Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Selixinho

Takový ten pocit, když jdete do kina za účelem užít si následující film a místo toho nasednete do ohromného letadla. Ohromného natolik, že Vás následujících 130 minut položí do kolen, že z plátna nespustíte oči. Takový je můj celkový dojem z tohoto snímku. Vynikající výkon Denzela jenom přidává na kráse. Nemohu říct, že jsem čekal víc, jenom mi zde chyběla špetka emocionálního rozložení. ()

Franc1s

Jednou si takhle pilot letadla trošku zakalí a šňupne si a zrovna tedn den, musí zachránit letadlo před zřícením a následnou tragédií. Ze začátku je pravej HERO, ale není vše jak vypadá.. D.Washington jako alkoholik, který i tady válí(nominaci na Oscara si zasloužil) Možná zbytečně dlouhé, ale pád toho letadla dobrá podívaná. J.Goodman, kterej tady byl jeho brácha - prdel s ním. A ty vtipné scény neměly chybu, takové odlehčení vždycky. I pár dobrách skladeb se tu objevilo. 7,5/10 ()

Oonika

Oceňuji konečně trochu jiný pohled na všechny ty nehody letadel... Bylo zajímavé sledovat, co se vlastně děje potom. Ale trochu to bylo celé roztahané, asi i dost nábožensky komentované... Ale jinak herecké obsazení bylo dost fajn. ()

bono22vox

Let unikl tragédií díky Zemeckisově virtuozitě... Let je od určité chvíle tím, co by se dalo označit za film-argument. V tomto konkrétním případě je argument jasný: alkohol a alkoholismus jsou zlo, protože ničí život, okrádají o důležité hodnoty, ničí život váš i životy lidí kolem, potlačují vůli a nutí lhát, a to jak jiným, tak především sám sobě.Zásadní úskalí filmů-argumentů tkví v tom, že jsou významově poněkud jednorozměrné a aby se vyhnuly případnému rozmělnění ústřední teze, obětují obvykle ty strategie rozvíjení dějové akce, které by je mohly činit poutavými příběhy.Tuto skutečnost se pak snaží maskovat svéráznými stylistickými postupy (Rekviem „drogy a závislosti obecně jsou velmi, velmi špatná věc" za sen), případně systematicky rozvíjenými hereckými výkony (Muž se zlatou paží aneb dokážeme vám, že i Frank Sinatra umí hrát). Pro Let platí obojí. Let zůstává na půli cesty mezi jednorozměrnou filipikou proti alkoholismu a psychologickým dramatem, jež však ke své působivosti potřebuje mnohem provázanější soubor motivací a příčinných propojení mezi jednotlivými událostmi i jevy, než se tu nabízí. Samotné ozvláštňování obou zmíněných polí pomocí žánrových vzorců katastrofického filmu, detektivního thrilleru a soudního dramatu k tomu bohužel nenapomůže, stejně jako ozvláštňování pomocí důmyslné práce s kamerou a střihem... Diky Zemeckisovi a Washingtonovi a skvělé první 25 minutovce dávám 70% ()

Chip89

No jako dobrý,ale že bych to musela vidět dvakrát.... Prostě ukázky mi nabízely větší akci než v závěru přišla. Těšila jsem se na něco víc. Tohle bylo o tom, že chlastá a chlastá a pak mu dochází, že je to špatně. Pro mne tak slabých 50%. ()

alienemo

Slušne natočené, scénar ok, Denzel je výborny. FIlm ako taký však trpí svojou dĺžkou. Samotná scéna letu totiž trvá sotva 20 minút. Potom nasleduje radoby hlboký náhľad do života alkoholika. Čo sa týka dejovej následnosti je to ok, ale chýba tomu nejaká iskra, niečo, čo by nútilo držať pozornosť zameranú na film. Vzťahy sa ako tak vyvíjaju ale od odchodu z nemocnice to stráca akýkoľvek drive až prakticky do poslednej polhodiny. Tento nedostatok iskry je pre mňa hlavným dôvodom troch hviezdičiek, aj keď som silne chcel dať štyri. ()

chaturga

Od počátečních scén s letadlem až po drasticky smutné rozuzlení a závěr. POZOR SPOILER! Štve mě, že vůbec šel do vězení. ANO! Porušil veškeré zákony, ale co? Zachránil skoro 100 lidí, kteří by jinak zemřeli! O to mi jde! Stále to trapné dodržování zákonů nade vše. Film je bomba. Né každý pochopí, co tím chtěl básník říci a proto se dívím některým komentům :( ()

jiriks

ač padouch, přec hrdina! Takhle by se dal shrnout děj, který jsem shlédl natřikrát, který mě upoutal tak, že i v práci jsem na něj nemohl přestat myslet a dohadoval jsem se, jak asi skončí. Podle mě by si zasloužil větší hodnocení. Denzel je pořád ten právník z Philadelphie, bojující za lepší životní prostředí :-). Aby vynikl, musel být jiný, vystupující z řady ostatních. ()

lakart

Lépe vykreslit postavy a zapracovat na zajímavějším příběhu a zrodilo by se skvělé drama o jednom pilotovi, který záchranou 96 lidí přispěl k vlastní destrukci. Denzel je skvělý a scénář (hlavně některé dialogy) jsou brilantní, ale celému filmu něco chybí a to ho hodně sráží k zemi. Takhle pouhých 70% ()

Patrik200s

čo robí kapitán Whitaker? Chľasce. čo že to robí kapitán? šnupe. A kedy? Stále. O tom je zhruba celí film Let.Ale keď v tom hrá Danzel Washingon aj tak to vypáli ako trhák. Čo narobíte kto umí ten umí. ()

ER

Opilý pilot brilantním způsobem zvládne havárii,ale je schopen se s tím srovnat? A tady je největší problém filmu, který tápe v tom,kterým směrem se vydat. A tak míchá osobní život alkoholika, vyšetřování havárie či zákulisní pletichy v mixu místy až nudným,což na druhou stranu napravuje svým hereckým výkonem Denzel Washington. ()

netWoor

Bez Denzela by po tomto snímku neštěkl pes, protože je až příliš povrchní a nudný ... o žádné z postav se vlastně nedozvíme, proč leje a proč v takovém měřítku, takže po pěkném leteckém začátku už jen sledujeme, co všechno se dá vypít a jak z toho ven ... (dobrej návod, ach jo) ,,, a ten konec, kdy si vylitej a zfetovanej klaďas v poslední otázce uvědomil, že je bídák ... no potěš ... ()

klasik79

1. Nikdy nevlezu do letadla 2. Nadine Velazquez je nádherná 3. Denzel Washington je super herec, né nadarmo ho mám v oblíbencích :-) 4. Už nikdy nebudu pít ;-) 5. to musíte vidět! ()

markotter

Pěkný náhled do života alkoholika okořeněný ze začátku velmi napínavou částí jako vystřiženou z Leteckých katastrof. Nedělám si iluze, že bych vždy létal se střízlivými piloty (s Aerloflotem jsem s nachmelenými piloty i letuškami dokonce letěl) a tak tenhle příběh jen trochu zase zesílil mojí nechuť k létání. Denzel Washington vypadá, že umí pít a nebýt dlouhé stopáže, kecech o bohu a konce, tak typického pro filmy téhle provenience, asi bych dal ještě hvězdičku navíc. ()

Demonic189

Dokonca uvazujem o 5*, ale tie 4 budu rozhodne kvalitnejšie. Film je síce trošku dlhši a vo svojej druhej polovici i maličko utahany, ale bavil ma! A velmi! Denzel je super a svoju postavu hra s prehladom. Prakticky cela scéna v lietadle je geniálna a takmer som pri nej nedýchal...to sa ale dialo i na začiaku. Tak sexy pišulku akou je Nadine Velazquez rozhodne nevídam vo filme kazdy den. WAU! ()

RAY~

Začátek byl fakt mazec. Pilot si dá snídani šampiónů a pak pokračuje ve velkym stylu až do přistání. Tim ale bohužel film defakto končí. Zbytek je nuda a konec je úplnej vrchol trapnosti, za ten bych se nestyděl dát odpad. ()

neo93

Zajímavé a originální drama. Řekl bych, že celý film dost stojí především na skvělém Denzel Washington v roli výborného pilota a nevýléčeného alkoholika. Zaujme také postava povedeného kamarádička a dealera Harlinga Mayse v podání John Goodman. Ten sice vstoupí do děje všeho všudy dvakrát, ale stojí to za to. Škoda, že není více prostoru dáno pro dění na palubě letadla, jelikož jen samotný název Let tomu nabádá, ale nedá se nic dělat. I přesto jde o slušně natočený snímek, který vás nezklame. ()

Black-star

wow klobouk dolů, nečekala jsem že u mě film vyvolá tokový vnitřní rozpor. Jedná se o případ brilantního pilota který vyřeší situaci jednoho letu který by skončil smrtí všech - jemu se neobvykle povede většinu pasažerů zachránit. Bohužel je přitom pod vlivem alkoholu, což se neslučuje s povoláním. Je to vlastně o jeho přístupu k práci, faktu že je skvělý pilot a nikdo jiný by tu situaci nezvládl, je alkoholik, vztahy v jeho životě jsou naprd... a je notorický lhář.... až do jedné osudné chvíle kdy už lhát znovu prostě nešlo. Celý film pak váháte zda i přesto že většinu lidí zachránil si zasloží trest nebo zda by mu tu drobnost (to že byl opilí) neměli odpustit....? Pěkný snnímek, silný snímek... nečekaný.... :-) ()

Homer.p

Denzel je samozřejmě fenomenální, ale je ho pro tuhle sračku škoda. Film jinak celkově stojí za hovno a je to strašná nuda. Verbal opět bezchybný. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011