Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

LexBarker

Tak asi takhle to tady vypadá...Občas se můj svět střetl s tím - hranařským- a musím uznat,že to filmaři trefili velice věrohodně...Tady jim musel radit i někdo z polosvěta...Tak to bylo povedné a blízké realitě...Škoda,že to místní uživatelé nedocenili,ale na druhou stranu je chápu,bezpečnější je sedět doma u PC,nežli žít život na hraně,tam venku v polosvětě... ()

harapag odpad!

Velká rána vedle, ale vo parník. Stupidita v každém slovu . Tříska měl jediný štěstí, že celý film držel hubu, pač bych ho musel zařadit na seznam kardinálních vocasů. ()

sedm.1

Český divák by podle mě měl být rád za každý příspěvek do velmi chudého tuzemského thrillerového soudku, nicméně pravdou zůstává, že tento žánr tu na růžích kvůli kvalitě oněch ojedinělých příspěvků tedy rozhodně ustláno nemá a hlavní vinu na tom podle mě mají tvůrci, kteří v těchto svých filmech až příliš tlačí na pilu. A tak, až na pár výjimek, české thrillery působí spíše než jako nadupané, napínavé a atmosférické podívané jako nechtěné parodie na drsňáctví a vzrušení. A právě Hranaři jsou tím nejukázkovějším příkladem. Ve výsledku to nemusel být totiž vůbec špatný film. Kdyby!!! Kdyby nebyla tak poměrně zajímavá zápletka zpracována tak nesmyslně zbytečně nepřehledně a překombinovaně, když šla přitom udělat jednoduše a přímočaře a ve výsledku by pak měla zcela jiné vyznění, grády a působivost. Kdyby si tvůrci odpustili to rádobyefektní, syrové vizuální zabarvení, které filmu, tedy krom podivné atmosféry, nepřineslo vůbec nic. Kdyby si všichni herci nehráli na největší ranaře, nekompromisní gaunery a nemilosrdný hrdiny, když přitom spíš připomínají cimrmanovské Jaroušky, a ženské postavy pak spíš než osudové ženštiny působí jako laciný vulgární kurvičky, bez šmrncu a výraznosti. A speciálně na Dejdara a Langmajera musel po celou dobu natáčení někdo až fanaticky řvát: „Přehrááávej, vííííc, kurva víííííc, přehrávééééj!!!“. Zkrátka, jak jsem zmiňoval, kdyby si tvůrci na začátku připustili, že někdy méně je více, nemuselo to celé dopadnout až tak trapně, hekticky a bohužel ve spoustě momentech i velmi směšně. ()

remy

Tohle je nějaký vzdálený pokus o český akční film. Bohužel to panu režisérovi ani zdaleka nevyšlo. Hranaři jsou a budou pouhou, hluboce podprůměrnou komedií, jejíž účel akčního filmu prostě neprošel. Trailery mohly vypadat nadějně, ale to nestačí..Naštěstí je tu jeden malý + za to, že pořád platí jedno : Babovřesky jsou stále ještě horší! ()

ZkuKol odpad!

už název si o to říkal, ale tvůrci se do toho opřeli tak, že má člověk pocit, že takovou sračku opravdu natočit chtěli... ()

Wally

Filmu nejvíc škodí hlavně to, že je to celé zmatené...milion postav (snad každý, kdo se u nás živí herectvím tu má nějaký štěk), pořádně vám nevysvětlí, kdo stojí za kým (titulek o osobě rozhodně nestačí) a nepřesvědčivé výkony herců z Ordinace v růžové zahradě a Pojišťovny štěstí....průšvih ()

bari68

Až taký prepadák to nebol , ale na filmu bolo vidieť veľa jeho chýb a neduhov. Postáv je tu viac než dosť, ktoré pomaly nestíhame zareagovať, aby potom sa vzájomne preplietali, a to nehovorím ani o charakteru a psychológii bez akéhokoľvek recitovania ich minulosti. Nemusel som , ba dokonca ma iritovalo teatrálne (ne)herectvo Jiřího Langmajera a ďalšie detaily, ktoré niekedy vyúsťovali do nechcene komického celku. ()

klukluka odpad!

