Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

doogiemus

Skutočne dobre natočené s hlbokým odkazom. Pekne zobrazený koniec jednotlivých prípadov bez akejkoľvek idylky či presladeného happyendu. Až sa človek obáva, čo vyrastie z jeho decka....či virtuálny podvodník, prostitút alebo jednoducho blbec, čo "spríjemňuje" život ostatným naokolo. ()

Allein4

Několik dějových linií vyvolává trochu zmatek přibližně v první třetině filmu. A ty linie se ani moc nepropletou, pouze vztahy mezi lidmi. Závěr už je dost na efekt a postrádá hlubší význam, ale celkový pocit je ucházející. Nenáročný film, který umí zanechat nějaké pocity. ()

Djflash

Začínající režisér Henry Alex Rubin si pro svůj eponymní debut vybral dost aktuální téma. Internet je totiž médium, bez kterého se už převážná část populace neobejde, stal se běžnou součástí jejích života. A právě tento vynález moderní doby je ústředním motivem snímku Disconnect. Scénárista předkládá divákům rovnou tři příběhy, ve kterých se hlavní aktéři snaží vypořádat s nástrahami virtuálního světa po svém. Problémy, které jsou zde vyobrazeny, mohou v dnešní době potkat bez rozdílu úplně každého, což filmu dodává podstatnou dávku dramatičnost a v neposlední řadě také přidává na syrové atmosféře. Navíc scénář je výborně napsán a zároveň rozvržen. Žádný z příběhů tu není upřednostněn. Každá z dějových linii tu má své pevně zakotvené místo, jenž pak v konečném výsledku tím správným způsobem dotváří mozaiku lidských osudů. Některé postavy se i lehce prolínají tím, že se například náhodou potkají. Což z části poukazuje na celkovou promyšlenost. Dotyčný moc dobře věděl, o čem píše, a dokázal tak svůj záměr i velmi dobře rozvinout. Počin sice neoplývá nějakým na první pohled skvostným hereckým obsazením, ale to v tomto případě to ani vlastně nevadí a možná je to vlastně ku prospěchu věci. Herci tady odvedli své a můžou být se sebou spokojeni jejich výkony dosti přesvědčivé, a tím pádem i uvěřitelné. V závěru se sice o něco více začne tlačit na pilu třeba v podobě zpomalených záběrů. Ty mají přidat na razanci emocionálního prožitku, přitom to snímek nemá vůbec zapotřebí, protože emoce či nějaké ty smíšené pocity dokáže film bez problému vyvolat už v průběhu jeho sledování. Koncept založený na současných problémech a nešvarech vyskytujících se denně na sociálních sítích a internetu všeobecně, umí zaujmout velmi rychle. Důležité je tu také pojetí a celkové zpracovaní, a to se tu povedlo na jedničku s hvězdičkou. Tento počin má nejen sílu upoutat Vaši pozornost, ale donutí valnou většinu se alespoň na chvíli zamyslet. Pro mě je Disconnect jedním z nejpříjemnějších překvapení letošního roku, co se drama žánru týče, a proto mohu zase pro jednou dát plný počet hvězdiček. ()

ragtime

Do r... Omnoho lepšie ako Trust Davida Schwimmera. Rubin sa nebojí ísť na dreň, aj keď sa nezaprie americká úchylka filmových klišé. Multimediálna doba si žiada kyberzločiny a to so sebou bude niesť viacej filmov podobného razenia. A je to dobre, hlavne keď sa to dostane na správne miesta. Do 100% hodnotenia mi chýbal ku koncu výrazný odklon od reality. ()

Joshua2121

3 príbehy zaoberajúce sa problematikou sociálných sietí. Čo nám dokážu ponúknuť a čo naopak vedia vziať ak nebudeme ostražití. Príbehy sú skvele zostrihané, vyrozprávané v dobrom tempe a diváka držia v pozore. Už od prvých záberov som šípil, že sa na to bude dobre pozerať, no to som ešte netušil aký emotívny zážitok ma čaká. Pri spomaľovačke v závere s "On nature of daylight" v pozadí, som sa cítil ako keby mi niekto vylial vedro studenej vody na hlavu. Prvý krát ma Richterove tóny zamrazili v snímke Shutter Island a tentokrát tomu nebolo inak. Počas záverečných titulkov som sa už len rozplýval pri melódiách od Sigur Ros, ktoré boli čerešničkou na tejto chutnej torte. (90%) ()

MotMotkovich

Velice reálný pohled do světa kyber-šikany. Bohužel je to tak až tak pravdivé, že bych to dal do všech škol jako povinný film a vyhradil bych na to několik hodin ročně, ať si ti dnešní fakani vemou alespoň malé poučení, že hrát si na sociálních sítích nemusí být bez následků. Je to hnus kam dnešní zkažený svět spěje. 90% ()

xenon96

Tento film upoutá už jen myšlenkou celého scénáře. Fantasticky zpracovaný a výtečně vystihuje dobu ve které žijeme. Dobu internetu, sociálních sítí, seznamek a taky hackerů. Každodenní pomluvy méně oblíbených lidí kteří tento nápor nevydrží a rozhodnou se svůj život ukončit. Kyberšikana je všude a bohužel asi vždy bude. Režisér skvěle spojil více příběhu do jednoho filmu a dokázal tak udržet oči diváka na obrazovce po celou dobu filmu. Rozhodně zapadá do dnešního světa a není mu co vytknout. ()

gatuso

Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Jak jednoduše lze narušit něčí život, tak se stejnou intenzitou a lehkostí se to vrátí dotyčnému zpět. Skvěle vylíčená problematika dnešního "propojeného" světa.... ()

aheka

Pro mne každopádně jeden z nejzajímavějších filmů v poslední době. Hezky zpracovaný, dobře obsazený, navíc doprovázený skvělou muzikou. Téma je podle mě stále aktuální a rozhodně si nemyslím, že nás chtěli autoři až toliko varovat před možností zneužití osobních informací nebo celkovým neblahým dopadem internetu na společnost. Já jsem si z tohoto filmu odnesla spíše poselství, jak je důležité umět i v téhle přemodernizované době naslouchat jeden druhému, nebát se mluvit, promluvit na někoho. Nestát se otrokem sociálních sítí nebo své každodenní práce. Snažit se přes všechny sračky, co nás v životě potkají, jít dál a těšit se z každého dne. Raději to zestručním. Až se přítel vrátí z práce, vlepím mu pusu a nejspíš ho pak vytáhnu někam ven nasát energii a čerstvý vzduch do plic. Pak dáme možná pivo nebo dvě a hlavně si budem povídat. Život je totiž právě tam venku za okny a ne mezi uvězněnými klapkami písmenek na klávesnici. Třeba se tam potkáme! ()

Ms.Iris

Tento druh filmu mi dal viac než som čakala... internet, internet, internet. Vzal ľuďom mnoho, no nedal nič. Alebo vlastne dal: spoločenskú izoláciu. A tým rôzne, no nie zrovna pozitívne následky, čo je aj vo filme krásne a zároveň smutne znázornené.. skvelý film od začiatku až po samotný koniec, v ktorom je dostatočne odokrytá pravda žitia v dnešnej dobe, ktorá sa točí predovšetkým okolo internetu.. 5* ()

Epco

Klasická mozajka príbehov viacerých ľudí, ich vzájomné prelínanies a a ovplyvnovanie sa. Akurát je to celé zamerané na internet, internetovú generáciu a javy okolo toho. V strede by to chcelo mierne ubrať zo stopáže, stráca to tempo a záverečná katarzia by mohla trošku pritlačiť na pílu, ale ináč OK. ()

(fun)tomas

Vzorová ukážka spodných odpadových vôd internetu. Kyberšikana, krádež identity, web porno. S tým všetkým je možné stretnúť sa na internete. Disconnect je výstižný názov filmu. Ľudia sú doslova odpojení od normálnych vzťahov, naša komunikácia sa obmedzuje na chatovanie, sex je minimalizovaný na jednostranné internetové potešenie. Dokonca aj tá šikana už nie je to, čo to bývalo. Disconnect je pomerne neznáma dráma, ktorá si nezaslúži zostať nepovšimnutá. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka