Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sniper18

Je to dosť dobrý thriller. Má výborný príbeh o požiarnikovi, ktorý je počas nočného nákupu svedkom toho, ako je obchod prepadnutý niekoľkými zločincami z neonacistickej skupiny na čele s ich šéfom, vplyvným mafiánom a ten zavraždí predavačov, ale požiarnikovi sa podarí uniknúť a je ochotný svedčiť. Do súdu je ukrytý vďaka programu na ochranu svedkov, no mafián sa nezastaví pred ničím, ani pred útokmi na jeho blízkych a preto si požiarnik uvedomuje, že ak chce pokojne žiť, musí zabiť mafiána. So spracovaním som spokojný, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Všetky tieto zápletky o obyčajnom človeku, ktorého okolnosti donútia siahnuť po zbrani mám veľmi rád a preto mi neprekáža, keď sa v nich nenájde žiadna výraznejšia inovácia, hlavne, keď dokážu zaujať a to je aj tento prípad. S prvou polovicou som veľmi spokojný, prepadnutie obchodu, komunikácia s políciou, prvé nepríjemné situácie kvôli mafiánovi, tu je všetko v najlepšom poriadku, navyše ma potešila aj menšia línia s policajtom, ktorý mafiána nadovšetko neznáša, tu ani nemám čo vytknúť. Tá druhá, akčnejšia polovica je stále slušná a udrží si obstojnú úroveň, ale už ma predsa len sklamala. Niektoré situácie už pôsobia pomerne hlúpo, nanešťastie ma sklamalo aj finále a ani konanie hlavného hrdiny v akcii nie je práve najideálnejšie. Samozrejme som nečakal klasického akčného hrdinu, ktorý bude protivníkov likvidovať tými najprofesionálnejšími spôsobmi s úplnou ľahkosťou po desiatkach, ale zároveň som ani práve nechcel, aby to bol niekto, kto sa kľudne behom akcie povracia a toto je hlavný zápor tohto filmu. Čo sa týka akcie, tak síce nie je ničím výnimočná, ale ani ma moc nesklamala. Pár obyčajných súbojov a nejaká tá streľba, pre potreby filmu to postačí. Herecké obsadenie je výborné, Josh Duhamel mi sedí, síce som práve kvôli jeho predchádzajúcim úlohám očakával, že bude trochu väčší drsniak, ale bavil ma, po dlhšej dobe ma skutočne bavil aj Bruce Willis, ktorý tu má úplne ideálnu úlohu, presne niečo takéto by mal hrávať aj naďalej, slušný hlavný záporák Vincent D'Onofrio, ktorý tu je správne slizký, takže som mu smrť prial po celý čas a k tomu plno známych tvárí vo vedľajších úlohách, potešil ma hlavne Vinnie Jones. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale slušný štandard tohto žánru. Takže stále to mohlo byť aj lepšie, medzi klasiky tohto typu filmu sa Fire with fire nezaradí, medzi nimi má najbližšie asi k filmu Paparazzi a to je stále dobrá úroveň. Z mojej strany spokojnosť. 75% ()

TeeAge

|| Scenár: Tom O'Connor | Hudba: ? | Produkcia: 50 Cent, Andrew Deane, Randall Emmett | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Grindstone Entertainment Group, Cheetah Vision, Emmett/Furla Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: ? $ || Muhaha, no a presne toto sa stáva v dnešnom Hollywoode, že sa z poctivo makajúcich režisérov vyvýjajú ďaľeko zdatnejší remeselníci, než páni, ktorí sú u áčkového korytu dlhé roky. Napínavá zábava, s menej schematickým scenárom. K tomu Willis a Dawson, a máte čo pozerať vo štvrtok večer. ()

Bozvav

Celkem slušný akčňák s výborným hereckým obsazením, které bohužel nevyužilo svůj potenciál. Willis jen tak přicmrdával, Vincent D'Onofrio se tvářil jako policajt s rozvinutým problémem štítné žlázy, no prostě nic moc. Scénář ušel, až na ty slabomyslné dialogy. I tak ale film poskytl slušnou zábavu, za kterou dávám tři hvězdy. ()

Lacike

Je to becko v starom dobrom oldschoolovom baleni, kde nechybaju detailne headshoty a herci maju povolene povedat slovo fuck viackrat ako len raz, ako je to bezne v sucasnych PG-13 akcniakoch. Dejova linia je tiez v pohode. Ziadne prekombinovane zvraty, ale pekne jednoduchy priamociary osobny pribeh o manikovi, ktory v urcitu chvilu musi zobrat zakon do vlastnych ruk a hlavnemu parchantovi poriadne natrhnut prdel. K strvrtej hviezdicke mi chyba len charizmatickejsi herec v hlavnej ulohe. Duhamel mi nevadi, ale keby obsadili lepsieho herca, tak by bol vysledok pôsobivejsi. A potom by este neuskodilo pridat takych 20 mega na rozpocte, aby boli akcne sceny velkolepejsie. Ale z daneho rozpoctu vytazili dost. Tych par akcnych scen je natocenych prehladne a pôsobivo. Niekoho mozno sklame maly priestor pre Bruca Willisa. Podla mna v tomto filme podal jeden zo svojich lepsich vykonov. Konecne nevyzera znudene a narozdiel od poslednych dielov Die Hard si mohol aj poriadne zafuckovat. Aj dalsi herci su v pohode. Vincent D'Onofrio si svojho zaporaka poriadne uziva, Rosario Dawson je sympaticka ako vzdy a dokonca mi ani nevadil poldolar. Nastastie dostal len minimum priestoru, takze nemal co pokazit. Vysledkom je prijemne becko, ktore si urcite este niekedy pozriem. 7/10. ()

kaylin

Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html ()

• Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)
  • Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)
  • Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)