Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

Příjemná, ale neskutečně ujetá kravinka, která se nesmí brát vážně, prostě jen zasednout do gauče, vypnout a sledovat blbost, která ačkoliv je neskutečně tupá, dokáže bavit, dokáže bavit lidi, kteří se bavit chtějí. Nic chytrého se čekat nedá. Název Hele vole, kde mám káru, už dosti napovídá. Já ještě s radostí připíšu filmu další plus v tom, že jeho hudební stránka je na hodně slušné úrovni. Samotný soundtrack vůbec nemusí být špatný. Přeci jenom jde hlavně o zábavu a řekl bych, že na řadu scén si s radostí opět vzpomenu. Vždyť Zoltan a jeho základna se jen tak nezapomíná.... Je tohle Zoltanova základna? - Ne. Tohle je dům jeho rodičů.(8.1.2008)

Keď som prvýkrát videl tento film, zistil som, že aj keď je to úplná blbosť, je to vtipné. Jednoducho je Kámo, kde mám fáro? tak trápna komédia, že sa proste musíte smiať. Ideálna na nedeľné popoludnie, kedy neviete, čo robiť a nudiť sa, už vám lezie krkom. Najviac sa mi páčila scénka s pštrosmi a s trans výfukom - bublifukom. Seann William Scott je proste skvelý bavič a čo sa týka čisto komédií, tak si neviem spomenúť na žiadnu vyložene zlú s týmto hercom.(14.1.2015)

• castor

Noc to musela být divoká, jenže dva puberťáci netuší, jak ji strávili. Náznaky by byly, nicméně nejprve musíme prošlapat těch 80 minut, které si pro nás tvůrci připravili. Pochopitelně se dočkáme politicky méně korektních scén, které se dají zvládnout za předpokladu, že divák přijme fakt, že osazenstvo na plátně je plné imbecilů, čímž se z komedie stává spíš absurdní groteska. Tehdy to ovšem táhlo a s ohledem na rozpočet slušně vydělávalo, vliv Prciček byl holt enormní a nemůžeme se zase tvářit, že se některé scény nepovedly. Ba naopak, navíc si tvůrci pohlídali tempo a zvolili docela sympatické (toho času neokoukané) tváře.(19.7.2017)

On to v jádru není až tak špatný film. Akorát bych navrhl jednu drobnou změnu. Místo Jesseho, Chestera, transexuálního striptéra, šáhlé sekty Zoltánových následovníků, partě divných sexy koček, kontinuálního transfunkcionéru a cesty pamětí do včerejší prochlastané noci by režisér natočil lyrické drama s Marlou Sokoloff v hlavní roli. Mohla by se třeba v bílých šatech procházet v dešti po lese, nebo se nahá koupat v jezeře, popřípadě by seděla před zrcadlem a česala si vlasy. Každopádně to chce víc Marly Sokoloff. Ve skutečnosti by se film úplně obešel bez ostatních herců kteří jí jenom zbytečně kradou minuty před kamerou. Ale až na tuhle maličkou změnu by mohlo celé Dude, Where's My Car? zůstat naprosto stejné.(12.3.2012)

• Faidra

Jediným slušným vtipem souvisejícím s Hele, vole, kde mám káru? je pro mě scéna ze seriálu Šest v tom, kdy se jeden z hrdinů dozvídá, že je to oblíbený film jeho nové přítelkyně - bezprostředně poté, co mu ukradli auto. Což ve mně nabudilo mírnou zvědavost, co to bude asi zač. No, říká se, že zvědavost zabila kočku. V případě Hele, vole, kde mám káru? by zvědavost mohla zabít sibiřského tygra, natolik velký a totálně nevtipný trapas to je. A Ashton je možná v reálu fajn kluk, ale jakékoli exhibice by měl omezit na prostor Demiiny postele.(1.6.2010)

• - Ve filmu říkal Mark Jessemu a Chesterovi ať mu napíši na jeho webovou stránku, která se jmenovala www.freakincage.com (ve filmu byla přeložena jako www.magorvkleci.com). Stránka byla funkční a na webu byla fotka Marka v kleci. Nyní už není stránka v provozu. (Pumiiix)

• - Kára, o kterou v tomhle filmu kráčí, je Renault 5. (Bauer)

• - Ashton Kutcher (Jesse) priznal, že pôvodne vo filme ani nechcel hrať, pretože hlavná dejová línia sa mu zdala príliš hlúpa, ale konečný scenár nakoniec obsahoval viacero vtipných scén, pri čítaní ktorých sa dobre zabával, a tak nakoniec s účinkovaním súhlasil. (m.a.t.o.)