Sviňák

Filth

Špina

Krimi / Komedie / Drama

Velká Británie / Německo / Švédsko / Belgie / USA, 2013, 97 min

Když jsem si úplně poprvé přečet českej název, říkal jsem si, ha novej dokument o našem prezidentovi, jenže hlavní hrdina ve svý amorálnosti předčí toho našeho násosku z vysočiny o několik tříd a to už opravdu stojí za pozornost. Uživatelé csfd opravdu nemohli od Poma dostat lepší vánoční biják. Hlavně v první půli má film ďábelský tempo a hláškoměr se vytačí do červenýho (Píchals jí ze zadu ? Jasně, zepředu píchaj holky jen buzny. ) Natočit onanii takovým způsobem, že při ní smíchy seru červoteče na to je potřeba mít koule z ocele. Ke konci se filmek mírně proměňuje v slzavý údolí a tím ztrací na svým vražedným tempu a ani ataky na bránici už nejsou tak intezivní. Ovšem i tak film doráží do cílové pásky s rukama nad hlavou a přebírá pohár, protože podobnou jízdu divák v kině moc často nezažívá.P.S. Zajímalo by mně co to bylo za pořad na který se James (mimochodem vynikající) tak rád díval na svý plazmě.(5.12.2013)

Velké intriky na malém pracovním prostoru a dost dobře rozebraný rozklad charakteru jednoho neobyčejného sviňáka, který potvrzuje, jak hluboce nešťastnými ubožáky mohou být naši zdánlivě neporazitelní spoluhráči, ale jak praví sám hrdina, život je hra a dokud neskončí, nikdy se neví, jak dopadne... Nadsázkové podání může způsobovat určité rozpaky, které však McAvoy svými výstupy úspěšně rozptyluje a samotné finále odškodní i momenty, kdy jsme si úplně nerozuměli.(11.4.2014)

• verbal

Splácat přisprostlou, pomatenou, narkomanskou, pičoidní kravinu o ničem není žádné umění, ovšem obsadit do role machistického, zkorumpovaného policisty nejodpudivějšího neherce a topné těleso Evropské Unie Skřeta MekEvoje, to je skutečně miliónový nápad, který z toho teprve udělal opravdovou komedii. V momentě, kdy poprvé řekl bloudžop, vryla se mi do mysli utkvělá představa toho, jak si v honáckem stanu vášnivě hraje s povislým přirozením Híta Ledžra, kdykoliv pak udělal rádoby krutodrsně hustopřísná ramena či světácky kudrnaté oči na nějakou kikinu, vystřídala ji vize Eltona Džona, snažícího se vyhrát Kanadskou dřevorubeckou olympiádu, aby si vylepšil heterosexuální imáž. No, prostě skvělý film s hlubokým poselstvím pro všechny uživatele pervitinu a s dokonalým hlavním představitelem, co si zaslouží minimálně tolik hvězd, kolik má pravá ruka prostředníků.(30.1.2014)

Drsný a velmi nekorektní snímek plný lidské špíny, kterou do "dokonalosti" vytahuje svým ďábelským projevem James McAvoy. James v posledních letech hraje ve výborné formě a zde to znovu dokazuje (co takhle dostat nějakou cenu?)! Kromě slušné režie a zajímavé předlohy bych ještě vyzdvihl hudbu Clinta Mansella, jež ke snímku neskutečně sedla. Film je chvílemi hřejivý i chladný jako celé Skotsko:o)). Five filthy stars!(5.12.2013)

(knihu nečetla) Celou dobu si to užívám s Brucem, je to prima kluk a prostě se umí bavit. Jakmile se ale začne rozplizávat do ustrašenýho truchlivýho hovna, nechá na sebe řvát kolegyni, kterou měl hned zkraje poslat loktem zpátky do kuchyně, a prostě to všecko tak nějak nemá pod kontrolou, přestává mě zajímat. Už to neni ten prima kluk. McAvoy ale prima je - z rozkošnýho modrookýho chlapečka je prvotřídní lesknoucí se slizák. ... Nevim no, film docela dobrej, ale to brečení jsem fakt vidět nechtěla. (3* nebo 4*, obojí je správně)(5.12.2013)

• - Bruce (James McAvoy) je fanouškem edinburghského fotbalového klubu Heart of Midlothian, v jehož barvách od Mary (Joanne Froggatt) dostane i upletenou šálu. (Koldyn)

• - Při první návrhu scény zpívání v autě se uvažovalo, že uslyšíme píseň "I Wanna Know What Love Is" od Foreigner. Irvine Welsh ale nakonec vybral "Silver Lady" od Davida Soula, který hraje řidiče zpívajícího tuto píseň. (Fugas.cz)

• - V kanceláři šéfa Boba Toala (John Sessions) visí obrovský plakát filmu 2001: Vesmírná odysea (1968), na který také Bruce (James McAvoy) upozorní. (Seejey8)