• zelvopyr

No jo, zase další ze série filmů, kdy se zjevně baví víc ansámbl při natáčení než divák. Vidím to jako takovou protiváhu Woody Allenovi, kterému ve filmu vezmou (teda teď kdoví, #metoo řádí) i štěk dobří herci... tak Rodriguezovi vezmou i štěk popherci a takycelebrity s ambicí na herce. Kdo mě snad jediný potěšil - Charlie Sheen, jehož pojetí prezidenta bylo stylově vysoko. Zbytek byla trochu křeč. Málo sexu, nevím proč - v jedničce byl ústrojný :)(5.2.2018)

"A co přesně je ten Machete zabíjí za film?" ptá se mě kamarád. No, prosim tě, to je taková hříčka filmovýho průmyslu, ze který cáká touha pobavit diváka, a ne napakovat si nenasytnou kapsu, ve kterým je hlavní hrdina tak šerednej, že by se ho leknul i slepej, ve kterým Banderas řídí tirák, Gibson si hraje na DiCapria, Charlie Sheen řídí Zeměkouli a ve kterým se dvě sexy holky třískaj prsa neprsa, až se jednomu chce zařvat "tak už to proboha skonči, Machete, já to nevydržím!" Jenže mám pocit, že ten škaredej šereda by mě jen suše utřel uplivnutím "Machete nekončí."(28.10.2013)

• sniper18

Je to slabá akčná komédia od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom agentovi menom Machete, ktorý sa rozhodne prijať ponuku amerického prezidenta, aby v Mexiku zneškodnil nebezpečného šéfa zločineckej organizácie, ktorý má v pláne vystreliť na Washington raketu hromadného ničenia. Lenže na mieste sa situácia neočakávane skomplikuje a tak musí čeliť mnohým prenasledovateľom. Spracovanie je ale mimoriadne slabé, od tohto typu filmu sa samozrejme nedá očakávať nič premyslené a inteligentné, práve naopak, keďže je to zámerný brak, lenže problém je, že ani po jednej stránke to nemá vôbec čo ponúknuť. Miera uletenosti je v rámci svojej kategórie poriadne nízko, očakával som, že na tomto si dajú záležať, no tu sa až príliš držia pri zemi. A tak už od samotného začiatku cítiť úplnú bezradnosť, tu absolútne chýbajú nejaké nápady, len sa neustále strieda pár tých istých prvkov, takže už po chvíli to upadne do ťažkého stereotypu a z neho sa to až do konca nedostane. Našiel som tu iba jeden dobrý nápad a tak sa to dá dopozerať skutočne len so silným sebazaprením, lebo je to silná nuda prakticky od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Síce na prvý pohľad poteší, že tu neustále lietajú hlavy, ale celé je to tak nezáživné, stereotypné a navyše aj so slabými efektami, že som sa nudil aj v akcii. No najhoršie je na tom humor, aby som sa v tomto žánri ani jediný krát nielen, že nezasmial, ale dokonca ani len nepousmial, tak sa niekde musela stať poriadne veľká chyba. Herecké obsadenie je bezpochyby hlavným kladom filmu, síce ma z neho bavila iba menšia časť, ale len predsa Danny Trejo sa tu hodí perfektne, k tomu Charlie Sheen ako americký prezident, Amber Heard a poteší aj Marko Zaror, ktorý má až prekvapivo dosť priestoru. Inak najväčším sklamaním je jasne Mel Gibson, od neho som čakal podstatne viac. Réžia a technická stránka sú mizerné, nechápem čo sa stalo, ale ani sa mi nechce veriť, že toto skutočne natočil Robert Rodriguez, tvorca niekoľkých kultových filmov podobnej kategórie. Nielen, že vizuál pôsobí až príliš lacno, ale tým zlým spôsobom, no hlavne tu vôbec necítiť tú lásku k žánru, ako by to točil z donútenia. Som poriadne sklamaný, síce ani jednotka sa mi moc nepáčila, no bral som to len ako náhodu, ktorú tento diel s ľahkosťou prekoná, no to sa nestalo. Síce filmy tejto kategórie nepatria medzi tie, ktoré vyhľadávam vo veľkom, ale rád si občas nejaký pozriem a väčšinou som spokojný, no toto je s prehľadom to najhoršie, čo som z tejto kategórie vôbec videl. 35%(15.11.2013)

Obsahuje spoilery: "Věděl jste, že průměrný člověk se uprdne 14 krát za den?" Prezident USA Charlie Sheen pověří Macheteho důležitým úkolem! Musí najít obchodníka se zbraněmi Mela Gibsona, který plánuje vypustit smrtící raketu. Film je naprostá šílenost, které buď podlehnete, nebo ji odvrhnete. Zapomeňte na fyziku, matematiku, biologii, chemii i logiku. Tady jsou sekáčky chytány za letu vzduchem, elektrický proud už není to, co býval a padouši přežijí téměř jakoukoliv ránu. Na druhou stranou je film napěchovaný šílenou akcí a hláškami, které pobaví. Plus holky tady mají proklatě sexy oblečky. Sophia Vergara tu třeba používá střílející podprsenku či střílející připínací penis. :D Mě tu seděla zlobivá Miss Amber Heard. <3 Sice tady člověk musel místy kroutit hlavou, ale bylo to neskutečně zábavné a parádně zpracované. - 90%.(19.4.2020)

Od prvního dílu se bohužel nikam moc nepokročilo, jen je všeho víc víc víc. Většina vtipů je bohužel založená na tom co Machete "nedělá", jinak jde spíše o akční road movie se slušným počtem cameí. Ovšem příslib posledního dílu strká vlastně celý film do kapsy, protože ultimátní světelná mačeta f..k!(18.11.2013)

• - Alternatívnymi názvami tejto snímky boli aj názvy Machete 2 či Robert Rodriguez's Machete Kills. (MikaelSVK)

• - Nápis „CHINGON“ na autě, kterým Machete (Danny Trejo) projíždí hranici, odkazuje na Rodriguezovu stejnojmennou kapelu, která pravidelně spolupracuje na hudbě k jeho filmům. (Mautycka)

• - Herečka Alexa Vega má ve snímku pouze jednu větu. (Chipsonator)