poster

Sviňák

 • Velká Británie

  Filth

 • Německo

  Drecksau

 • Švédsko

  Filth

 • Slovensko

  Špina

Krimi / Komedie / Drama

Velká Británie / Německo / Švédsko / Belgie / USA, 2013, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  ****

  Když život a povaha namíchají v jednom třaskavější koktejl, tak z toho i distinguovanému chlapci mrdne, nic nového. Proč jeblo zrovna synku Mekevojc nepovím, vyčumte si to z filmu sami. S mírnou nechutí však musím konstatovat, že manipulativní trosku kus za poločasem rozpadu zahrál jako z partesu. Obzvláště vyzdvihuji poslední scénu, poslední větu, poslední úsměv- a kouzelný kontrast s následující animovanou částí titulí. Díky hlemýžďákovi za doporučení.(11.10.2015)

 • Fr
  ***

  ,,HRY BUDOU VŽDY - A OPAKUJI, VŽDY - HRÁNY, ALE NIKDO NEHRAJE HRY TAK JAKO JÁ. MUSÍTE BÝT PROSTĚ NEJLEPŠÍ, A JÁ OBVYKLE JSEM…“ /// Krutej McAvoy. Neuvěřitelně krutej… A Skotskej… (jo tááák, ta seš Skot! ) Orál vod 15tky, sex s parťákovo starou a vůbec – film je plnej jeho her, který maj určit vítěze, kdo že bude tím inspektorem (policejním). Nejdříf se mi to zdálo ftipný, pak dramatický a nakonec psychoidní. Bruce (Jamesova postava – aha ty nevíš, kdo je James…) mě sere. Vzbuzuje emoce, ale tím, že je to slaboch se zdrceným egem…(soráč, mám jinou filosofii!). Bez debat – McAvoy je frajer, to vostatní – moc tomu nerozumím. Úmysly nejasný, charakter nevytříbenej a příběh – chaotickej. Tož Great Britain. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1998 napsal Irvine Welsh, číst nebudu. 2.) Nikdy jsem nepochopil, proč maj policajti nástěnku plnou čuráků (cože? Nejen nástěnku? Tak do toho mě netahej…). 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(29.1.2014)

 • boshke
  ****

  Sviňák je dosti pozoruhodný film a jsem moc rád, že jsem měl možnost ho v rámci ČSFD projekce zhlédnout. Škoda jen, že v průběhu stopáže působí, jako by se nemohl rozhodnout, bude-li černou, nekorektní, nemorální komedií nebo psychologickým dramatem. Nebo něčím mezi tím. Což mi výsledný dojem z něj poněkud kazilo. Škoda toho, neb většinu filmu jsem se smál, atmosféra dobrá, soundtrack (jak výběrem písní, tak instrumentální hudbou) vynikající, vše zabaleno v jednom krásném skotském balení s hereckým koncertem Jamese McAvoye s fekálním vousem, kterého si díky tomuto filmu začnu více všímat... 80%(16.12.2013)

 • Papekus
  ****

  Musím říci, že jsem po přečtení popisku čekal naprosto něco jiného, než jsem pak dostal. A byl jsem docela příjemně překvapen a James McAvoy hraje naprosto maniakálně. Poslední třetina mi přišla asi nejslabší, více se mi líbil začátek ve stylu spousta drsných scének - at již viuzálně, verbálně či významově. Na film jsem se díval ve vlaku a cestující vedle mě mi koukal přes rameno - asi po 20ti minutách to nevydržel a zeptal se, co že to sleduji, že je to slušné maso. A to měj jen obraz bez zvuku :)(26.1.2015)

 • Yardak
  *****

  Drsný a velmi nekorektní snímek plný lidské špíny, kterou do "dokonalosti" vytahuje svým ďábelským projevem James McAvoy. James v posledních letech hraje ve výborné formě a zde to znovu dokazuje (co takhle dostat nějakou cenu?)! Kromě slušné režie a zajímavé předlohy bych ještě vyzdvihl hudbu Clinta Mansella, jež ke snímku neskutečně sedla. Film je chvílemi hřejivý i chladný jako celé Skotsko:o)). Five filthy stars!(5.12.2013)

 • - David Tennant původně přijal nabídku zahrát si postavu Petera Inglise. Bohužel se změnou data natáčení musel od projektu odstoupit kvůli jiným povinnostem. (Cheeker)

 • - V kanceláři šéfa Boba Toala (John Sessions) visí obrovský plakát filmu 2001: Vesmírná odysea (1968), na který také Bruce (James McAvoy) upozorní. (Seejey8)

 • - Keď Bruce (James McAvoy) číta vo výklade výsledky z futbalu, na obrazovke sa zobrazí čas 4:45. V decembri je v Edinburgu o takomto čase už tma, vo filme je však jasný deň. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace