí to bolo ešte lepšie. Názov to celé vystihuje, McAvoy to zahral perfektne. Vynikajúca čierna komédia, ktorá úžasne odzrkadľuje dnešnú dobu a karierizmus. Vynikajúci soundtrack, niekoľko piesní si obľúbite. Nakrútené je to podľa predlohy od Irvina Welsha, ak radi čítate, knihy od neho jednoznačne odporúčam. = 5* ()

jack_scott

Originální, skvěle zahrané, zajimavě natočené. Dal bych 4*, ale McAvoy to zahrál tak dobře, že se musí dát i ta pátá hvězdička. Film je, bezesporu jako kniha, fakt divnej. Což mi fakt vyhovuje. Film dotváří výborný soundtrack. Za mě spokojenost. Fuck police, in fucking Scotland! :-D "Same rules apply!" ***** ()

lobo87

Prvú polovicu filmu som si vyslovene užíval. McAvoy hrá toho svojho magora dokonale a bavili ma aj všetky vedľajšie postavy. Potom sa to však zvrtlo v halucinogénnu sračku o živote a prestalo ma to baviť, aj keď záver to dosť solídne zachránil... 65% ()

Valenta28

Neuvěřitelně hodnotný film. Když jsem viděl plakát a trailer, řekl jsem si: "Další zatracená a hloupá komedie". Ovšem jakmile jsem film viděl jsem kousek od začátku, tak mě až do samotných závěrečných titulek nepřestal bavit. Film je naprosto úžasně natočen a zpracován (něco takového se jen tak nevidí - tím mám na mysli jen technickou stránku filmu). Dále je tu naprosto skvělý herec (mimo ostatní). Herec hl. postavy ji vylíčil a představil tak skvěle, že by si zasloužil obrovské vyznamenání. Nadále se mi tu líbil také perfektní výběr hudby, který seděl. Zkrátka jaký moment, taková muzika. A poslední věc je samozřejmě samotný příběh (tj. předloha). Naprosto geniální výtvor pana I. Welshe. Od něj toho znám víc a musím říct, že mě nezklamal u jediného nápadu. ()

Danny_Jack

Neuvěřitelně koncentrovaný hnus. Vedle Bruce vypadá Franco Begbie jako papež. Do Skotska se v létě stěhuju. Snad takovejch sympaťáků taky pár potkám. ()

tucnakova

Cena poroty za krhavý voči, pinďoury v kopírce, blitíčko na brejlích a angličtinu. Jinak k čemu to celý bylo dobrý - toť otázka (zastydlý ! děsně! trainspotting nepřebiješ a leccos už vodnéés čas, víš ...?!). ()

pitrson

Zvláštní snímek, ale v dobrém smyslu slova. Průběh mě stále nutil být plně soustředěný a pořád jsem si říkal, že za chvíli přijdu na to, co mi celou dobu uniká a to se mi líbilo. Nevím, jestli jsem někdy viděl něco podobného, asi se budu muset fakt zamyslet, což je taky dobře. A soundtrack mě moc zaujal :). ()

Rodriguess

Anglicke dramy zo zivota mam naozaj velmi rad, ale toto ma az tak nezasiahlo, dve hviezdy, jedna naviac kvoli vyletu do Nemecka :) ()

Penguin10

Parádně nabitý filmek! McAvoy je prostě borec, hrál skvěle na všech frontách. Dokud se dařilo, všechno bylo bez chyby. Nic ale nemůže trvat věčně. Jedinou kaňku bych viděl v dějové linii na konci, jinak to byla neskutečná jízda. Byl to vážně tělem i duší sviňák a nic se s tím nedalo dělat. Čtyři hvězdy za hlášky a za jeho hry. ()

funkyshit

Povedená filmová adaptace románu od mého oblíbeného autora. Není to sice zrovna Boylův Trainspotting, který považuji za stejně tak geniální, jako nadčasový. Ale i tak film hodnotím velmi kladně a doporučuji jej ke shlédnutí všem těm, kterým nevadí syrový styl vyprávění a obhroublé postavy tolik typické pro příběhy od Irwina Welshe. Totéž platí konec konců i o knižní předloze. Plusové body navíc uděluji za výborný výkon představitele hlavního hrdiny. Same rules applied... ()

paradoxman

Životní výkon Jamese McAvoye, úlet jako prase, který se postupem času stává víc a víc serious. Bohužel zde vážná stránka převýšila úvodních 30 minut parádní jízdy. I přesto 75% za tragikomický závěr. ()

david666

Sviňsky divný film. Zpočátku se to tváří jako klasická anglická krimi komedie a la Guy Ritchie. Ale pak si tvůrci nejspíš řádně šlehli a snažili se dělat umění. ()