Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

HAssAN

Pekne s kľudom rozvahou a premyslene... Joel Murray sympatickým výkonom pekne ukázal, ako sa dá čiastočne vysporiadať s touto spoločnosťou a spraviť si aspoň trošku dobre na duši. ()

Setanta

Vtipné, byť ne třeskutě, ulítlé, byť ne příliš, místy mírně nevyrovnané tempo, hlavně však dokonale absurdní, inteligentní satira kritizující současný konzumní (nenajdu lépe se hodící slovo) svět a jeho zvrácenou představu společenské morálky. K dokonalosti tomu něco chybí, ale zatím je to ve mě tak silné, že jasná 5ka. P.S.: Neviděl jsem Volný pád, tak možná adoruju špatný film. ()

ill

Nemůžu si pomoct, ale s Frankovými morálními žvásty mi nezbývá než souhlasit a děsit sám sebe faktem, že takhle, přesně takhle se čím dál tím víc a častěji cítím. Po formální stránce bych preferoval o něco syrovější přístup a silnější emocionální zainteresování diváka. Ale co už? Třeba se dočkáme skandinávského remaku. ()

Estetik 1

Když po dvou vteřinách vím, jak film dopadne, musí být dokonale zvládnutý po formální stránce. Jenže God Bless America je užvaněný a místy nehorázně nudný. Chyby a nesmysly v ději jsou pak vidět stokrát víc. Vtipná je snad jen vyvražďovačka v kině. ()

rigby

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. Je to podivný pocit, vidět zhmotnění svých nejtajnějších snů. S hlavním hrdinou jsem se naprosto ztotožnil a scény na parkovišti, v kině a zejména úchvatné finále mě naprosto dostalo. To je důvod, proč nemohu mít zbrojní průkaz. ()

Ondrew

Ked som sa o tomto filmiku dozvedel od kamarata a zhliadol nejaky ten trailer... Nazdaval som sa, ze pojde o dalsiu americku pakaren. Ako hloboko som sa tentoraz mylil! Ano, je to cele drobatko pritiahnute za vlasy, spravne ujete, taktiez aj mierne neuveritelne (narazam na to, ako dlho sa dvojici protagonistov darilo len tak krizovat Ameriku), ale predovsetkym... absolutne pravdive a sebakriticke, az sa mi nechce verit, ze toto skvostne dielo vzniklo prave v USA. Jednotlive uvahy hlavneho hrdinu su uzasne, idu priamo ku korenu veci, nenasiel som v dialogoch v zasade takmer nic, co by dokonale nevystihovalo dnesnu drbnuto konzumnu spolocnost (toboz za velkou mlakou). Okrem toho, prave vyber herca Joela Murraya je skratka zasah do cierneho, ani na okamih som nemal dojem, ze by som mu jeho pocity znechutenia, zdeptania a odporu neveril. Za svoj vykon by si zasluzil akekolvek ocenenie. Jeho partacka mi sice obcas az tak nesedela, no napriek tomu mam pocit, ze skratka tato dvojica si vo filme padla doslova ako rit na serbel. Smankote, tak uzasny film a ja som on takmer prisiel! Kopec satiry, ironie a do toho vsetkeho este i skvely vyber hudby, ktora do toho celeho vnasa uzasne pohodovy feeling. Myslite si o mne, ze som cvok (je to mozne, nepopieram ;)), no pre mna je toto jeden z najlepsich filmov made in USA, aky som mal moznost doteraz vidiet. God Bless America... 100%. ()

Kudykam

Nízký rozpočet by v žádném případě nevadil, naopak si z něj Goldthwait dokázal udělat i srandu. Bohužel po slibném začátku se z nadprůměrné komedie, která se tváří že by mohla úspěšně šířit kritiku společnosti, stává jen klasická komedie se silnou nadsázkou a občasným povedeným vtipem. ()

Dr.Abe

Verbal to už napsal. Oproti TNZ měl Frank v podstatě pádný důvod. Primitivní naivové dnes tvoří společnost a "divní" lidé jsou díky tomu na okraji. Povrchnost zabíjí pravé hodnoty. Lidi si nemusí nutné pomáhat (a ty co to dělají za to něco chtějí) ale nemuseli by se pomlouvat a soudit lidi podle značkovejch brejlí, učesů nebo neoholených tváří. Celej svět půjde doprdele (Historky od krbu), snad se to zvrtne a vyhraje hrdinství. A holka nadšená pro vraždy mi připoměla kostru děje z filmu Super. ()

Texxa

Některé scény jsou Megacool, zejména ty, které si člověk už někdy v duchu představoval. Třeba scéna v kině - koho z filmových fanoušků to někdy nenapadlo? Ale ta vata, která všechny tyhle scény spojuje, stojí za houby. Je to špatně zahrané, povrchní a nedotažené. Ale bohužel v některých okamžicích pravdivé. ()

Esinti

Takových filmů kde nějakému padesátiletému chudákovy z toho všeho hrábne a začne dělat kraviny už tu pár bylo (např. Americká krása). No ale to je tak vše co tomu mohu vytknout navíc Američané jsou na tenhle druh filmů opravdu šikovní. Joel Murray je člověk pro tuto roli stvořený a podal také perfektní výkon. Zpracování super akorát Tara Lynne Barr mi přišlo, že občas trošku přehrávala. Ostatní se mi líbilo od zápletky až po název. Bůh žehnej Americe je opravdu film který stojí za to ()

Jandovka

Upřímně nevím co si o takovém filmu myslet. Námět mě zaujal (už jen proto, že Frankovo nutkání vraždit neuvěřitelně dementní a přesto populární ikony sdílím), film sám o sobě mě ale docela zklamal. Měl na víc. Ale což, člověk se alespoň pobavil a na místa Chloe a dalších si dosadil reálné osoby a příjemný film na odreagování byl na světě. (Mimochodem sešívačková terapie je odteď má slabost....) ()

R.I.S.A

Přesně :) Murray si s tím poradil parádně , společnost de do prdele a jeho proslov ze začátku filmu o tom jak už nejsme schopni s bavit o normálních věcech bez mobilu internetu atd se fakt povedl :) Krásná sonda do toho jak se dělaj stáda oveček , od ČRto nemá daleko .... No posřílel ty který fakt musel :D ()

Zelda knihkupec

Dlouho mě žádný film tak nenadchnul jako právě God bless America. Strašně moc mi snímek připomínal rannéno Tarantina (odkaz na něj se ostatně i objeví) ()

tomino28

Příhodný film na blbý den. Je hodně přitažený za vlasy a opravdu hodně se v něm kecá. Ale když se zaposloucháte, tak vám mezi tou haldou sraček, o kterých je řeč, neunikne poselství tohoto filmu, které je v dnešní době hodně aktuální. Ve zkratce: prostě lepší je žít a prožívat, než fotit každou blbost a okamžitě ji sdílet na ... (dosaďte si svou oblíbenou sociální síť). Dokonalý film vypadá fakt jinak, ale za myšlenku má ode mě palec nahoru. U tohoto a jemu podobných nezávislých snímků je třeba přimhouřit obě oči a být vděčný za neotřelost a originalitu. ()

lubostar

Film nesie iste posolstvo... vacsina dnesnych ludi su tupe ovce ktore nerobia nic ine nez sa krmia srackami ktore nam podsuvaju masmedia... okej. Ale trochu sa nad tym zamyslime... autori zobrali dobru myslienku a znizili ju na uroven ktoru kritizuju. Mali strach ze keby to nie je komedialny akcny blockbuster plny vystrelenych mozgov z hlav tak to nikoho nezaujme? Preco radsej neponukli alternativu toho co kritizuju? Nejaky zmysluplny dej napriklad... co uz, taka je doba. ()

O_Peki

Jízda jako prase, která v druhé plovině trochu ztrácí dech ale jako kritika stavu společnosti funguje. Velké sympatie tvůrcům. ()

Fajolo

Rozmýšľam, koho by si asi tak ústredná dvojica vybrala, keby sa dej odohrával na Slovensku. Mojsejovú a Rozborila? Asi áno. Harabina a Kočnera? Asi tiež. Zrazu začína byť jasné, prečo Fico ako jediný poslanec potrebuje ochranku. ()