7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

rollman1

Tohle čekání se se vyplatilo tak napůl. Co na filmu potěší je atmosféra a prostředí. Zbytek je však odfláklý a tak není divu, že ač film nenudí a při krátké stopáži dokáže zabavit, po zhlédnutí máte pocit, že to mohlo být lepší a cítíte se tak jako člověk, co v restauraci dostane jen polovinu řízku. Příběhově strašně stereotypní a pointa mě teda nepřekvapila. Nechápu proč pořád omývají to samé dokola. Herci hrají co mohou a maximálně tak potěší Amy z Crank. No, škoda no, natěšenost byla veliká. O to víc jsem z toho špatný a proto si dám 7500 piv na žal. ()

virus10

Atmosféru to mělo celkem slušnou. Rozjezd sice pomalejší, naopak konec končí docela rychle, mohlo tam být více těch hororových okamžiků, ale mě se to ve výsledku líbilo. Takže 4 hvězdičky v pohodě, už kvůli nízkému hodnocení tady. ()

honajz

Totální slátanina, které však nejde upřít několik solidně natočených scén se skutečně hororovou atmosférou. Ale jinak mi to přišlo, že se koukám na nějakou parodii ve stylu Připoutejte se, prosím, protože mnohé scény jsou nechtěně vyloženě směšné (škrábání ruky mrtvoly po skle, těhotenský test (!)) a postavy jednají jako idioti. Navíc to celé nedrží pohromadě tak ani tak (ať přijmeme jakoukoliv z nabízených teorií - a i v tom je problém, že jsou zde nabídnuty hned tři ! vysvětlující teorie, ale ani jedna není naplněna), postavy mizí a zase se objevují, některé jsou a jiné nejsou, jakoby "předurčeni" i poté byli jen někteří, jednou projdou všechny záchodky a nikde nic, a podruhé zakopnou o nohu - a do toho ta všudypřítomná ruka, wow! Kdo nečekal, že se objeví nějak na konci, je blázen. Pokud by to byl amatérský film z 90. let, řeknu ok, děcka to snažení krapet přehnala, ale takhle? ()

SOLOM.

Hodně lidí se na tento hororovou kousek z dílny tvůrce Ju-on (Nenávist) těšili a i já patřil mezi ně. Takashi Shimizu mě vždy dokázal okouzlit mistrně zvládnutou atmosférou a tak jsem si prostě musel jeho nejnovější kousek pořídit co možná nejdříve. Očekával jsem pořádnou porci mrazivého napětí, klaustrofobickou podívanou a hlavně solidní herecké výkony. Jenomže po skončení filmu jsem zůstal sedět s otevřenou pusou (to myslím doslova) a rozhodně se tak nestalo proto, že by byl tento film nezapomenutelným hororovým zážitkem. Ba spíše naopak. Tohle jako myslel Takashi vážně? Rozhodně se z toho dalo vytřískat mnohem více a to na všech „frontách“. Zprvu to vypadalo na další tuctový akční thriller, kdy se letadlo dostane do potíží a na jeho palubě vypukne očekávaný zmatek. Popravdě i já bych si asi nezachoval chladnou hlavu, kdybych se dostal do silné turbulence a následně vedle mě umřel jeden z pasažérů. To do toho ještě nepočítám vadné dýchací masky. Jenže po hororu stále nebylo ani památky a jakožto „nadržený“ fanda toho žánru jsem musel překousávat nudné citové problémy jednotlivých postav, kterých tu bylo na můj vkus až příliš. Popravdě si mé sympatie nezískal vůbec nikdo a tak jsem začal nenápadně sledovat časomíru. Když už se konečně začalo něco dít, vzalo to celé strašně rychlý a hlavně dost předvídatelný spád. Tvůrci se ani moc nesnažili zamaskovat profláknutou zápletku a tak jediné co se tu objevilo nového, byla ona panenka smrti „Shinigami“. Bohužel i tady šlo spíše o ojedinělý záblesk v jinak dosti slabém filmu. Po nějaké ponuré či snad děsivé atmosféře ani památky, lekacích scén by se tu dalo napočítat na prstech jedné ruky a to by vám ještě nějaký ten prstík zůstal skrčený. No a velkolepé finále se taky nekonalo.40% ()

Dharter

Absolutně téměř geniální film (a lepší než Koherence), s paralelou na ztracený let MH 370 (ztracený letos v březnu). Na mém webu pro ty, které to zajímá, mám článek o ztraceném MH 370, a sestřeleném MH 17 zde. Podle mého názoru je tento film rozhodně jasný důkaz sionistického plánu, co se týče MH 370/MH 17. :) ✔ ()

Morholt

Ničím neurážející lepší průměr. Atmosféra v letadle byla místy hutná, herecky to byl protivno-sympatický mix a co se pointy týče, tak je fakt, že tohle zakončení už dneska těžko někoho šokuje a také je pravda, že podobný způsob se během posledních 15ti let používal až příliš často, ale tady si cením faktu, že mě tohle řešení až do samého konce nenapadlo. Prakticky nic jsem nečekal, takže jsem docela spokojen. 60% ()

hous.enka

Začátek dobrý, pointa mě dostala, ale nakonec mi přišlo, že tam toho všeho bylo nějak moc. Lekačky nepříjemný a Ryan Kwanten je pořád ten samej Jason z True blood. ()

maddy

Uf, no ani sa nečudujem, že to producenti svojho času po natočení zahodili a nechali ležať vyše dvoch rokov niekde v archíve bez povšimnutia, až kým sa to niekto nerozhodol vydať v Nemecku na BluRay. Už to malo byť dostatočnou výstrahou, že s 7500 niečo nebude v poriadku a presne to sa aj potvrdilo. Že to ide so Shimizuom dole vodou je zrejmé už dávnejšie, inak si neviem vysvetliť ako režisér svojho času vynikajúcej, strašidelnej a atmosférickej Nenávisti (Ju-on: Grudge) dokáže v Japonsku točiť filmy ako The Shock Labyrint 3D alebo Rabbit Horror 3D. Pri americkej produkcii som čakal, že ho usmerní aspoň prísna ruka producenta, bohužiaľ nestalo sa a tak natočil ďalší nezámerne smiešny, až amatérsky počin. Takmer dobrých 50 minút (z už tak krátkych 79!) sa vôbec nič nedeje, len režisér zbytočne predstavuje otravné postavy predstavujúce najobohranejšie hororové klišé za posledné roky (bohatá ukecaná panička, emo-dievčina, letuška atď.) s občasnou lacnou, opotrebovanou ľakačkou snažiacou sa vyslovene trápne vydesiť tým, že postave niekto na rameno priloží ruku počas varenia kávy a do toho udrie hlasná hudba. V 7500 nefunguje takmer nič. Teda ono tu nieže nefunguje nič, ono tu nič ani len nie je. Atmosféra po celý čas vôbec nikde, príbeh žiaden, scenár pravdepodobne tiež nebol, lebo to vážne vyzeralo akoby sa točilo na prvú klapku, navyše improvizovalo a následne z toho Shimizu zostrihal ledva 80 minút vrátane úvodných a záverečných titulkov. Záverečná pointa obohraná od Šiesteho Zmyslu je následne vyslovene na smiech, tvári sa neuveriteľne prekvapivo akoby tu predtým nič podobné nebolo a podáva ju divákovi so všetkou vážnosťou. V podstate, Shimizu to celé natočil so všetko serióznosťou akoby nevidel čo za hlúposť to drží v rukách. V tom čase som nad filmom zlomil palicu už úplne. V tomto prípade ani neviem začo vlastne tá jedna hviezda, snáď len za to, že to bolo len o čosi málo dlhšie ako epizóda bežného seriálu a tak stihlo skončiť skôr než som začal Shimizua kompletne neznášať. Pustiť to však svojho času do kín, tak som k tomu filmu ešte nekompromisnejší. V dobe Insidiusov, Sinisterov a Conjuringov to nemá čo hľadať. CELKOVO: 1* (2/10) ()

kaylin

„7500“ je film, který má v první polovině docela dobré momenty, ale není to nic, co by nakonec vyústilo ve skutečně skvělou podívanou. Je to zabité poměrně standardním plynutím příběhu, což nakonec vede k tomu, že se možná budete nudit. Já si nemůžu pomoct, ale mě ta pointa prostě zhnusila. Od japonského režiséra takového kalibru bych čekal něco trochu lepšího. Ale splynutí s americkou produkcí prostě dělá svoje. ()

stration

Celkem slušný snímek z příjemného prostředí klaustrofobních areolinek. Jediný problém vidím bohužel v zde tolik propírané pointě, která je opravdu odfláklá, neoriginální a v tomto případě i poněkud blbá. Jinak se na to koukalo ale velice pěkně, herci nevadili a řemeslná stránka je na vyšší úrovni, než bývá v kraji zvykem. Ovšem za ten konec by zasluhovali scénáristi přes držku. ()

AlistairMir

Šimizu je pro mě spojen s nejděsivější ženskou hororovou postavou, co jsem kdy viděl, takže jsem celý film čekal, kdy na mě vykoukne Kayako nebo nějaká její ségra. A ono to nakonec mělo pointu úplně někde jinde než bych u Takašiho čekal. Vlastně i milé překvápko, že zkusil zase jednou něco jiného a vzhledem ke krátké stopáži nehrozila ani nuda. Herci se povedli - dacana s telefonama a paní Vdanou jsem zdárně nesnášel, zbytku celkem i fandil. Atmosféra do letadla nastoupila taky a vydržela v něm až do konce plus jako bonus fešná Jamie Chung v roli letušky, která má pro strach poděláno (vždy před sebe cpe bloncku) . ()

honajz2

Pane Bože to co jsem to zase viděl... Jako upřímně, překvapuje mě, že to má tolik procent a že ti, co dávají tolik se u toho fakt prý údajně báli a nejmíň jednoho z nic naprosto uzemnila "originalita" předmětu v kufru. Předem říkám, že jsem se na tenhle film díval v noci a za tmy, nejsem žádný strašpytel. Jenže jak jsem viděl výběr lidí v letadle, tak nějak jsem začínal tušit, že to nebude dobrý. Manželský pár, co se chce rozvést, letuška blondýna, letuška Japonka, konspirátor, gothička, tlusťoch, malá holička, nějaký podivín, dědeček... Sakra, to je takové to nejvíc klišé rozhození postav, postav, které si budete pamatovat podle odlišností a jejich jméno budete ignorovat. Začínalo mi to připomínat Karanténu 2, tak jsem čekal, co z toho bude. Čekal jsem celkem dlouho, chápu, že režisér chtěl asi pomalu budovat napětí, ale jediné co budoval, byla debilita postav. SPOILERY Chlápek zkolabuje, vyplivuje ze sebe nějakou černou tekutinu, pak mu z pusy teče dost krve a když ho jdou ošetřit, jak letuška tak pasažéři, normálně na pohodu mu dávají umělý dýchání a rukou mu prohledávají pusu, logické, ne? Ruce si pak jde umýt málokdo. Rozšíří krev chudáka pasažéra po celém letadle, pak jeho mrtvolu hodí do první třídy a po cestě ta mrtvola svojí rukou píše na sklo krví. Pak jsou turbulence a borku nenapadne nic lepšího než si udělat na haj*lu těhotenský test. A po tom, co tam málem umře, si ho udělá znovu, aby se ujistila, jestli to v ní třeba nějakou šťastnou náhodou neumřelo. Pak se dějí divné věci, tz. samá klišé, bubák Bílá ruka, rádobylekačky, nejdebilnější nápady v dějinách historie lidstva, kterým dominuje okradení mrtvého o zakrvácených slizkých hodinek, kterému černají ruce a borec zloděj si s ním udělá selfie a video na YouTube... A asi 20 minut před koncem někoho napadne něco řešit. V tu chvíli většina postav začne pochodovat po letadle, ale i tam se pohybují úplně hloupě a jediný, kdo zde je aspoň trochu chytrý, je ta gothička (vidíte, ani to jméno si nepamatuju - říkejme jí třeba Lucy, kdo ví, proč jsem vybral tohle jméno, ozvěte se mi do pošty, dík). No a Lucy napadne jít do zavazadlového prostoru (kde se objevují a zase zmizí pes! Hrůza!) podívat se do toho kufru mrtvého pasažéra, kde je - BACHA ORIGINALITA JAK SVIŇA! - panenka! No a po tomhle objevu, zas všichni hezky a spořádaně blbě pobíhají, naše Lucy, která jediná z paluby nemá IQ pod 50 si někam zaleze a objímá se s duchem (protože ví, že všichni v letadle jsou mrtví, umřeli při té turbulenci) no a pak už jenom čekáme, kdy jim to dojde (vrcholná pointa!). Na závěr ještě úplně debilní, rádobyděsivá lekačka, která naprosto popírá všechen dosavadní děj. On vlastně celý ten film popírá sám sebe (takže na nějaké vysvětlení hlavně nechoďte rozumem a už vůbec ne logikou), až by se i Lynchovi z toho zamotal hlava a řekl si "Ty vole, tak tohle nechápu." Ten film je tak strašně debilní, že jsem se u toho strašně bavil, jak to bylo blbý. A záchvat smíchu jsem dostal, když borka vytáhla z tašky těhotenský test. Fakt, neskutečná hovadina toto. A jestli se u toho někdo fakt, opravdu bál, tak snad asi nikdy žádný jiný horor neviděl, jinak si to vysvětlit nedokážu. A přitom s tématem "letadlo, kde se dějí divné věci" se dá udělat stále něco zajímavého, nedávno jsem četl jeden takový příběh a měl dost originální průběh i konec, když to najdu, hodím to sem. Ale tenhle film je jenom hovadina, u které jsem se smál na celé kolo - a to byla tma a všude zhasnuto. 2* za debilitu příběhu. () (méně) (více)

M.i.k.e

možná mám nakoukáno tak málo hororů,nicméně mě ta pointa nijak neurazila,ba naopak za mě byla tím nejlepším z celého filmu.Zbytek je taková nemastná neslaná podívaná,kdy se sem tam něco děje,ale na 80 minut dlouhý film je toho poměrně málo a navzdory stopáži se tak děj místy zbytečně vleče.Ani ta atmosféra není taková jaká by se dala čekat a po hororvé stránce 7500 prakticky nefunguje a nenabizí nic nového...50% ()

Rodriguez

Musím se přiznat, že jsem nevěděl do čeho jdu a vyplatilo se. Takovouhle leteckou zvrhlost sem ještě neviděl. A od toho konce jsem to teda nečekal. Sice mě napadlo tisíc jinejch konců, ale tenhle opravdu nee. 70% ()

dubinak

7500 pro mě tedy vůbec nebylo špatné. S postavami se rychle zžijete, stopáž utíká jako voda a pořád vám vrtá hlavou, co se vlastně bude dít. Já s touto pointou zas tolik zkušeností nemám, jak tady spousta lidí píše, takže jsem byla vcelku spokojená. Co jediné mě mrzelo bylo, že strašení bylo jaksi odfláknuté a těžko říct, jestli z lenosti, z nedostatku peněz nebo úmyslně. Jinak to považuji za příjemný jednohubkový horor. ()

Nivenx

Šimizu už při druhém dílu Nenávisti ukázal, že to bylo bez zaujetí acelé takově prkeně natočené. On zkrátka není tak talentovaný režisér, aby vytvořil parádní atmosféru. Navíc v 7500 otřepané téma, které rozhodně nezaujme, slabé zpracování. Celé je to nemastné neslané. Aspoň že stopáž nebyla delší, jinak bych snad nemě sílu dokoukat. 30% ()

zolo23

Film na ktorý som čakal takmer 3 roky!! Sklamanie isté, ale po toľkých negatívnych komentárov som bol docela pripravený. Nie nebudem zatracovať Šimizuho, podľa mňa je to kvalitný režisér, ktorý vie nabudiť atmosféru, tá atmoška bola badateľná i tu, lenže 7500-vka dopláca na otrepaný scenár, tá záverečná pointa je fakt na guľku do hlavy...Chápem i tie nízke hodnotenia, ale strhávať body za záverečných 5 minút je mi blbé. Čakal som bombu, dostal som tak akurát malý delobuch. ()

fiLLthe3DD

Neskutečná nuda. Jedna hvězda za postavy a slušné herce, druhá za závěrečné rozuzlení, jinak katastrofa, kterou bych od tvůrce série "Ju-On" opravdu nečekal :( ()