Další hodnotný příspěvek mnou definovaného žánru “cool hovno”. Stavím ho v této kategorii na piedestal. A smyčce do toho hrají jako splašené a jejich zběsilé tempo utne teprve jímavý zvuk altsaxofonu. Divukrásná Kateřina Brožová zasněně hledí do plujících mraků a vyhlíží lepší budoucnost ve stínu palem. ()

Tombson

Hranaři jsou dokonalý film té nejhorší kategorie, Ed Wood hadr. Naprosto dementní scénář plný nesmyslů s nulovým dějem, Martin Dejdar napodobující Marlona Branda z Kmotra, Tříska který celý film působí stejně mimózně jako Béla Lugosi v Glen or Glenda (poslední scénou ve stylu "PULLING THE STRINGS!!!" tomu jen dá korunu), hudba které k zvrhle monstrózní dokonalosti schází už jen slibovaný vokál Ivety Bartošové a jako třešničku na dortu cameo Bastarda Tomáše Magnuska... může někdo chtít víc? EDIT: Napadla mě konspirační teorie, že se opravdu musí jednat o velice povedený trolling - těch odkazů na Wooda je tam až moc - bizoni? wtf? :D ()

Hanys_

Jediný Langmajer včas pochopil, v čem to vlastně je, a tak ta role radního vážně stojí za to (ikdyž takový Dejdar s hlasem napodobujícím Baleova Batmana taky způsobuje nejeden záchvat smíchu). Jinak Hranaři nabízí ne moc srozumitelný děj říznutý dialogy na úrovni odpadových nováckých seriálů a hlavně zbytečné množství postav (z jediného důvodu, aby tvůrci mohli ukázat, kolik že známých herců dokážou narvat do svého filmu).. ()

Tessie odpad!

Moc jsem si přála vidět povedenou českou krimi.. a zase nic. Ani tak slavné obsazení, jako Tříska, Dejdar, Postránecký a Dlouhý, to nezvládlo udržet. Za to Langmajer naproto předčil očekávání a film stál jen na něm. Ani tak to ale nestačilo a po hodině dlouhých dialogů se teprve začlo něco dít.. pif paf.. a konec. Tato banda divadelních herců prostě patří na prkna a né na plátno. Smutné je, že po dvou dnech od filmu si vybavím nejvíc asi pět minut slávy Korna.. ()

Disease

Negativa jsou: relativně častá vata, místy naprosto příšerné dialogy, přehrávající Langmajer a naprosto zbytečná postava Třísky. Ale vzhledem k tomu, že jsem viděl i horší kraviny z US produkce a dal jim 2*, nemůžu jinak. ()

Marrty3 odpad!

Nikdy předtím jsem neodešel z kina dřív než film skončil...ale tohle se vážně nedalo...saša rašilov je herec na facku,přehrával jak kdyby šlo o bůh ví co...český gangsteři na hrad ()

ondrula odpad!

Neskutečná sračka. Směšná (nechtěná) parodie na americký hovadiny. Kupodivu je odpudivej i plakát, kterej by měl diváka nalákat na prvním místě; jeden visí i u nás v ulici a vždycky se mi udělá šoufl, když jdu kolem něj. Vše už tu bylo řečeno, ale obzvlášť rád bych vyzdvihl to nechutný přehrávání a nepatřičnej patos. Pro mě je film pozoruhodný akorát tím, že se v něm poměrně vyváženě sešla skupina herců, který mám rád (Kňažko, Tříska, Lichý, Pavlata) i těch, který nenávidím (Rašilov, Brožová, Langmajer, Etzler). A Brožová už je fakt stará bréca na to, aby hrála sexy kočku... ačkoliv oproti Cibulkový je to hotová hitparáda. ()

PetkaW.

A takhle to prosím dopadá, když se čeští tvůrci snaží napodobit americké kolegy. Fůra plků o ničem, člověk se po pár minutách ztrácí, kdo je vlastně s kým a proti komu. Po dalších pár minutách se přistihnete, že vlastně ani pořádně nevnímáte, o čem film je a máte chuť dělat cokoliv jiného, než se dívat. A po dalších deseti minutách už jen tupě zíráte na obrazovku a říkáte si: to snad ne?! Snaha ukázat na poměry u nás, problematiku úplatků, pozorování, politiku... to všechno byl záměr sice hezký, ale absolutně se ztratil ve zbytku té nudy, kýčovitosti a "béčkovitosti". Divák si podle mě nemá šanci vytvořit jakýkoliv vztah k postavám, protože všechny působily kýčovitě a nerealisticky. Fujky! Jestli chcete zabít hodinu a půl času, tak si spíš kupte bublifuk a vyfukujte z okna bublinky. ()