Nezahrávej si s ohněm

• Belgie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 93 min

Vždycky jsem obdivoval hasiče...zachraňují lidské životy a nasazují přitom své krky. Jeremy Coleman (Josh Duhamel) si však zahrává s ohněm a jde mu po krku partička pořádných řízků jednoho pořádného mafiána. Naštěstí svůj život vezme do svých rukou a Bruce ponechá za kancelářským stolem. Což nevadí, jeho i jen pár snímků potěší! A i když je celý případ přitažen za vlasy, já se ohromně bavil a to je pro mě nejdůležitější! 80%(19.12.2012)

• Hapretor

Totálně vymletá píčovina, kde hasič - hrdina každého dne - se přemění v Ramba a Jasona Stathama zároveň a po výcviku střelby na plechovky se vyzbrojí více než Šwarcík v Commandu a jde na lov nechutných, totálně vypatlaných psychopatů, kteří ohrožují jeho milostný vztah - a přiznejme si ... není nic nepříjemnějšího než nemít klid na kvalitní šukanec, zvlášť když jste totálně v utajení !? Jediný, co mě na tomhle snímku překvapilo: Willisovi pořád ještě trochu rostou vlasy, Vinnie Jones dost zchátral. Já osobně tvrdím: Když toto neuvidíte, o nic nepřijdete. P.S. Willis je s tou svojí "Standard Tough Face" pěkně trapnej. Už mi poslední tři roky leze v každym filmu silně na nervy !!!(19.7.2013)

Dalo se na to dívat,ale nic světoborného to nebylo a ani jsem to neočekával.Hodnocení mě před zhlédnutím spíše od filmu odhánělo,ale nakonec to šlo.Příběh je zde sice jednotvárný,ale špatný nebyl.Josh Duhamel v hlavní roli hasiče s přesnou muškou docela obstál,ale překvapil mě zdaleka někdo jiný,a to Vincent D'Onofrio,kterého jsem znal jen jako detektiva ze Zákonu a Pořádek a najednou si zde zahraje hodně krutého záporáka.Bruce Willis si zahrál policistu,ale mockrát se ve filmu neobjevil.Škoda.Hodnocení:65%(25.1.2015)

• Fr

,,TVOJE NOVÁ IDENTITA SE UŽ ZAŘIZUJE. AŽ TO BUDE, VEZMEME TĚ PRYČ Z NEW ORLEANS. BYL JSI VYMAZÁN. NEEXISTUJEŠ. JSI PŘÍZRAK. ALE BUDEŠ V BEZPEČÍ.....“ /// Jeremy stojí před rozhodnutím – má bejt srab nebo žít s vědomím, že si ho jednoho dne najdou? Možná i proto, že má v záloze Bruce W. (s pivem v ledničce, předplacenou ESPN, 9 mm Berettou, taky Ruger Security Six 357 Magnum a brokovnici Remington 86), je jeho volba jasná! (Škoda, že čurák – stejně jako já – jsem teda taky čurák – neví, že v tomhle filmu jde hlavně vo kecy!). Mohl by to bejt hezkej příběh plnej hrdinskejch činů, byť podle nejprachsprostějšího a nejpředvídatelnějšího scénáře – včetně výpadku mozku (asi mýho, o čemž svědčí prudká inteligence všech ostatních), kdyby tady nebylo tolik srdceryvných hovorů ,,H“ a scény, ve kterých zrovna nikdo nechcípá nenudily k smrti. Dialogy vyplodil někdo, jenž si nemá s kým pokecat a nechápu, proč to mám vodsrat zrovna já. Místo akce kecy, kecy, kecy, kecy, nehořlavá baba a dement s fixou nakresleným hákrklajzem na prsou (čuráci, víc emocí je i v tom filmu vo tý ženský s nakreslenou hvězdou na čele! Tady ze sebe dostávám jedině smích a tik, z pohledu na čas, kterej zbejvá do konce!). Já su hold víc Divoch než hasič (no to určitě…včera stará povídala...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se pomstít. Musím se stát hasičem? 2.) Zjistím, že hrát nácka dneska může kdejakej debil (stejně jako psát dialogy k akčnímu filmu). 3.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(14.11.2012)

Chlapík sa stane svedkom rasovo motivovanej vraždy, podarí sa mu však ujsť a dostáva sa do ochrany svedkov, kým nastane súd. Behom toho si však začne románik s policajtkou, čo využije mafiánsky boss, ktorý ho prenasleduje a takmer ich zabije. Je jasné, že bez ohľadu na to či pôjde svedčiť, ostane on i jeho blízki navždy v ohrození života a preto sa rozhodne polícii ujsť a bossa zabiť sám. Nenápadný akčný thriller bez väčších ambícií, za to však s kvalitným hereckým osadenstvom a svižným príbehom. Vincent D'Onofrio si zase raz zahral postavu bezohľadného maniaka, aká mu sedí a Bruce Willis má iba vedľajšiu úlohu, no je tu správne drsný, autoritatívny a sympaticky ochranársky k hlavnej postave. Pohodový, zábavný a chytľavý film, ktorý ma nenudil.(29.10.2012)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)