Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

runner85

S hudobnou skupinou QUEEN som sa "oboznámil" už v detských časoch. Vtedy som samozrejme ešte poriadne nevedel o akú skupinu ide. Jediné čo som vedel, že vždy som sa počas MS v hokeji tešil ked počas prerušenej hry zaznelo We Will Rock You. Čas postupne utekal a ja som sa nevedomky dostával k ďalším a ďalším skladbám. Neskôr moja zvedavosť už bola taká, že som si pozisťoval o koho ide a kúpil som si ich výberovku najväčších hitov. Čas utekal, nové kapely prichádzali a odchádzali ale nestarnúce hity som si stále pamätal. Film ma veľa kladov a určite aj dosť nedostatkov. Každopádne ten film budme hodnotiť ako lajk. Počas filmu zimomriavky, v kinosále ticho, žiadne šum, žiadne kukanie do mobilov ako sa pri x filmoch s plienkami často stávalo. Na záver potlesk, čakanie až do posledných titulkov (čo sa vidí iba pri Marvele ale tam je dôvod úplne iný) Smútok že film už skončil ... dej síce ukázal veľmi málo zo života Mercuryho ... ale ukázal dosť z tvorby. Film skončil tam kde mal, na vrchole ... Kráľlovná je aj tak len jedna a to je QUEEN ()

Hamaradža

Freddieho príbeh som poznal iba zbežne, jeho hudbu dosť. Mal som teda ideálne predpoklady, aby som bol z Bohemian Rhapsody nadšený. Táto zručne, no príliš bezpečne vyplnená žánrová šablóna ma však nechala pomerne chladným, či už kvôli Malekovi, ktorého považujem za skvelého herca, no nie tak skvelého Freddieho (skôr skrz veľký umelý predkus pôsobil ako nepríjemná karikatúra), alebo kvôli povrchnému obšuchnutiu sa o intímnu tému objavovania svojej sexuality, (ktoré sa psychologickej sonde ani nepribližuje), ako i zrejme akejkoľvek inej téme o akú scenár zakopne. Vo výsledku tak film nie je uspokojivý ani pre pevných fanúšikov, ktorých nemôže prekvapiť ničím novým, skôr ich zrejme zaskočí nezrovnalosťami, ani pre tých neznalých, ktorým vykresľuje vznik kapely pomerne neobjektívne, skreslene a scenáristicky pomerne stručne, súhrnne odbito, na úkor hudobných čísel založených najmä na všeobjímajúcom chladnom CGI. Vo výsledku som si tak odniesol asi iba príjemnú chuť napočúvať si viac do hĺbky túto legendárnu kapelu s Freddieho fantastickým hlasom a charizmou. A to nie je zas tak úplne málo. ()

FilmFan24

"The Show must go on!"...ano, show musí pokračovat. Někteří lidé se prostě stanou legendou. A Freddie Mercury k nim patří! Věhlasný Live Aid koncert jsem zažil u televize - byl jsem tenkrát strašně dojatý a nyní jsem se znovu aspoň při sledování "Bohemian Rhapsody" v čase vrátil do roku 1985... ()

Duotone28

Po tomto hudobno-filmovom skvoste musela pocuvanost QUEEN na dostupnych streamovacich sluzbach vyskocit na prve priecky raketovo, ako za starych cias po 1970. U mna sa uz paska vo walkmene toci! Drzim palce pri oscaroch. PS: škoda tých autobiografických nepresností, za čo dávam o jeden odznak menej :(. Inak je to fajná fullka. Nazdar ()

gegina31

Někde jsem četla, že Bohemian Rhapsody je takový ten pocit, kdy vám každá vteřina filmu stojí za to, aby jste v jeho průběhu neodešli na wc, ikdyž se vám taaak moc chce.... :) Jinde že BR má jedinou vadu a ta je, že trvá pouhé dvě hodiny. Já se ztotožňuji s každým z těchto postřehů a i se všemi ostatními, které kladně reagují na tenhle film. V podstatě jsem měla problém napsat jakýkoliv koment, protože jsem na konci zůstala "PAF" a "PAF" jsem z toho pořád. Po dlouhé době film, na který bych šla do kina podruhé. Kdo si ho chce pořádně vychutnat, tak by do toho kina měl zajít taky, protože tam to má tu správnou atmosféru. A jen málokdo odolá, aby si po skončení nezašel na youtube a nepustil si live aid. ()

major.warren

Dost se s odstupem času stydím, že jsem se (stejně jako miliony diváků po celém světě) nechal tehdy Bohemian Rhapsody nachytat jak náctiletá fanynka Justina Biebera na jeho obnaženou hruď. O.K. Je to parádní zábava, navíc řemeslně fakt skvělá. Rami Malek se v roli Mercuryho skutečně našel a snaží se co to jde, aby nebyl jen prázdnou kopií (leč koncert ve Wembley ho do této polohy přímo staví). Celek je ale extrémní kalkul, který se navíc s každou další minutou snižuje a snižuje. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tento film se úmyslně vyhýbá veškerým kontroverzím, polemikám a provokacím, jež vyvstávají v souvislosti s Mercuryho hýřivým životem. V druhé půlce nám jej tvůrci přibližují jako "hajzlíka, co chce jít vlastní cestou a boří jinak skvělou friendly skupinu Queen." Čímž se dostávám k zásadní chybě. Proč do toho sakra členové Queen vůbec mluví? Proč je k tomu vůbec někdo pouštěl? Ano, výpověď v rámci výzkumu během psaní scénáře je jedna věc, ale proč na tom sakra asistovali skoro jak pomocní režiséři? Je to vrcholně sterilní pokrytectví a parazitování na Mercuryho odkazu. Pravý film o něm by nikdy nebyl mládeži přístupný a nikdy by se nesnažil všem zalíbit. Naopak by jej nejspíš i spousta lidí odsuzovala. Dobře, jako pocta Queen a jejich hudbě je Bohemian Rhapsody vynikající jízda, která baví od začátku do konce. Samotná osobnost Freddieho Mercuryho by si v budoucnu však rozhodně zasloužila podstatně SILNĚJŠÍ, ODVÁŽNĚJŠÍ a hlavně UPŘÍMNĚJŠÍ film. Třeba se ještě dočkáme a dvojice Peter Morgan / Sacha Baron Cohen překvapí. ()

Starletka

Sterilní slepenec bez ladu a skladu naházených scén, který se bojí jít jakkoliv do hloubky, tak místo toho radši překrucuje skutečné události (a to někdy fakt hodně), abychom dostali krásnou idealizovanou pohádku o čtyřech dokonalých, bezproblémových muzikantech a jednom strašně zlém homosexuálním manažerovi, kterou bohužel nezachrání ani hudba, ani Live Aid, ani skvělý Rami Malek. O klišé dialozích a patosu typu scéna v dešti radši pomlčet. Ale úplně nejlepší ze všeho je scéna z večírku, ze kterého členové kapely odcházejí, hrdě prohlašujíc, že mají povinnosti k rodinám. :D ()

JohnMiller

Bez akýchkoľvek pochybností je životopisný film Bohemian Rhapsody najlepším filmom roku 2018. Snímka zachytáva život Freddieho Mercuryho a osudy kapely Queen , je to zároveň aj najlepší životopisný film ktorý sa točí okolo muzikantov (Spolu s The Doors). Nemám tu čo vytknúť, dokonalá réžia ktorá ustrážila každý audio aj vizuálny obsah. Hrané skladby boli úžasne, išlo o skvelý ktorý zachytil každé podstatné obdobie, osudy protagonistov, hoci nie vždy historicky presné mi vôbec neprekážali, to všetko do seba zapasovalo a nenudilo ani na sekundu. Rami Malek ma neskutočne prekvapil____ No na emotívny koniec a dokonale zachyteným koncertom ma však nič z tohto nepripravilo. Som muzikant takže, sa netvárte znechutene keď vám poviem, že pre mňa, bol záver jeden dlhý 20 minútový orgazmus. Bravó!!! ()

dom156

Zprvu bych uvedl, že skutečně nemám rád, žánr hudební. Všechno co jsem kdy viděl, až na Největší showman, vždy dostalo 2* a níže. I zde dost opěvovaný La La Land, dostal 2 a šmitec. Na tento film jsem se odvážil až po delší době od premiéry, když se stále držel v hodnocení nejlepších filmů na 8. Místě, při 12.000 hodnocení (teď mírně padá), ale do 50 se vejde určitě. Musím uznat, že Malek, který dosud hrál jen epizodní roličky, se zde krásně otevřel a Mercuryho dokázal napodobit na tisíc procent. Hudbu zde nehodnotím, bud jsi nebo nejsi fanoušek. Byl jsem mírně nadšený, nicméně hlavní události, které se staly v průběhu závěru filmu, mě vůbec po citové stránce neoslovili, natož aby se ve mně dokonce něco hnulo a z tohoto důvodu dostal film 4*. Nicméně, že jsem kus žuly a nedávám maximum, neznamená, že film je špatný ba naopak, herecké výkony, vizualizace, střih a kamera jsou super, bohužel za mě chybí větší hloubka, ale doporučuji a nenechte si to ujít na velkém plátně. ()

salalala

Filmový pomník, který si Brian May a Roger Taylor postavili za pomoci Bryana Singera a Dextera Fletchera. Singerova osobitost ve filmu absolutně není znát, protože byl brutálně omezen požadavky členů skupiny, tudíž se musel držet v určité normě a byl pouze autorem lživé a hodně uhlazené verze historie jedné z nejzásadnějších a nejlepších kapel všech dob. De facto to jediné, co snímek drží nad vodou, jsou profláklé a nestárnoucí hity skupiny, které pochopitelně fungují báječně a dokazují její výjimečnost. V momentech, kdy se ale ve filmu mluví, to hodně drhne a vychází na povrch jeho příběhová a emocionální prázdnost. Navíc v některých scénách snímek působí až nechtěně parodicky (oznámení nemoci AIDS s podkresem Who Wants to Live Forever) a směšně. Rami Malek v hlavní roli je velmi dobrý, a i když je někdy přehnaně snaživý a je spíše imitátorem Mercuryho, je mimo hudbu asi tím nejlepším, co snímek nabízí. Kladné body přidává i precizní střih, který výsledku dodává svižné tempo, v němž se poměrně šikovně skryje ona zmíněná vyprázdněnost. Samotný závěr je pak zklamáním, protože rekonstrukce vystoupení na Live Aid je fajn, ale dokonale zbytečná, protože není ničím přínosná a chvílemi působí tak, že tvůrci vlastně sami nevěděli, jak to celé ukončit. Bohemian Rhapsody je dokonalou ukázkou prázdného kýče, který nemá moc co nabídnout a výrazně spoléhá na celosvětovou oblibu kapely Queen, a na němž je nejgeniálnější to, že životní příběh jednoho z nejpromiskuitnějších gayů své doby zachycuje tak, že je přístupný celé rodině, což je naprostý unikát. 60 % ()

Blackhand47

Do Oscarů zbývá už jen pár hodin a já na poslední chvíli doháním film, který unesl celý svět, přičemž se u nás hezky popral i s takovým Avatarem. Bez původní hudby by film určitě tak úspěšný nebyl, ale herecké výkony taky dělají své. Sice bych se rád podíval i na Cohenovu verzi, která měla Freddieho ukázat i v jiném světle, ale chápu, že skupina chtěla, aby si jej lidé pamatovali pouze jako hudební legendu. Film jinak skvěle pracuje s kamerou i střihem a samotné finále, kdy Freddie doslova zpívá o život, je opravdu strhující. Něco mi ale brání v tom dát filmu plný počet hvězd. Sice miluji retro, ale takový fanboy, abych Queenům napálil pětku, zase nejsem. 85% ()

Stanislav_H

Celé rodině. Mamince, tatínkovi, tetičkám, strýčkům, babičkám, dědečkům, Tomáškovi, Zuzance, Filípkovi, Barušce i nejmenšímu pětiletému Karlíčkovi, který se dodneška sem tam posere. Všem se to moc moc líbilo. ()

higuain

Je to super jako oslava legendární hudby. Jako biopic už moc ne. Kdo o Freddiem ví víc, než jen to, že je to ta teplá ikona osmdesátek, co nazpívala We Are The Champions a další hity, ten se nedozví nic novýho a ještě bude muset kousat různý nepřesnosti, který jsou někdy uzpůsobeny tomu, aby film fungoval narativně a někdy jsou zas důsledkem snahy dosud žijících členů kapely vyjít z toho všeho bezvýhradně kladně. Na výkon Ramiho Maleka jsou samá superlativa, já bych v tomto ohledu zůstal zdrženlivější. Jakkoliv snaživý (a určitě ne špatný) jeho výkon je, tak ztělesnění Freddieho charakteru a jeho jedinečný energie, kterou vyzařoval na pódiu, jsem na plátně neviděl. Imitace možná dobrá, ale jinak prostě ne. Oscara bych osobně směřoval jinam, ačkoliv jsem přesvědčen, že ho Malek dostane. Na druhou stranu mě zaujali Lee a Mazzello, ne snad kvůli herectví, ale ta podoba s jejich předobrazy je neskutečná (a skoro až podezřelá, že by zlobivý maminky?). A i když film není ani zdaleka dokonalý, Live Aid finále je zlatým hřebem a v kině s prvotřídním zvukem je to neobyčejný zážitek i pro člověka, co už záznam toho koncertu viděl nesčetněkrát. ()

K.B.L.

Po dlouhé době nadšená z filmu v kině. Parádní balanc mezi hudbou a příběhem do kina. Určitě doporučuju. ()

Ediebalboa

Brian s Rogerem chtěli velkou rodinnou podívanou a dostali ji. Pokud chcete Freddieho plazícího se v depkách po podlaze, jděte jinam. Bohemian Rhapsody je ztělesněním ryzí zábavy doručující queenovské Best of the Best se čtyřmi individui, která by jako z oka vypadla členům slavné kapely. Kde mě ale osobně toto kvarteto zdrtí, je téměř kompletní a v hlasitosti megaosolený Live Aid, jenž si v atmosféře v ničem nezadá s originálem z roku 1985. Až tam si opravdu uvědomíte, jak moc byste si přáli, aby koncert, film a hlavně život Mercuryho nikdy nedospěl tak brzkého konce. ()

kajas

Nejsem žádná ortodoxní fanynka kapely a neodříkala bych nazpaměť Freddieho životopis, vlastně jsem byla od začátku přesvědčená, že do kina vůbec nepůjdu, protože "divnej Malek". Čím víckrát jsem ale na jiných projekcích viděla trailer, tím víc mě zajímal výsledný film. Nadšené ohlasy udělaly své, a tak jsme se s kamarádkou ocitly ve vyprodaném IMAXu (to se taky běžně nestává). Rozhodně musím říct, že vzhledem k porodním bolestem, které vznik snímku doprovázely (změny představitele hlavní role i režiséra), dopadl výsledek nejlépe, jak mohl. Poctivá retro atmosféra 70. a 80. let, kamera a střih, který nenechá diváka nudit se, pochopitelně geniální hudba. Vypíchnout ale musím skvělý výběr VŠECH herců, protože i nejmenší rolička mi připadala naprosto přirozená. Na Maleka se pějí ódy zaslouženě, o tom žádná, potěšili ale i představitelé jeho kolegů z kapely a produkčního týmu a osobně mě velmi zaujala Lucy Boynton v roli Freddieho životní lásky. Proč tedy nehodnotím za plný počet? Protože minimálně první polovina filmu byla pouze standardním životopisem, ze kterého jsem si do paměti neuložila jedinou scénu. Tento dojem samozřejmě vylepšuje zbytek vrcholící legendárním koncertem ve Wembley, přesto si nemůžu pomoct, "konkurence" v podobě "Zrodila se hvězda" na mě zapůsobila víc. ()

Vědma

Je pravda, že největší podíl na mém hodnocení má hudba, ale k čertu s tím. Bylo to prostě super a i když asi dost učesané a poplatné diváckému vkusu. 29.12.2018 - tak jsem se přidala k těm, co šli na tento film podruhé a chtěla bych přidat postřeh o tom, proč láme žebříčky návštěvnosti. Podle mně je to hlavně proto, že jsme si zvykli poslouchat písníčky od Queenů jako kulisu, jako něco co občas slyšíme v rádiu a už to ani nevnímáme. Právě tím, že v kině se zklidníme a dvě hodiny posloucháme jejich hudbu, přestaneme ji chápat jako něco všedního a užasneme. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě