Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

oSiSko

Internet, sociálne siete a všetko s tým spojené su proste dvojsečná zbraň. Je to pomoc ľuďom, ktorí sa nedokážu presadiť čestnou cestou a ktorí si potrebujú riešiť svoje komplexy menejcennosti nejakým spôsobom. Tento film je bohužiaľ až príliš reálny a vôbec by som nepovedal, že je prestrelený. V takejto dobe žijeme a niektorí ľudia kvôli tom bohužial trpia. ()

veverysiak

Mierne som sa obával, či to nebude lacný plagiát skvelých mozaikových filmov typu Crash alebo Babel, ale chlapi ma príjemne prekvapili, aktuálna téma internetovej opantanosti je podaná veľmi reálne, dalo by sa aj viac, ale to by museli zvýšiť stopáž a stratilo by to požadovanú údernosť a naliehavosť, neviem, koľkí webotroci po zhliadnutí tejto výstrahy zahamujú a uvedomia si, kde sa rútime, určite však menej ako tých, ktorí povstanú, veľmi vydarené memento, takže 85%. ()

r007

Dnes výjímečně musím souhlasit sVerbalem, ač jeho komentáře většinou nečtu kvůli způsobu vyjadřování, který mi jde proti srsti. Ale uhodil hřebíček na hlavičku. Zlaté analogové časy. Nikdy jsem nevěřila tomu, že nám počítače usnadní život a čím víc je používám, tím víc jsou mi na obtíž. A to nemám FB ani nic podobného. Ale bohužel moje děti jsou na těchto výmyslech zcela závislé. A tak přemýšlím, čím bych je asi tak zaujala, aby zvedli zadky od těch obrazovek a šli se mnou prožít něco reálně a ne jen virtuálně. Občas to vyjde, ale pravděpodobnost je 1 : 10. Smutný svět, občas se mi vkrádá do duše předtucha něčeho zlého. Ale jak toto vlastně může dopadnout ? Kam ten náš svět vlastně spěje ? ()

Fjera

Předvídatelné příběhy, ale velmi zajímavě a poutavě natočené. Závěrečné scény byly výborně vygradované. Výkony herců byly spíš průměrné, film staví na dobrém námětu. Vadil mi herec, který hrál Dereka. Když vypadám jako Jim Carrey, neznamená to, že umím hrát :-) ()

hony23

Sociální sítě jsou úžasná věc. Díky nim víme, kdo z našich přátel kde zapařil, čí miminko udělalo krásnější hovínko a kdo překonal své sportovní limity. Film Odpojit ukazuje odvrácenější tvář internetu, jako je kyberšikana, vybílení účtu nebo prostituce. Ač jde zajisté o vážná témata, pro film jsou dost neatraktivní, protože sledovat 2 hodiny herce klikající do svých tabletů a mobilů je o dost větší nuda, než když se za starých dobrých časů zločiny odehrávali na ulicích. ()

Saxos

Vcelku jednoduché linky ukazující, jak moc nás elektronické vymoženosti pohlcují, omezují a zároveň existenčně ničí. Vlezte do tramvaje a víc jak každý druhý se hrabe v mobilu. Na druhé straně představme si dopad na lidstvo celosvětovým blackoutem. Samozřejmě žádných směšných 30 minut. Zkusme čas stanovit třeba na 5 měsíců. Katastrofa. Boj o holé přežití a hon za jídlem. Mrazáky death, konzervy vyrabované. Všude umírající pro nestíhající zdravotnictví, v důsledku rabování a nepokojů, nemožnost bránit se masovým místním epidemiím. Raději z5. Vypínám mobil, PC, televizi, mikrovlnku, beru si obyčejnou papírovou knihu a jdu si číst ven na lavičku. Alespoň na hodinu než bude tma. ()

LencaN

Tohle povinně pouštějte děckám, co jsou na druhém stupni, možná i dřív, aby viděli, jak je internet nebezpečné prostředí pro toho, kdo se tam nechová obezřetně a věří i cizím lidem nebo se bezhlavě pohybuje po pochybných stránkách apod. Natočené tak sugestivně, že jsem sledovala téměř jedním dechem. Citlivě, ale přitom tak úderně. Ten slowmotion na konci - až jsem zatajila dech. Krásně dokázali poskládat všechny tři linie tak, aby vyvrcholili přibližně ve stejné chvíli. Manželé přijdou díky svým internetovým aktivitám o všechny peníze na účtu, teenager neunese to, že se všem na jeho škole objevily na displeji jeho nahé fotky, novinářka se zamotá do kauzy dětské pornografie díky dobrému úmyslu pomoct klukovi z takového porno chatu. Internet je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. A existuje spousta lidi, kteří se nezdráhají ho využít. Film natočený velice slušně. Super herecká sestava, dokonce i známější tváře. Propracovaná psychologická stránka. Na konci mi srdce bušilo jako splašené, když jsem si uvědomila, jak lehké je si zničit život. Proto vidím tento film jako velice cenný a přínosný. ()

MrEdDy

Tohle by mělo běžet na základních školách.. Podoba internetu jak se o ní bohužel nemluví a to je ku-va špatně! Konec teda zbytečně taženej, ale málo kdo umí zakončit film, kterej má poslání.. ()

HennessyVSOP

Propletenost několika linek je vlastně celkem hezky zpracovaná, herecké výkony neurazí, konec není vyloženě holywood a celý film bruslí v dané tematice se ctí bez patetických debilit. Co mu chybí na pět hvězdiček je zásadnější splynutí s postavami nebo více dramatický děj. Takhle si divák přijde jako vnější pozorovatel. Kažopádně mnohem lepší než tematicky podobný Circle. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10 ()

ReactLotus

Kamera je slabá. Aj keď zábery v slow-motion boli celkom zaujímavé. Herecké výkony sú dosť priemerné. Avšak film je dobre hodnotený, pretože má niečo čo exceluje. Atmosféru. Mrazivý príbeh o krehkosti života a o následkoch nerozvážnych činoch. ()

PTuranyi

Tri výborne sfilmované temné príbehy, ktoré spája svet internetu. Krádež identity, gambling, kyberšikana a online sex. Herci veľmi dobre stvárnili vypäté osudy hrdinov a scenárista sa s nimi nemaznal a neponúkol nikomu šťastný koniec. ()

kolby

Konecne nieco so silou "Crash"! Uz som si myslel, ze moje stare hrdzave srdce nic nedokaze potesit. Opak je pravdou. Srdce sa dockalo, sval sa prekrvil. Zaznamenal som cca 54 dyastol. Teraz uz len cakat na dalsiu prilezitost. PS pre nezainteresovanych: vid komment "Fr": "protože se mi líbí, že scénář všechno nesvádí na internet, ale všímá si i nás, lidí". Tak Tak. 120%. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka