• h0n24

Budu k tobě mluvit upřímně. Je to jednoduché. Bude po všem. Špatně jsi to pochopil. Já půjdu do vězení. Ale moji lidé tady zůstanou. A tebe a tvou dívku budou hledat. A nepřestanou dokud nebudete mrtví. ░ Tvoje dívka má rodinu, že? Pravidelně se v létě scházejí v Luisianě. A co když se vy dva rozhodnete se vzít? Bude to perfektní den. Všichni tví kamarádi tu budou. Tvá rodina. A pak taky moji kamarádi. ░ Ale co kdybych počkal? Víš, počkám pár let... Až budeš mít rodinu. Přijdu a zabiju tvé děti, zatímco se budeš dívat. ░ Vidíš? Tomu, čemu nerozumíš... Čas ve vězení. Je jen čas. Chceš žít s tím, že tě jednoho dne najdu?(29.10.2012)

Tohle se mi opravdu hodně líbilo nevím, jestli je to tím, že jsem dle nízkého hodnocení čekal slabotu. Nebo jestli je to opravdu tak dobré.. ale myslím, že je to ta druhá varianta. Akce sice trošku pokulhává, ale napětí to má hodně, hlavně obsazení bylo parádní. Hlavní hrdina sice trochu posera, ale furt sympatickej a svoji roli zvládal dobře, pak tu máme drsnýho záporaka D'Onofria, z jeho xichtu šel fakt strach a jeho kunpány Jonese a McMahona, které jsem si hodně oblibil. Věci které bych vyčetl je že mohlo být víc akce a mohli být víc taky promakaný ty smrti a Willis si tam taky mohl aspon v jedné scéně vystřelit z bouchačky. Jinak se mi to dost libilo.(30.7.2013)

• gegina31

Ničím zajímavý, tuctový a rychle zapomenutelný. Myslím si, že příští týden si nebudu pamatovat ani o čem to bylo. Dobře, možná si budu pamatovat, že tam hrál Bruce, ale jen jedno velké jméno film nezachrání. Kor když tam měl takový štěk. A jen jednou dal někomu přes držku. Teď k samotnému filmu. V podstatě každých deset minut mi tam přišlo něco nesmyslného. " Proč běžel jinam než ten, kdo mu utíkal. Proč ho nezabil, když od něj by deset metrů." A takové otázky jsem si pokládala neustále. Největší pecka byla na začátku. Hořel barák, debil hasič tam běžel zachránit bednu chlastu, majitel jim řekl ať si ji nechají a tak se chlapci hasiči rozhodli, že si udělají nad ránem párty a šli do prdele. To že ten barák hořel dál je už nezajímalo. Tolik k americkému hasičskému sboru.(15.8.2015)

• kristynca

Tak konečně se taky neohrožený hlavní hrdina poblil, když musel frajerovi sekat prsty. Ty ostatní členy gangu zabil nedopatřením (většinou kulkou doprostřed čela) a měl z toho pak obrovský výčitky. Ale tohle prostě chlap pro svou milovanou dělá... Anžto byl dotyčný hasič, tak ve velkém finále samozřejmě šlehaly plameny a výbuchů tam bylo jak ve vietnamským stánku před Silvestrem. Bruce Willis naštěstí nebyl nucen provádět žádné akční vylomeniny, ale zastával veskrze kancelářskou práci. Jak jenom bylo to slovo... Postradatelný?!(11.11.2012)

(138/2012, DVDRip) / Niekedy klasické filmové klišé, nelogickosť konania postáv resp. neuveriteľnosť ich motivácií pokazia človeku zážitok a prekonajú aj to dobré čo vo filme je. Tentokrát osobne ale Fire with Fire všetko spomenuté odpúšťam. Pre atmosféru a nie moc originálny ale kvalitný námet. Jedná sa o "klasickú" Breaking Bad situáciu. Po tom ako sa hlavná postava stane svedkom vraždy stane sa rovnako aj hlavným svedkom pre obžalobu. Aby sa predišlo nepríjemnostiam s nasratými mafiánmi, Duhamel sa rozhodne vyčistiť ich rady. Po dopozeraní ma napadli dve veci. Z tohoto by mohol byť skvelý seriál, niečo ako Breaking Bad. Za druhé, toto sa tak dostať pod ruku Bena Afflecka, bola by so ďaľšia nezabudnuteľná pecka. Herecky aj napriek účasti Willisa najviac vyčnieva Vincent D'Onofrio. Napriek tomu, že to mohlo byť lešie, Fire with Fire je nadpriemerné, atmosferické akčné krimi. (8/10)(18.11.2012)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)