Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Joostas

Nejhorší,že při četbě této odporně pravdivé knihy jsem si vytvořil vlastní představu toho Sviňarčuka ze Skotska.Celý film jsem jej hledal. ()

a0001

Šialený, špinavý, prefetovaný, vtipný, emočný výbuch, ktorý spôsobí stav explózie spokojnosti. James McAvoy je pán herec. Tento film je droga a úžasné "divadlo" zároveň. 85% ()

xtomyx

Alkoholem a drogami nasáklý polda, který si nebere s nikým žádné servítky a ba naopak, každým svým jednáním se ponořuje hlouběji do největšího pekla, kam vlastně patří! Jeho rozpolcená osobnost, je vtažena do hlubokého přesvědčení o pomoci druhým, ale zlá půlka jde pořád svojí bídnou cestou. K tomu se objevují náznaky další psychické poruchy a tím i rozeznání reality. To vše je bravurně podbarveno skvěle vybranou hudbou, která velmi pasuje do jednotlivých fází filmu. James McAvoy opět ukázal své herecké dovednosti v této bizardní roli, přičemž mu výborně sekunduje Jamie Bell, o kterém si myslím, že ještě dost uslyšíme. Film je hrubý a společensky nekorektní, je v něm, ale velká porce dobře odvedené práce. ()

stolista

Ať si říká kdo chce,co chce, mě se to prostě nelíbilo.. Samozřejmě, že něco jo, ale celkově.. Přesně jak píše titulek k filmu. Jedná se o zlodějíčka, o nechutnho úchylnýho poldu, co podvádí, šňupe, lže..atd. Děkuji, nechci.. ()

Blazis34

Abych řekl hned na úvod verdikt, tak mě film nezaujal. Jednání pod vlivem alkoholu a drog, samý průšvih a děj postrádající větší děj nebylo pro mě to pravé. James McAvoy určitě svoji roli zahrál výborně, leč mě dosti nesympatickou. Chvílemi mi přišel Sviňák až dost mysteriózní a tak nějak mimo všeho. Co ještě nechápu, jsou písně které byly použity. Neříkám, že by nebyly posluchalné, bylo tam i dost dobrých hitů, avšak dle mého gusta dost nevhodně použity v jednotlivých sekcích. Onen song dělá taky dost a když jsem slyšel Merry Christmast Everyone při takřka žádné vánoční atmosféře, nešlo mi to k sobě. To ještě minimálně u třech dalších písniček. Možná blbost, ale mě dokáže soundtrack hodně ovlivnit. Co si z toho filmu vzít? Snad jen to, že je to ostrašující případ z kterého plyne ponaučení, že drogy vám v životě nepomůžou a můžete kvůli nim všechno ztratit. Celkově dávám 35% - dvě hvězdy. ()

elanista1

Este by som prekusol sucasne najnesympatickejsieho herca keby bol dobry film, takto sa sklbilo zle s este horsim a vznikla jedna otravna, odpudiva fraska, ktora ma ani raz poriadne nerozosmiala. Na "vážnu" rovinu zvysoka seriem, isiel som to pozerat s tym aby som sa smial a nestalo sa. ()

Neor

Snad nejbritštější ze všech britských filmů, které jsem viděl. Rukopis Irvine Welshe je z toho cítit na sto honů. Zpočátku v příběhu tápete, ale po zjištění toho "o co tady vlastně jde" vás film vtáhne a nepustí. Svou bizarností to není film pro každého. Pokud ale přistoupíte na formu vyprávění, na konci nebudete litovat. ()

maniacxl

Drsný a velmi nekorektní snímek plný lidské špíny,hromady koksu a spoustou prostitutek, který do "dokonalosti" vytahuje svým ďábelským projevem James McAvoy. James v posledních letech hraje ve výborné formě a zde to znovu dokazuje (co takhle dostat už nějakou cenu?)! Kromě slušné režie a zajímavé předlohy bych ještě vyzdvihl hudbu Clinta Mansella, jež ke snímku neskutečně sedla.Zkrátka takový něžný vanocně laděný filmeček, plný lásky a porozumění vhodný pro všechny milovníky vánočního klidu a pohody.Tohle si zaslouží krásně trainspottingových 80%. ()

