Čistokrevná a nekompromisní pomsta v chuťově lahodném ratingu R.Nečekejte žádný duchaplný scénář, děr tam je víc než v ementálu a má to takový ten utnutý konec bez takového toho sladkého finiše a nějakého setkání přeživších, což mě trochu zamrzelo, ale bavil jsem se, herecké výkony famózní, když proti sobě stáli Onofrio s Willisem to napětí cákalo z obrazovky až k vám do obýváku a hodně pod kůži.Sice moc nechápu proč poslední dobou Willis bere takové role ( kvůli jeho nezájmu o scénáře ale o výšku honořáře jsem ho vykopnul z topky... ahoj Catch 44. ) ale tady je jeho menší úloha dobře opodstatněná a bravurně tak nějak ,,správňácky´´ zahraná.Celý to tak nějak lehce nadhodnotim, protže je fajn když se občas tihle herci rozhodnout pomoci neznámých filmařům a natočí dvd eRko, které není úplně debilní, znovu ahoj Catch 44. :) 70%.(9.12.2012)

• Rocky88

Ničím nevyčnívající béčko, kdy nezkušený nýmand vezme pomstu do vlastních rukou. Což sice automaticky neznamená průser, jenže v tomhle případě tu není nic, co by diváka pobavilo. Scénář je tupý a plný děr, Duhamel je jelito, kterýmu nelze věřit ani jednu hereckou pózu (v dramatických situacích je vyloženě k smíchu), Bruce tu jen zbytečně zvedá rozpočet a Rosárce lezou lícní kosti jako smrtce. Hvězdu dávám za hudbu.(14.11.2012)

Pomsta z rukou civila už tu byla nesčetněkrát a Fire with Fire patří v tomto žánru k tomu lepšímu. Tentokrát je tu hasič bojující proti neonacistické skupině vedené správně slizkým Vincentem D´Onofriem. Aby hlavního padoucha dostal, musí projít dlouhou cestu narvanou solidní krvavou akcí. V zásadě nejde o nic extra nadprůměrného, spíš naopak, ale procenta navíc přináší hvězdné herecké obsazení. Vedle již zmíněného D´Onofria jsou to Bruce Willis a Rosario Dawson, kteří obyčejný video film pozvedají o pár levelů výše. Pár štěků tu má i Vinnie Jones, který mi přišel trestuhodně nevyužit a naopak tvůrcům žehnám, že se nesnažili více zapojit mluvku Curtise. Příjemné překvapení. 75%(20.4.2013)

• kaylin

Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html(4.3.2013)

Rozpočet $10,4miliónaTržby Celosvetovo $2,382,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $347,769 //počet predaných kusov 8,990Tržby za predaj DVD v USA $2,024,206 //počet predaných kusov 85,317║ v prvom rade na tomto skoro video filme zaujme veľmi zaujímavé obsadenie, ktoré tam spraví svoje penzum, akurát až na Bruca Willisa ktorý tam je skoro neviditeľný na to že hrá policajta, v rámci príbehu ide o klasickú akčnú čistku, z drsnejším podtónom, taký priemer ktorý neurazí /50%/(18.12.2014)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)