Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

ari1

Moc dlouhé! Denzel moc dobrej! Hudba moc dobrá! ALE...první část filmu je dobrá pak to trochu ubere na "tempu" ale závěr zase funguje. ()

nesli

Kvalitní záležitost s kvalitním Washingtonem, film jsem čekal horší, takže příjemné překvapení. Jen mě trochu zaráží, že film shazuje mou oblíbenou činnost ;) 8/10. ()

Marator

Denzel Washington mě doslova nadchnul svým připitým výkonem. Po akrobatických kouscích s okřídleným tubusem plných lidí bezpečně přistál za kostelíkem na paloučku a stal se národním hrdinou jako kapitán Chesley Sullenberger, který bezpečně přistál na řece Hudson. Jenže pan Sullenberger před letem ani 3 dny před ním nepil jak utržené z řetězu. To pilot Whip Whitaker ano a najednou se na dobré pověsti začali tvořit temné fleky. Dlouho to vypadalo, že se vše ututlá, jenže pak se Denzel všemu postavil správně čelem a přiznal si, že je alkoholik. Na výkonu při manévru letadla to nemělo vliv, ale na výkonu trestu ano. ()

Faither

Pro mě překvapení loňského roku! Pád letadla je neuvěřitelně kvalitně natočený. Po pádu přichází otočka o 180 stupňů a zbylé dvě hodiny drží Denzel Washington perfektním hereckým výkonem v roli, která patří mezi nejnáročnější. Ve filmu vlastně nejsou žádné kolísavé momenty a víceméně ani konec není nějakým kumulovaným vyvrcholením. Když jsem se po zhlédnutí zamyslel nad tím, jaký dojem ve mě film zanechal, nepřišel jsem na důvod, proč nedat 5* :-). ()

TommyDiamond

Hrdina nebo zločinec? To jsou dvě slova, která mě napadla hned při shlédnutí tohoto snímku. Každý na to má trochu jiný názor. Ta to co kapitán Whip Whitaker předvedl tam nahoře určitě hrdina je. Myslím, že piloti procházející namátkovými kontrolami na alkohol a nějaký dlouholetý alkoholismus by mu neprošel. Líbilo se mi to, jak byl film natočen. Zemeckis tím potvrdil své kvality. Herecký výkon Danzela Washingtona byl hodný Oscara. Skoro jakoby se s kapitánem Whitakerem ztotožnil. Líbila se mi jeho suverenita v roli kapitána i jeho bohemství mimo ní. I osudný pád a toho co nasvědčovalo před tím byl dech beroucí. Sice ten let vzhůru byl na hraně, ale v té vyhrocené situaci se dál skousnout. Dávám pět hvězd, čas a opakované shlédnutí ukáže jestli je pět hvězd zasloužených. ()

liberita

Zmiešané pocity. Zaujímavý začiatok a napínavé pristávanie, neskôr však množstvo vaty a zbytočných odbočiek (Nicole) v už klasicky zemeckiskovsky prestrelenej stopáži, menšie prekvapenie pri súde a napokon záver plný klišé (príhovor, návšteva). Navyše mi nebola príliš sympatická žiadna postava, a najmenej tá Denzelova, hoci ju zahral naozaj presvedčivo, to uznávam. ()

masino

Toto je konecne drama, na ktoru budem spominat len v tom najlepsom. Uzasny Denzel Washington tento film povzdvihol doslova do oblakov. Dramy moc nevyhladavam, ale pred touto som padol na kolena. Uzasne emotivny film, velmi dobrym spadom a dynamikou. Nenudil som sa ani minutu a kazdu minutu som prezival s hlavnym hrdinom. Film ma najemotivnejsi koniec aky som asi kedy videl. Nie je to film pre kazdeho, ale svojich priaznivcov si najde. Ja som jeden z nich. ()

Gromit

Čekal jsem, že Zemeckisův návrat k hranému filmu bude stát za to. A přesto jsem byl překvapen. Zemeckis totiž natočil strhující drama, které je nejen patřičně syrové (po jeho shlédnutí jsem se bál vypít skleničku vína), ale i velmi nepředvídatelné. A velkou zásluhu má na tom Denzel Washington. Už jsem ho viděl ve spoustě skvělých rolích, ale nemůžu se zbavit dojmu, že právě tato je i jeho životní. Až budu příští rok sestavovat svůj TOP TEN, je velmi pravděpodobné, že Let bude stát v jeho čele. ()

JackDullBoy

Slušné, ale sú to len slabšie 4 hviezdičky. Prečo? Za prvé: ľudia, ktorí si pichajú heroín vyzerajú trošku onakvejšie než Kelly Reilly, na ktorú to malo dopad ako keby ten heroín bola mariška (čítaj žiadny) a za druhé: to, že pán Whip neskončil v base hneď potom ako sa ďalší pilot lietadla prebal len vďaka faktu, že ten druhý magor bol náboženský fanatik sa mi zdá byť až moc pritiahnuté za vlasy. PS: Alkoholizmus nie je o tom, že to telo potrebuje. Je to skôr narušené myslenie človeka a keď sa niekto namaže niekoľko hodín pred ........ aj napriek tomu, že už niekoľko dní abstinuje --> tak to je pre mňa dôkaz, že dotyčný má veľmi podpriemernú inteligenciu (alebo, že sa scenárista zahral na rozprávkára). ()

Maniik88

Pekný film o alkoholizme, alkoholikoch a ich sebaklame. Najlepšia časť je samozrejme let a pád. Potom je to tak trochu rozťahané, až moc rozťahané. Ináč skvelý Denzel, morálne posolstvo filmu a myslím, že aj takéto filmy majú dnes svoje miesto. Nie len akčné blockbustery. ()

Dantte..

1. Zemeckis stále umí a konečně od Trosečníka věc, která se mi líbí. 2. Washington je pan herec a jde si pro oscara. 3. Tenhle film by měli pouštět alkoholikům jako prezentaci - nedávno jsem četl, že každy třetí čech pije více jak 5 piv denně. 80 % ()

iKosser

Dobrý film. Ze začátku teda Denzel chlastá kdy já bych nepil a nepije kdy já bych začal, ale to je vedlejší...Film krásně graduje ke konci, 138 min uletělo jako nic. Jen teda z hlediska fyziky je naprosto nemožné, aby letěl hlavou dolů, ale nevadí :D. ()

Don82

Pít či nepít při řízení letadla? To není otázka tohoto filmu. Denzel Washington dostal zřejmě roli psanou na tělo, protože jeho postava je to jediné, co v tomto filmu opravdu exceluje. Zbytek je bohužel dost nepřesvědčivý. Začátek je velmi povedený a opravdu mne navedl a já jen čekal až se to všechno na hlavní postavu sesype, roztočí se kolotoč vyšetřování, zapírání a začne tedy pořádné drama. A ono nic. Jako chápu, to co tam Robert Zemeckis pěkně vsunul, ale toho (anti)alkoholového víření už bylo opravdu příliš. Chlastá, nechlastá, chlastá, chalastá... a tak pořád dokola. Při některých scénách jsem nechápal co si mám myslet a co tím režisér myslel a jestli je zde nějaký vyšší princip, na který se musí přijít. A já na něj nepřišel. K závěru už jsem trochu začínal tušit o co tady jde a trochu my i docvaklo, jak si to přebrat a nastolená morální dilema se celkem zajímavě vybarvila. Nicméně, zbylých 75% filmu je celkem pomalých a bez většího zosobnění ostatních postav. ()

Oudee33

Já myslel že půjde o hrdinu v pravým slova smyslu, o chlapíkovi co si sem tam ulítne a má vše pevně pod kontrolou, ale ve finále to bylo spíše osvícení v bezvědomí.. Pěkný, silnější scénář tu podtrhuje Zemeckisova hravost a Denzlovi věřim první poslední, a to nemusí ani chlastat! Vypitých 70% ()

dannyd14

Začiatok filmu zobrazuje nešťastnú leteckú katastrofu a zvyšok filmu odzrkadľuje bizarné požívanie alkoholu a čierny humor, ala z drámy na čistú komédiu. Postavy vyťažili maximálny limit potenciálu a film ako aj duševne rozhodil diváka, tak ho aj pobavil. ()

fojtas

povedený film, který však mě osobně překvapil pouze v první části otočením letadla. Osobně bych raději drzý film o sjetém pilotovi ala chyťˇˇmě jestli to dokážeš, než toto mravokárné drama ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011