Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (682)

Djoker 

všechny recenze uživatele
Nejslavnější mexický důchodce se vrátil ve velkém stylu. Nechybí Bílý dům, telefonáty s prezidentem a výlet na raketě. Rodriguez servíruje výhradně přepálené scény, které jsou už hodně mimo realitu a všemu nasazuje korunu skutečný blázen Gibson v roli šílence. Sestava koček v čele Heard však nemá konkurenci. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele
Mačete je zpátky a dělá si prdel ze starých Bondovek. Motivace hlavní postavy je tu v podstatě totožná s prvním dílem, stejně jako mnoho použitých lokací. I ten Danny Trejo je stejný. Rodriguez lehce navazuje na první nástřel a připravuje si půdu pro velké finále, které zahlédneme v závěru. Herecká plejáda je barvitá, ale nejvíce vyčnívá schizofrenický diktátor Demiána Bichira, který může za nejvíc zvratů ve filmu. Mel Gibson svoji roli megalomanického záporáka docela zvláštním způsobem fláká a Carlos Estevez se jako prezident Rathcock zapisuje do dějin jako jeden z nejschopnějších prezidentů filmového plátna. Akce slušně odsýpá, i když je místy na jedno brdo, ale hlavně jde o tu nezaměnitelnou atmosféru naprosté úleťárny. Už ať je tu pokračování! ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele
Řeknu to asi takhle. Film, který spojuje absurdní scény jako vystřižené z indických akčních béček se sci-fi zápletkou a hromadou přehnaně digitálních a nechtěně srandovních úmrtí, nemůže být kvalitní. Ale kde se píše, že by přehlídka nablýskaných mačet podbarvená přímočarým příběhem a sponzorovaná skupinou snad nejžhavějších hereček současnosti (GAGA fakt nepočítám) nemohla být zábavná a jako velmi svérázná pocta žánru dokonale osvěžující? Rodriguezovo duševní šílenství mě tu každopádně poprvé začalo bavit, prezident Sheen je bezkonkurenční a do polonahé Michelle Rodriguez jsem se už zase zamiloval, přestože tentokrát jsem se vážně snažil soustředit na film. A trojka už je svým námětem natolik vábivá, že snad na mistra Roberta poprvé vyrazím i do kina :D 60% ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele
Nobody knows Machete! Ano přesně tak žádnej neví co je Machete zabíjí žádnej neví co je to za úlet... Ale pozor Wacoslav1 to ví!!! Chystal jsem se na toto jako na nejulítlejší akční náser roku a je fakt, že moje očekávání byla splněna. Trejo sice opravdu neumí hrát, ale to je mi u řiti. Stačí pár nekompromisních pohledů a zabijáckých hlášek a jdu z tohohle týpka do kolen. Prostě je to gejzír totálních šíleností a pokleslý filmový zábavy, kterou si užijete do tý míry do jaký jste ochotni akceptovat totální nesmysly a sice pravda kreativní, ale naprosto ujetý nápady. Pro fanouška podobných bláznivin to každopádně funguje téměř bezchybně. Fakt netřeba řešit co by se mohlo stát a co ne. Rodriguez se z ničím nesere a první díl strká do kapsy. Teda ne, že by jednička nebyla v poho, ale dvojka je na poli všech unreálností a totálně záměrně natočenýho guilty pleasure pro vyznavače podobných nářezů absolutním vrcholem který beze zbytku splnil moje očekávání. Jenom jsem fakt zvědavej jak si poradí se třetím dílem kde by měl pan zahradník zabíjet ve vesmíru. Je tady na to na konci Machete zabíjí docela slušnej nástup, takže nic nekončí a možná se dočkáme ještě většího šílenýho námrdu i když si nejsem jistej, jestli je to ještě po tomhle filmu vůbec možný. Každopádně pro mě to je určitě bez nějakýho dalšího okecávání jasných a nekompromisních 100% ()

666teen 

všechny recenze uživatele
Tohle už vypadá, jako nějaká nebezpečná nákaza. Asi to bude ze žrádla. Jakoby Roriguez večeřel s Del Torem a oba po požití tacos z bernardýna dostali NÁPAD jak si vylepšit filmografii. Del Toro to velkolepě rozbalil s robůtky a Robík se rozhodl s Dannym Trávníčkem (ten buď večeřel s pány režiséry, nebo ten otrávený, mexický eintopf sám vařil) resuscitovat Mačetu. Účast Statečného Srdce je mi záhadou a do teorie o žrádle příliš nezapadá. Možná se zastavil až na afterparty a tohle zmáknul ještě s kýblem tequily v žíle. Hoši si pochutnali a soudnej divák se z toho posere v kině. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (34)

  • Kostým, který ve filmu nosí La Chameleón (Lady Gaga), si podle svých slov zpěvačka navrhla sama. (gogos)
  • Ve scéně, kdy Chameleon (Lady Gaga) pronásleduje Mačetu (Danny Trejo), je vidět rozbité čelní sklo na její dodávce. Po nárazu a následném letu vzduchem ale žádné poškození zpozorovat nelze. (Lumberjack)

Související novinky

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

O tomto projektu už jsme před nějakým časem psali. Chvíli to vypadalo, že upadl v zapomnění, ale Robert Rodriguez se ho nevzdal. A teď tvrdí, že hned po Machete Kills a Sin City 2 konečně natočí… (více)

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)

Reklama

Reklama