Nezahrávej si s ohněm

Fire with Fire

Fire with Fire

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 93 min

Hm, no teda. Velice příjemné překvapení. Filmek už mám nějaký čas doma a sehnal jsem si ho především skrz Brucíka. Škoda, že jsem to dlouho odkládal, naopak jsem rád, že čas na tento snímek již nastal a já se mohl parádně bavit a užívat si jednoduchý příběh s kvalitním obsazením. Čekal jsem klasickou akční podívanou, jenže film se tvářil daleko vážněji, než moje maminka, když jsem si prvně cucl piva. Josh Duhamel je pro mě velikým překvapením, nejen pro jeho vizáž Johnnyho Knoxvilla, ale i pro jeho drsný a hrubý hlásek. Když jsem zavřel oči, tak jsem slyšel The Rocka a to je třikrát takovej. Willisova "bokovka" byla taky slušně zahraná a záporák s "hákáčem" pod bradou byl tatéž nekompromisní. Kdybych si nepřečetl, že jde o Vincenta D´Onofria známého ze seriálu Zákon a pořádek, tak ho ze stapoocent nepoznám. No jo, nemůže brutálně tloustnout jen Seagal. 75%(18.9.2013)

• Xmilden

Určitě lepší než minulé 3 filmy kde hrál Bruce ve vedlejší roli. Tady se sice také moc neobjevuje, ale alespoň to má trošku hlavu, patu a režisér není zase takovej břídil. Naopak hlavní roli hraje úplné kopyto Duhamel, kterému byste nevěřili ani kdyby vám tvrdil, že není černoch. Ten herec je mírně řečeno příšerný a určitě by mu v nejbližší době neměly být svěřovány hlavní role. Závěrečné digitální plameny jsou docela průser. 45%(15.11.2012)

To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku.(9.6.2015)

Krásně špinavý akčňák, který mi hodně připomíná 80. a 90 léta. Přesně tohle dnešní akční filmy potřebují, nezvladatelné věci, např. střelba na snipera. Staré dobré prvky. Josh Duhamel mi jako zabiják nepřijde, ale v jeho roli mi nevadil. Taky jsem čekal "větší" roli Bruce, ale to jak si podal toho chlápka v pár sekundách mi stačilo.(21.1.2013)

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10(22.8.2014)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)