Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Lvísrdce odpad!

Film nedával žádný smysl. Děj nesmyslný, chování postav nesmyslné, psychologicky zmatečné. Žánrově mi to padá pouze do kateforie "brutální krvavý nesmysl". Asi hlavní chyba při sledování byla, že jsem nevědel, že jde o remake čehosi korejského. V těch krajích je možná takový styl zvykem. ()

Rajca

Pôvodnú verziu som nevidela. Čo sa týka tejto - vdaka Brolinovi mal film grady. Kladivova scéna prekonala vyvrtkovu Denzela Washingtona ;-) Celkovo bol dej poriadne pritiahnutý za vlasy, vrátane patetickeho konca. ()

biggerg

Originál som nevidel a ani asi nechcem. Film som začal pozerať ako vyplnenie doobedia, a zrazu sa z toho vyklul film s velkým F. Geniálne zahratá postava Joe-ho, fascinujúci príbeh a geniálne rozuzlenie. Film ma fantastickú atmosféru a zabíjalo ma to menúúúčko čo mu bolo podávané. Buhaha. V rámci žánru jasných 5. ()

ters

Příběh je to nenáročný, ale promyšlený. Dusná atmosféra je ovšem velice často narušována naprostým kýčem. Nepovažuji za žádoucí být rozesmána ve chvíli, kdy bych měla sedět na pokraji židle a ani nedutat. Červená chodba. Vážně? Do toho ty předchozí bitky proti desetinásobné přesile a s nožem v zádech a podobné scény. Každopádně celkově bych hodnotila jako velmi pohodový thriller, který vás uspokojí, ale nic víc. ()

pretorij

Tak to je totalne ujeta haluz, ktera absolutne nema chybu. Tohle zustane v hlave i chvili po skonceni, coz je dneska cim dal mene caste. ()

Oxytocin

Původního a ceněného "oldboye" jsem neviděl, tak jsem si vše vychutnával s překvapením. Přes strhující pointu je pro mě film převážně lehce průměrným thrillerem. Ačkoliv každý chválí řežbu jednoho proti všem, tak pro mě je to jako tuctová krátká podívaná na akční filmy z 80. let ve stylu nekončících kulek v zásobníku, bez pořádného šrámu na zadku a schopnosti nakopat prdel celému tankovému praporu. ()

UnCool

Jako film není špatný, ale ty bojové scény jsou extrémně trapné. Kolem hlavního týpka nelogicky skáčou záporňáci a naznačují údery. Jako by režisér měl problém s nasimulováním dobré rvačky. Působí to neskutečně komicky, ale to asi nebyl záměr. ()

+sfinx+

Původní film je mi tak nějak u zádele. Tenhle ale stál za to. Skoro bych řekl: kam se hrabe 96 hodin. Tady je ta akce ještě surovější, příběh plynulejší, ale zároveň rozumně komplikovaný. Kupříkladu ty flashbacky byly jedny z nejlépe provedených. Navíc má krásně neotřelý (byť trochu očekávaný) závěr. ()

MarkHarry

Americká předělávka filmu, který je v původní jihokorejské verzi fungoval a nebál se zacházat do extrémů. Doporučuji shlédnout raději originál, rozhodně se u něj budete bavit více. ()

MATTcz

Řeknu vám že větší vzrůšo jsem dlouho nezažil. Film mě celou dobu nepustil, a nepustil mě ani k samotnému konci. Tak skvělé akční drama jsem dlouho neviděl. Josh Brolin tady byl opravdu motherfu*ker týpek, který všechny vybombil jen jedním kladivem. Opravdu velký masterpiece, který mě nenechal ani chvilku vydechnout a samotné finalé mě odrovnalo. Doporučuju se všem na tento filmek podívat je to opravdu něco, co tady ještě nebylo. ()

Postradateln

Dobrý nápad na zajmavý děj. Záběry kamerou nejsou vůbec od fláknuté střich je také dobrý. Bohužel to je asi tak vše. Příběch je nedomyšlený v situacích kdy se setkává s asistentkou doktora armády spásy která se mu vnucuje do přízně z nevysvětlitelných důvodů. Jeden důvod by tam byl ale nedává smysl. Asistentka sice chce pomáhat lidem ale s hlavním hrdinou se setkává ve chvíli kdy má na sobě sako je oholený a rozhodně nevypadá na týpka který potřebuje pomoct od armády spásy. Dobrý nápad kdy hledá restauraci z které mu chodilo jídlo když byl zavřený je podlemě znehodnocen následujícím dějem kdy bez větších důkazů začne likvidovat lidi s donáškou jídel kteří ho dovedli do míst kde pátrat dál. Přitom to mohly všechno sfouuknout tím že mohl z vězení utéct a při té příležitosti potkat armádu spásy. Vypadal by jako týpek co opravdu potřebuje pomoct. Také by věděl kde má hledat odpovědi. Při bytkách byl skoro terminátor a se zabodnutým nožem v zádech o velikosti 20 cm dokáže bez problému vymlátit minimálně 10 lidí najednou aniž by ho omezoval v pohybu. Naopak když v běhne do místnosti hlavními dveřmi kde ví že drží dívku násilím. Nedívá se dovnitř oknem aby vyhodnotil situaci a nedokáže si poradit s pěti chlapy. Tyto akční scény chtělo daleko líp propracovat stejně jako některé kousky děje. Jsou vnich záběry které nadchnou a překvapí zároven je opět něco zkazí. Příkladem by mohl být: Jack Reacher: Poslední výstřel. Kde Tom Cruis se pere v bytě podezřelého s dvouma týpkama. Přesto že tam nepůsobí jako extra drsnák dokáže je díky vhodným chvílím porazit. Nebo John Wick: kde Keanu Reeves hraje extra zabijáka a bojové scény jsou pěkně propracované. Konec filmu mě také pěkně zaráží. Prosí v něm záporáka o to aby ho zabyl ale když to může udělat sám tak se tak nestane přestože nevědomost nedává důvod k tomu aby to udělal. ()

Pavlis.xxx

Brolin je super, ale i tak to ani z poloviny nedosahuje kvalit originálu aneb to, že to remakují amíci neznamená, že to bude kvalitní. Copley špatnej záporák. Úplně zbytečný remake ()

mdf

Originál jsem zatím neviděl a proto nemohu srovnávat,ale pro mě to bylo docela záživný thriller,místy i dobrá kladívková akce. ()

Filooos

Pochopil jsem to správně, že dvacetiletým sledováním strečinku se z alkoholika stane nesmrtelný ninja??? Co si budem povídat, herecký koncert to taky není, ale nějakou atmosféru to přece jen má. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dvacet let v jedný místnosti?" Příběh do počtu, stokrát viděný, stokrát lépe podaný se zvratem, který může překvapit akorát tak člověka, co v životě neviděl nic jiného než ordinaci nebo ulici. Jináč Josh Brolin se do hlavní role hodil i když se to ze začátku nezdálo stejně jako jeho filmová dcera Elizabeth Olsen, kterou tady hezky přefikne. Incestní akční jednohubka nic víc. - 50%. ()

Foghorn

Oldboy (2003) je jeden z nejlepších filmů svého druhu a snad právě proto jsem k tomuto remaku přistupovala se značnou dávkou skepse. Opodstatněná byla ale jen do jisté míry. Oldboy (2013) je o poznání "přehlednější" a méně spoléhá na symboliku. I přes to si ale drží příjemně temnou a náladovou atmosféru. Bojové scény v původní verzi jsou natolik ikonické, že se mi o těch, které jsou ve filmu z roku 2013, ani nechce mluvit. Jsou v pohodě. Brolin a Olsen mají přesně tak znepokojivou chemii, jaká je potřeba k tomu, aby rozuzlení filmu bylo tak devastující, jak má být. Reálie oproti původnímu filmu působí místy trochu křečovitě a méně organicky. Je to celkem dobrý remake fantastického filmu. ()

Falanx

82%. Přežít ve zdraví  v jedné místnosti s  terapií chlastem od 1993 do 2013? To je nesmysl. Přesto že láska k dítěti, pomsta za nespravedlivé obvinění a odpornou manipulaci, přesto že to vše je silná motivace, dvacet v díře by nedal. Zeptejte se Motýlka...****Přes četné námitky k zvládnutí dvacetileté samotky (fyzická a psychická degenerace,...) ve mně kinotyjátr vzbudil sadistické potěšení z agrese vůči těm zlejším chlápkům a držel mne v napětí až do konce. A ten tedy byl...Silný, divný, matoucí...Užijte si (bacha na vodku každý den, gumové kachničky a žluté deštníky). ()

Kelinej

Ten typ filmu, který stačí vidět jednou, ale zapamatujete si ho napořád. Drsný jako struhadlo, depresivní, s atmosférou, jež by se dala krájet... ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers