Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

TommyDiamond

Sviňák je film, který do červených čísel rozhodně nepatří. A já nevidím žádné pozitiva, které bych si mohl odnést. Vidím jen sprostou píčovinu s vyfetovaným dobytkem kulantně vytvořenou tak, aby se v ní mohli všichni gurmáni erudovaně hrabat a celé dílo vychválit i když mají úplně jiné přesvědčení.... Pojďme si na rovinu říct, že člověk, který nemá dlouhodobé zkušenosti s drogami nemůže ztvořit takový příběh. Autor Irvine Welsh vždy nabídne něco kontroverzního do čeho dává i své vlastní prožitky a zkušenosti. Pak už jen najít režiséra co do toho vlítne....Postava intuitivního a vychytralého policejního komisaře, z něhož drogy a alkohol udělají naprosté sociopatické zvíře, ztvárnil překvapivě slušnák McAvoy. I když MgayAvoy nepatří mezi mé oblíbence nelze mu upřít, že do role vložil všechno a překvapil. Dám dvě hvězdy ()

jadran90

I s malým kašpárkem se dá dosáhnout na povýšení. Jediný důvod, proč mohl být Baird vybrán jako režisér, je jeho národnost. Občas se mu to lehce vymyká z rukou. Filmů s nemorálním hlavním hrdinou zas tolik není a jeho hra na odstranění konkurence mě bavila. Pěkně zkažená, depresivní, promyšlená. Ale ty fantasmagorie mi vůbec nesedly, nesnažil bych se z filmu udělat něco víc. Přes snížením hodnocení zachraňuje skvělý McAvoy. Scéna s kopírkou nejlepší. ()

biergof

Na střední škole jsem četl zvláštní knihu, která byla postavena na tom, že hlavního ,,hrdinu,, čím dál víc nenávidíte, neboť představuje všechny ty hajzly, co se vás snaží vojebat! Na film jsem byl hodně zjedavý, hlavně jak si poradí s tasemnicí. Dokonale! Obsazení, atmosféra, James McAvaoy je pro mě borec, umělec, fetiš! ()

Scorn_

Kdo četl knihu, bude asi zklamán. Nevěřila jsem tý splácanině ani na minutu. Jakože gansterka, jakože psychologickej příběh o detektivovi. Pár dobrejch hlášek, a jakejsi konflikt sem tam aby se neřeklo. Po shlédnutí mé pocity zůstaly zmatené, tak jsem je spláchla do kýblu a na film zapomněla. ()

DaveSmith

Jako bych koukal na dva různý filmy. V první polovině stopáže to parádně odsejpá a hnusák McAvoy dává filmu s notnou dávkou humoru solidní šmrnc. Jenže pak Jamese ovládnou jeho vlastní démoni, domeček z karet, kterej celou první polovinu tak pečlivě stavěl, se mu během chvilky rozpadne a film se i přes kvalitní hereckej výkon zadrhne. Bohužel tak mám pocit, že režisér ani tak úplně neví, co chce točit. Škoda. ()

Shitonit

Sviňák je dobrej sviňák, to jo, film celkově stojí dost za vyližprdel, ale díky jakési originalitě, nebo spíše dalo by se říct díky totální zhovadilosti hlavní figurky tomu ty 4 hvězdy nalepím a to proto, že: 1) Pobavilo mě to dost. 2) Zjistil jsem že nejsem největší hovado na světě. 3) Shlédnutí filmu mi neublížilo, ani nemělo významější vliv na mou počínající demenci. 4) Druhý den budu hovno vědět o čem to bylo. ()

Duke90

Film prolezlý hnijícím hnusem od začátku až do konce v podání bravurního Jamese McAvoye, který mě v těch světlejších momentech, kdy hlavní hrdina procitá k normálním lidským emocím, téměř donutil k lítosti i tak zkaženého člověka. Sviňákovi se nedají upřít jisté kvality spočívající především v hereckých výkonech, ale ten tzv. "hypnotický styl jízdy" byl na mě tentokrát až MOC hypnotický a je zde i strašně moc dějových výkyvů, které jaksi zdůrazňují, že je to tak trošku o ničem. Co se týče ztvárnění jistého druhu osobnosti, tak v tom "milý" Sviňák jednoznačně vede! ()

ozzman111

Bez morálnych zásad utopených životnými skúsenosťami sa Bruce vydáva hrať svoje hry na hrane. Plné drôg , sexu , ubližovania, manipulácie, pretože nedokáže žiť inak. Duševne prázdny produkt dnešného sveta. Komédia, psychadélia, depresia, špina. Zdatnejší režisér by filmu prospel, občas mi napadla myšlienka, nie je to vykradnutý Guy Ritchie alebo Danny Boyle? Či je to len odkaz štýlu anglickej filmovej školy posledných rokov ? Núti však premýšlať až do posledného záberu, bez pózy, surovo a drsne. ()

stephano

Tohle opravdu ne, první půlhodína vypadala jako klasická (ostřejší) komedie u Britanie. Jakmile to začne hrát na psycho notu, vypadá snímek pouze jako nezábavná kopie jiných žánrově podobných filmů. James McAvoy je nesympatickej a hlavní postavu sem mu vůbec nevěřil. PS: Skotky nejsou hezký ženský. ()

angel.CZ

Humorné, hororové, šílené, sprosté, nechutné, vtipné, depresivní, dech beroucí, brutální, psychicky náročné útočící na všechny stránky mozku, ale přitom všem nakonec i geniální.... Ten co dělal tenhle scénář, by se měl asi léčit, tohle bych nedal do kupy normální člověk. Buď je šílenec, nebo geniální... Tohle si musím pustit za nějáký čas ještě jednou a plně to docenit... zatím ale zasloužených 84% ()

kiros179

Geniální James McAvoy, který nám představuje detektiva, vedle kterého Joe Hallenbeck vypadá opravdu jako SKAUT xd. Nekorektní, vulgární, vtipné, s klasicky silným hudebním doprovodem (na to mají angláni patent), kdyby tam nebylo pár nudnějších míst, vůbec bych neváhal jít na pět hvězd. Věřím, že všímavější divák tušil, že něco ohledně Brucovi rodiny nesedí už od samého začátku - více už říkat ale nebudu, podívejte se :) 85% PS: málem bych zapomněl - jasnej aspirant na nejdebilnější překlad názvu filmu do češtiny za poslední léta ()

Kenoth

A v dnešním zápase se utkají...Jako první je tu energický americký zbohatlík a showman, přezdívaný "Vlk z Wall Streetu". Proti němu v druhém rohu sice chudší, ale o to zkaženější a zákeřnější "Sviňák z Edinburghu". Vítěz si může vybrat mezi pobytem ve vězení, psychiatrické klinice, či protidrogové léčebně... Prosím o velký aplaus pro oba, bude to těžký souboj... ()

jafuska

Nenašla jsem si k tomuto filmu cestu, přišlo mi to celé divné, nemám ráda takovéto příběhy, kde je sex, drogy, a podobné náměty. ()

No Remorse

Na tento snímek jsem neskutečně těšil, čekal jsem pořádnou žumpu, nějakýho frajera bez zábran, kterej se s ničím moc nesere přesně tak jak to máme rádi a dostal jsem zateplenýho zrzavýho ubožáka po většinu filmu připomínajícího bezdomovce co polovinu filmu probrečí a druhou polovinu stráví debatováním u profesora Křiklana jak nejlépe si nechat obřezat uzdičku ... Dětinsky ubohý snad ještě horší než Queer of steel wool (rozuměj Man of ŽID ) ... Největší chlap z celého filmu byla ve výsledku Kate Dickie...... ()

dzberry

Rozhodl jsem se napsat svůj historicky nejkratší komentář (přijde to až teď, po dvojtečce!): nekoukatelná pošahaná piczovina... ()

gicous

Pozor! Tohle zboží jen na vlastní nebezpečí. Amorální hnus importovaný ze Skotska je opravdu silné kafe. Zkaženost a prohnilost hlavního hrdiny nezná mezí. Název filmu ho vystihuje více než výstižně. Bruce Robertson je sviňák, zkorumpovaný, duševně rozpolcený závislák, který má potěšení pouze z jediné věci - ubližovat všem okolo sebe. Ještě že má film šťastný konec, jak pro diváka, tak pro samotného Bruce. Oba si to totiž po těch předešlých zběsilých devadesáti minutách zasloužíme. 8/10 ()

konysua

McAvoy nezná své morální hranice a to ani ty herecké. Skvělý výkon s podporou kolegů, zakládá na výborném dramatu s řízným humorem. Zápletku šlo snadno prokouknout, ale stejně byl případ na vedlejší koleji a vše se točilo kolem rozvoje McAvoye. 8/10 ()