• stuntmanMIKE
  *

  nelogicke miestami az hlupe, predvidatelne ale hlavne zbytocne. Asi take mam pocity z tohto filmu. U Brucea som si zvykol ze sa sem tam da nahovorit na kravinu ale toto... kde okrem jednej paste neurobi v podstate nic... Velka bieda... Jedina vec co sa mi pacila boli tie gulky do hlavy.... hlupost(11.11.2012)

 • castor
  ***

  Musím usekat pár prstů a prostřelit lebku několika špatným hošanům, protože láska za to stojí a je potřeba za ní bojovat. Je to cena, za kterou budeme moci být spolu. Uff.. Když chce Fire with Fire brnkat na city a „jít do hloubky“, divák se cítí trapně; když ale zrychlí střih, přidá trochu živější hudby a některá z postav vytáhne bouchačku, docela to odsýpá. Jít na to do kina, nadávám, takhle je ale výsledek a pocit z nenápadného béčka, z kterého sálá osmdesátková atmosféra, překvapivě velmi slušný. Škoda jen, že tvůrci lépe nepřemýšleli u castingu – Josh Duhamel je jednoduše nevýrazný, nezajímavý a ve vypjatých scénách až otravný. A na sousto, které se snaží ukousnout, je až moc hodný. Naopak když naproti sobě stojí Willis a D´Onofrio, napětí by se dalo krájet. Tuhle story jinak velmi dobře známe. Obyčejný, lehce namistrovaný hasič se stane svědkem zločinu. Než stačí zvednout hlavu z podlahy, jeden ďábelský nácek sejme dva jeho černé kamarády. Než pochopí, s kým měl tu čest, ocitne se v programu na ochranu svědků. Než se naděje z prvotní zamilovanosti sličná Rosario Dawson, létají kolem kulky. Než se naděje divák, z hasiče je nelítostný mstitel. Než se naděje Bruce Willis, schytá zase pár pochlebujících komentářů. Ale jak říkám, onen hasič k tomu všemu nemá potřebné parametry, s hasičskými „fígly“ si to přesto dokluše až k hlavnímu záporákovi a mdlému finále. Mezitím ale musí odkrouhnout další drsňáky s tvářemi Vinnieho Jonese nebo Juliana McMahona. Jenže..!! Právě u druhého jmenovaného (a jeho „jen tak mimochodem“ odchodem ze scény) jde krásně ilustrovat, jak tvůrci nedělají nic navíc – jdou vyloženě na jistotu, nepřekvapí, nedojmou, leccos odfláknou, režijně nebo scenáristicky nezaujmou. Což je ve finále škoda, protože já bych i ty čtyři hvězdy střelil!!(9.6.2013)

 • Rocky88
  *

  Ničím nevyčnívající béčko, kdy nezkušený nýmand vezme pomstu do vlastních rukou. Což sice automaticky neznamená průser, jenže v tomhle případě tu není nic, co by diváka pobavilo. Scénář je tupý a plný děr, Duhamel je jelito, kterýmu nelze věřit ani jednu hereckou pózu (v dramatických situacích je vyloženě k smíchu), Bruce tu jen zbytečně zvedá rozpočet a Rosárce lezou lícní kosti jako smrtce. Hvězdu dávám za hudbu.(14.11.2012)

 • corpsy
  ****

  Tvorcovia sa rozhodli, že dajú na stôl milovníkom akčných výplachov presne to, čo im chutí. Tu sa nedá hodnotiť subjektívne, ide o to, ako vám akčný žáner v celej svojej jednoduchosti a priamočiarosti ( vynechávam scenáristicky prepracované chuťovky ) sadne. Ide o žánrový priemer, ale s nadpriemerným nasadením.(8.7.2015)

 • Ouwen
  ****

  Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10(22.8.2014)

 • - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

 • - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

 • - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace