• VanTom

Snaha o vyostřené emoce a psychologickou drobnokresbu tomuto béčkovému dramatu nesvědčí, rádoby realističnost (hlavní hrdina je zaláskovaný hasič, amatér a nýmand) ani nenechá rozjet pořádnou "revenge" vybíjenou, aby nakopla tempo. Dozajista nejde o nekoukatelnou věc, dilema v hodnocení (dvě nebo tři?) rozseklo až nepodařené plamenné finále.(11.11.2013)

• sedm.1

Spousta uživatelů se ve svých komentářích, v souvislosti s tímto filmem, zmiňují o vzpomínce na devadesátá léta, tedy na časy, kdy jednoduchým, přímočarým akčním kriminálkám kvetla pšenka a přesvědčují všechny, že tento film by určitě tehdy slavil úspěch. Neslavil. Neslavil by ho tehdy, neslaví ho nyní, Fire with Fire (odmítám tu používat přihlouplý český název) je totiž ryzím zástupcem té nejobyčejnější, nejnudnější a nejnevýraznější produkce, jejíž existence si nezaslouží nic jiného, než zapomnění v nejhlubších a nejkalnějších filmových vodách. A co že nám to Fire with Fire tedy vlastně nabízí? Nejobehranější a nejtuctovější zápletku, co snad lze dát do kopy, bez spádu, bez napětí, bez atmosféry, s minimem akce, která když ale přece jen dostane prostor, tak je stejně zcela o ničem a s obsazením, které samotnému filmu také zrovna dvakrát nepomáhá. Josh Duhamel se sice snaží a je to docela i sympaťák, ale jako hlavní hrdina se prostě do takového role ani trochu nehodí. U Rosarie Dawson nechápu, jak se pořád takhle může ve filmovém světě držet v poměrně výrazné pozici, pro mě to je vážně odpudivá a nepříjemná šereda, a po Willisově výkonu začínám chápat zvěsti kolem jeho osoby, jako o nerudném staříkovi s kuřím okem na prdeli. Protivný, otrávený, unavený, až hrůza. A Vincent D´Onofrio jako ústřední záporák s hákovým křížem na hrudi zde působí spíš jako tupá parodie, než opravdová hrozba. Já se zkrátka u Fire with Fire vůbec nebavil, prakticky nic mě tu neoslovilo, takže ve výsledku se pro mě jedná o velice slabý snímek.(9.11.2014)

Čistokrevná a nekompromisní pomsta v chuťově lahodném ratingu R.Nečekejte žádný duchaplný scénář, děr tam je víc než v ementálu a má to takový ten utnutý konec bez takového toho sladkého finiše a nějakého setkání přeživších, což mě trochu zamrzelo, ale bavil jsem se, herecké výkony famózní, když proti sobě stáli Onofrio s Willisem to napětí cákalo z obrazovky až k vám do obýváku a hodně pod kůži.Sice moc nechápu proč poslední dobou Willis bere takové role ( kvůli jeho nezájmu o scénáře ale o výšku honořáře jsem ho vykopnul z topky... ahoj Catch 44. ) ale tady je jeho menší úloha dobře opodstatněná a bravurně tak nějak ,,správňácky´´ zahraná.Celý to tak nějak lehce nadhodnotim, protže je fajn když se občas tihle herci rozhodnout pomoci neznámých filmařům a natočí dvd eRko, které není úplně debilní, znovu ahoj Catch 44. :) 70%.(9.12.2012)

Celkem to bylo zajímavé. Zvláštní, dobrý příběh, který mohl být lépe spracován. Napětí tu ani není, co se týče nepředvídatelnosti, ta tu taky moc není a atmosféra tu je, ale je zvláštní, matná, malá a nevýrazná. Velkou chybou tyhle nedostatky ale zas tak nejsou. Zaujal mě charakter většiny postav, režisér se zřejmě snažil dát každé postavě prostor, hlavní hrdina filmu Josh Duhamel mě silně zaujal, i hlavní záporák byl výborný. A co se týče Bruce Willise, sice se nepředvedl nějak intenzivně, ale chválím ho za jeho lepší herecký výkon než v jeho nových filmech. Hudba dost dobrá, propojená hezky vydařenou nostalgií ve filmu. Mohlo zde být více akce, ale když je to Thriller, tak nevadí, jako thriller slušně zvládnut. Konec mohl být trochu lepší. Přesto je to pro mě slušná jednohubka na jedno shlédnutí. 60% = ***(12.11.2012)

Tohle se mi opravdu hodně líbilo nevím, jestli je to tím, že jsem dle nízkého hodnocení čekal slabotu. Nebo jestli je to opravdu tak dobré.. ale myslím, že je to ta druhá varianta. Akce sice trošku pokulhává, ale napětí to má hodně, hlavně obsazení bylo parádní. Hlavní hrdina sice trochu posera, ale furt sympatickej a svoji roli zvládal dobře, pak tu máme drsnýho záporaka D'Onofria, z jeho xichtu šel fakt strach a jeho kunpány Jonese a McMahona, které jsem si hodně oblibil. Věci které bych vyčetl je že mohlo být víc akce a mohli být víc taky promakaný ty smrti a Willis si tam taky mohl aspon v jedné scéně vystřelit z bouchačky. Jinak se mi to dost libilo.(30.7.2013)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)