• stuntmanMIKE

nelogicke miestami az hlupe, predvidatelne ale hlavne zbytocne. Asi take mam pocity z tohto filmu. U Brucea som si zvykol ze sa sem tam da nahovorit na kravinu ale toto... kde okrem jednej paste neurobi v podstate nic... Velka bieda... Jedina vec co sa mi pacila boli tie gulky do hlavy.... hlupost(11.11.2012)

Musím usekat pár prstů a prostřelit lebku několika špatným hošanům, protože láska za to stojí a je potřeba za ní bojovat. Je to cena, za kterou budeme moci být spolu. Uff.. Když chce Fire with Fire brnkat na city a „jít do hloubky“, divák se cítí trapně; když ale zrychlí střih, přidá trochu živější hudby a některá z postav vytáhne bouchačku, docela to odsýpá. Jít na to do kina, nadávám, takhle je ale výsledek a pocit z nenápadného béčka, z kterého sálá osmdesátková atmosféra, překvapivě velmi slušný. Škoda jen, že tvůrci lépe nepřemýšleli u castingu – Josh Duhamel je jednoduše nevýrazný, nezajímavý a ve vypjatých scénách až otravný. A na sousto, které se snaží ukousnout, je až moc hodný. Naopak když naproti sobě stojí Willis a D´Onofrio, napětí by se dalo krájet. Tuhle story jinak velmi dobře známe. Obyčejný, lehce namistrovaný hasič se stane svědkem zločinu. Než stačí zvednout hlavu z podlahy, jeden ďábelský nácek sejme dva jeho černé kamarády. Než pochopí, s kým měl tu čest, ocitne se v programu na ochranu svědků. Než se naděje z prvotní zamilovanosti sličná Rosario Dawson, létají kolem kulky. Než se naděje divák, z hasiče je nelítostný mstitel. Než se naděje Bruce Willis, schytá zase pár pochlebujících komentářů. Ale jak říkám, onen hasič k tomu všemu nemá potřebné parametry, s hasičskými „fígly“ si to přesto dokluše až k hlavnímu záporákovi a mdlému finále. Mezitím ale musí odkrouhnout další drsňáky s tvářemi Vinnieho Jonese nebo Juliana McMahona. Jenže..!! Právě u druhého jmenovaného (a jeho „jen tak mimochodem“ odchodem ze scény) jde krásně ilustrovat, jak tvůrci nedělají nic navíc – jdou vyloženě na jistotu, nepřekvapí, nedojmou, leccos odfláknou, režijně nebo scenáristicky nezaujmou. Což je ve finále škoda, protože já bych i ty čtyři hvězdy střelil!!(9.6.2013)

• Rocky88

Ničím nevyčnívající béčko, kdy nezkušený nýmand vezme pomstu do vlastních rukou. Což sice automaticky neznamená průser, jenže v tomhle případě tu není nic, co by diváka pobavilo. Scénář je tupý a plný děr, Duhamel je jelito, kterýmu nelze věřit ani jednu hereckou pózu (v dramatických situacích je vyloženě k smíchu), Bruce tu jen zbytečně zvedá rozpočet a Rosárce lezou lícní kosti jako smrtce. Hvězdu dávám za hudbu.(14.11.2012)

Tvorcovia sa rozhodli, že dajú na stôl milovníkom akčných výplachov presne to, čo im chutí. Tu sa nedá hodnotiť subjektívne, ide o to, ako vám akčný žáner v celej svojej jednoduchosti a priamočiarosti ( vynechávam scenáristicky prepracované chuťovky ) sadne. Ide o žánrový priemer, ale s nadpriemerným nasadením.(8.7.2015)

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10(22.8.2014)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)