badmotherfucker

Velká škoda, že mě film ochudil o tasemnicové monology, natáčení home porna, pošťáka Aleca a další zajímavé epizody. Mrzí to o to víc, protože nejzábavnější scény filmu přicházejí ve chvílích, kdy se drží knižní předlohy. Vata přidaná navíc spíš ruší a odvádí pozornost. Transexuální katarze je pak úplně mimo. Prospělo by tomu méně plačícího, slintajícího a přehrávajícího McAvoye a více nekorektního Welshe. Nový Trainspotting se nekoná. Přesto neurazí. Bad Lieutenant s H. Keitlem je o sto procent lepší opis , i když jde spíš o volnou inspiraci. ()

rolly

This isn't some parts of the country. This is Scotland, by Christ! Nekompromisná, drsná škótska záležitosť s McAvoyom v koži diabla, ktorého má človek sto chutí utopiť v lyžici vody... Trefne zapojenie vianocneho kultu Shakina Stevensa nemalo chybu. Same rules apply :) ()

DonBraso

Kdybych jel velkou parádu na kokainu,tak si to užiju jak Robb,bohužel drogy jsou pro mě tabu jak Šmucler.Je to divný,je to nemorální,je to prostě jiný,ale mě to nebaví.McAvoy si to užil a tím spadla klec.Film se drží přes hodinu jenom u šoustu,kdy dávej štístko buď hodní levharta nebo dává rady a rozumy jak Buffalo Bill s kolty proklatě nízko.Sjetý je tam přes čáru,chvilka se podívat do senkrovny do práce,pár keců a mrdů do dialogu a repete.Když už přestal chutnal sifon ke kávě,tak se zadrhneme u případu,který je ničím a hodina filmu je jenom o jednom člověku,který miluje ženský a dělat si s kamarádů prdel.No aspoň,že ten jeden šprým byl fakt prasácký,jednohubka v podání "Jééééés" ale jinak jsem tomuhle žoviálnímu astmatu nepřišel na kloub. ()

darth_swan

No nevím, pokud by mě nezaujalo několik více či méně sprostých gagů (film si zrovna dvakrát servítky nebere a jen tak před něčím se nezastaví), pak fakticky nezůstává vůbec nic a film tak pro mě zůstává do značné míry nepochopen... // Co mě zaujalo: Soutěž u kopírky (nechci spoilerovat). ()

dudo24

Originálna, bláznivá, psycho jazda s trochou drámy. McAvoy zahral svoju postavu veľmi dobre. Škoda, že prvá hodina nebola tak nadupaná a energická ako posledných tridsať minút. Posledná pol hodina bola fakt pecka. ()

predator.1

Březen byl celý filmových pičovin a tento film mezi ně patří. Nezapomeňte změnit hodnocení až to uvidíte, protože včera/dnes se to objevilo na netu v BR ripu a pochybuju, že jste na tom v kině byli a hodnotíte zase jen trailer. Neskutečná < i >vina a nachytal jsem se tím OP hodnocením. Někteří snad možná viděli kinorip ()

srolyma

Dělat svinskýho policajta ve svinským skotským Edinburghu, vyslýchat všechny ty svinský úchyly, spolupracovat se svinskýma kolegama, to se dá zvládnout jen se svinskou dávkou cynismu podpořenou lajnou svinskýho koksu a baterií svinský skotský whisky. Když vás ale k tomu všemu ještě trápí svinský traumata z vašeho svinskýho dětství, manželka vás kvůli vašemu sviňáctví opustila se svinským negrem, zbytek svinský rodiny vás už dávno odepsal, prostě když ten svinský život není žádná procházka svinskou růžovou zahradou, tak ani ty dávky svinských oblbováků najednou nestačí. Zajímavý film. Začíná to stylem Transpotting, takže srandičky, hlášky, legrácky, úsměv od ucha k uchu a končí to v duchu Requiem za sen, úsměv dávno zamrzlý, pohled prázdný, těžká depka. Výborný herecký výkon v hlavní roli. ()

jancin4 odpad!

Perverzný a nekonzumovateľný humor sa až príliš dostal do popredia a nekontrolovateľne unikol tvorcom pomedzi prsti. ()