Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Ayush

Zprvu jsem se výborně bavila, hlášky a vůbec styl, jakým Robbo vede svůj život si mě získali. To, jak přemýšlí a řeší situace, jako by se vlastně nic nedělo. Místy jsem jen seděla, zírala a nechápala. Zhruba v půlce jsem si začala říkat, jestli nás ještě něco čeká, nebo už přišla výplňová vata, ale podivný haluze mě vrátily do hry. Pak najednou začalo přituhovat a to už schíza prosakovala televizí do obýváku. Seděla jsem vmáčknutá do sedačky a jen čekala, až to přijde. A finále mě opravdu rozebralo. Musím přiznat, byla jsem velmi emocionální, sžila jsem se s postavou. Co dodat, film je bordel, ale to je Robbův svět a tak je to perfektní. Spolu s úžasným soundtrackem se mi do hlavy občas vplíží vzpomínka na scénu se ženou a chlapcem, židlí a skleněnými dveřmi, které se nikdy neotevřely a to pokládám za úspěch tohoto počinu. Přesně tak to vypadá, když se mi příběh dostane pod kůži. ()

NaughtyKoopa

Jedna rychlá jízda od začátku až do konce... První půlka se frčí pendolinem a v půlce se přesedne na rychlík. Scénář natlačený až po zadní vagón podaný ve skotské angličtině, vás drtí slovníkem, který by jste mohli slyšet leda tak v South Parku. Vynikající James McAvoy, role která mu padla přesně na tělo a on nezahálel s tím, dát do ní vše. Ani se soundtrackem nejsem nespokojený. K vytknutí mam jen hektický konec, který mi moc nesedl a chabé osvícení některých scén mi až vadilo. 7/10 ()

Oralfabet

Filthy indeed. McAvoy je fakt borec, ale co se příběhu týče... tam už to tak slavné není. Ale bavil jsem se víceméně celou dobu a to se počítá. Poslední záběr je navíc dokonalý. But I'm a creep... I'm a weirdo... ()

Brylin

Ze začátku Sviňák vypadá jako prima jízda, prostě skotský polda, který se nebere zas tak vážně a sem tam si šnupne. Pak ale začal Bruce trochu moc šlapat na kokainový pedál a dostával se do stále temnějších míst vlastní duše; a že je kam zabloudit. Druhá polovina filmu se překlopila do stínu a působí místy až mrazivě. Moc se mi líbil výkon Jamese McAvoye, který exceloval zejména v pasážích, kdy si pohrával s kolegy či kamarády. Krásné čtyři hvězdičky. ()

Maryinka

Je to přesně takové, jaké jsem očekávala - perverzní, vulgární, nechutné, zábavné i špinavé. Velmi mě ale překvapila dramatická stránka filmu, která možná nad komediálními prvky i převládá. James McAvoy podává dokonalý výkon, za který bych mu dala Oscarů rovnou deset (ačkoli vím, že nedostane ani jednoho), takhle skvěle jsem nikoho neviděla hrát už hodně dlouho. Přesto k maximálnímu hodnocení kousek chyběl, přeskakování od komického k vážnému tématu bylo občas trochu násilné. Hlavní ale je, že jsem se bavila, a klidně bych se podívala znovu. :) ()

xtraper

Docela dobře se to mohlo jmenovat Prasák von Schlafenberg :-) rozdíl byl jen v tom, že McAwoy měl krásnou výslovnost, bylo mu super rozumět a předváděl neuvěřitelné samčí výkony :-)) kdežto úchyl mumla von Trumpettenberg, bez titulků a pemprsek, může té své PíáRové mladé kočice, jen pěkně chrochtat do ouška, když náhodou neusne. Jinak film mimo mísu, neřekl bych ani tak, že šlo o Komedii / Krimi / Drama / Thriller, ale spíš o psychologickou tragédii a to nejen tvůrčí. Sex na všechny způsoby, včetně škrcení, kopírka penisů v akci, onanie ve všech možných prostorech. Perfektní zakončení se šálou na krku. ()

Thomas_xxxxx

Čistá pakáreň. V druhej tretine som sa ako- tak naladil na vlnovú dĺžku filmu. Celkom to aj začínalo byť pozerateľné, a potom zase naspäť do starých koľají. Ani poriadne neviem, o čom ten film bol. Zlátanina všetkých možných žánrov. Ako komédia mi to vôbec neprišlo. ()

Illy

Knihu jsem po třiceti stranách odložil - tahle prasárna se nedala číst. Myslím tím sloh, jinak nejsem žádnej ouchcapek. Film jsem vydržel, pobavil se, aj blbě se mi udělalo. Ale že bych řval nadšením...to teda ne. ()

Bukk

I po kratší odmlce od vidění filmu si nepřipadám dostatečně kompetentní na to, abych zde vedla sáhodlouhé úvahy na téma proč, jak, bylo nutné? apod. Proto jdu shánět knihu, protože jedině tak si budu připadat aspoň trochu oprávněná se nějak vyjádřit. Úhybný manévr? To opravdu ne. Jen nechci být člověk, co neví, o čem povídá. Byla jsem ovšem unešena od začátku do konce. ()

Santino7

Ako tu už niekto písal, Filth hrá s divákmi nečestnú hru. Tvári sa inak, než akým v skutočnosti je. Začína to humorom, ktorý je dosť na hranici a niekedy až ďaleko-ďaleko za hranicou nevkusu (hoci niekedy som sa aj schuti zasmial, to nepopieram). Bruce Robertson nie je práve poctivý policajt, vyžíva sa v manipulácii iných, má tolerantnú ženu, šňupe, kvôli povýšeniu hrá nečestnú hru na oddelení. A v tom všetkom vyzerá neohrozene. Alebo nie? Približne v polovici (keď som si na ten štýl humoru už horko-ťažko pomaly zvykal) nastáva zásadný zvrat, a film rázom prechádza do vážnejšej nôty. Spočiatku sa mi tá zmena nepáčila, no postupom času mi to vlastne až tak neprekážalo. Možno preto, že James McAvoy vo svojej roli naozaj obstál na výbornú, utiahol to viacmenej celé sám, ostatní príliš priestoru v podstate ani nedostali, bola to sólová hra. Lenže niečo mi tam predsalen chýbalo, niečo, čo ani neviem presne pomenovať. Film je rozdelený na dve časti, ktoré sa zásadne líšia, sú na približne podobnej kvalitatívnej úrovni a zároveň sú neporovnateľné. Neviem, aký bol presný zámer, to je však u dielach Welsha asi bežné. 70% ()

ChillThomas

Skvostně a bravurně zpracované téma o sviňským policajtovi na tvrdých drogách a alkoholu, co po celý snímek působí cynicky a bez lítostně. Během filmu dojde na rozebrání jeho psychiky, kde se zjistí důvody jeho chování. Celou dobu film doprovází pochmurná a negativní atmosféra s úchylnými a nechutnými záběry, do podsvětí drog prostituce a špinavých ulic.. James McAvoy absolutně heroický výkon, scénář s ním neměl slitování, tak se musel dostat do opravdu svízelných scén, kde by málokdo zahrál tak přesvědčivě jako právě on. Miluji Britské filmy bez "happyendu" 82% ()

embecka

Lahôdka, akási satirická utópia na ironické nešťastie človeka... Chápete, nie? :) Je to film, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Lebo vám tej svine ešte bude aj ľúto. A to teda, že bol sviňou, akou sa patrí. Toto bolo tak scénicky pekné. Akoby si divák čítal príbeh, príbeh o zlom mužovi, ktorého máte chuť vykastrovať a hodiť na posteľ pre fakírov. No nakoniec sa nad ním aj budete chuť zmilovať. Bravúrne zahraná úloha, možno aj životná, Džejms ;) Stále ho mám radšej, chlapíka so zrzavou bradou :) ()

bolan

Idiotský, pseudo drsňácký kecy mě dokážou tak zprudit, že to vypínam i když je film zábavný, což tenhle rozhodně nebyl. ()

petikacka

Tak tohle mi fuckt sedlo...Natočit sebedestrukci policajta a jeho spirálu postupného sešupu až na úplné dno totálního zmrda jako komedii, to se jen tak nevidí...Holt každý se se svými problémy vyrovnává jinak...James McAvoy tady opět dokonale ztvárnil další poničenou a pokřivenou osobnost...Pro mě to byla sqělá podívaná a příběh k zamyšlení... A ten závěr filmu...ten je prostě geniální...Za mě 85% ()

Lukin413

Osvěžující nekorektní film. McAvoy je slizký a nesympatický, postupně však vyjde najevo příčina jeho chování a postava získá na hloubce a (částečně i) sympatiích. Film obsahuje spoustu hravě natočených scén, které snímek prokysličují, včetně závěrečných animovaných titulek. ()

spoonman

Je to Welsh, je to z Edinburgh, je to špinavé, hraje tam někdo kdo vypadá jako Ewan McGregor a není to Trainspotting. Málo kdy narazíte na tak příhodné jméno filmu, skutečně je to špinavé, ale v pohodě, nenechá to ve vás moc...vlastně skoro nic, co by stálo za to si pamatovat. ()