Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

lennyd

Sláma (Miroslav Etzler), respektive jeho firma podá do veřejné soutěže na výstavbu zdravotnického centra - oproti předchozím domluvám - nejnižší nabídku, a je samozřejmě vybrán. To se ale nelíbí šedým eminencím v pozadí celého dění, kterou jsou ochotný udělat cokoliv, aby Slámu i jeho přítele a rodinu odstranili z cesty... Tak já musím říct, že i když souhlasím s téměř všemi výtkami zde napsanými, tak se mi tento film docela líbil. Ano, herecké výkony byly takové .. televizní, spousta postav byla docela mimo, hodně scén taktéž (opravdu nechápu to "sledování" uprostřed opuštěného lomu), stovky zbytečných záběrů (převážně na různé typy kamer po městě). Ale, přesto má tento film něco do sebe - i když spousta lidí by ráda věřila, že to ve skutečnosti takhle nefunguje, stačí otevřít libovolné noviny. Politika, korupce, v pozadí "neviditelní" pantátové, kteří i přes obměnu vlád, stále zůstávají u moci. Prostě Zelenka natočil takový film "ze života". Jo a ještě jednu věc musím pochválit - dost se mi líbily úvodní titulky.. ()

Bobik9

Proboha proč tam museli strčit ten závěrečný Třískův monolog! Totální degradace celého filmu! Jinak se nemyslím, že to bylo tak strašné, jak tady každý tvrdí. Herecky to bylo naprosto výborné ode všech (Rašilov, Langmajer, Brožová, Dejdar, Cibulková, Etzler...). Příběhově se člověk trošku ztrácí v množství postav a kdo je kdo a kdo s kým a proč. Ovšem celkový dojem není špatný a baví vás to. Pravdou je, že kdyby si to vzal pod křídla někdo, kdo je zkušenější v režii, mohl z toho být druhý Příběh kmotra. ()

greetchen

Neodcházela jsem z kina po tomto filmu dvakrát moc nadšená, ale zas tak přísně kritické hodnocení nechápu. V posledních letech zažila česká kinematografie rozhodně obludnější díla (př. Ulovit miliardáře). Ano, Hranaři jsou zběsilí, hodně přehrávaní, postav moc a bez patřičného vykeslení, děj poněkud zamotaný a přitažený za vlasy, ale... Výborná je práce s kamerou, záběry na luxusní interiéry, neurazí Tříska, Langmajer (i když jeho škodolibého úsměvu a rošťáckého poskakování mohlo být klidně méně) a Dejdar (triviálním šepotem se výborně odpoutal od svých rolí Ozáka a Barta Simpsona, takže jeho zloun je uvěřitelný), naopak Rašilov mi tentokrát ani trochu nesedl. Z čeho jsem měla rozhodn radost, je práce s product placementem. Přišlo mi, že je ho zde umírněné množství a je zapracován do filmu tak, že neruší a netahá za uši, jako v jiných snímcích z poslední doby (př. Perfect Days). ()

MNTB

Příkladná ukázka toho, jak se dá zrmvit dobrý námět bandou (j)elitních rádoby herců. nemluvě o dialogu a chaotickém ději. ()

JohnSmith

Nečekal jsem od tohoto filmu vůbec nic a nakonec mě mile překvapil. Pěkná kamera, fajn střih, sice špatně obsazený Rašilov a moc rychlý konec, ale myslím si,že si film zaslouží lepší hodnocení, zváště, když tak pěkně popisuje charaktery našich vládců ()

ghatos

Velkolepé společenské drama v kulisách malého českého provincionalismu bolí. Nemohu upřít pozitivní snahu vykreslit současné poměry v nejvyšší kastě naší země, i když je to všechno přepálené. Rašilov nejml., supertajné služby, nezvládnuté klíčové scény, nepatřičný tv nátěr - ne, ne, ne. 30%. ()

Kosmik 1

Další z filmů, který tu je drasticky podhodnocen. Nic převratného, pravda, ale určitě ne podprůměr, natož pak odpad. Ale co, hlavně že se líbil mě, ikdyž je místy dost naivní. Avšak tím, jak je film podán, mě téměř dostal. Do kina bych se na Hranaře bál jít, ale doma celkem slušná podívaná. 55% ()

Dreadd

To je fajn, už je to dlouho, co jsme si někam nevyrazili. Neměla náhodou Kateřina Hložová říct: "To je fajn, už je to dlouho, co jsme si někam vyrazili?" Nejsou to však jen pochybné dialogy (které většinou nepůsobí moc přirozeně) nad čím jsem kroutil hlavou, je to především styl Amerika po česku aneb thriller bez napětí. Proč si sakra supertajná buňka ruské tajné služby 890 km severovýchodně od Moskvy prohlíží Prahu na Google Maps? A proč se příběh točí kolem ruských fotek vytvořených v Malování? Proč jsou kamery všude kde se to hodí a všichni jsou neustále sledováni západem i východem? Některé postavy úplně postrádají smysl bytí. Především se jedná o Bishopa, ze kterého se dalo vyždímat stokrát víc (a to prosím i přesto, že stokrát nula je pořád nula). Krátký prostřih jak hraje na saxofon a jede se nerušeně dál. Michal Dlouhý bohužel navázal na svou roli svině z Kajínka jenom v některých momentech a na Vilmu Cibulkovou a chvílemi i Šaška Rašilova se nedalo koukat. (o zbytku obsazení se snad ani nebudu zmiňovat) Navíc jestli si tvůrci myslí, že to tady skutečně funguje (jejich vlastní slova) a jsme neustále sledováni, jaktože mohl takový film vůbec vzniknout? A tak pokud by náhodou tvůrci měli nutkání natočit pokračování této extrémně dlouhé reklamy na deník metro, dovolím si použít ještě jednu citaci z filmu: "Ser na to!" ()

KASUGI

Film, který nejspíš trhá rekord v počtu do milimetru přesně nalinkovaných šablonovitých charakterů. Odpad! nedávám pouze proto, že jsem si ihned po závěrečných titulkách pustil blitku Resident Evil: Odveta, což by vůči Hranařům bylo značně nefér. ()

dinsdale

Možná si to ještě rozmyslím, ale nemůžu dát s čistým svědomím míň, když jsem Bastardům 2 dala jednu hvězdičku. Jasně, že to bylo špatné na tolika úrovních a drtivou většinu filmu jsem se smála, což asi není u thrilleru úplně v pořádku, ale vyloženě jsem netrpěla. Herecké výkony nebyly vyloženě špatné, nejvíc vyčnívali Vilma Cibulková, která byla na můj vkus příliš expresivní, no a přehrávající Jiří Langmajer prostě jen bavil. Co mi hodně vadí, v amerických filmech se silně protlačuje, že nikdo nekouří, tady kouřili snad všichni a pořád. Wtf. ()

Georgex

Slibovaný politický thriller, dopadl ještě hůře, než jsem očekával. Problémem filmu ani není problém o nepovedenou snahu vyrovnat se zahraničním filmům. Nicméně problém už začíná při zvoleném castingu, kdy skvadra alá nekonečné seriály naších komerčních televizí, prostě nedokázali zapadnout do takového filmu a působí spíše komicky. Nevhodně zvolení herci prakticky kazí první dojem na tento film, ano je tu i pár výjimek, kdy některý ze zvolených kmotrů působí poměrně věrohodně, nicméně jako celek to nefunguje. Přeneseme-li se přes tento první nedostatek, hned na nás kouká druhá slabina, chtělo by se spíš říci kostlivec ve skříni. Touto slabinou mám na mysli naprosto tupý děj a nesmyslný scénář, který nerozvine postavy ani nemá tempo, s takovýmto scénářem nechápu jak mohl film získat nějaké investory. Jediné plus tohoto filmu beru poměrně pohodový soundtrack, který tento snímek doprovází. Co říci závěrem, Hranaři absolutně nesplnily to co se od nich očekávalo a jako celek nefungují. Pokud bychom měli na tento film nahlížet jako na televizní film, hodnocení by i tak nebylo o moc vyšší, nicméně jako dlouho očekávaný český film rozhodně ne. Jednu hvězdičku dávám pouze za odvahu tvůrců, natočit něco nového a na toto téma. Moje hodnocení 25% ()

lofa odpad!

Proboha, tadle děsná slátanina měla být co ?? Připadal jsem si, jak kdybych dostal hodinu a půl dlouhou sra*ku. ()

latvar

Jedním slovem hrůza, jde vidět, že češi (až na pár výjímek) neumí natočit kriminálku na úrovni a tentokrát tomu nepomohlo ani kvalitní herecké obsazení. 15% ()

jefff

No...taková tragédie to nebyla, ale scénář byl tak mizerný, že to až bolelo. Herci jsou kupodivu dobří, není špatný Langmaier ani Etzler, ti hrají své role dokonale, škoda jen, že nedostali lepší scénář. Horší to je s Rašilovem, ale myslím si, že spíš než špatnými hereckými kvalitami, to je tím, že se jen nevyrovnal s blbě napsanou rolí, jako dva výše zmínění. Očividně vyloženě trpící je Postránecký, výborný herec by tak šílenou roli dostávat neměl stejně jako Kňažko. Film má sice spád, ale nefunguje jak má. Režie také není nejhorší a celkově mě téma zajímá, ale má spoustu neospravedlnitelných chyb. Snad natočí ještě něco, ale lépe. ()

VooDoom

Viděno v TV, nejvíce mě štvala hudba, která byla hlasitější než hlasy herců. Místy jsem si připadal jako 80. letý důchodce s naslouchátkem. Každopádně 2 hvězdičky jsou maximum, co můžu nabídnout. . . . ()

Gekacuk

Film ze života pražských zombies. Film plný hnusu, přetvářky, balancování na hraně života a smrti. Odporné „podnikatelské“ kreatury s minulostí fízlů, udavačů, veksaláků, prostitutek, agentů STB, KGB a CIA se zde prolínají se stejně hnusnými zkorumpovanými úchylnými bestiemi z prostředí nejvyšší politiky a státní správy. Za zobrazené „fiktivní“ postavy můžeme směle dosazovat jména konkrétních zločinců, korupčníků, podnikatelů a politiků. Je nám předkládán výběr ze zahraničního podnikatelsko-politického odpadu od Ruska přes Německo, Francii k USA. To vše pod dohledem velkých bratrů či spíše hlídacích psů z Moskvy a Washingtonu. Chybí snad už jenom Izrael se svým Mosadem, případně arabské sruktury či mezinárodní teroristé. Příběhy lidí, kteří si zdánlivě mohou dovolit všechno. Žijí v odlištěném světě luxusu a naleštného pozlátka, který je však jen tenkou skořápkou. Stačí málo, skořápka se naruší a z vejce vyhřezne ven zkažený smrdutý obsah. Ten je představován permanentním strachem o svou existenci. Nutí naše „hrdiny“ být neustále v těsném kontaktu se svým nejlepším přítelem – revolverem, který je má ochránit. To vše ve světě převratných technologií, které umožňují hlídacím psům být přisátí na své oběti jako klíště. Cílem je sledovat ho online a za každou cenu nalézt kompromitující materiál. A když není nic ze současnousti, je třeba se rýpat v minulosti. Za vším stojí chorobná touha po moci a majetku. Nekonečné intriky, vydírání a další špinavosti se točí ve zrychlující se smrtelné spirále, která přivádí naše „hrdiny“ do záhuby. Ostaní však přežijí a vždy se najdou noví adepti, kteří jsou ochotní se zapojit do kšeftů. Film, kde není kladný hrdina. I zdánlivě sympatické postavy jsou zločinci. Snad s výjimkou malých dětí. Film má jistě nedostatky formálního charakteru. Moje hodnocení ovšem odráží především odvahu a zarputilou snahu píchnout do vosího hnízda. Jednou, až naše společnost dospěje, bude i tento film lépe hodnocen. ()

Kejdlo

Krásně naleštěný trapas snažící se o politický thriller, podtržený po celou dobu slušnou hudbou a kamerou. Postavy a děj, jsou ale o ničem. 2/10 ()