Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

KONTINUALNY TRANSFUNKCIONER najlepsi!(14.10.2012)

Při sledování tohoto snímku jsem nepožil žádné drogy, alkohol ani steak z lamy a přesto jsem se bavil parádně. Důvod jsem ani po důkladném pátrání neodhalil, protože filmy o debilech obvykle pohrdám, ale dva sjetí kreténi s megaoknem mi tentokrát připadali zábavní. Důvodem patrně bude onen převaděč spojitosti, který všem těm jogurtům v ledničce, pštrosím atakům, striptérkám s penisem i homofrancouzákům dával smysl. Že to není možné? Tak si složte rubikovu kostku a uvěříte v Zoltána.(27.1.2014)

,,Co tam mám?" ,,Vole." ,,A co tam mám já?" ,,Bezva." ,,Bezva, ale co tam mám já"? Kdo by tuhle bezvadnou komedii z počátku tisíciletí neměl rád? No vypadá to, že většina rádoby "kritiků" tady. Ovšem něco tak geniálního už od té doby nikdo nevymyslel. Film tvoří parádní duo Jesse a Chester v podání Ashtona Kutchera a Seanna Williama Scotta s kamarádem Nelsonem, parádní banda namakanejch bezmozků, tlupa koček z kosmu, The twins a nesmíme zapomenout divnej spolek sympatizantů s emzáky. To vše tenhle film má. Poprvý jsem ho viděl jako malej, a od té doby? Asi kvadrilionkrát, nebo si občas pustím alespoň jednu část k rozveselení. Pokud si někdo myslí, že je tenhle film stupidní, tak je stupidní on. Upřímně nechápu, jak se vůbec někdo může nezasmát, je plný skvělých scén, plný skvělých hlášek (a dááál?) a skvělá mimika obličejů hlavních protagonistů. Na tento film se nedá šetřit superlativy. Vim, že spoustě z vás se to nelíbí, tak si třeba běžte vyhonit. ZOLTÁN! ... 100%(28.8.2012)

Kultovní status tohoto filmu v mém okolí jej vyzdvihuje do nadprůměru.(29.8.2009)

• Tosim

Naprosto nechápu prudérní, moraliuzující a pokrytecké Američany, nadskaující, jen když uslyší slovo "porno" a na druhou stranu natáčející tyhlety zhovadilosti, jejichž neschopnost vyprodukovat nějaký pořádný vtip o tom zpropadeném sexu, vás za chvíli udolá do bezvědomí.(31.3.2008)

• - Jeden ze strážců převaděče spojitosti mluví tvrdou norskou angličtinou. Jedná se o nářečí z oblasti Trondheimu. (Cheeker)

• - Brent Spiner, který ztvárnil postavu Francouze Pierra na pštrosí farmě, požádal, aby jeho jméno nebylo v titulcích uvedeno. (DareDeer)

• - Ve filmu zazní dialog: "Dude, where's your car?"/"Where's my car, dude?", který byl použit v komedii Big Lebowski. (Pumiiix)