Už zase si zahrávali s nesprávným Mexičanem! Machete (D. Trejo) – bývalý federální agent a ten nejefektivnější stroj na zabíjení, o němž kolují legendy široko daleko, se chystá na svou další misi. Právě když se se svou přítelkyní agentkou Sartanovou (J. Albová) snaží překazit plány na obchod se zbraněmi, je jejich akce zmařena neznámým komandem vedené mužem v masce, který agentku zabije. Machete přežije, ale je obviněn z její vraždy a má být popraven. Prezident (Ch. Sheen) ale popravu zastaví, neboť po něm chce, aby zlikvidoval mexického revolucionáře Mendeze (D. Bichir), který na Spojené státy míří jadernou hlavicí. Macheteho kontaktem má být dívka s krycím jménem Miss San Antonio (Amber Heardová), která mu dá další instrukce – najít dívku Cerezu (V. Hudgensová), co ho k Mendezovi dovede. Ukáže se však, že za Mendezem stojí ještě někdo, kdo ve skutečnosti tahá za nitky a na své krvavé cestě za záchranou Ameriky se Machete kromě něho bude muset vypořádat také s gangem zuřivých prostitutek, mexickými kartely, a i tajemným zabijákem jménem Chameleon… (Česká televize)

Trailer 3

Enšpígl

Soudruh mačeta si začal úřadovat velmi rychle a tak se prvních decilitrů krve dočkáme poměrně záhy. Ovšem zbytek je jedno velký zklámaní. Ne opravdu jsme nečekal nic jinýho než jednoduchou zábavu co sama sebe nebere vážně, ovšem musí to mít alespoň nějaký říz a ne že se film obsahuje pouze dva prvky makro záběr Mačetova ksichtu a snaha o vtipné co nejbrutálnější způsoby způsoby zabijení. Děj nebudu koemntovat, protože tohle je jak scénář z pera včelích medvídků, ale celkově ten film postrádá cokoli humorný hlášky, nějaké napětí, dialogy ala srdečné pozdravy z ústavu pro nudu a co mně sere nejvíc, že byl treustuhodně nevyužit ženský prvek. Takovejch koček tam a mačeta se za tu dobu jako vychrápe jen s jednou ?? No kde to sme, aby měl Mačeta mín sexu než já !!! ()

J*A*S*M

To už není grindhouse, to je Asylum :-( První díl jsem před třemi lety měl jako perfektní poctu brakovým americkým filmům ze sedmdesátých let v TOP desítce snímků daného roku. Ale tohle je úplně mimo. Naprosto bez zábran, rozumu a znalosti zdravé míry, takže v podstatě nesledovatelné. Kdyby se z nebe najednou snesla Megapiraňa, načež by jí Danny Trejo ukousl hlavu, nikdo by se nemohl divit. Too much Rodriguez. ()

Malarkey

Tohle byla hodně krátká a tupá mačeta. V porovnání s prvním filmem, který v porovnání s druhým filmem vypadá jako vzorový Machete film, je tenhle kousek dost slabej odvar. Chybí pořádnej závěrečnej vodvaz, kde by si nepřítel rozmašíroval pajšl olovem a stejně tak i chybí pořádnej bazénovej šukec, kde by Mačeta ukázal, jakej frajer to vlastně je, když dokáže svýmu nepříteli vojet naráz manželku s dcerunkou. Tady se prostě Mačeta moc neodvázal. Zabijačka je to sice slušná, ale na pořádný kombo to holt nestačí. Tři hvězdy dávám z čistých sympatií k Mačetovi...a doufám, že až bude ve vesmíru, tak se z toho všichni poserou. Včetně novinářů a kdejakých písálků, co nebudou rozumět jediné scéně a budou závěr téhle trilogie posílat do kytek s tím, že scénárista se v závanu agónie při psaní scénáře k poslednímu dílu, nadobro zhroutil. ()

verbal

Ten Rodrigéz musí mít fuckt brutální játro! Přechlastat totiž Sádrového Mela do stavu, aby se upsal do takové idiotské ba až dementní kokotiny, navíc po boku vyhlášených hereckých es jako hispánský mukl s rozoraným xichtem či odporná transka Lejdybůůbůů, to chtělo minimálně koma z Kaktusovice. K tomu všemu mu to agáve prohnané trubkama evidentně sežralo i ty zbytky soudnosti, lehkosti a kůl scenáristického talentu, které ještě z posledních sil vypotil v první Mačetě. V Mačetě druhé pouze předvedl, jak se dá i s vyhlášenými herci a bývalým nesporným talentem na režisérské židli natočit dokonale přiblblý bliják, určený výhradně pro mentálně postižené fanoušky Špiónovic paznehtů. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $8,008,161Tržby Celosvetovo $18,273,009Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,479,195 //počet predaných kusov 60,844Tržby za predaj DVD v USA $2,993,877 //počet predaných kusov 92,260║ no hlavne prvá polovica pôsobí dosť rozvláčne bez šťavy akoby to ten Robert Rodriguez točil nasilu bez zápalu, hlavne je to zbytočne naťahované, na lepšie grády sa to naštartuje príchodom zloducha Mela Gibsona, vtedy to naberie na skutočnej haluznosti a vytváranie pôdy pre ďalší diel, ktorý by dúfam že mohol dopadnúť lepšie než tento nie úplne využitý chomolec /50%/ ()

• Nápis „CHINGON“ na autě, kterým Machete (Danny Trejo) projíždí hranici, odkazuje na Rodriguezovu stejnojmennou kapelu, která pravidelně spolupracuje na hudbě k jeho filmům. (Mautycka)