Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Bezda22

Tak takovej film dokážu vocenit. Nejen, že se tam objevuje několik her co sem jako malej začínající pařmen hrával, ale je to tak hezky udělaný, že to nejde nemít rád. Vanellope je tak úžasná, že sem se do ní zamiloval a to nemusela říct ani slovo :-D. A když k závěru moje oči začaly slzet, tak si řikám, že nedocenit tuhle pohádku by byla velká škoda. I když je to takový ne úplně na prdel posázející, tak se mi to líbilo. Ten příběh neni úplně odzbrojující, ale ten nápad jo. 85% ()

Kinpr

Bravo! Tak tohle je jízda. Konečne naprosto originální animák a ne nějaká nastavovaná kaše. U Ralfa jsem slintal radostí každou vteřinu, hry, které jsem hrál snad pořád, no tohle mě opravdu dostalo! Zatím nejlepší animák, co jsem viděl! Se vším všudy. ()

vZeč

Tak vážně nevím. Disney sežral Pixara. Pixar začal točit neoriginální filmy a Disney přijde s Ralphem. Ten se sice drží klasických příběhových základů jako tuna dalších animáků, ale excelentně to schovává za slupkou, která musí těšit každého diváka. Velká tvůrčí srdcovka, kterou nejvíce sráží právě to zakořenění v klišé postupech. Kdo by ale nechtěl pokračování. Nebo klidně dvakrát tak dlouhou verzi se zakomponováním dalších her, dalších odkazů. Jak výborný Shrek kdysi nastavil nový trend neustálých popkulturních odkazů, vedle kterých cokoliv originálního zdá býti se dle tvůrců zbytečné, Ralph je na tom přípo založen a ždíme to parádně. Skvělá zábava. ()

Uesbe

ja že, pretrpím to, reku, dám tomu šancu........fuj, hanba na moju predsudkovú hlavu snobskú, inteleguánsku zapixarovanú! toto je tak citlivá, vzťahová, eticky rozorvaná etuda o súčasnom first world problems.....nie je to pre deti príliš ťažké, či oni to do úplnej hĺbky nepochopia? ()

dkas

Super zábava, děti to baví, dospělý snad ještě víc, protože dokážou ocenit spousty skrytých vtípků... A po několikátém shlédnutí zraje jako víno :-) ()

LadyPig

Retro hry + Disney = Naprosto dokonalej animák! Ale myslím, že ho rozhodně ocení všichni retro hráči a milovníci Disneyovek, a to nejen oni. Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších animáků, co jsem za poslední dobu viděla. A ty herní postavy a to, čím je každá z nich typická, to mě fakt bavilo :D ()

Lilien

Super kto má rád hry ,i kto ich nemá. Kto hrá už roky, i ten kto hrá iba chvíľu musí uznať že Ralph je super retro a navyše dosť vtipná záležitosť. ()

Scraffy

Keby sa tvorcovia zabývali viac prostredím automatu a celkovo tohto prostredia, bolo by to super. Avšak oni sa rozhodli stráviť najviac času v cukrovom svete. Preto sa z toho stal priemerný animák, ktorý mal veľmi obrovsky potenciál, ale oni toho nevyužili a dali nám radšej toto. Asi si uvedomili, že stále robia rozprávku a preto tam dali tie sladké veci. Čo už, snáď chystaná dvojka bude lepšia. Pevne v to dúfam a verím. ()

Mkartaylas56

Velice originální animák z prostředí retro videoher, který vás každou chvíli překvapí nějakým tím odkazem či gagem a zaručeně vás pobaví. Navíc i přes mé lehké obavy před shlédnutím jsem potěšen, že Raubíř Ralf funguje i jako klasický animák a že to není jenom film, který táhnou gagy a nic víc nedokáže nabídnout. No a ještě bych zmínil skvělou a velice chytlavou hudbu a nakonec i poselství tohoto snímku, které není úplně generické a určitě potěší. 85% ()

hazdrova

Disneyovka ako sa patrí, so zápletkou a príjemnými vtípkami. Ako dospelákovi vie zlepšiť náladu a musím uznať, že sa to skvele pozerá. 4* ()

fallanga

Toy Story na steroidech, které si díky svému zasazení ve světě arkádových heren může dovolit jít za hranice konvenčního vyprávění. Škoda, že se za ty hranice pouští jen lehce, ale stejně jsem to ochoten prominout za skvělou kombinaci jednotlivých her za doprovodu svižné hudby. ()

incognito

Dlouho jsem se filmu vyhýbal a byla to fakt chyba! Je to zábavné i pro dospělé. Rozhodně doporučuji. Za mě rozhodně nečekaný výběr dabérů v češtině, ale moc se mi líbil. ()

TaNya_

Skvělé, že jednou taky natočí pohádku stejně zábavnou pro mě i pro malý děcka. Úplně se ve mně dmula nostalgie a to jsem celkem ještě mladá :D. ()

PAVLIS

50% Plus bod za vytvoření pestrého světa za obrazovkami hracích automatů. Škoda, že do něho tvůrci nedokázali vložit méně nudný a klišoidní příběh. Těch pár vtipných situací ho nezachrání. Pocitově jako by měl film 2,5 hodiny. ()

plo koon

Příjemně to oprašuje staré videohry, což se může líbit dospělému doprovodu. Jinak je Ralf na můj vkus trochu moc pro děti a oproti některým moderním animovaným bijákům se u mně dostavovala, především v prostřední pasáži, trochu nuda. Celkově ale film více než potěší. A děti to baví a tak to má být. ()

angel.CZ

Příjemné překvapení, od filmu jsem čekla fajn animák se slečnou, ale po pát okamžicích jsem pustil slečnu a zažral jsem se do filmu :-) Téma her, herních automatů atd je mi velmi blízká, takže cokoliv o téhle tématice mě baví. Pro mě asi nejlepší animák roku 2012. 85% ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky