Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

mira007

První film, kde se pokusili trochu rádobyakčním způsobem naznačit jak asi funguje byznyspolitika a politikabyznys. Myslím, že ten film by byl možná doceněn časem později, kdyby nevznikl přesvědčivější film Příběh kmotra. ()

ArthasKarfa

Zajímavě pojatá idea porevolučního období, kdy devadesátky jsou již dávno pryč a pražské podsvětí si zvyká na nové metody a způsoby korupce, vydírání a vražd. Docela zábavné, ale mezery a chyby to má, ovšem na české poměry povedené. ()

Matros odpad!

Pamatuju si, že ten film měl z nějakého důvodu otravnou všudypřítomnou reklamní kampaň, lidi z mého okolí se na to z nějakého důvodu těšili.... A přitom je to taková sračka. ()

Gore

Kdyby se celý film a hlavně herci nebrali vážně a pojali to s pitvořícím se nadhledem ve stylu Langmajera, mohlo by to být i docela zajímavé, ale nejdřív by to potřebovalo lepší scénář a režii, a jiné herce. Takže vlastně skoro všechno, tak beru zpět, nic by to nezachránilo. ()

Geller

Jako videoclip k hudbě linoucí se celým snímkem slušné. Jako ucelený film (ač se to zpočátku nezdá) trága. ()

kujon

Koncept dobrý, realizace velmi pokulhává, herecké výkony až na výjimky nicmoc, celkově docela sračka. 2* ()

lucinkapes odpad!

Koukam na to uz pres hodinu a poradne nevim o cem to je. Takova znama jmena v obsazeni a vysledek je des bes. Nevim zda se dodivam nebo to vypnu. Nic z toho nemam. ()

Nine

Takovou, s prominutím, slátaninu jsem dlouho neviděla. Snad jediné, co mě trochu zaujalo, byla kamera. Hudba by byla fajn - ovšem k jinému filmu. A ač herci nebyli špatní, tohle prostě zachránit nemohli... "Hranaři" byli ukázka toho, jak se zajímavé a nadějné téma dá... akorát tak odstřelit. Škoda. ()

waits

Zajímavé je, že film, ve kterém je jaksi z dálky cítít naštvání na současnou situaci v Čechách je současně tak neosobní, odtažitý, s postavami, které jsou všechny bez výjimky (ano, včetně těch, kterým by možná mělo fandit?} zkažené, přinejlepším protivné a nesympatické. Kromě neosobnosti je pak film navíc klišovitý a díky obsazení působí tak trochu jako drsnější díl nějakého normálního krimi seriálu. Záznam totalně prohnilé společnosti je doplněn záběry na ty, kteří jsou jaksi ještě nad českou sebrankou a naznačuje, že světu vládne někdo úplně jiný. No, mě Třískův projev na konci přišel jako ideální start pro diskusi do místní putyky U papouška, kde přesně tohle už všichni vědí léta. Tudíž nic šokujícího, pánové filmaři:) ()

J R C Pecuchet

Uff... to byl šok. Nejvíc mi na tomto filmu vadily vulgární dialogy, které se nevyhly ani něžnému pohlaví. Na druhé straně, pokud tvůrci chtěli ukázat současný stav společnosti, tak dovedu pochopit jejich záměr. Když si odmyslím nesmysly takového rázu, že tak malou zemi přes satelit a kamerový systém sleduje KGB, kterou posléze sleduje i americká CIA...budiž. Jen forma, kterou se rozhodli tvůrci filmu použít pro prezentaci stavu v naší společnosti je na můj vkus velmi drsná. Jedna hvězda za herecký výkon Jiřího Langmejera a Radima Fialy. ()

dawe787

Slabota a velké zklamání. Doposud váhám, zda nesmazat tu třetí hvězdu, ale když se na konci filmu konečně začli snažit.... ()

Mikli

Trailer sliboval neopakovatelnou zábavu na účet všem, kdo na tomhle filmu dělali. Bohužel na tom ale není vtipný ani ten amatérismus. Abych parafrázoval Třískův monolog ze závěru Hranařů: Stop waiting for a decent czech mob movie. Have you stopped? ()

melloun

Naprostá prázdnota. Žádná akce, drama ani emoce. Děj prakticky bez dynamiky a závěrečného rozuzlení. Aspoň že ta stopáž nebyla přehnaná. ()

sadlokan

Na neděli do telky by to ušlo.Nechci počítat,kolik velkých bratrů se tam koukalo.Rusáci nás sledujou z tepla z Moskvy,zato amící na to maj kancl v Práglu a vytrubujou si k tomu na ságo.Do toho štráduje Langmajer,jak kdyby ho upustil Tarantino.Tak v půlce sem si uvědomil,že hudbu,bohužel,nesložil Morricone.Kladem je absence kladných postav. ()

Rockerman

Celkem solidně natočený politický thriller. Jo jo, už George Orwell ve svém slavném díle "1984" varoval před "velkým bratrem", který tě sleduje na každém kroku. No a o tom to prakticky je, o zneužití kamerových systémů. Sledujeme úplně jiný svět, než jaký většina z nás zná. Svět bossů, lobistů, politiků a dřívějších i současných agentů KGB a jiných agentur. Jen doufám, že realita je přece jen trochu méně děsivá a depresivní, jinak by bylo lidstvo nepochybně v pr....! (nebo už je?) ()

merigieren

myslím že o tomhle filmu hodně vypovídají počáteční titulky, snaží se být cool, ale pak to zazdí příliš umělým 3D nápisem hranaři. Dokonce si myslím, že něco podobného sem už viděl v nějaké pc hře. Nu a pak přijde samotný film, který působí neskutečně uměle, jako kdyby dialogy psaly děti ze základky, těm hercům nevěřím, že vůbec tuší co říkají. Asi si někdo myslel, že když vykrade moře úspěšných filmů, inspiruje se českými odposlechy, tak vznikne slušný film, ale u hranařů netuším jak se mi je povedlo dokoukat :-) ()

Olík

Michael Mann, Brian De Palma nebo Michael Bay mohou zatím v klidu popíjet latté ve svých kožených sofa. Tomáš Zelenka je v dohledných tisíci letech o jejich hollywoodský chlebíček nepřipraví, ale…….. Já vím, sláma tomu kouká z bot na míle daleko a některé pasáže, v čele s kmotrovsky chraptícím Martinem Dejdarem, víc než politický thriller evokují parodii ala Marhoulův Mazaný Filip, přesto na hraně balancující Hranaři, svůj slackline nad propastí zvanou neumětelství relativně ustáli. ()

helloween93

Nevěřil bych, že film s takovýmto obsazením může dopadnout tak tragicky. Bohužel, tenhle film to dokázal. Máme tu poměrně krátký děj, který je takříkajíc o ničem. Snažit se postavit krimi-thriller na stupidních dialozích o ničem je zoufalství samo o sobě. Je tu příliš mnoho postav, z nichž tam nikdo nemá dostatek prostoru, a tak spousta postav zůstala totálně nevyužita. Je to velmi naivní pohled do života mocných podnikatelů v ČR a samotný konec působí velmi uboze a naivně...ostatně jako celý film. Od odpadu to zachraňuje jen to obsazení.. ()