Tři lidé beznadějně uvíznou v chatce uprostřed hlubokých lesů. Každý z nich směřoval jinam a každý se tu objevil z jiného důvodu. Nedostatek jídla a vody je nutí jednat. Postupně ale zjišťují, že něco není v pořádku. Zvláštní sny jim ukazují cosi z jejich života a přes vzájemnou odlišnost nakonec zjistí, že toho mají společného víc, než je na první pohled zřejmé. (Teabag)

Snorlax

Mystery, které je napínavé, není problém najít. Ale aby nemělo nesmyslnou pointu, to už je mnohem složitější nalézt takový film. Kdysi taková mystery točil Shyamalan, než zblbnul. Heller stvořil výbornou atmosféru. Scénář dává smysl a až do poslední chvíle ponechává diváka při spekulacích, co se vlastně stalo. Kdo z nás by nechtěl trezor s druhou šancí? No jasně, v Pacmanovi je možný nejen automatický přechod z jednoho okraje na druhý, ale i reset. ()

dr.horrible

Dobrý film, na klasické dobré tri hviezdičky. Zhruba od tretej minúty je jasné ako to všetko dopadne a potom čo už sa za posledných dvanásť rokov natočilo (podporený nedávno zhliadnutým Static, tiež so Sarou Paxton, hrajúcim mojej predtuche do karát), som len sklamane pozeral, že to inak ani dopadnúť nemôže. A predsa to bolo inak. Síce nie úplne, ale boli tam rozdiely a pár narážok a detailov ma vyslovene potešilo (štát?rok?). 65% ()

hladass

Poměrně zajímavý kus, ne úplně předvídatelný, o třech navzájem neznajících se lidech, kteří spolu uvíznou v opuštěné chatrči uprostřed lesů... Proč? Co je spojuje? Toť otázka... Lehké drama, thriller a i další žánry, které nebudu uvádět, ať náhodou nespoileruju, ale rozhodně ne horor... Herci jsou slušní, mladý Scott sice ještě nemá charisma starého Clinta, ale hrát umí, Sara i Katherine taktéž... Kamera je výborná, atmosféra znepokojující, proto je na konci škoda amatérských a trochu i zbytečných digitálních efektů a ubývající atmosféry... Ale pokud se oprostíte od toho, že se opravdu nejedná o horor, ale atmosférickou konverzačku, můžete být nakonec docela spokojeni... Tak jako já... ()

Frajer42

Mně se to docela zamlouvalo. Tajemno a neznámo, zajímavá pointa, i když se musím pochlubit, že jsem ji prokoukl mnohem dříve, protože jsem zřejmě geniální a vůbec se za to nestydím. Trošičku mě zklamalo, že film nemá s hororem společného vůbec nic a já bohužel horor očekával. Jedná se opravdu o čistě mysteriózní drámko, ale já musím uznat, že o docela vydařené a na této rovině film určitě funguje. Jistá orginalita zde určitě je. Vůbec se nebojím napálit takové 3*, protože sem zkrátka patří. Nízký rozpočet jsem neshledal problémem a zřejmě by film až o tolik nevylepšil. ()

PetrPan

Nízkorozpočťák od soudných tvůrců   aneb jak by řekl František Peterka: Nebudem se pouštět do žádnejch větších akcí.  Svítat mi začalo poměrně brzy, ale přesto jsem byl zvědavý na rozhřešení.  . Ač je pak celá tahle jednohubka vhodná i na malá prkna, co znamenají svět, herecky  by si  tahle parta neškrtla ani v regionálním divadle, ale opět se tu projevila soudnost pánů tvůrců a do složitějších dialogů se nám nikdo příliš nepouštěl. Příběh tak plyne bez větších faux pas až do svého konce a tady se přiznám, že jsem byl zase jednou příjemně překvapen pozitivním a vlastně kouzelným  završením. A tak i za to kokinko v úvodu a na konci trochu nadhodnotím a za čtyřhvězdí! ()

eLeR

Veľmi dlho trvá, kým sa film rozbehne. Do vtedy len sledujete v napätí, čo sa stane a kde to bude smerovať. Pár minút pred koncom sa to všetko rozbehne, všetko to do seba zapadne a dáva zmysel. Bolo to naozaj zaujímavé a mňa to bavilo. ()

heyda

Paráda. Po strašně dlouhé době konečně dílko na pomezí thrilleru a mystery filmu, který neustále překvapuje, drží si výbornou atmosféru, je skvěle odehraný a vůbec nenudí. Kdyby na konci nebyly ty hloupé a do očí bijící digitální efekty, tak bych byl naprosto spokojený a hodnotil asi 100%. Bohužel ty efekty to trochu zprznily, ale jinak nesmírně zajímavý koncept, který by si zasloužil větší pozornost než jen 283 hodnocení. ()

rollman1

Tak to byla bomba!!!!!!! Naprosto geniální film. Akce ve filmu je všehovšudy 10 minut, ( víc akcí najdeme i v kauflandu), ale tady nejde o akci, jde o výborný scénář, který drží diváka přivrtaného v křesle a pomalu mu odkrývá tajemství třech náhodných lidí ve smradlavé chatě. Naprostý skvost v tomto žánru a dal bych i víc. Miluji tyto filmy, něco jako Identita atd. Filmy, kde je jedno místo, pár lidí a teď co bude dál. No prostě mazec. 150% ()

honajz

Objektivně je to jen na čtyři hvězdy, protože některé scény jsou zbytečně zdlouhavé a protahované a natahované, ale když vidím to podhodnocení tady... Už dlouho jsem neviděl chytrou sci-fi, ve které si autoři vystačí vlastně jen se čtyřmi postavami, protože je docela problém vymyslet něco, co bude držet pohromadě, v napětí a kdy odhalení myšlenky člověka zaskočí a řekne si, a jo vlastně. Se synem máme tyhle filmy rádi, chytře vystavěné, kdy si divák musí sám skládat střípky informací, které autoři poskytnou přesně tak odváženě, jak je potřeba. Každému doporučuji, aby si před filmem o něm nic nečetl, protože tohle je film, který stojí a padá s tím postupným odhalováním a pointou (trezor!). A přitom k tomu napětí stačí fakt čtyři lidi a jedna chata v lesích. Logicky promyšlené, se skvělým, byť jen naznačeným, mystickým přesahem s tím krámkem a trezorem. Jinak, jestli POMO nepochopil, podle jeho komentáře, proč se to vlastně všechno dělo, tak je pablb. ()

TheEvilTwin

Celkem průměrně zábavná jednorázovka servírující pěknou porci napětí už od začátku, ale bohužel padá na nedotaženosti hlavního (docela slušného) motivu. Show 3 herců, jedné tajemné chaty a (zas a znova) časového paradoxu, která sice nebyla nijak objevná či nová, ale zato šikovně odhalovala svoje esa v průběhu filmu. Co jí ale strašně pohřbívá je levný, béčkový vizuál a odfláknutý konec bez vysvětlení sebemenší pointy a proč že se to vlastně děje. Na jedno zkouknutí proč ne, vlastně těch 90 minut i rychle uteklo. ()

Pítrs85

Spoilerový komentář: Do doby, než začnou všechny tři hlavní postavy odkrývat karty, se jedná o docela zajímavý snímek, kdy po celou dobu cítíte, že ve vzduchu visí něco divnýho. Ještě i samotné rozuzlení zápletky stojí docela za to, poté se však film zvrtne v jeden velký kýč, na jejímž konci se už na sebe všichni usmívají, jak to dobře vymysleli :) Ale i tak jde o celkem fajn film, se sympatickými herci (Sara Paxton je prostě sympoška hadr :) a dobře zvolenými exteriéry navozujícími až blairwitchovskou atmosféru. ()

SOLOM.

Zpočátku jsem si říkal, že půjde zas o další nízkorozpočtovou kravinu, která se točí okolo otřepaného tématu. Navíc když do režisérského křesla usedl pro mne naprosto neznámý režisér (taky jde o jeho prvotinu) a ani herci mi nebyli moc povědomí. Tentokrát jsem se však šeredně spletl, přestože nakonec nedám zrovna dvakrát velké hodnocení, tak musím uznat, že jsem byl velice mile překvapen. Klidně bych dal i víc, jenže ten závěr se mi moc nelíbil. Každopádně si Heller, hlavní kameraman Harting a nakonec i samotní herci zaslouží mé uznání. Mám hodně rád, když se divák postupně lapí do tvůrčí pasti a nové indicie vnáší do děje hodně otazníků. Přestože nejde o čistokrevný horor, tak jako mysteriózní drama to beru všemi deseti. Možná to chtělo ještě trochu více flashbacků z minulosti postav, ale to je jen mé přání. Pocit beznaděje a postupně gradující atmosféra se stala sladkou odměnou za čas, který jsem u toho strávil. Postupné rozplétání osudových příběhů našich hrdinů a jejich vzájemné propletení je navíc okořeněno jejich pestrobarevnými charakteristikami, takže nudit se u toho rozhodně nebudete. ()

ARI50

Slušný nečekal jsem že mě to bude celkem bavit, chata a les pár lidi a v pohodě film. Není to nic extra ale bavilo a líbilo. ()

JASON_X

Přesně ten druh filmu, k jehož výrobě člověku postačí pár kamarádů před i za kamerou a hlavně dobrý nápad. K ději se toho bez spoilerování mnoho napsat nedá - prostě celkem dobrá mysteriózní konverzačka o několika málo postavách a jedné chatě... Asi už po pěti minutách jsem měl za to, že pointa je mi úplně jasná, ale nakonec to přeci jen bylo ještě trochu jinak, než jsem si myslel. Každopádně na extrémně nízkorozpočtovou režisérskou prvotinu slušná práce. Jen kdyby kameraman nedostal ke konci asi desetiminutový záchvat epilepsie. A kdyby jistá dcera jisté hnědooké brunetky a jistého pana Cohena nebyla modrooká nordická bloncka s árijskou bradou jako Brad Pitt, na takovýhle detaily jsem totiž fakt hodně citlivej... Jinak z těch několika málo herců a hereček mě nejvíc bavil mladý Eastwood, který chvílemi vypadal jako Kouďák ze Step By Step. ()

Morholt

Podle mě jedna z nejoriginálnějších žánrových záležitostí s perfektní kamerou a zápletkou, která se plynule vyvíjí, což zase není poslední dobou zvykem. Režie navíc nechává člověka po celou dobu v nejistotě a já si čím dál tím intenzivněji pokládal otázku, co má trojice lidí zavřených v chatě společného. A vysvětlení mě pak mile překvapilo. No možná že na to mnozí jiní přišli už v půlce filmu, ale já prostě ne. Na režisérskou prvotinu překvapivě slušné. 80% ()

oLí

Víc než paráda a zase film, o kterém jsem nic netušil a o to víc jsem hltal to, kudy se postupně děj ubíral a s jakými odhaleními přicházel. Kdo má rád atmosféru, mysteriozno a vystačí si i s pár herci a jednou chajdou, tak neůže bejt zkalmán. Nenudil jsem se ani na chvíli a cca v půlce jsem i v jednu v noci z pozice vleže vstal a celý zbytek filmu proseděl na gauči, jak mě to probralo :) Potěšil i závěř, přestože filmy zahrávající si s podobnou myšlenkou bývají nelogické, tady to tvůrci ustáli se ctí. Plus jako bonus Scott Eeastwood, kterej byl uz v šestadvaceti celej fotr. 8/10 ()

Seabeast

Klasický případ na čsfd - modrá barva a lehké podhodnocení! A víte co? Mně se tenhle mindfuck zamlouval! Vizuál je sice krapet ne tak omračující, ale dobře to balancuje nápaditý příběh. V jedné chatrči na sebe narazí tři lidé, kteří posléze zjistí, že mají víc společného. V okolí není ani živáčka a zdánlivý průzkum terénu nic neřeší, protože se jakýmkoliv směrem dotyční ocitnou opět u "jejich" chaty. Detaily prozrazovat nebudu, snad jen to, že se jedná o pěkný abstraktní scénář a naši hrdinové se těžko vyskytují v realitě. To vše s minimem postav a s notnou dávkou napětí. Žánrové zařazení k hororu je zase jakýsi výstřelek, který kdosi po požití kokainu nechtěně k Enter Nowhere přiřadil. Čert to vem, u mě spokojenost! ()

JohnCZ

I přes naivní a ne zcela dovysvětlenou pointu a velice televizní look má Enter Nowhere výhodu v zábavném scénáři, který ve mně vzbuzoval zvědavost po celou dobu. A stačili k tomu pouze 4 herci a opuštěná chata v tom vizuálně nejnudnějším lese ever. Horor? Nah. Mysteriózní sci-fi drama? To už je lepší. ()

Padme_Anakin

Výborná atmosférická haluška a zároveň příjemné filmové zpestření. Opuštěná bouda, tajemný les, mrazivé počasí, primitivní podmínky a tři mladí lidé.. Kontakt navazují postupně, tápou v nejistotě a vzájemné nedůvěře, dějí se tu zvláštní, těžko vysvětlitelné věci a tísnivé pocity nabývají na intenzitě.. ()