Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Meeryan odpad!

Kdyby Aronofsky nebyl takový retardovaný intelektuál a sebestředný ignorant božího slova a pořádně si bibli přečetl, tak by ve filmu bylo to podstatné = sexuální scény s anděly a pozemskými ženami. Vatikán a dokonce samotný papež by s tím filmem nic nezmohli, protože to v bibli je... ty ženy andělům rodily monstra... Potopa světa musela být, protože si zemi přivlastnili démoni a jejich obrovské děti - Nephilim. Ten film byl slabý, ve skutečnosti to bylo o mnohem horší... Stvořiteli se to nelíbilo tak zaplavil zemi a zabil je, dokonce i ty lidi, kteří ignorovali Noaha. Stvořitel měl s Noahem dobrý vztah, lidi se Noahovi celou dobu smáli, považovali ho za blázna a pak zemřeli, i Nephilim a jejich matky byli zničeni, jejich otcové - andělé odložili svá těla a vrátili se zpátky odkud přišli... V arše se zachránilo pouze 8 lidí - Noah a jeho manželka, synové Jafet, Sem, Ham s manželkami - dovolím si zmínit, že ve čínském psaném znaku loď obsahuje i znak číslovky 8 i znak člověka = 8 lidí v lodi... Aronofsky si až moc hraje a tak asi neměl čas to pořádně vstřebat v tom svém zadrogovaném depresivním mozku, vypadá to, že s pomocí nějakých silných antidepresiv fantazíroval i při psaní scenáře a fantazíruje doteď... ale to, že zneužívá Noaha a nevědomosti lidí, pokrucuje a manipuluje... dávám odpad! ()

Pete

Fantasy s inspirací v bibli. Už ten prvotní nápad je šílenství. A ani dál to není lepší - padlí andělé jako kamenní obři, les vzrostlý během minuty z jednoho semínka, všude kolem postapo společnost lidí, která připomíná středověk (nebo očistec),.. Vizuálně zajímavý styl Aronovskymu nelze upřít (nejvýrazněji v krátké báji o stvoření světa), ale jsou to obrázky z blázince. ()

DeDanu

No nevím, jak by byl Noe spokojen s touto verzí vyprávění o jeho životě a činech :-))))) Já spokojena nebyla. Bylo to hloupé. ()

Xpojntman

Herci i ostátní tvůrci jsou fajn. Vcelku fajn. Aforantskyho zas tak moc nemusím, ale ujde.  Ale nějak jsem tomuhle biblickýmu filmu nemohl a nemůžu přijit na chuť. Snad je fajn, že se dělaji biblický filmy. ()

ostravak30

Problém tohoto filmu je především v tom, že většina lidí přijde do kina nebo k televizím na klasický příběh o potopě a hlavní postavě Noem a místo toho se jim dostávají k dispozici sice vizuálně krásné, ale čistě choromyslné představy režiséra. Padlí andělé vypadají jako Transformeři z kamene. Noe sice má vizi, že má zachránit sebe a rodinu, aby začali znovu, ale to ho na lodi rychle přechází. Přestože už nemá žádné další vize, tak je skálopevně přesvědčen, že se zachránili proto, aby vlastně všichni zemřeli. Postupně se z něj stává fanatický psychopat, který chce dokonce zavraždit vlastní vnoučata. Stejně tak rychle ztrácí jakoukoli formu lidskosti a soucitu, neboť je přesvědčen, že i když jsou hříšní úplně všichni, včetně jeho samotného, zachránit se mohou jen jeho nejbližší a při možnosti zachránit jednu dívku ze vsi, se zachová jako bezcitná hyena. A to nemluvím o tom, že Noe je striktně proti pojídání masa, tedy i zabíjení zvířat, ovšem zabíjení lidí mu proti srsti není a navíc si to umí i hezky odůvodnit. Bibli jsem četl kdysi, takže nedokážu se stoprocentní jistotou tvrdit, že se Darren Aronofsky řídil nebo neřídil Biblí, ale tento výklad se mi ani za mák nelíbí. Ano, film vypadá dobře na efekt, ale příběh postrádá širší vysvětlení okolností pro ty, kteří o biblickém příběhu nic nevědí. A z tohoto filmu se je nedozvědí. ()

PlysovyMacko

Nudné fantasy, ktoré sa berie príliš vážne s hrozne napísanými otravnymi hysterickými postavami. Momenty, ktoré sa mi páčili nemajú s hlavným príbehom nič spoločné - pád anjelov a ich návrat do neba, scéna stvorenia sveta. Nepochopila som, prečo Noemu hrablo a chcel zabiť tie deti. Film je nepodarok. ()

RosaliaS

4* za prvvní polovinu, 2* za druhou. Proč začít s takovým krásným sci-fi/fantasy a pak do nás cpát hovadiny o Bohu. Proč? ()

krumlajs

Jsou to dva filmy v jednom, třičtvrtě filmu klasickej blockbuster a poslední čtvrtka filmu klasický Aronofský drama. Nevím jak na to koukají nábožensky založený pánbíčkáři, ale mě jako ateistovi se to líbilo, samozřejmě to není klasickej hoolyvodskej film, ale na to. že to byl první Aronofskyho velkej rozpočet to šlo obři byli prima potopa taky a herecký obsazení tak na půl (emmka je jako vždycky výborná a crowe hraje svůj standard). Ale poslední část filmu už se mi tolik nelíbila, bylo to na mě moc velký otočení žánru, buď tak měl vypadat celej film a nebo si to měl nechat Darren na jinej jeho kousek. Tak nebo tak si Aronofsky nadobro otevřel bránu mezi nejžádanější filmaře. 70 % ()

Cannonball

Asi chápem Darrena prečo si vybral túto tému, prostredníctvom Russell Crowa to dáva najavo počas celého filmu. Nebudem mu vyčítať ani spôsob, ktorý si na to vybral, sám neviem ktorý je ten správny. Akurát, že to vo mne nezanechalo žiadne pocity. PS: Nechápem slovenského distribútora prečo sa rozhodol pre nezmyselný slovenský dabing. ()

Honzulik

Noe - film solidně natočený podle komiksové předlohy se víceméně drží základního vyznění a interpretace Noemova příběhu, nicméně některé události jsou ztvárněny skrze další starozákonní texty. Po obsahové stránce tu není nic samoúčelné a většina událostí, jevů, jmen apod. vychází z věcí uvedených v Bibli. Aronofskému se daří velmi elegantně a nenásilně zasadit Noema do kontextu. V úvodních titulcích je nastíněna genealogie jeho rodu od Adama, Evy a prvotního hříchu, přes Kaina, Ábela a bratrovraždu, až po linii jeho přímých předků praotce Metuzaléma a otce Lámecha. Padlí andělé v podobě kamenných antropomorfních bytostí zrcadlí „syny boha“ zmiňované v biblickém textu. Zdařilý je také způsob, jakým Bůh k Noemu promlouvá, a naštěstí se nejedná o otřepaný voice-over nebo jednoznačné sny. ()

blondboss

Je ťažké hodnotiť tento film, lebo je plný rozporuplných pocitov, ktoré v človeku vyvolá, keď ho dopozerá. Na jednej strane príliš osobitý pohľad Aronofského na Noemov príbeh s príliš veľa javmi, ktoré nemali s príbehom nič spoločné. Na druhej strane práve to dáva tomuto filmu originálny nádych a s určitosťou možno povedať, že svojim poňatím režisér zaskočil veľké množstvo divákov po celom svete. Russell Crowe úžasný ako vždy a Jennifer ako moja srdcovka mu krásne sekundovala. Efekty skvelé, zopárkrát som mal síce pocit, že pozerám Pána prsteňov, ale tak holt....to je Aronofsky. Hodnotím to na vcelku kvalitných 70 %. ()

mArtinko5MB

Darren sa nám opäť vytiahol v tomto biblickom príbehu o treste. Musím podotknúť, že som bol pred filmom skeptický kôli hodnoteniam. V konečnom dôsledku som s filmom veľmi spokojný, niektoré pasáže vyrazili dych. So snímkami sa Aranofsky pekne pohral v snahe o zaujatie pozornosti (čo sa mu v mojom prípade úspešne podarilo). Samozrejme, že film ťahal skvelý Russel Crowe, spoilerovať nebudem, ale film vie ponúknuť nejednu skvelú vizuálnu orgiu pre oči - Presne toho som ja veľkým nadšencom. Dej ako taký rozoberať netreba, bral som to ako odvetvie MARVELL, pretože som ateista. Napriek tomu som ho sledoval s nadšením. Hodnotenie: 80% ()

Lighter

Film Noe je fantasy, ve které jediné, co je skutečně reálné, jsou lidé. Svět je zde vyobrazen „černobíle“, příroda včetně všech zvířat je dobrá, lidé zlí, a proto musí být zničeni. Darren Aronofsky na rozdíl od Bible do děje včlenil prvek vegetariánství, a snažil se tak přes výše uvedené rozdělit i lidi na dobré a špatné, bohužel ke konci se zjistí, že vegetariáni jsou k mému překvapení taky špatní :( Zda-li jsou i masožravá zvířata vegetariány, případně nebrání svá mláďata, a nezpůsobují tedy žádné zlo, z filmu zřejmé není. Jisté je, že bůh ve filmu nemá rád projevy svobodné vůle a dává přednost naprogramovanému chování rozumově nižších tvorů. Je to tedy nedokonalý svět nedokonalého boha, srovnatelný např. se světem v Souboji titánů. Pohádkovou vizi doplňují skalní obři (z Hobbita) a jejich poslední bitva „o Železný pas“. V reálném světě je dle mého názoru zlo zastoupeno např. fazolemi, které mě při projekci málem roztrhaly... Depresivní scény filmu odlehčoval snad jen smích bláznivého souseda po levici a Dontovo nepřetržité cicmání s Šárkou, přičemž vyluzované mlaskavé zvuky byly v některých tichých pasážích vyloženě nevhodné, např. při „Abrahámově volbě“. Kolem ní se točí druhá část filmu a je zde na rozdíl od Bible alespoň racionálně opodstatnitelná. Charisma R. Crowa utáhne v pohodě celý film a ani ostatním hercům není co vytknout. Největší síla filmu tkví i přes filosofickou rovinu v audiovizuální stránce filmu, která je vskutku úchvatná. Některé scény, např. když je Noe v táboře Kainových potomků a uvědomí si, že stojí v krvi jako ve vizi, jsou špičkové. Chápu, že se film nelíbí křesťanům, ale nechápu, proč se nelíbí všem ostatním. Mně se teda líbil hodně. ()

Blazis34

Noe je film, který je určitě potřeba vidět v kině. Sám jsem tomuto uposlechl a musím říct, že efekty, hudba a hlavně plno neskutečně krásných záběrů na velkém plátně úplně jinak vyzní. Co se týče děje, tak ten začal dost zajímavě vyprávějíc o samých začátcích Adama a Evy a až poté se to rozjelo k hlavnímu tématu Noemovi archy. Co mě na filmu nejvíce zaujalo je určitě skvělá kamera Matthewa Libatiquea, prostředí v kterém se děj odehrával a tudíž dohromady tyto dvě věci nám nabídly spousty nádherných záběrů a scén. Vyzvdvihnout musím i herecký výkon Russella Crowea i Jennifer Connelly. Na druhou stranu by filmu určitě prospělo více akce. Celkově mě Noe bavil a dávám mu čtyři hvězdy - 80%. ()

forrest11

Tolko verbalneho balastu som uz davno nevidel. Bohuzial zly vyber navstevy kina. Herecky prekvapivo tiez mizerne. Efekty celkovy dojem bohuzial nezachrania. ()

BradleyT

Remeslne dobre zpracovane tema, vyborne herecke vykony, ovsem dej jako takovy me nenadchl a druhy den film vysumi z hlavy a nezustane nic. ()

sharka.68

A nejkrásnější byla ukolébavka....příběh sám, je známý stovky let...má v sobě poselství Stvořitele a R.C. nám je skrz Noa nese.... ()

kolacky

Vizuálně úžasné, nemám co dodat. Herecky taky vynikající. Ale jinak... Noe je v tomhle podání trochu dost magor a Starý zákon se kroutí ve hřbetě... Prostě "na motivy". A ještě drobnost - po přistání archy bylo dost času na to, aby vyrostlo a uzrálo tolik hroznů, aby z nich vzniklo víno, které Noema dokázalo pěkně zdrbat - ale dvojčata za ten čas nevyrostla ani o chlup. Kapku nedotažené. ()

rasto87

Opäť nám pán režisér ukázal, že aj biblický príbeh dokáže byť veľkolepý . Samozrejme ho parádne vylepšil, či už kamennými obrami, impozantným sťahovaním zvierat do archy alebo vynikajúco prepracovanou postavou R. Crowe, ktorý dosť dobre zahral psychologického, emotívne posadnutého blázna, ktorého dokázali obmäkčiť iba dve novorodeniatka. Naozaj krásny vizuálny zážitok, skvele herecké výkony a 138 minút zábavy. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu