Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Bezda22

Postava hlavního hrdiny je super. Sám sem schopnej se v určitejch situacích v něm najít. Sám film neni ničim moc vyjímečnej. Ale bavilo to. Kvůli tý postavě pilota Whitakera ten film za to stojí. 75% ()

mac000

Trio Zemeckis- Washington -Goodman dělá z filmů nadprůměrný zážitek. D.Washington je naprosto uvěřitelný a v podstatě divákovi sympatický (včetně jeho akce při záchraně letu, při němž zachrání cestující svými rutinérskými reakcemi a odvahou riskovat). Pár dramatických minut finální fáze letu před a při havárii patří k tomu nejlepšímu "made by Zemeckis" ()

TSZ

Když to s chlastem přehání třeba pošťák nebo prodavačka, dá se to snést. Když jde však o dopravního pilota, který řídí letadlo s 200 lidmi, vadí to o něco víc. To nečekané vyvrcholení oceňuji, stejně jako zábavnou vsuvku v podobě pilotova nejlepšího kamaráda a dealera v jednom. Kvalitní řemeslo, nic víc, ale díky bohu za něj. ()

SkupaCorba

Generická Americká pičovina ktorá nám ukazuje príbeh pilota-feťáka-alkoholika ktorý zachráni ľudí pred istou smrťou a to tak že bude letet hore značky. Vôbec ale vôbec ma tento film neočaril a koniec ma doslova vytočil. 2 hviezdy za Johna Goodmana a jeho baťúžek. 20%. ()

dawid

Scenárista se rozjel, popsal parádní rozvrat osobnosti a pak mu hráblo. A Zemeckis si asi scénář nedočetl do konce, protože jinak do toho nemohl jít. On mi fakt chce někdo tvrdit, že těžkej alkoholik, kterej si svojí závislost zpestřuje koksem, se najednou probere a najde v sobě morální sílu? Notabene poté, co mu v krvi kolujou odhadem dvě promile, jejichž účinek je sraženej čtyřma nešizenýma lajnama? Ježíšmarjá tomu fakt někdo věří?! Ale no tak... Ty dvě hvězdy jsou ze soucitu pro skvělého Washingtona, krásnou Reilly a našlápnutýho Goodmana. A vlastně i pro režiséra Roberta Zemeckise. Jenže ten konec se prostě se ctí zvládnout nedal... ()

sunfreedom

Čekal jsem něco trochu jiného, než že se všechno stane v prvních 20 minutách a vyřeší v posledních 5. Bez DW by to snad ani nebylo na tak relativně kladné hodnocení. ()

Hisnuklusi

Zase takovy ten film o tom, jak drogy a chlast zachránily nespočet lidských životů, ruku na srdce, udělal by ten triček střizlivý, všichni dobře přece vime, že neudělal. Co se týká filmu a jeho průběhu, ja osobně to tak nějak celé čekal. Takže si nehodlam stěžovat třeba na to, že to byla nuda, navíc, mam prostě tyhlety drámátka rád. Baví mě to. U filmu o opilým pilotovi, který čelí obvinění, prostě nelze čekat nějake extra vzrušení. Teda aspon podle mě. Navíc je v tom fakt dobře vykreslený ten alkoholismus sám o sobě, samozřejmě i díky tomu, že je Denzel skvělý herec. Takové to donekonečna se opakující dilema, když někde potkam flašku, aneb v hlavni roli ne Denzel ale právě flaška atd, to se mi prostě libí. A závěr filmu je pak naprosto fascinující, vtáhne vás to, uplně prostě čekáte, kdy ten chlap u toho soudu něco posere a vubec to, jak tam vypadá, mluví uplně za všechno, člověk si jen řika, tak a ted uděla nějakou pičovinu.. Prostě bomba. Dávám právem 4 hvězdy. ()

Shitonit

Hodně stručně. Whitaker je frajer, Zemeckis taky, a film je hodně frajerskej. Tak na to se klidně mrknu znovu. Prdel se mi sevřela při letu hlavou dolů, chvilkama to bylo takový umělohmotný, ale jako kde točit éro kolama vzhůru. Že jo.. Příběh neokoukanej, a že se dá kokajnem napravit bolehlav po háčku jsem fakt netušil.. ()

Lavinia

Úmorný patetický blábol plný protimluvů. Zdrogovaný ožrala dokáže přistát s technicky dezolátním letadlem tak, že přitom zařve jen 6 lidí ze 102, což při simulacích nedokáže ani jeden střízlivý pilot, ale protože kdyby nebyl býval pod obraz, tak by přitom asi nikdo neumřel, ergo je třeba ho zavřít, ne, pardon, advokát ho z toho vyseká, ale ne, sám se přizná, že je permanentně pod vlivem a tak ho zavřou, načež jásá, že je ve vězení konečně free, čti od chlastu, a synáček, co ho předtím nesnášel, v něm vidí najednou hrdinu? A rejža se zfetoval čím? Nedoporučuji. ()

celticek

Napoprvé jsem u toho usnul, protože jsem myslel, že je to nějaké špatné sci-fi s letadlem, co si pomýlilo orientaci směrem k horizontu. A Zemeckis sci-fi točí, nebo ne? Každopádně, když si člověk odmyslí toto faux pas, dostane příběh o vlivu kombinace alko-kokeš na lidskou psýché, a to už se vyplatí - je to takové "blízké" téma. Denzel o5 nezklamal. Závěr ovšem ano - citově diváka ždímat posledních 10-15 minut mi přišlo zbytečně prvoplánové. Neměl se nechat zlomit fotečkou své krásné milenky a zároveň kamarádky z mokré čtvrti. Ale stejně bych tu 4 hvězdu nedal:) ()

Duke90

Podle mě trochu podhodnocený film, který má divákovi určitě co nabídnout a docela se divím, jaká kritika se od zdejších hodnotících občas snesla. Denzelova postava balancuje někde mezi statečným schopným chlapem a totální násoskou, což už je sama o sobě dosti vražedná kombinace. Pan Washington ovšem zapůsobil velmi věrohodně, že jsem jen žasl, jak se dovedl v jednotlivých scénách "proměňovat". Takových lidí je v životě vážně škoda - těch, kteří jsou v jádru otrkaní borci a na první pohled je téměř nic nerozhodí, ale zároveň sami sebe úmyslně ničí a vlastní vinou se tak postupně propracovávají na úplné dno. Jakmile jde do háje psychika, jde do háje celý člověk - opět výborná názorná ukázka jednoho z případů... ()

BFG2000

Těšil jsem se na film o letecké nehodě. Spoustu detailů, vyšetřování, technikálií. Namísto toho jsem dostal film o alkoholikovi. Nebyl špatný, Denzel je pan herec a utáhne cokoliv. Ale dívat se na film o alkoholikovi opravdu nepotřebuji. Alkoholiků je všude dost. Stačí mně je vidět dne co den. Takže scéna nehody špičková, nervy drásající a to i v případě, že víte, že nedopadne nejhůř. Zbytek. Prostě klasický film o chlastu. Škoda. Sully: Miracle on the Hudson je úplně jiná liga. Kdo chce depku a chlast, nechť si užije Flight, kdo chce letadla, nehody a vyšetřování, ať důvěřuje Sullymu. ()

Homerking

Jako vždy vynikající Denzel Washington v roli zkušeného pilota Whipa který během poruchy dopravního letadla zabrání tragédii šíleným manévrem a zachrání tak téměř všechny cestující (ten mánevr bych zahrnul spíš do žánru sci-fi). Whipův hrdinský čin má však být brzy rozmetán na kusy. Tento film pojednává především o boji se závislostí hlavní postavy a vyšetřovacím procesem jenž se po této události rozeběhne. Mimo skvělého Denzela musím vyzdvyhnout i Kelly Reilly v roli Whipovi kamarádky. ()

mark9th

Vo vsetkych ohladoch velmi kvalitny film. Denzel bol naozaj dobry vyber a mozno len on jediny dokaze dat takemu snimku vaznost, vierohodnost a tu svoju typicku auru. Sice trosku dlhsia minutaz, ale nemal som pocit, zeby nejaka scenka bola nazvys. A Goodman, aj ked tam bol len chvilu, zahral to perfektne :). 80% ()

Forsetino

Když člověk pomine, že takhle by asi v podobné situaci letadlo fakt zachránit nešlo, tak může sledovat nadprůměrný film. Sice se nedomnívám, že by těžký dlouhodobý alkoholik mohl létat s letadlem, bez toho aniž by se na to přišlo, ale i to jsem ochoten pominout. Ve filmu jde především o osud člověka, který hledá sám sebe. Člověka, který rodinu i kariéru utopil v chlastu. Konečná zápletka se dala vytušit už hodinu předem a stejně tak i její výsledek. Přesto mě film oslovil a určitě je to nadprůměrný počin. Výkon Denzela Washingtona rozhodně zaslouží pochvalu! ()

jafuska

Denzel Washington má roli tak trochu netradiční, roli pilota, který musí s letadlem přistát, i když ví, že letadlo se stalo neovladatelným a za sebou má cestující, ano film je postavený na dramatu, ale buhužel tento herec už hodně stárne a je vidět, že role, které dostával jsou už dávno za ním, a aby se aspon trochu dostal do kondice bere bohužel béčkové filmy a tady to není výjimkou, prvních 15 minut slušné drama, ale pak to všechno jde pomalu do kytek, děj ubíhá pomalu a člověk si řekne, kdy to už skončí? a to je možná chyba, více dramatičnosti, jako na začátku a bylo by to fajn ()

MillaJ

Skvělý námět filmu. Ve filmu se nám objevuje skvělý herec Denzel Washington, ten si teda umí dobře vybrat. Protože takové filmy s takovou tématikou se málo kdy natočí. Je to příběh člověka, který bojuje sám se sebou v podobě závislosti na alkoholu. Příběh tohoto filmu nám ukazuje, že se hlavní hrdina dostane do životní situace při které se má rozhodnout na kterou stranu se přikloní. Nechci prozrazovat klíčový moment, to sami posoudíte při shlédnutí. I v reálném životě se můžeme setkat s lidmi kteří stáli před takovým rozhodnutím. Teď otázka na vás, jak by jste se rozhodovali vy? Hned po skončení, jsme si kladli stejnou otázku, jak by jsme se zachovali my! A to nás přivádí k jednomu z českých přísloví ... ( „Každý dobrý skutek je po zásluze odměněn.“ ) Hodnotím 5*. ()

miki68cz

Zajímavý film z jiného soudku. Skvělý Denzel, krásná a dobrá Kelly Reilly, nevšední příběh a pěkná muzika. Tenhle film doporučuji i když poslední minuta je kýč jak bič ()

dur.dur

film s tuctovým potenciálem tuctovost překvapivě vyvrací, aby se ke konci tuctovým stal. žádnou dialektiku v tom ale nehledejte. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011