Samozřejmě další strašlivý fujtajxl! Všechny ty osmdesátkové akčňáky mám opětkované určitě jen z jakési podvědomé nostalgie, protože jsem u nich žvýkal koberec před televizí a řval, že chci nakojit a navíc si i golfista myslí, že jsou dobré. Nicméně vyrostl ze mě sofistikovaný divák a rád to dávám najevo! Proto, když vidím hrdinného hasiče, člověka z lidu, který po pěti minutách střeleckých kurzů, z nichž se navíc tři strefuje hadicí do nádrže nějaké přičmoudlé roštěnky, vyhladí buňku sveřepých, ultradrsných neonacistů, pohrdám! Ano, drazí kolegové, pohrdám touto povrchní zábavou mas stejně jako vy! Chybělo mi tam totiž nějaké závažné morální dilema a několik jasných odpovědí na pár palčivých otázek všehomíra! Jak jste si již dozajista zvykli, komentář tak erudovaného a přemýšlivého filmového kritika, za jakého jsem při vší skromnosti v odborných kruzích považován, musí jako obvykle obsahovat i nějaké hluboké, myšlenkové poselství, které provede všechny ty blahoslavené temnotou nevědomosti a otevře jim zcela nové obzory nazírání na svět. Tak tady je: "Jděte do prdele, šosáčtí mentálové!".(12.11.2012)

• Terva

Tak jsem se nechal zlákat Brusem Willisem a asi jsem od toho očekával moc. Některé vyloženě nelogické pasáže v první půl hodině mě přesvědčily , že to zas taková jízda nebude. CITÁT - Byl jste smazán. Od teď nejste. Jste přízrak......... Je tu i malá pasáž, která poukazuje na to, jak krásně se dá zneužít sociální síť, na které najdete spoustu informací. Tak Bruce Willis si ve filmu moc nezahrál a i další můj hrdina Vinnie Jones nedostal moc prostoru. Oba herci jsou tu jen jako pozadí. Série nelogičností pokračuje, akci béčkových filmů to nemá a vlastně jsem se celkem nudil. Divák tak musí koukat na hnusného a nešarmantního záporáka a na nevýrazného hlavního hrdinu. Zbývá tak jen krásná tvář Rosario Dawson, která však příběh nezachrání. Co mě však dostalo je, že hlavní hrdina Jeremy (Josh Duhamel) neustále odhazuje ještě zapnuté telefony, ale marshall Talia Durham (již zmíněná Rosario Dawson) na něj vždycky má telefonní číslo. Silný podprůměr.(22.11.2014)

• kaylin

Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html(4.3.2013)

Krásně špinavý akčňák, který mi hodně připomíná 80. a 90 léta. Přesně tohle dnešní akční filmy potřebují, nezvladatelné věci, např. střelba na snipera. Staré dobré prvky. Josh Duhamel mi jako zabiják nepřijde, ale v jeho roli mi nevadil. Taky jsem čekal "větší" roli Bruce, ale to jak si podal toho chlápka v pár sekundách mi stačilo.(21.1.2013)

To je ale krásně zkurvenej systém, ale pozor je to ten nejlepší, který máme. Úplně náhodou se připletete do cesty takovému darebákovi (zmrdu) tak už vás nic nezachrání, pokud tedy nejste Equalizer. Mafián si koupí či jinak zaváže top advokáty a pro sichr i pár lidí od policie a pak se neboj chlapče svědčit. My tě ochráníme, vždyť jsme Marshallové a máme dokonalý systém na ochranu svědků. Myslím že kdyby Soptík měl rodinku rozhodl by se jinak. Takhle se spokojil s tím, že je jeho Buchtička uklizená a mohl si začít hrát na samozvaného (to slovo miluju) vykonavatele zákona. V některých momentech to byl celkem krvák, nevíte jak se to řekne správně americky...(2.4.2015)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)