Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

Polnoch

Výborne som sa bavil. Je to asi najabsurdnejší film aký som kedy videl, už len ten samotný originálny príbeh z Biblie je absurdný ale táto filmová verzia ho ďaleko prekonáva, počas celého filmu som sa tešil čo za somariny a absurdnosti sa ešte stanú a vždy som bol milo prekvapený, dávno som sa tak dobre nenasmial. K celému absurdnému obrazu tejto paródie na veľkofilm prispievajú výborní herci, ktorí ako keby si neuvedomovali čo za sprostosť je ten film a snažia sa hrať maximálne seriózne a nechávajú tam všetko. Je to jeden veľký nepodarok, nemôžem ísť ale nižšie s hodnotením pretože som sa mimoriadne bavil a treba zase aj uznať, že minimálne herci sa snažili. ()

Listyx odpad!

Příšerná slátanina a zářný příklad toho, že lepší než točit sračku je netočit nic. Přišlo mi, jak když se někdo pokusil natočit MadMaxe podle bible. Samoúčelné rádoby akce tam byly a nemusely vůbec být. Ve velkolepé (haha) scéně (facepalm) jsem čekal každou vteřinu skřety v druhé vlně a Rohanskou jizdu. Tentokrát z leva. Bylo mi trochu líto, že to tak rychle utnuli, jsem skálopevně přesvědčenej, že skřeti neprošli až při finálím střihu. Třeba se jich dočkáme v rozšířené edici. A ta snůška hemzů... Nejakým moudrem to mohl zachránit už jenom Dwayne Johnson. Rapla mi bylo líto. Teda, že v tom hrál.Taky mi bylo míto mě, že sem na to koukal. ()

TomStrom

No, tak vám nevím... že Noe... od chvíle, co jsem se o filmu dozvěděl, tak jsem nevěřil, že se to povede... ale tohle je fakt hroznej úlet. Hned jak jsem ten film dokoukal, tak mi bylo jasné, že tenhle film moc chvály nesklidí. A jak jsem zběžně pročetl pár komentářů, tak jsem se trefil. Ten film je hrozně neukotvený... je to na jednu stranu adaptace biblického příběhu (a zrovna ideální materiál ke zfilmování to podle mě není), která ale vzala jen hlavní myšlenku a jinak šla totálně vlastní cestou. Uchopit celý příběh takhle, to byl zajímavý nápad, ale dopředu smrděl průserem. Ve výsledku tak ten film naštval věřící (nedivím se) i ateisty (nedivím se). Já chápu, že ta předloha prostě není nic moc a dnešní divák potřebuje příběh trochu okořenit, ale taková adaptace pak zůstane na půl cesty mezi oběma tábory, pokud se úpravy neprovedou citlivě. A Noe určitě není ten případ, naopak je to dost nešťastná kombinace všeho možného. Marně přemýšlím, kdo by měl být cílovým divákem - autoři se snažili podat ten příběh přijatelně pro všechny, dosáhli ale spíš toho, že nadšen z něho nebude nikdo. Ale možná už si tu starozákonní verzi nepamatuju a Aronofsky si zas tolik nevymýšlel. Stačí, nebudeme z toho dělat kovbojku, ať už to celé bylo jakkoli, tak jako tak je Noe jen obstojně zfilmovaný neatraktivní námět. ()

s1r1us

Nějaký On (kterého obsesivně v každé větě zmiňují) zabjie všechny za to, že žijou dobrovolně ve vyprahlé krajině podobné nějaké sopce (kde teda bydlí všechna ta zvířátka, ha?) a za to, že hází své mrtvé do jámy. Hlavně tedy musí zabít Raye Winstona, protože přece jí maso(?!) a je mstivý. Vegetariánská dost podivnost. Watson, Connely, Crowe, Hopkins, Winstone = *, digitální efekty = * ()

waska

Pro širší obecenstvo vcelku stravitelný výňatek z bible. Osobně jsem čekal od Aronofskyho mnohem víc. Nějaké pasáže jsou opravdu dobré, ale celkové vyznění nepůsobí až tak monstrózně, jak by si možná příběh zasloužil. ()

diodoros

Určite treba priznať, že film je nevyvážený a treba ho vidieť celý, keďže prvá 1,5 hodina je spočiatku klasické rodinné biblické dobrodružstvo s "tými dobrými" a "tými zlými", pričom "tí zlí" budú potrestaní a "tí dobrí" zachránení. "Tým dobrým" navyše pomáhajú kamenní "Enti" a to jednak pri stavbe lode, ktorá "tých dobrých" zachráni pred celosvetovou potopou a jednak pri záverečnom útoku "tých zlých" na loď, keď sa katastrofa po 90 minútach filmu začne a naplní - tesne po tomto mieste sa väčšina rodinných biblicko-fantasy filmov končí. Aronofského réžiu do tohto bodu prezrádza niekoľko zaujímavých snovo-apokalyptických a úvahových pasáží a jeho vizuálny štýl, ale keby tu film končil, bol by asi za 3*. Po potope a 90 minútach ale prichádza prerozprávanie "stvorenia sveta" (ktoré ma zarazilo do sedačky) a zvyšná psychologická polhodina, ktorá už je typicky "aronofovsky" psychologicky deptajúca. Herecké výkony dobré (Crowe ako vždy vedie), efekty výborné, strih a kamera majstrovské, biblický príbeh prispôsobený (čo doslovných veriacich nepochybne naštve), sčasti fantasy veľkolepá a sčasti depresívna Mansellova hudba perfektná, staroveká atmosféra takmer žiadna - ženy tu chodia v nohaviciach, muži tu chodia v látkových košeliach a kožených kabátoch, ktoré sú síce nahrubo zošité, ale tvarom vyzerajú skoro ako dnešné. Aronofsky si pôvodný biblický(?) príbeh výrazne prispôsobil (najmä v poslednej polhodine, ktorá je celá z jeho hlavy) a pridal ku klasickým biblickým smilstvám, vraždám a zlám aj ekologický prvok o (ne)úcte človeka k prírode, jeho mieste v nej, o povahe človeka samotného a cez postavu Noema a jeho údelu nastoľuje otázku, či by si vôbec záchranu zaslúžil. Postava samotného Noema je tiež prispôsobená, ale inak je to perfektná ukážka starozákonného proroka, ktorý je prísnym otcom rodiny, ktorú miluje a chráni, nenávidí svojich nepriateľov, ktorých nemá problém zabiť a svojho Boha počúva na slovo, nech už mu prikáže čokoľvek - aj keď jeho "príkazy" a "znamenia" sú nejasné a viaczmyselné, čím režisér nastoľuje otázku podmienenosti zjednodušeného a čiernobieleho náboženského zanietenia a toho, čo a kto je vlastne zlo/zlý... Noe je úvahovo a symbolicky obsiahly film na zamyslenie, ktorý sa nespolieha iba na doslovné kopírovanie Biblie, ale otvára vlastné otázky a predkladá myšlienky, ktoré si v danom kontexte mohol dovoliť použiť a ukázať fakt iba Aronofsky a ktorý ako vidno z tunajšieho hodnotenia nie je pre všetkých, ale ktorého filozofická hodnota a "odlišnosť" od ostatných podobne ladených filmov je nezanedbateľná. ()

Mitisko

Možno film nieje na 4* ale posolstvo ktoré obsahuje je na 5* . Inak celkom zaujmavé aj keď trošku dosť pritiahnuté za vlasy ()

Zodiak455

Na mne to dojem neudělalo a dodívat se na ten film pro mě nebylo nijak zábavné lépe řečeno velmi nudné.Ale 1* za Russella. ()

Oonika

Původně jsem si myslela, že to nebude nic pro mě, ale následovalo milé překvapení. Trochu jsem měla strach, že to bude celé takové divné jako Fontána, ale až na malé detaily mi to přišlo vcelku přirozené, ba naopak, některé věci Aronofsky fakt vychytal. Pěkně se na to koukalo, nenudila jsem se ani chvíli. ()

Skautka

Až se divím těmto aktuálním 59% ohodnoceného filmu. Je to zpracované dobře. Velice dobře. Líbí se mi filmové obsazení. Herce, které dobře znám a jsou mému oku oblíbeni i jejich herecké nadání. Jde tu ale o příběh. Dobro vs. Zlo. Bůh vs. člověk. A láska vs. víra. Ta poslední a zároveň nejsilnější kombinace tu hrála obrovskou roli. Protože to versus by tam ani být nemělo. Hranice mezi láskou a vírou je tenká. To už je ale o spekulaci a to mě baví :). Příběh všichni jistě dobře známe. Noeha, jeho víru, znamení od boha, zvířata na palubu, povodeň, nový život a začátek. Ale co to kolem? Manželka, děti, lidé a andělé. To všechno co tam bylo "přidáno" bylo tak dobře zkombinované, že vám to celých stotřicetosm minut běhalo po zádech jako mráz a vysoké napětí. A příběh jak Bůh svět stvořil? Kombinace stvoření s evolucí se mi velice líbila. A zde vidím ten vysvětlený otazník, proč 59%. Je to víra. Lidé naprostí ateisté co jakštakš ví něco málo o tomhle příběhu dají dvě hvězdičky ne za herecké výkony, ale za jejich víru a přesvědčení. Já dávám čtyři za výbornej nápad, herecké obsazení a jejich výkon a za samotný Noahův příběh. :) ()

danny_21

Zpátky ke kořenům - mnou nedočkavě vyhlížený snímek, i když kvůli režisérovi i trochu s obavami, přesto dopadl nad očekávání dobře a já byl tou biblickou záchranou potěšen. Vizuál zajímavý, časosběrné sekvence dechberoucí, herecky standartní Gladiátor, přesto musím vyzvdvihnout Jennifer, která mi svým nefalšovaným rozhorčením a zoufalstvím při proslovu k Noemu na arše o nenávistí a spravedlnosti úplně vyrazila dech. Takže jsem rád, že můžu říct. že Darren umi, i když baletní kus a Rajská fontána byly šílenosti, které mi nic neříkali. Noe, i když nejsem bůhvíjaký příznivce Bible, ode mě dostává 75 %. ()

vikino1

Pokud by někoho zajímalo, co to nebohého Noeho potkalo, že mu hrklo v kuli a chtěl všechny zavraždit i s těmama miminkama, tak at se podívá na Pandorum. Je to sice úplně jiný žánr, ale ve finále je to skoro stejný, daleko líp zpracovaný film na stejnou tématiku. A to v Pandorum nemusí běhat ani transformeři křížení s Enty při obraně Sionu... Bohužel, tento vykradenej mix největších blockbusterů uplynulých let, je to nejzajímavější, co se ve filmu děje. Navíc je to kolem půlky filmu, takže závěrečných 45 minut marně čekáte, že se tam stane ještě aspon něco.. Jenže Derrren nám z epického fantasy po bitvě spojené s potopou naservíruje rodinné drama v níž se řeší, zda by si stvořitel přál, aby se lidstvo zachránilo incestem adoptované sestry s Noemovým synem, či nikoliv. To už je nuda. A úplnej závěr, to už je jen agitka na Greenpeace. ()

ER

Biblické příběhy přináší mnohdy kontroverzní názory na tu či onu podstatu příběhu. Vždyť i samotný život je plný protikladů,ale ty se (naštěstí) dokáží přitahovat. Neustálý střet dává vzniknout novým myšlenkám a směřuje lidstvo dál. I Noe řeší takováto témata a tudíž nemůžeme očekávat jen kladný či záporný charakter,ale spíše postavu,řešící zásadní dilemata bez ohledu, jak se naplní. A v tom je největší síla tohoto zpracování. ()

HonzaMag

Po masivní kampani, kde se to jen hemží výrazy tipu "Spektakulární, neuvěřitelný apod.", mohu pouze suše konstatovat, že se jedná spíše o "mnoho povyku pro nic" ... ()

Sophia

Já osobně, jsem byla ze zpracování, hereckého obsazení nadšena ( zbožňuji Russella i jeho dabéra). Jako nefanatickou, ale přesto věřící, mě příběh oslovil a přesto, že byly sem tam chvíle, kdy jsem si říkala "Proč?", jsem většinu času bez hnutí seděla a hltala každou minutu. Já jsem spokojena :) ()

Aleix

Ještěže jsem na to nešel do kina.Jediný zážitek ,kterej bych si odnesl by bylo přidušení popkornem a otlačená řiť. ()

RajAthen

Russell Crowe jako Noe, dříve bych se tomu zasmál jako vtipu a dnes je to bohapustou realitou. Zarostlý Noe rváčského vzezření zachraňuje lidstvo, tedy spíše živočišstvo... Vyjma obsazení mě překvapila poměrně nízká kvalita triků, když na to nemám, tak to nedělám. Co Noeho zahraňuje od zkázy a utonutí je druhá polovina filmu, kdy se z našeho rváčského protagonisty vyklube fanatismem zmítaný otec, který chce naplnit svou misi. Svěšení rukou v klín a potutelné broušení nožíků z Boží vůle z mého pohledu uděluje poměrně trefnou lekci o náboženství. Pokud si však myslíte, že by mohlo dojít k dramatu, pak těžko - lidstvo přeci muselo tento film natočit, proto i Noe dojde svého poznání. Přesto je zajímavé, že v jistých momentech jsem skoro držel palce "zlému" králi, jelikož pokud domyslíte věci do důsledků, je i on tragickým hrdinou svého lidu - jen se zkrátka narodil ve špatné kolébce. Jinak škoda šupinatého psa, ten by se dnes jistě hodil... ()

Pajaindian

Moc rád a s nadšením jsem shlédl tento kousek. Byl netradičně pojatý, ale mile mne to překvapilo jako kompaktní celek. Užil jsem si to a rád se podívám znovu, ale už asi ne v kině, nýbrž doma ;-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu