Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

onlavu

No, menší zklamání, trailer opět nezklamal a vypadal mnohem lépe, ostatně tak to taky bývá, že ano. Jinak, ta holka byla nějaká moc sečtělá, na to že se jednalo o náctiletou - a to mi snad vadilo nejvíce, velmi málo uvěřitelné. A pak taky v závěru: proč se tam objevila? ()

Mani

Podle mě snad nejlepší film za posledních pár let, od Goldthwaita bych po naprosto otřesných filmech jako Policejní akademie 2 nic na 5* nečekal, tady to je, vřele doporučuji. ()

kvardis

Nudny film, ve kterem se nic nedeje neni to prekvapive ani nicim zajimave, jen nakej ubozak co neumi resit sve problemy a najde snazsi cestu v tom, ze radsi zabije ty, co mu lezou na nervy. K nemu se prida nadsena divka ktera je znudena svou dobrou rodinou.Vnucujici klise ze tahle ( usa ) spolecnost je zkazena, a neni jina cesta nez se ji postavit. ()

spacylemon

jo! jo! takovýhle film mi už dlouho chyběl.. tenhle svět je pěkně zkurvený, velebí se hnus, hnůj a idioti idioty (viz třeba celá csfd, hahaha) a zaslouží si pořádně nakopat prdel! takže hned zítra beru kvér a do řady se postaví Ornella Štiková a její rodiče, všichni rušící haranti z kin všech zemí spojte se (i když posledně mi do sedadla kopala ňáká zasloužilá matka), František Matějka s Petrem Hájkem a samozřejmě profesionální porotci Habera, Rytmus, Rollins, David i s Marešem a Aničkou Dajdou (kill-list bude průběžně doplňován)... och, jak to bude krásné, až jejich krví posvětím zem, juch, juch... ok, dřív než mi zabuší na dveře zásahová jednotka, zodpovědně prohlašuji, že nikoho doopravdy vraždit (zatím!) nebudu, ve skutečnosti (bohužel) nemám ani ten kvér... ()

Mik_e

Docela příjemné filmové překvapení, dotahující ad absurdum přesně to, proč už si dneska televizi zkrátka nepustím.Všechny ty estrády, soutěže...síla.V pojetí to trochu připomíná Volný pád, třebaže se toto nebere vážně už vůbec.A asi jako každý, i já jsem tomu týpkovi občas jeho svobodu malinko záviděl, viz třeba scéna v kině. ()

Doski

Dost radikální snímek. Je to ovšem něco jako Mary a Max v agresivním podání. God Bless America dokáže tak skvěle popsat některé pocity, které se vám někdy honí hlavou, až je to doopravdy sranda. A ještě větší sranda je, že v tomto filmu to vše dovedou ke konci - dám příklad. Když vás někdo v televizi strašně sere, tak jste naštvaní a chcete ho ''zabít'', ale samozřejmě nejste magoři, tak jenom přepnete. V God Bless America se však prostě seberou, zeptají se, proč jsou to takoví kreteni a zabijou je, protože si trest smrti možná z morálních důvodů zaslouží. Velmi svérázný a přímo přes mrtvoly jdoucí projekt, který se svou svérázností stává dobrou komedií. Je toho víc co říct a zamyslet se, ale ti dva byli asi ještě větší magoři, než všichni kolem. Jenom měli docela chytrou základní myšlenku, kterou se zfanatizovali. Podobně jako komunisti a fašisti. Prostě příliš bláznivé a radikální a i moc agresivní, ale stejně je to sranda a docela zajímavý film. 82% ()

Oonika

No já nevím, tohle nebyla moc komedie.... Zkritizovat konzumní kulturu a řešit to násilím... to asi taky není úplně super :-) ()

GTS_PUNK

Už dlho mi nič tak nehovorilo z duše, ako práve tento film. Nechutný konzum a komerčnosť všade okolo nie je iba záležitosťou USA, ale dnes už celého sveta a my nie sme výnimkou. Hlúpe reality show, nezmyselné produkty od výmyslu sveta a v správach či Smotánke samé rádoby "celebritky", z ktorých sa vám dvíha kufor a vy znechutene hľadíte na obrazovku ako hrdina tohto filmu, Frank. Okrem TV je však nasraný aj na prácu, o ktorú prišiel, či na svojich susedov - to sú témy, s ktorými sa divák môže stotožniť a skrz film si tak vyventilovať myšlienky. Keď sa navyše hlavná postava dozvie, že "umiera", prestane mu byť všetko jedno ... alebo sa skôr začne starať o všetko, a tak sa rozhodne všetkým ľuďom zblbnutými televíziou otvoriť oči a ukázať im cold blooded reality na americký spôsob. Kill everyone! K tomu sa mu do cesty pripletie mladá sympatická Roxy a začnú spolu svoj vražedný roadtrip naprieč Spojenými štátmi. Aj keď je všetko v tomto filme maximálne pritiahnuté za vlasy, ako satiru to možno brať najlepšie, ako sa len dá. S množnom referencií na reálne primitívne TV shows (hlavne z dielne MTV), si tak na ne môže človek pomyselne napľuť a znovu sa pozastaviť nad ich stupiditou s tým, že si veľké množstvo ľudí na tomto svete myslí, že reality show zobrazujú skutočnú realitu. A pritom je to iba produkt toho, čo chce dnešný mainstreamový konzumný divák vidieť. Ach, brainwashing done well. God Bless America je niečo, čo som potreboval. Hlavná postava, s ktorou som sa mohol duševne z časti stotožniť, jeho skvelé vyslovené myšlienky (hlavne tie pri scéne v kancelárii), roztomilá Roxy a v neposlednom rade skvelý hudobný sprievod. "I mean, why have a civilization anymore if we no longer are interested in being civilized?" ()

Mngwa

Mno .. tento film chápu obzvláště po třech letech práce v kanceláři mezi tvory obdobných "kvalit", jací byli vykresleni ve filmu - v kombinaci s oblíbeným modelem open space (vem pokud možno co nejmenší místnost a narvi ji co největším počtem lidí tak, aby každý slyšel každého a nikdo neměl soukromí) je to něco jako desátý kruh pekla, který by nebyl schopen popsat ani Dante. Jediným východiskem z něčeho takového je uhryzat si nohu jako kojot a utéct. No k filmu, God Bless America imho zcela určitě není obhajoba násilí. Krvavá druhá polovina je samozřejmě přepálená až do absurdna, ale řekla bych, že je to záměr. Lépe tak vyznívá Frankova frustrace a vztek z nekonečného přívalu stupidity a hovadství okolí a nemožnosti na tom cokoli změnit. A tato přepálenost posouvá děj do kategorie satiry, což mě osobně velmi sedne. Upřímně, kdyby to byl jemný komorní film bez výrazného konce, tak by ta pointa prostě nevyzněla ... Za mě 5 hvězd, velice se mi líbí jak zpracování, tak i myšlenka. Bobcat jede! ()

Don82

Bobcat Goldthwait vytvořil něco, co bych bez většího zaváhání nazval inovovaným nápadem, který se objevil už v roce 1993 ve filmu "Falling Down", nicméně tentokrát zasazený do 21. století, které je mírně řečeno šílené. God Bless America je doslova zrcadlem dneška a je až neuvěřitelné, že se toho od dob "Falling Down" moc nezměnilo. Film se zcela otevřeně strefuje do zhovadilostí nejen ve společnosti, politice nebo zdegenerované pop-kultuře, ale nemazlí se ani s otázkou kdo má právo rozhodovat co je správné a co ne. Jednoduše, ten kdo má zbraň. Nejde tak ani o to, jestli to co dělají hlavní hrdinové, je správné, ale jestli to všechno, co je ve filmu kritizováno, je výplodem nějaké uzavřené skupiny mocných, nebo jestli si za to můžeme sami. Protože to chceme, chceme se dívat na debilní pořady protože už nás nic jiného nezajímá, chceme se chovat jako hlupáci, protože ostatní se tak chovají. Jestli tento film, byť nepřímo dává jména problémům a nešvarům ve společnosti, dělá to hodně dobře. Hodně sympatická mi zde byla role Roxy, která i přes svojí šílenost do filmu velmi dobře pasovala. Děj samotný je ukázkou ladně plynoucí linie, s velmi povedenými dialogy a humorem. Na druhou stranu, to pokud měl hlavní hrdina nějaké poselství na srdci, tak to ukázal spíše jen na začátku a na konci filmu, kde se paradoxně uzavře kruh a oba hrdinové stojí na stejném místě jako ti proti kterým bojovali. Ano, v druhé rovině, lze brát film jako prvoplánový, vezoucí se na vlně rádoby moderní revolty, která je tak typická pro dnešní velmi rychle se měnící svět ve kterém s chtějí mnozí odlišit. Při sledování God Bless America se tak (ne)chtěně dostáváme do situace kdy si musíme položil otázku zda sledujeme vážně míněné drama, nebo satirickou komedii. Ani v jednom případě sice nebudeme zklamaní, ale k dokonalosti ještě kousek chybí. ()

john.h

Moc pěkné zrcadlo současné generaci ovčanů hltající televizní píčoviny nejtěžšího kalibru. Pobavilo mě, že spousta těch bizarních tv postaviček byl založenejch na skutečnejch předlohách a dost jsem se zasmál i odkazům na všemožné filmy. Nepřeslechnutelná byla třeba do slova okopírovaná hláška z Jackie Brown o AK-47, se kterým zabijete každýho zmrda v místnosti. Škoda toho, že chybí nějaké vyloženě kultovní zapamatováníhodné scény, jak mi je servíroval jednu za druhou třeba Volný pád. Potenciál to mělo mnohem větší, pětihvězdičkový. ()

Milda003

Sice jsem do toho šel s tím, že jsem věděl že je to dost inspirované filmem "Super" , takže jsem si od toho moc nesliboval, ale je to kvalitní podívaná, která si nebere servítky s ničím a s nikým :). Jediné co mi chybělo, tak trošku otevřenější konec ()

freyinec

V první polovině tomu nechybí šmrnc, zábavnost a bezhlavé střílení kdejakých budižkničemů a holomků, na které sme se všichni tolik těšili. Postupně začíná přecházet komedialita v ono behaviorální poselství a občas až filosofické tlachaní, které se překvapivě dalo zkousnout. (ač mě místy ta malá všeználka lezla krkem) Odpočinkový film na večer či jako jednohubka před spaním neurazí, přidávám za konec, ale přesto pouze 3*. ()

hero_bk

Konečně! Konečně film, který vyjádřil můj postoj k rozkladu dnešní společnosti! Hlavně u úvodního rozhovoromonologu v kanceláři jsem měl pusu dokořán a jenom kýval hlavou o tom, jak s ním strašně moc souhlasím... Dnešní společnost je na jednu stranu sexistická, na stranu druhou vás vyhodí z práce za sexuální obtěžování, když pošlete kolegyni květiny... Tenhle film byl potřeba... a bylo by potřeba, aby ho dali na Nově v 8 večer! Jenže to se bohužel nestane, protože potom by tam všechny ty motherfucking assholes taky někdo přišel postřílet... Bohužel tento film uvidí jen fajnšmekři a nic se nestane... Ten úvodní rozhovor by se měl pouštět na středních školách místo nesmyslů vyučovaných třeba v hodinách literatury! ()

LakiyL

Nápad a hlavná myšlienka fajn, no celková nedomyslenosť (ukradnuté auto, ktoré žiaden policajt nehľadá; vrahovia ukázaní v telke, ktorých nik nespozná a pod.), no hlavne kecy, neustále kecy a rozoberanie tejto neľudskej spoločnosti bez pravých hodnôt mi pokazilo celkovú atmosféru filmu. Myslel som že to bude divoká jazda, no ešte raz ich spomeniem, kecy o skazenosti spoločnosti, tých bolo viac než dosť, i keď to bol jeden z hlavných zámerov filmu, poukázať na skleslé hodnoty dnešného sveta. ()