Tohle se mi opravdu hodně líbilo nevím, jestli je to tím, že jsem dle nízkého hodnocení čekal slabotu. Nebo jestli je to opravdu tak dobré.. ale myslím, že je to ta druhá varianta. Akce sice trošku pokulhává, ale napětí to má hodně, hlavně obsazení bylo parádní. Hlavní hrdina sice trochu posera, ale furt sympatickej a svoji roli zvládal dobře, pak tu máme drsnýho záporaka D'Onofria, z jeho xichtu šel fakt strach a jeho kunpány Jonese a McMahona, které jsem si hodně oblibil. Věci které bych vyčetl je že mohlo být víc akce a mohli být víc taky promakaný ty smrti a Willis si tam taky mohl aspon v jedné scéně vystřelit z bouchačky. Jinak se mi to dost libilo.(30.7.2013)

Je to dosť dobrý thriller. Má výborný príbeh o požiarnikovi, ktorý je počas nočného nákupu svedkom toho, ako je obchod prepadnutý niekoľkými zločincami z neonacistickej skupiny na čele s ich šéfom, vplyvným mafiánom a ten zavraždí predavačov, ale požiarnikovi sa podarí uniknúť a je ochotný svedčiť. Do súdu je ukrytý vďaka programu na ochranu svedkov, no mafián sa nezastaví pred ničím, ani pred útokmi na jeho blízkych a preto si požiarnik uvedomuje, že ak chce pokojne žiť, musí zabiť mafiána. So spracovaním som spokojný, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Všetky tieto zápletky o obyčajnom človeku, ktorého okolnosti donútia siahnuť po zbrani mám veľmi rád a preto mi neprekáža, keď sa v nich nenájde žiadna výraznejšia inovácia, hlavne, keď dokážu zaujať a to je aj tento prípad. S prvou polovicou som veľmi spokojný, prepadnutie obchodu, komunikácia s políciou, prvé nepríjemné situácie kvôli mafiánovi, tu je všetko v najlepšom poriadku, navyše ma potešila aj menšia línia s policajtom, ktorý mafiána nadovšetko neznáša, tu ani nemám čo vytknúť. Tá druhá, akčnejšia polovica je stále slušná a udrží si obstojnú úroveň, ale už ma predsa len sklamala. Niektoré situácie už pôsobia pomerne hlúpo, nanešťastie ma sklamalo aj finále a ani konanie hlavného hrdiny v akcii nie je práve najideálnejšie. Samozrejme som nečakal klasického akčného hrdinu, ktorý bude protivníkov likvidovať tými najprofesionálnejšími spôsobmi s úplnou ľahkosťou po desiatkach, ale zároveň som ani práve nechcel, aby to bol niekto, kto sa kľudne behom akcie povracia a toto je hlavný zápor tohto filmu. Čo sa týka akcie, tak síce nie je ničím výnimočná, ale ani ma moc nesklamala. Pár obyčajných súbojov a nejaká tá streľba, pre potreby filmu to postačí. Herecké obsadenie je výborné, Josh Duhamel mi sedí, síce som práve kvôli jeho predchádzajúcim úlohám očakával, že bude trochu väčší drsniak, ale bavil ma, po dlhšej dobe ma skutočne bavil aj Bruce Willis, ktorý tu má úplne ideálnu úlohu, presne niečo takéto by mal hrávať aj naďalej, slušný hlavný záporák Vincent D'Onofrio, ktorý tu je správne slizký, takže som mu smrť prial po celý čas a k tomu plno známych tvárí vo vedľajších úlohách, potešil ma hlavne Vinnie Jones. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale slušný štandard tohto žánru. Takže stále to mohlo byť aj lepšie, medzi klasiky tohto typu filmu sa Fire with fire nezaradí, medzi nimi má najbližšie asi k filmu Paparazzi a to je stále dobrá úroveň. Z mojej strany spokojnosť. 75%(13.11.2012)

|| Scenár: Tom O'Connor | Hudba: ? | Produkcia: 50 Cent, Andrew Deane, Randall Emmett | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Grindstone Entertainment Group, Cheetah Vision, Emmett/Furla Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: ? $ || Muhaha, no a presne toto sa stáva v dnešnom Hollywoode, že sa z poctivo makajúcich režisérov vyvýjajú ďaľeko zdatnejší remeselníci, než páni, ktorí sú u áčkového korytu dlhé roky. Napínavá zábava, s menej schematickým scenárom. K tomu Willis a Dawson, a máte čo pozerať vo štvrtok večer.(13.4.2013)

80tkové béčko, které se pro 21.století nehodí. Ční z toho až moc jednoduchost a tupost. To je/není špatné, když se jedna o revenge movie, kde se mihne Bruce Willis na pět minut a dá jen facku jednomu náckovi. Josh Duhamel je fajn a unese tíhu drsňáka, ale to musel být hasič ještě sirotek? Konečná scéna je špatná i na béčko. Nemluvě o špatně generovaných plamenech v PC. Jednou a dost! Imho Bruce asi opravdu odchází do důchodu, když teda ani jednou nevystřelí a předvádí jen znuděný obličej.(26.11.2012)

Celkem to bylo zajímavé. Zvláštní, dobrý příběh, který mohl být lépe spracován. Napětí tu ani není, co se týče nepředvídatelnosti, ta tu taky moc není a atmosféra tu je, ale je zvláštní, matná, malá a nevýrazná. Velkou chybou tyhle nedostatky ale zas tak nejsou. Zaujal mě charakter většiny postav, režisér se zřejmě snažil dát každé postavě prostor, hlavní hrdina filmu Josh Duhamel mě silně zaujal, i hlavní záporák byl výborný. A co se týče Bruce Willise, sice se nepředvedl nějak intenzivně, ale chválím ho za jeho lepší herecký výkon než v jeho nových filmech. Hudba dost dobrá, propojená hezky vydařenou nostalgií ve filmu. Mohlo zde být více akce, ale když je to Thriller, tak nevadí, jako thriller slušně zvládnut. Konec mohl být trochu lepší. Přesto je to pro mě slušná jednohubka na jedno shlédnutí. 60% = ***(12.11.2012)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)