Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (679)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to slabá akčná komédia od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom agentovi menom Machete, ktorý sa rozhodne prijať ponuku amerického prezidenta, aby v Mexiku zneškodnil nebezpečného šéfa zločineckej organizácie, ktorý má v pláne vystreliť na Washington raketu hromadného ničenia. Lenže na mieste sa situácia neočakávane skomplikuje a tak musí čeliť mnohým prenasledovateľom. Spracovanie je ale mimoriadne slabé, od tohto typu filmu sa samozrejme nedá očakávať nič premyslené a inteligentné, práve naopak, keďže je to zámerný brak, lenže problém je, že ani po jednej stránke to nemá vôbec čo ponúknuť. Miera uletenosti je v rámci svojej kategórie poriadne nízko, očakával som, že na tomto si dajú záležať, no tu sa až príliš držia pri zemi. A tak už od samotného začiatku cítiť úplnú bezradnosť, tu absolútne chýbajú nejaké nápady, len sa neustále strieda pár tých istých prvkov, takže už po chvíli to upadne do ťažkého stereotypu a z neho sa to až do konca nedostane. Našiel som tu iba jeden dobrý nápad a tak sa to dá dopozerať skutočne len so silným sebazaprením, lebo je to silná nuda prakticky od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Síce na prvý pohľad poteší, že tu neustále lietajú hlavy, ale celé je to tak nezáživné, stereotypné a navyše aj so slabými efektami, že som sa nudil aj v akcii. No najhoršie je na tom humor, aby som sa v tomto žánri ani jediný krát nielen, že nezasmial, ale dokonca ani len nepousmial, tak sa niekde musela stať poriadne veľká chyba. Herecké obsadenie je bezpochyby hlavným kladom filmu, síce ma z neho bavila iba menšia časť, ale len predsa Danny Trejo sa tu hodí perfektne, k tomu Charlie Sheen ako americký prezident, Amber Heard a poteší aj Marko Zaror, ktorý má až prekvapivo dosť priestoru. Inak najväčším sklamaním je jasne Mel Gibson, od neho som čakal podstatne viac. Réžia a technická stránka sú mizerné, nechápem čo sa stalo, ale ani sa mi nechce veriť, že toto skutočne natočil Robert Rodriguez, tvorca niekoľkých kultových filmov podobnej kategórie. Nielen, že vizuál pôsobí až príliš lacno, ale tým zlým spôsobom, no hlavne tu vôbec necítiť tú lásku k žánru, ako by to točil z donútenia. Som poriadne sklamaný, síce ani jednotka sa mi moc nepáčila, no bral som to len ako náhodu, ktorú tento diel s ľahkosťou prekoná, no to sa nestalo. Síce filmy tejto kategórie nepatria medzi tie, ktoré vyhľadávam vo veľkom, ale rád si občas nejaký pozriem a väčšinou som spokojný, no toto je s prehľadom to najhoršie, čo som z tejto kategórie vôbec videl. 35% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Oproti jedničce, který jsem měla za nejednu scénu obrovskou chuť vypálit plnej počet vlastní converskou (hřebíkem prošlápnutou), neskutečná slabota. Podstata humoru se vytratila tatam ve prospěch maximální přehnanosti, která mě začala celkem brzo nudit. Zatímco v jedničce mě i herci, kteří mi běžně nevoní po fialkách, nebezpečně sedli, tady mě sral snad úplně každý, kdo se na obrazovce mihnul, ke konci už i včetně Treja. Jediný, co si z druhý Machety odnáším, je až mě samotnou děsící fakt, že jsem se přistihla, jak čučím na Gagu s hlavou plnou necudných představ. Normálně mi připadala sexy. A to je samo o sobě dost divný. Ostatně jako celý tohle dílko. 30% ()

Reklama

RedAK 

všechny recenze uživatele

Nejednou mi ze pár místních a především milých uživatelů oblažilo Poštu přemoudřelými litaniemi o tom, jak to dělám a jak bych to dělat měl. Kouzelně hravý byl ten poslední, jež mi nakrásně vnukl smysl bytí, a nezapomněl mi sladce připomenout, že bych se "nad sebou měl opravdu za myslet". Inu tedy, jsa dobrácky otevřen komunitě a jejím přáním, jsem se nad sebou během horentního sraní teda za myslel. Nicméně, fungovat dle svého standardního vzorce, napsal bych pregnantně: "Je to píčovina! Raději se nechte přejet vlakem. Klidně i dvakrát". Ovšem vzhledem k čistotě databáze, o kterou se stará výše zmíněný pičoidní skunk, budete momentálně nuceni si přečíst veškeré aspekty tohoto filmu, tak jak je vidím já. Takže, abych tak nějak začal; dojem: na píču! Kamera: píča píču přibrala! Předloha: neexistuje, protože neexistuje píča, jež by zplodila obdobnou píčovinu! Námět: píča se marně snažila zfetovat píču, aby píču napsala. Scénář: píča nakonec tu píču zfetovala. Atmosféra: píča blije ve vinohradu. Vinohrad: Zachytil jsem v listí pár píč. Listí: větších píčovin jsem nepocítilo. Píča: Sláva za prvního čuráka! ()

HAL 

všechny recenze uživatele

První polovina držící se trashového stylu jedničky je ještě dost fajn, ale zbytek... se zdá být "až moc", ale ve skutečnosti ani ne - i pouhé vršení jedné pošahanosti na druhou bývá zběsile zábavné, na to ale musí být opravdu originální a hlavně ne tak unylo podané. Není to tedy úplná nuda, ale cmon, Rodriguez s takovým obsazením měl na víc. 5/10 ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mačeta nekouří. Mačeta netweetuje. Mačeta nežertuje. A co je nejhorší, Mačeta nebaví.. Úroveň béčkových exploitačních filmů pro zapadlé teátry zvané grindhouse závisí na třech elementech: nadšení, peníze a nápady. Bez toho prvního to nejde. Když vám chybí to druhé, musíte je nahradit těmi zbývajícími. Když vám chybí to poslední, jdete do těch míst, co zpod skotské sukně kdysi ukazoval ještě nevypitý Mel anglickým okupantům. Zůstává otázkou, jestli prsní minigun, či rotor vrtulníku s funkcí navíjení střev splňují kritéria nápaditosti, ale to ať už rozsoudí vkus každého jednotlivce.. Houževnatý Hispánec s tváří připomínající Drážďany po pětačtyřicátém je bezesporu zajímavou, charakterově se rozvíjející postavou, která nám už zřejmě brzy zamíří i do vesmíru, ale na místě už dlouhou dobu přešlapujícímu Rodriguezovi je nutno do budoucna doporučit, aby si našel někoho, kdo by mu ve scénářích okysličil dialogy - třeba bráchu Quentina, ale musí být ve formě z počátku devadesátých let minulého století. P.S.: Ten Carlos Estévez se hodně podobal Charliemu Sheenovi, dokonce vypadal i stejně sjetě.. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (34)

  • Poslední zbraní ze své sbírky mečů, kterou Voz (Mel Gibson) drží v ruce, je klingonský bat'leth, zbraň ze světa Star Treku, přestože Voz ve filmu tvrdí, že je fanouškem Star Wars. (Ceberus)

Související novinky

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

O tomto projektu už jsme před nějakým časem psali. Chvíli to vypadalo, že upadl v zapomnění, ale Robert Rodriguez se ho nevzdal. A teď tvrdí, že hned po Machete Kills a Sin City 2 konečně natočí… (více)

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)

Reklama

Reklama