• Kryton
  ***

  80tkové béčko, které se pro 21.století nehodí. Ční z toho až moc jednoduchost a tupost. To je/není špatné, když se jedna o revenge movie, kde se mihne Bruce Willis na pět minut a dá jen facku jednomu náckovi. Josh Duhamel je fajn a unese tíhu drsňáka, ale to musel být hasič ještě sirotek? Konečná scéna je špatná i na béčko. Nemluvě o špatně generovaných plamenech v PC. Jednou a dost! Imho Bruce asi opravdu odchází do důchodu, když teda ani jednou nevystřelí a předvádí jen znuděný obličej.(26.11.2012)

 • corpsy
  ****

  Tvorcovia sa rozhodli, že dajú na stôl milovníkom akčných výplachov presne to, čo im chutí. Tu sa nedá hodnotiť subjektívne, ide o to, ako vám akčný žáner v celej svojej jednoduchosti a priamočiarosti ( vynechávam scenáristicky prepracované chuťovky ) sadne. Ide o žánrový priemer, ale s nadpriemerným nasadením.(8.7.2015)

 • IQ Tiqe
  ***

  Expendables byli slabý záchvěv a už se Bruce zase topí v bejkárnách. Laciný úvod, kýčovité prvky, některé maličkosti se objevují jen proto, aby se později mohly vytáhnout a působily na efekt, ale je to tak otřepaný a čitelný. Kostra příběhu jde, trochu hra na emoce, pořádně se naštvat a sejmout zmrdy, který mi nedaj pokoj. Škoda, že z toho snímek víc netěžil; takhle to jsou pro dlouhém váhání slabé 3*. Přesto to je te z mého pohledu stále koukatelný film. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4(15.11.2012)

 • kaylin
  *

  Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html(4.3.2013)

 • ivan_drago
  **

  Odlesk v Bruceových očích dává vzpomenout na všechny ty policajty, co kdy odehrál a stává se tak jediným světlým momentem v této pohádce plné šťestí, náhod a blbostí... Doplněno o bezduché zpomalené scény, které vévodí onanická sprchová scéna, plná bolesti a vzpomínek... Je to neskutečně naivní, s nahodně pospojovanými dialogy a celkově blbým uchopením a logikou příběhu, plné nesmyslů a dějových anti-zvratů... Ti zlý "hitlerčíci" jsou také příliš šablonovití než aby naháněli strach a hrůzu, o hlavním hrdinovi toho také moc nejde napsat, je to totiž nikdo... Podle trošku reálných parametrů by ho dostali tak za půl hodky...(12.11.2012)

 • - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

 • - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

 • - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace