Bruce Roberts je detektívom, ktorý čaká na povýšenie. V ceste na novú pracovnú pozíciu mu stojí nielen úspešné ukončenie prípadu vraždy mladého japonského študenta, ale aj konkurencia v podobe kolegov či chorá myseľ, ktorá ho neustále prenasleduje. Dokáže Bruce zvládnuť svoje emócie a tak dospieť k vysnenému postupu? Veľmi zvláštny, no zároveň originálny snímok, ktorý dokáže zaujať nie len príbehom či svojským vtipom, ale aj pohľadom do vnútra naštrbenej psychiky človeka, poznačeného životnou traumou. Takto nejak si to predstavujem ja. Rád by som ešte vyzdvihol herecký výkon Jamesa McAvoya. Palec hore.(27.1.2014)

Sakra práce. CSFD projekce mi unikla a začínám toho trochu litovat. No co nadělám. Dal jsem si to pěkně v klídku doma a jsem solidně rozsekanej. Tohle je prostě úlet. Ani nevím kam to vlastně žánrově zařadit. Je to taková drsná černohumorná kriminálka říznutá Trainspotingem nebo něčím podobným. Po nekompromisní první polovině přechází film do trochu vážnější polohy, ale ani ta výslednému dojmu neuškodí. Hlavní hrdina už víc vyjetej snad bejt ani nemůže a když už si říkáte, že všechen prach byl vystřílen a film nemůže ničím dalším překvapit, tak jste nekompromisně přesvědčeni o opaku. Každopádně drsná nálož. Za mě 90%(9.12.2013)

Když život a povaha namíchají v jednom třaskavější koktejl, tak z toho i distinguovanému chlapci mrdne, nic nového. Proč jeblo zrovna synku Mekevojc nepovím, vyčumte si to z filmu sami. S mírnou nechutí však musím konstatovat, že manipulativní trosku kus za poločasem rozpadu zahrál jako z partesu. Obzvláště vyzdvihuji poslední scénu, poslední větu, poslední úsměv- a kouzelný kontrast s následující animovanou částí titulí. Díky hlemýžďákovi za doporučení.(11.10.2015)

Netknut psanou předlohou může jen odhadovat, že pravděpodobně v knížce funguje lépe ona linka z druhé poloviny filmu, kde se z černé komedie zabrousí do vážnějšího psychologického profilu ˇpana policajta. Naštěstí to skvostně vynahrazuje ona první polovina, kde si snímek nebere žádné servítky a s drsně humorným pohledem jede jak dobře namazaný stroj. P. S. Doporučeno jen pro otrlejší. 70%(10.6.2015)

Drsný a velmi nekorektní snímek plný lidské špíny, kterou do "dokonalosti" vytahuje svým ďábelským projevem James McAvoy. James v posledních letech hraje ve výborné formě a zde to znovu dokazuje (co takhle dostat nějakou cenu?)! Kromě slušné režie a zajímavé předlohy bych ještě vyzdvihl hudbu Clinta Mansella, jež ke snímku neskutečně sedla. Film je chvílemi hřejivý i chladný jako celé Skotsko:o)). Five filthy stars!(5.12.2013)

• - Při první návrhu scény zpívání v autě se uvažovalo, že uslyšíme píseň "I Wanna Know What Love Is" od Foreigner. Irvine Welsh ale nakonec vybral "Silver Lady" od Davida Soula, který hraje řidiče zpívajícího tuto píseň. (Fugas.cz)

• - V kanceláři šéfa Boba Toala (John Sessions) visí obrovský plakát filmu 2001: Vesmírná odysea (1968), na který také Bruce (James McAvoy) upozorní. (Seejey8)

• - Keď Bruce (James McAvoy) číta vo výklade výsledky z futbalu, na obrazovke sa zobrazí čas 4:45. V decembri je v Edinburgu o takomto čase už tma, vo filme je však jasný deň. (toi-toi)