Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

nithiel

Ano, machete je stále kulervoucí, ale to je tak všechno. Zatímco minule mu skvěle sekundovaly hlavně ženy, tentokrát žádná nesahá Michelle ani po kotníky. Děj se dá shrnout do jedné věty, tudíž po většinu doby jsme svědky nepříliš inovativního rozmetávání tělních tekutin. Celá sci-fi zápletka už mi přijde přes čáru, možná se to příště zlepší, když půjde o čistě o ni. Zcela jsem pak nepochopil smysl, funkci a celou postavu chamelona, kdyby se všechny jeho scény vystřihly, tak by to neinformovaný divák zcela jistě nezaznamenal. ()

starbrejkr

Ač jsem se na konci jedničky vyslovil přání, ať radši Rodriguez o pokračováních moc nepřemýšlí, trailer mi stejně nedal a zejména díky Gibsonovi jsem do toho zase šel. Na dvojce je sympatické, že už zcela odhodila jakoukoliv snahu o vážnost a je to nefalšovaná komedie vrcholící Dannym Trejem alias Slim Pickensem letícím na raketě. A Gibson? Z něj se pomalu, ale jistě stává jeden z nejluxusnějších záporáků a moc se těším, co nám v tomto směru předvede v třetích Expendables. No, to vše však nemění nic na tom, že byť je to ryze odlehčené, tak to sem tam sklouzne do nudy, sem tam trapnosti tvářící se jako avantgarda. V tomto směru stejně jako u jedničky raději nechci vidět, jak to dopadne s tím vesmírným dílem, ale může se klidně zase stát, že pokud tato úchylnost spatří světlo světa, tak se zase nechám nalákat:) ()

Crawler-D

Skutečně solidní grindhousovská zábava se spustí od návštěvy v komplexu Voze Mela Gibsona. Do té doby je to až rutinní akce. ()

Gaaron

Největší wtf movie mého života, a to jsem pár slušných wtf filmů viděl. Za střízliva se nedá ani náhodou. V ostatních případech ohromná zábava. Machete just fuckin' happens. What can you do? ()

necisty

Roberte, ty jsi fakt magor :D! Musím se přiznat, že se mi to díky bláznivosti docela líbilo, ale tomuhle prostě nejde dát víc jak tři, kvůli totálnímu sraní na detaily nebo smysluplnost. Zúčastnění si to samosebou dostatečně užili a já nevěřícně i pobaveně kroutil hlavou. Na další díl se podívám, ale rozhodně se na to nebudu hrnout do kina. ()

Larushka

Dávám tři hvězdy z nostalgie. Jednička byla o něco stylovější, tenhle díl beru hlavně jako takovej předstupeň k dalšímu dílu: Machete Kills Again... in the space :) Amber Heard vypadá jako mladší sestřička Scarlet Johansson. Před filmem byla nejhorší upoutávka ever - na Kofilu. ()

Šimpy

Bože, to byla sra.ka!!! Ale neuvěřitelně zábavná. Danny Trejo vypadá v 69 líp než ve čtyřiceti, k tomu spousta cameí, která potěší nejednoho milovníka filmů. Prostě nářez! vyjebali se špatným Mexikáncem. A trojka bude ještě větší náser! Škoda, že to není dotažené, protože Charlie v roli prezidenta by mohl být líp napsaný, ale což... ()

SHI-SHA

Zásadní chyba - když se chce film tvářit jako pocta kultovním béčkovým filmům, nesmí mít v každé druhé scéně tunu moderního (v tomto případě značně odfláknutého) CGI. Celý film to shazuje a po chvíli jsem byl tím sekáním digitálních hlav tak otupělý, že jsem prostě usnul. Bohužel, to samé, čím mě zaujal Grindhouse a první Mačeta, tady působí trapně a zkrátka to nefunguje. Film má samozřejmě i spoustu skvělých momentů - tunu odkazů na předchozí Rodriguezovu tvorbu (telefon - znělka z Desperada, Sexmachine...), odkazů na různé sci-fi filmy (vznášedlo ze SW, zmrazení ze SW, zbraň ze Star Treku...), nejvíc sexistického prezidenta všech dob atd... Už jen kvůli tomu bych byl rád, kdyby se podařilo trilogii dokončit. ()

URBAN

Bohůžel ne tak dobré jako předchozí díl , ale pořád je to sakra dobrý ta přehnanost a oldschoolové podání tomu sedlo ikdyž tam trochu nemá vůbec co dělat a ten začátek to mě poser z jeřábu nevěřil bych že si film dokáže ze sebe udělat takovou srandu : DDD ( 5.11.13/MAC ) ()

alchac

No, tak tohle byl tedy zatraceně nejlepší trailer, jaký jsem kdy viděl! Jen doufám, že Rodriguez nebude s Mačetou Skywalkerem příliš dlouho otálet, neb přísliby z tohoto dílu vypadají grandiózně šíleně. Ale popořádku. Tedy vlastně co to kecám - komu je divné, že tu napřed velebím dojmy ze (snad) budoucího pokračování, jistě pochopí po zhlédnutí prvních minut této nové Balady pro El banditu. Ale popořádku. Machete Kills má víceméně vše, co mi chybělo v jedničce a mohu tedy s povděkem kvitovat, že pan Rodriguéz zřejmě našel dodavatele psychotropních drog s daleko kvalitnějším matrošem, což se velmi pozitivně odrazilo na scénáři. Několikeré kreativní využití listů rotorů, dudomety, četné vzpomínky na From Dusk Till Dawn, ještě četnější zábavná úmrtí, Carlos Estevez ve své patrně životní roli, pak ještě kozy, kozy, kozy... a to vše s lehkým odérem těch nejšílenějších (rozuměj nejlepších) starých Bondovek. A samozřejmě též naprosto nejgeniálnější využití 3D technologie v dosavadních dějinách kinematografie. Nevím tedy, co na to řeknou Disneyovci a George Lucas, nicméně já jsem byl celkem spokojen. Takže za tři a půl. ()

zombkiler

Jednička byla opravdu kult a pořádný poctivý béčko. Tohle se ale opravdu moc nepovedlo - na vině jsou hlavně dost nepovedené akční scény. Některé scény navíc na sebe moc logicky nenavazovaly. Mel Gibson toho musel asi hodně vypít, když se upsal k takovéhlemu blábolu, ale jeho role je srandovní a aspon pobaví. Ostatní postavy - Lady Gaga či Antonio Banderas zbytečně vyplnují prostor na plátně. ()

bartias

Robert Rodriguez toho pořád zvládá natočit hodně za málo peněz a ještě se vyjádřit k americkému problému s ilegálními mexickými přistěhovalci (a hlavně poblouzněné snaze o radikální řešení). Jenže už první Machette byl natahovanou legráckou založenou na skvělém fiktivním traileru. Druhý potvrzuje, že opakovaný vtip už není vtipem. Šílená béčková variace na bondovská schémata se tak scvrkává (hm, to asi není to správné slovo...) na přehlídku bujných výstřihů obdařené Sofie Vergary, podepřené Amber Heard, vyztužené Michelle Rodriguez a dorostlé Alexy Vegy. ()

Sabrewulf odpad!

Už od dětství všichni známe výraz "opakovaný vtip není vtipem". Filmy Od soumraku do úsvitu a Desperado mě bavily svou stylovostí, černým humorem, nadsázkovou brutalitou, to vše v Mexickém balení. Bylo to pro mě něco nového, nevídaného. U Planety teror s fake trailerem na Machete přibyla úmyslná brakovost. Taky super, pobavilo. Film Machete ukázal, že mělo radši zůstat jen u traileru, protože se tím člověk tak nějak přejedl a že víckrát už to prostě nefunguje. Machete zabíjí je jen smutnou až urážlivou ukázkou Rodriguezovy vypočítavosti ala "oni nám to fakt pořád žerou, tak budem ty blbiny dělat pořád a ještě přitlačíme na pilu". Je to jen plácání se v blátě bez hlavy a paty, bez hlášek, vtipu, či zajímavých postav. Mexikánský přízvuk (zvlášť u ženských) je šíleně otravný. A co je úplně nejhorší (proto to spadlo až na odpad): když už nic, tak jsem čekal alespoň poctivou střelnici a pytlíky s barvami, ale ty muzzle flashes ze zbraní a digitální výstřiky krve snad vzali přímo z Adobe after effects - action essentials? Krvavý CGI flek na košili už je moc. ()

panMartin odpad!

Od machete zabíjí Rodriguez je a vždycky bude pro mě dement s nulovými režisérskými schopnostmi. Ubohost, která nestojí za řeč. Takovou sračku jen tak člověk nevidí. Katastrofální efekty, debilní příběh, herecke výkony humus. Danny Trejo?? Hrát neumí celý film jeden a ten samej výraz v ksichtu. Pro mě nejhorší film roku. Radeji měli tenhle film před uvedením do kii vystřelit do vesmíru, než třetí díl kam vystřelí Treja aby zachránil vesmír, protože tohle jsem neměl nikdy spatřít. ()

otík

Ach jo! Docela jsem se těšil. Jenže zatímco první Mačeta bylo vskutku zábavné akční béčko s několika památnými scénami včetně fantasticky dobře obsazeného Stevena Seagala, dvojka už od začátku je stylizována jako něco praštěného, co už jsme viděli v lepší podobě a hlavně nemá vůbec čím zaujmout. Od začátku to nudí, rozstřílené hlavy, usekané ruce či nohy, rozpůlená těla nebo neustále se z mrtvých křísící záporák jsou scény ani trošku zajímavé a zábavné. Navíc mně strašně vadila spousta nesmyslných scén, kdy neustále se po Mačetovi střílí a vše mimo, pak ho zase rozstřílejí na maděru a on to přežije. A je to jen mé zdání, že Danny Trejo už je opravdu dědek? Jednoduše řešeno - vůbec mě to nedostalo včetně Mela Gibsona. Nakonec to nejlepší je asi úvodní trailer na další díl s Mačetou. Jsem hrozně zklamán. ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)