Nezahrávej si s ohněm

Fire with Fire

Fire with Fire

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 93 min

Hm, no teda. Velice příjemné překvapení. Filmek už mám nějaký čas doma a sehnal jsem si ho především skrz Brucíka. Škoda, že jsem to dlouho odkládal, naopak jsem rád, že čas na tento snímek již nastal a já se mohl parádně bavit a užívat si jednoduchý příběh s kvalitním obsazením. Čekal jsem klasickou akční podívanou, jenže film se tvářil daleko vážněji, než moje maminka, když jsem si prvně cucl piva. Josh Duhamel je pro mě velikým překvapením, nejen pro jeho vizáž Johnnyho Knoxvilla, ale i pro jeho drsný a hrubý hlásek. Když jsem zavřel oči, tak jsem slyšel The Rocka a to je třikrát takovej. Willisova "bokovka" byla taky slušně zahraná a záporák s "hákáčem" pod bradou byl tatéž nekompromisní. Kdybych si nepřečetl, že jde o Vincenta D´Onofria známého ze seriálu Zákon a pořádek, tak ho ze stapoocent nepoznám. No jo, nemůže brutálně tloustnout jen Seagal. 75%(18.9.2013)

Chlapík sa stane svedkom rasovo motivovanej vraždy, podarí sa mu však ujsť a dostáva sa do ochrany svedkov, kým nastane súd. Behom toho si však začne románik s policajtkou, čo využije mafiánsky boss, ktorý ho prenasleduje a takmer ich zabije. Je jasné, že bez ohľadu na to či pôjde svedčiť, ostane on i jeho blízki navždy v ohrození života a preto sa rozhodne polícii ujsť a bossa zabiť sám. Nenápadný akčný thriller bez väčších ambícií, za to však s kvalitným hereckým osadenstvom a svižným príbehom. Vincent D'Onofrio si zase raz zahral postavu bezohľadného maniaka, aká mu sedí a Bruce Willis má iba vedľajšiu úlohu, no je tu správne drsný, autoritatívny a sympaticky ochranársky k hlavnej postave. Pohodový, zábavný a chytľavý film, ktorý ma nenudil.(29.10.2012)

• kaylin

Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html(4.3.2013)

• Rocky88

Ničím nevyčnívající béčko, kdy nezkušený nýmand vezme pomstu do vlastních rukou. Což sice automaticky neznamená průser, jenže v tomhle případě tu není nic, co by diváka pobavilo. Scénář je tupý a plný děr, Duhamel je jelito, kterýmu nelze věřit ani jednu hereckou pózu (v dramatických situacích je vyloženě k smíchu), Bruce tu jen zbytečně zvedá rozpočet a Rosárce lezou lícní kosti jako smrtce. Hvězdu dávám za hudbu.(14.11.2012)

To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku.(9.6.2015)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)