Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

klida

"-Promiň." "-Ne, Milane, ty promiň." Nechtěně humorná koláž drsných výrazů, product placementu (Metro, Semtex, Radio Impuls, Peugeot, ...), luxusních obleků, katalogu kamerových systémů a osob sedících před nejrůznějšími obrazovkami. Smál jsem se nahlas, až se lidi otáčeli. Jediný zajímavý herec je Langmajer, který opravdu baví, nicméně ukrutně přehrává, čímž posouvá celý snímek ještě více do roviny parodie. Třískův otitulkovaný monolog v duchu "vyšší hry" pobaví. "Mladá fronta je to nejhorší, co nás mohlo potkat." ()

WinnJets

Jako jednoduchá TV inscenace na nedělní večer - proč ne, ovšem jako celovečerní snímek do kina, to bohužel není úplně nejšťastnější volba. Nicméně za slušné obsazení a za snahu - 40% ()

SoolenJV odpad!

Slátanina hodná Olmerových porevolučních pokusů o exploatační film. Snaha o aktuální tematický přesah se poněkud míjí účinkem, dějové zvraty nefungují, herci nehrají (i když se v podstatě jedná o "české hvězdy"). Jediné co jakž takž funguje je kamera. Výše uvedené však, společně s urputným kopírováním od zahraničních zdrojů a se zoufale nenápaditým pojmenováváním postav jmény herců, vytváří očekávaný průser. ()

panMartin

Mě se film líbil a i přes velkou kritiku. Další z filmů, který tu je drasticky podhodnocen. Spoustu známých herců - super hlavně Langmajer opět dokázal jak je vynikající herec! Bylo to napínavé a zajímavé. Film, který otevřeně znázorňuje politickou a podnikatelskou scénu, která je plná korupce. Já tyhle filmy fakt můžu, takže to byl určitě můj šálek čaje. K Americkému trilleru to má hodně daleko .Já jsem byl spokojenej. ()

Mylouch

Týmová neschopnost budovat atmosféru je u thrilleru trochu zásadní nedostatek. Rytmus nedbale televizně unylý, nevystavěné postavy, ♫ hučení v klacku není filmová hudba, ani lepší z herců nevědí co hrát.. Trochu potěšilo blbnutí naší Vilmy. Remake by mohl mít na 4* ()

Skuby47 odpad!

Neskutečné. Tento pokus o americký thriller po česku musel natočit úplný zoufalec. Pokud bych si nepřečetla obsah, sotva bych vytušila o co šlo, a to díky dialogům, nesrozumitelným jak po stránce zvukové, tak i obsahové. O hereckých výkonech a hudební stránce taktně pomlčím. V tomto případě byla vkládaná reklama vítaným oživením jinak nudného příběhu. Marně hledám, co bych pochválila. Asi se mi k pochopení tohoto skvostu nedostává inteligence. ()

Jizni Tlapa

ehm...jak začít...Víte,co se stane, budete-li chtít rádoby ranařského hranaře předělat lacino-pacientskými prostředky na (H)Ranaře?V tom nelepším případě,budete-li mít štěstí, sklidíte od přítomných posměch, rozpaky, slova pohrdání a...........30% za "mafióza" Langmajera společně s nestárnoucím Jirkou Kornem. ()

Mrkvič

Po shlédnutí filmu mám pocit, že si někdo dal tu práci, aby se film ocitl v černých číslech. Tady vyobrazeným kmotrům a různým lobistům by to přesně odpovídalo. Zezačátku jsem teda také vnímal jen negativa, ale dokonale to ve mě zlomila noční scéna fantasticky natočeného a napsaného dialogu Rašilova s Etzlerem. Od té doby jsem si už jen užíval skvělé herce jako právě Rašilov nebo Vilma Cibulková. I děsně přehrávající v pro mě zezačátku nepochopitelné poloze úřadující Langmajer, jehož postava a hlavně on sám dokázal, že to byl celou dobu úmysl. Konec klidně mohl být ve stylu drsných odplat Drsných Harryů atd. Jako jedna z mála žánrovek v našich končinách rozhodně skvělý a to není vůbec z důvodu, že to je z našich končin. ()

ecceHOMMO

Veľmi dobrý námet, ale i veľmi zlé, zmätené a neprehľadné spracovanie, ktorému chýbajú grády,či postavy ku ktorým by divák priľnul, O takých prešlapoch ako sú dialógy, či samotný dej nehovoriac. ()

Johnny.ARN

Absolútne nerzumiem nízkemu hodnoteniu filmu. Keď prekusnete chaotický začiatok a ponoríte sa do deja, otvorí sa vám svet plný mafie, úplatkov, tendrov a politikov, ktorý chcú mať všetko pod palcom. Spočiatku som bol skeptický, ale po projekcií som bol smutný, že to skončilo. Fakt dobrý thriler. Brožová skvelá, Rašilov obstojný, Dejdar a jeho chrapľák na zožratie a samozrejme najväčší pán Langmajer, ktorého môžem hocikde. Úloha mu perfektne sadla. Stretnutia najvyšších na terasách výškových budov, s pohárom vína za tisíce evry v ruke a krásnym pohľadom na nočnú Prahu, boli ozdobou filmu. Škoda toho "akčného" záveru. Nejak mi to neprišlo, že to by bolo práve to, čo by hlavná postava mala spraviť. P.S. Rusi a Američani majú oči všade. 3 z 5 ()

Qitek odpad!

Měl jsem tu čest včera někdy kolem druhé ráno, kdy jsem ulehl a nemohl usnout. S klidným svědomím říkám, že tohle je jedna z nejhorších mrdek co jsem v českém filmovém světě měl tu čest vidět. Po tomhle filmu, mi přijde Troška jako výtečný řemeslník. Který si alespoň na nic nehraje. Tohle dělá ramena jako by šlo a šťavnatý steak a přitom jde o rozvařenou omeletu ze záprdků. TFUJ. Obrovské odplivnutí nad tímto pytlem sraček! ()

Iroquaise

Kameraman Karel Fairaisl je vítěz ! Vizuál má sice reklamně sterilní barvy a kompozice a sem tam se tu vyskytne nějaký krutě kýčovitý exces. I přesto ale tahle složka působí v rámci výsledného paskvilu zdaleka nejfilmovějším dojmem. Herci jsou solidně typově vybraní (vzhledem k tomu, že postavy často nejsou nijak hlouběji prokreslené nebo specifikované). Každý z nich má svoje slušné místo. Jenže hereckou snahu dokonale podkopávají pitomě napsané dialogy, jalově táhlé scény a celkově nedotažená architektura herecké akce. Nejlíp z toho vychází asi Miroslav Etzler, který lavuje na hraně mezi usměvavým kravaťákem a slizkým grázlem....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/06/hranari.html ()

Pavlínka9

:D :D Moc přeplácané, zbytečně stylizované do prostředí "velkofilmů" a touha být určitým způsobem u českého filmu "pokrokový". Film je složen z velkého množství známých českých i slovenských herců, ale to je tak vše, na co se ve filmu můžeme podívat, jelikož samotný natočený film je fakt fraška a s*ačka.. :D :D ()

venison

Nějak jsem to celé ve své prostotě a uměleckém záměru režiséra nepochopila.. Nebylo totiž co chápat.. :-( Pozitivní bylo, že jsem to zvládla bez velkých problémů dokoukat.. Tvůrci by se měli méně dívat na americké krimi seriály.. ()