Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

dr.fish

Bohemian Rhapsody je průměrný film průměrného režiséra hollywoodských blockbusterů. Je natočen tak, aby oslovil co největší masu lidí a hlavně, aby na něj mohly i náctileté děti. Ve filmu neuvidíme nic z Mercuryho divokého života. První polovina filmu se babrá ve Freddieho heterosexuálním vztahu a bohužel se ani trochu nepodaří vykreslit ho jako zcela osudový a zásadní, takže to vyznívá dost plytce. Mercuryho večírky symbolizuje vlastně pouze záběr jednoho rána po večírku - les prázdných lahví a špinavý stůl od koksu. Neuvidíme skoro žádné holé tělo, vše je velmi slušné až puritánské, náš hrdina si občas vymění vilný pohled s nějakým chlapem a odejde s ním za roh, to znamená asi sex. :mrgreen: Situaci samozřejmě zachraňují momenty s muzikou, to je rána na jistotu. Díky tomu je film nejsilnější v závěru, kapela se dá znovu do kupy (ta scéna v kanclu manažera je působivá) a koncert Live Aid je dokonalým finále filmu. Pan doktor Freddiemu řekne, že má AIDS a divákovi je dokonce umožněno spatřit i jednoho nemocného touto nemocí v čekárně, nepříjemné, ale krátké, nekazící pozitivní dojem. O průběhu nemoci a hrdinově smrti se dozvíme už ze závěrečných titulků, kdy se už řada lidí obléká a zvedá ze sedadel. Závěrem lze asi jen říci, že Freddie by asi na svůj film s nadšením nekoukal, protože "o něm" tenhle film opravdu nebyl. 60% ()

angel74

Už od pradávna jsem velkou fanynkou kapely Queen, takže jsem se na Bohemian Rhapsody vyloženě těšila. Bohužel však musím říci, že jsem dost zklamaná. Vizuálně a hudebně jde sice o téměř dokonalé dílo, ale nemá nic moc společného s dobrým životopisným filmem. Skupina Queen to je především Freddie Mercury a já předpokládala, že se o něm skutečně něco dozvím. Odkud pocházel a kde se zformovala jeho osobnost? Sexuální život měl asi dost bouřlivý, to musí být jasné snad každému. Tady to ovšem vypadá, jako by byl skoro neviňátko... Zdá se mi, že film bravurně klouže po povrchu a nechce se ani trochu ušpinit. Když to srovnám se snímkem The Dirt (jak příznačný název) o americké rockové formaci Mötley Crüe, tak nemůžu Bohemian Rhapsody hodnotit lépe než třemi hvězdičkami. The Dirt je totiž opravdu velmi věrohodným filmem mapujícím historii jedné divoké kapely. (50%) ()

octopuska

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka. ()

veertiik

Jako hudební film to je perfekní - audio i vizuál. Jako životopisný film o skupině Queen pro fanouška a znalce to v hodně věcech skřípe a má dost nepřesností. Je to prostě vyloženě komerční film... ()

SeanLSD

Objektívne to rozhodne nie je dobrý film... - učebnicovo zrežírovaná masovka s hladkým, nenápaditým scenárom, o legendárnej skupine som sa v podstate nič nedozvedel, a aj to, čo áno, bolo faktograficky nepresné - ale subjektívne je BOHEMIAN RHAPSODY nesmierne mocná. Je to však zásluha geniálnej hudby Queen a silného príbehu Freddieho Mercuryho, urputne zahraného hlavným predstaviteľom, že ma to od prvej chvíle strhlo. Navyše by som určite nevyhral súťaž o najtriezvejšieho diváka v sále, čo iba znásobilo celú tú záplavu emócií, zrýchlilo energický tok filmu a opantalo ma omamným pocitom, aké to asi musí byť, keď vás všetci tak strašne milujú a davy sú vo vytržení z každého vášho pohybu, tónu a slabiky. ()

charge

Naleštěná bída sázící jen na songy, kterých se ale můžu kdykoliv nabažit i bez filmu do sytosti. Čekal jsem životopis ve stylu Klubu poslední naděje, nebo I love You Phillip Morris a písně jen jako kulisu, nikoliv velkolepou show, která nadívá jinak poměrně nudný pasáže. Na životopisný sekvence o začátcích kapely, prosazování se v showbyznysu, odmítání komerce, nahrávání ze studií, turné, krize atd. se kladl až zbytečně moc velký důraz, naopak záležitosti jako osobní život Freddieho, jeho lovestory, osobní nesnáze apod. proběhly filmem moc zbrkle. Kde jsou ty monstrózní párty, nezřízený život plný drog, divokých večírků, nezávaznýho sexu? Zde to vyznělo jako sešlost pár přátel někde ve vile. Jelikož příběh končí Live Aid z roku 1985, bylo mi jasný, že poslední léta a s tím spojená legendární skladba The Show Must Go On zde neproběhnou, což je škoda, ale tvůrci asi chtěli skončit někde na přelomu. Mírný zklamání 60% ()

tyfoon

zaznít ve filmu Death On Two Legs, domáhám se možnosti udělit hvězd šest. takhle aspoň extra šestá hvězda zde *. <3 ()

Flyer

Fanfáry 20th Century Fox v rockovém stylu daly tušit, že tento filmový zážitek bude vskutku nevídaný. A mé očekávání bylo naplněno, ba dokonce bych řekl, že jsem dostal ještě více, než jsem čekal. Film je neskutečně strhující a Rami Malek se pro roli Freddieho Mercuryho snad narodil. Vše je podbarveno úžasnou kamerou, dobovou atmosférou a nesmrtelnými songy kapely Queen. Lepší poctu si Freddie ani nemohl přát. 5* jak vyšitých. ()

alchac

Musím se přiznat, že vždy, když pan Málek zadul Freddieho hlasem do mikrofonu, dostával jsem neodolatelnou chuť mu jej podržet (tedy ten mikrofon), a když čerstvě pozitivní kráčel za zvuků "HIV wants to live forever" vstříc dveřím špitálu, téměř jsem uronil slzu. Tak že bych byl nakonec latentní??? ()

kocik1

Film o hudební genialitě a velké osamělostii, Nehodnotím, nakolik se příběh držel pravdy (tak podrobně Fredieho životopis neznám), hodnotím, jak na mě film působil jako celek a tady vše fungovalo na jedničku. ()

fantassia

Jako film nic moc, ale bylo to o Queen a to nemůže propadnout, protože Freddie svým hlasem předstihuje všechny a svým charizmatem oslovuje masy a jak už to bývá, bude žít věčně Who Wants To Live Forever Námět je příliš silný, aby to jakákoliv nedokonalost převálcovala,herec jakž takž, ale pořád je to jen kopie, snažil se sice, ale té záře nemohl dosáhnout, originál příliš přesahuje všechno, dávám tři za snahu ()

HorrFi

Kolem Bohemian Rhaspody se šířily brutální historky, takže jsem nakonec fakt neodolal a musim jako člověk co Queeny poslouchal jenom párkrát v životě říct, že to je vyjímečnej životopisnej film.. Rami Malek předvedl fakt oskarovej hereckej výkon ikdyž jako z celku jsem z toho až tak unešenej nebyl.. za mě slabších pět ()

StanislachKo

Nemôžem si pomôcť, ale toto mi neprišlo ako taký masterpiece ako to tu vyzerá. Ale má to samozrejme svoje svetlé momenty a celé je to nabúchané queen muzikou. Takže na úspech to už vopred odsúdené bolo. Skvelým momentom je aj herecké obsadenie celého bandu. O to pokoj... ale je to v podstate oničom, nie? + réžijne je to miestami tak nekonzistentné až to bolí. Suma sumárum: dobrý film, ale posrať sa z neho som sa nedokázal. ()

CinemaRanger

Zprvu jsem se ani netěšil a nevěnoval jsem tomuto filmu moc velkou pozornost, ale nakonec jsem na to zašel a musím říct, že velice silný zážitek. ()

mr.filo

Mít 3 hodiny v cizím městě, tak kino poskytne přístřeší. S dobrým programem... Film staví slušivý pomník Fredimu, takové to pozlátko, aby se za něj vnoučci nemuseli stydět. Bohužel.... Ale já to žeru i s navijákem. Děkuji. ()

reky

Když bych to měl rozdělit, tak samotný film mezi 3 a 4, hudba samozřejmě za 5. Úplně nesdílím to tuzemské nadšení, místy mi to přišlo zkratkovité a nedotažené (a to i pokud bych měl přijmout, že celý děj je od skutečnosti mnohdy hodně vzdálen). Chápu, že to asi neměl být dokument, ani biografie... Na druhou stranu - Mercuryho život byl natolik zajímavý, že mi prostě přijde zbytečné, aby si k dramatizaci film pomáhal berličkami typu rozpad kapely, "několik let jsme spolu nehráli", zjištění HIV a oznámení ostatním už před Live Aid apod., když naopak jindy (vztak s Mary/Huttonem) spíš klouže po povrchu. Celkově mi to prostě úplně nesedlo i přesto, nebo možná právě proto, že Queen byla první kapela, kterou jsem opravdu žral, dodnes je rád slyším a skoro celou diskografii mám na originál CD/MC ještě z doby 20 let zpátky, kdy útrata za dané nosiče spolkla těžce šetřené kapesné... Jasně, závěrečný koncert je emocionální pecka a oko nezůstane suché, na druhou stranu, pusťte si originální záznam někde na youtube - to můžu vidět stokrát, k Bohemian Rhapsody se asi vracet nebudu. ()

vesper001

Není to dokument, není to svatouškovské poukazování na Freddieho excesy, není to ani biografie, film chce „jen“ přiblížit, proč lidi Queeny milovali a jaké zjevení jejich frontman byl a vzdát jim poctu za to, jaký vulkán svou hudbou probudili. Bohemian Rapsody je natočený v duchu jejich hitů – nemá hluboce duchaplný smysl, ale je velkolepý. Myslím, že vzpomínky na výjimečnost by měly přetrvávat, ne na připomínky chyb, které ničím výjimečným nejsou. ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě