Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Aleee89

Film, který se musí vidět v kině. Zvuk je parádní, písně, ty nestárnou. Rami Malek nehraje, on se Freddiem stal. Odklon od reality mi vůbec nevadil. Kvituji vtipné scény, střih, energii, již snímek vysílá... Mi se to líbilo. ()

halogenka

Velmi pietní a těžce dvojdimenzionální podívaná s naprostou absencí jakéhokoli režisérského point of view, kterou drží nad vodou jenom hudební čísla. ()

L_O_U_S

Poslední dobou se mi stává, že jsem rád za existenci zhlédnutých filmů vůbec. Je to hlavně z důvodu, že současnému publiku připomínají věci, na které se zapomíná. U Prvního člověka to třeba je asi největší technický triumf lidstva. No a u Bohemian Rhapsody je to existence jedné z nejlepších hudebních skupin všech dob. Jsem rád, že jsem měl tohle filmové představení možnost navštívit právě se studenty od 14 do 18 let. Můžeme se totiž stokrát schovávat za alibismy, že „dneska se ta hudba prostě dělá jinak“, „mít jiný vkus neznamená mít horší vkus“ nebo „každá generace si myslí, že její hudba byla nejlepší“. Všichni ale tak nějak cítíme, že kdysi se hudba – alespoň pokud jde o střední proud – dělala lépe. A jsem rád, že se k ní mladá generace právě prostřednictvím filmů jako Bohemian Rhapsody dostane. Pokud jde o film samotný, je samozřejmě velmi působivý, pokud divák přijme, že ne všechno se ve skutečnosti odehrálo přesně takhle a že je třeba dramatizovat a krátit. Rami Malek překvapil – v roli Frieddieho Mercuryho mi spíš připomíná Jamese Franca v roli Tommyho Wiseau a pak tak trochu Theona Greyjoye ze Hry o trůny. (1 269.) ()

Trevor

Už tradične hodnotenie so špecifickou číselnou kombináciou, tentokrát 4949 v poradí, venujem výnimočnému filmu. Zaradím sa k tým užívateľom, ako to vo svojom komentári vystihol Arsenal83, ktorí hodnotia so značnou dávkou nostalgie za skvelou kapelou a ozaj výbornym spevákom. Tie pesničky mali oveľa väčšiu emociálnu hodnotu ako príbeh o živote Freddieho a kapely, aj keď zábery na Freddieho podpazušie boli zhruba tak unikátne ako v časoch jeho najväčšej slávy, ktorá možno paradoxne prišla tesne po jeho smrti. Niežeby dovtedy Queen neboli výnimočný. Samotný dokument bol dobrý, ale mohol byť zvládnutý o čosi lepšie. Ako spomenul aj najväčší filmový fanúšik z kategórie U21 na plný počet životopisný dokument nemá, aj keď zachytava osudy tejto skvelej kapely. ()

vegetol.mp

Takhle to dopadá, když má kapela absolutní kontrolu nad tím, jak bude ve filmu vylíčená. Řemeslně i herecky brilantní, ale scenáristicky hrozně konvenční, předvídatelný a nevzrušivý. Nebýt těch moderních filmařských vychytávek, tak to působí jako životopisný drama ze 70. let. Nebylo to zlý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že ta verze, kterou Queeni zakázali, a kde měl hrát hlavní roli Sasha Baron Cohen, byla mnohem zajímavější. ()

Mikarda

Na toto jsem se velice těšila a nebyla jsem zklamána. Úžasné zpracování a Rami (jehož jsem si oblíbila již v Mr.Robot) si mě kompletně získali. Oko nezůstalo suché, opravdu neskutečný film, odcházela jsem z kina zcela omráčená. I'm a performer, darling, not a Swiss train conductor. Show must go on! Film, který ráda uvidím znovu. Vše, co si od filmu mohu přát. Dokonalost. Všichni si to na velkém plátně řádně užijte. ()

ibeh

Dlouho jsem váhala, jestli mám na film jít, protože Queen je oblíbenou kapelou mého mládí a Mercury byl pro mne vždy nenapodobitelnou osobností. Ale byla jsem pozvána na volňáska do sálu s vícerozměrným dolby zvukem, takže to nešlo odmítnout :) Nakonec jsem ráda, vnímám film jako velkou poctu skupině a Freddiemu. Slyšela jsem různorodé názory, takže jsem šla do kina s tím, že si prostě užiju hlavně muziku, což se vyplatilo. Zvuk a hudba samozřejmě skvělá, záběry kamery také. Děj byl však opravdu průměrný a na Maleka jsem si v první půlce vůbec nemohla zvyknout, teprve s krátkými vlasy a knírem to bylo lepší. Uznávám, že se hodně snažil, někdy možná až přehrával, a pohybově především při závěrečném koncertu byl výborný. Hudba a obraz tedy splnily mé očekávání, ale mezi nejlepší filmy mého života snímek zařadit nemohu. ()

tufr

Byl jsem. Plakel jsem. Půjdu znovu ! Plakat taky 100% chvílemi si člověk připadal jako na komcertě Queen ! Nádhera ()

Eržik

Popravdě nevím co psát. Byl to zážitek. Nesledoval jsem film. Ale nahlížel do historie, odkrýval zrod legendy. Písně, které jsem už tak měl rád a obdivoval, jsem začal doceňovat. Příběh Queen a Freddieho je zajímavý a poutavý nehledě na to jak je pojat, tady bych dokonce řekl, že byla jediná slabina, a to ve zbytečném dramatizování onoho příběhu. Rami Malek by to utáhnul i s mnohem přímočařejším scénářem. Všechny konflikty, přerody a vývoj totiž dokázal zachytit ve svých výrazech. Nejsilnější tedy byl samozřejmě jeho výkon a pak hudební stránka, na těch to stojí, a to naprosto neotřesitelně. ()

applause

Byla jsem na tomto filmu podruhé v kině po čtyřech měsících, i když jsem říkala, že na něj nepůjdu. Protože jsem ho již poprvé hrozně probrečela. A teď zase. Ještě jsem se, ale nesetkala a tím, že by se film udržel tak dlouho v kinech. Jsem ráda, že jsem na něj šla znovu. Za mě je to nejlepší film roku 2018 a Oscary si získal zaslouženě, hlavně Rami Malek v kategorii nejlepšího herce. Když jsem se na něj dívala, viděla jsem Freddieho Mercuryho. A na konci jediné, co jsem si přála, tak aby ožil. Slyšela jsem paní, když odcházela z kina, že zažila naživo koncert Wembley. Přála bych si jej zažít taky... Na konci filmu jsem měla chuť tleskat. Je to skvělá pocta Freddiemu Mercurymu, která barvitě ukazuje jeho život. I když byl na vrcholu, tak ho to něco stálo a neměl to v životě lehké. Hlavně si ze začátku vůbec nevážil sám sebe. Neměl podporu v rodině ani žádného přítele, co by při něm stál. Potom si, ale konečně začal vážit sám sebe a chtěl, aby ho měl aspoň někdo rád. Myslím si, že to si přeje každý, aby ho měl aspoň někdo upřímně rád, ale napřed musí mít rád sám sebe. ()

Petrasuvicka

Čím více sleduji, co BoRhap způsobuje, nabývám dojmu, že se společností přelila nová vlna Formanova "Amadea". Po prvním shlédnutím jsem byla ohromena. Podruhé jsem ohromena ještě více. Perfektní, energické, pompézní i dojemné, ať už z lítosti či hrdosti. Doufám, že i na Oscarech bude místo pouze pro jedinou hysterickou královnu. ()

BoredSeal

Film funguje jako pohodová večerní jízda, je plný humoru a nejlepší jsou zřejmě koncerty a kreativní momenty kapely ve studiu. Tvůrci dobře vystihli, že Mercury měl sice talent, ale ostatní členové kapely tu nejsou jen křoví. Jediná pruda je zjišťovat si po filmu, jak v příběhu kapely si scénárista pro efekt a přidané drama měnil fakta. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě