Guilty pleasure. Goldthwait nepřináší nic světoborného, ani nehledá řešení problému nebo objektivní pohled. Jen všechno zveličuje a dělá si z toho srandu. A to mu jde zatraceně dobře! Takže odpustíte filmu slabší momenty a když přistoupíte na tvůrcův záměr, tak si to neuvěřitelně užijete.(23.5.2012)

Víte.. Snad se vším, co Frank řekl, bych dokázal souhlasit, ale.. Střílet za toto lidi? To mi se mi zdá až trochu moc. Za tohle by si lidé zasloužili maximálně nějaká střelná zranění. Toto je spíš na pořádnou přes držku a nic víc. Ale abych pravdu řekl, každá země by potřebovala svého Franka a Roxy..(13.3.2014)

Mainstreamový pľuvanec do tváre mainstreamu. Svieži, nasratý a v druhom pláne celkom hlboký. Je však smutné, že žijeme v časoch, kedy fandiť masovému vrahovi na trestnej výprave proti skazenej západnej spoločnosti mi pripadá takmer prirodzené. Hoci je táto silná protispoločenská téma spracovaná pomerne hrubo a neotesane a miestami to vôbec nedáva zmysel, Frank je postava, ku ktorej si človek ľahko nájde sympatie. Zato problém som mal s Roxy, dokonca som dúfal, že to bude postava-nepostava v štýle Tylera Durdena, pretože to by aspoň vysvetľovalo jej toporné dohováranie hrdinovi a ovplyvňovanie jeho rozhodnutí. Inak spokojnosť a aj keď to vyznie zvrátene, väčšinu killov som si fakt vychutnal. Verím, že keby to bolo "učesanejšie", nesršala by z toho tá iskra tvorcovskej úprimnosti. (7/10)(20.12.2012)

Film, na kterej sem se dost těšil, protože to, o čem vypráví, už je vážně třeba nějak víc vyjádřit (zajímavě to nahlodává například i nový Sorkinovo Newsroom). Ve výsledku je tenhle film možná až moc alegorickej a postavy a situace v něm moc přepálený (některý původní události se ale pro film například ani moc upravovat nemusely, např: http://youtu.be/0b7mwTK564o). Tohle by každopádně nebyl až takovej problém, protože kdyby se tenhle film chtěl brát vážně, nemohl by vzniknout asi už vůbec. Problém mám s tím, že je celkově víceméně jen povrchově "funky", ale žádnou hlubší stopu po sobě nezanechává. Když Joel Murray vede monolog, není to nic než osobní prohlášení tvůrců, který on jen strašně nuceně předčítá. God Bless America je každopádně zábavnej, bohužel ho ale dělali amatéři (režisér je převážně herec - všichni ho určitě známe hlavně jako toho punkovýho sociopata z Policejní akademie). Skoro všechno v tom filmu je dělaný průměrně, včetně vztahu hlavních postav, ve kterým jsem doufal i o nějakej ten leónskej motiv. Škoda.(6.7.2012)

// Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 14 // Otvárací Víkend USA: $27,308 // Zaujímavý a vôbec nie zlý pohlaď na dnešnú spoločnosť. Zabíjať jebnutých ľudí, ktorí si to zaslúžia sa mi zdá byť v celku normálne a úplne v kľude by som túto myšlienku zaviedol aj do reálneho života :)(13.8.2012)

• - Masový vrah, o ktorom sa Frank (Joel Murray) dopočuje v televízii, je Charles Whitman, ktorý v roku 1966 vystúpil na vežu v priestoroch Texaskej univerzity v Austine a zastrelil 16 ľudí, a ďalších 32 zranil. Po čine spáchal samovraždu a v liste na rozlúčku žiadal lekárov o pitvu svojho mozgu. Lekársky tím skutočne našiel zhubný nádor v hlave, ktorý mu tlačil na mozog. Tú istú diagnózu si vypočuje od lekára vo filme aj hlavný hrdina. O Whitmanovom besnení pojednáva film Smrtící věž (1975) s Kurtom Russellom v role vraha. (Sociopath)

• - Monolog prodavače zbraní o AK-47 byl převzat z filmu Jackie Brown (1997), kde ho původně říkal postava Samuela L. Jacksona. (DJDVD)

• - Kniha, kterou Frank (Joel Murray) půjčuje recepční, je "Pride and Prejudice and Zombies" od Jane Austenové a Setha Grahama-Smitha. (DJDVD)