Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

create

Tento film mě neskutečně zklamal, jako věřící jsem se těšil na pohled na archu, toho jsem se sice dočkal, samozřejmě jsem nečekal, že film bude točený přesně podle Bible, a že tam budou věci, který se na úkor přesností s Biblí budou lišit, aby diváka zaujaly. Ale vážně jsem nečekal, že to bude až taková slátanina! To že tam nebyl ani přesný počet lidí, co na archu vstoupili a že se jim na palubu vloupal černej pasažér, bych ještě překousnul, ale to, že stvoření spojili s evoluční teorií a že z padlých andělů, lépe řečeno démonů udělaj ty hodný a Bůh je ten špatnej, co všechny nemilosrdně trestá. A aby toho nebylo dost, tak ony ty kamenný "cosi" ještě pomáhají stavět Noemovi a jeho rodině archu, tak to promiňte, ale to už vážně ne, to je na mě moc! A konec to završil ještě krásným dramatem, kde vlastně z Noema udělali někoho, kdo vlastně nevěděl co se vůbec děje a ještě chtěl svojí rodinu pozabíjet. Filmu dávám 2/5 a to jen za efekty a herecký výkony, Russell Crowe a Emma Watson svojí roli ztvárnili na jedničku s hvězdičkou. ()

MrBrightside

Mám pár otázok týkajúcich sa ľudskej reprodukcie v biblických príbehoch... Odhliadnuc od toho, Aronofsky má na mňa stále rovnaký efekt ako doteraz - bola som nadšená z detailov a celkovej vizuálnej stránky a zároveň som sa dobrú polovicu filmu cítila sakra nepríjemne. Musím si to pozrieť znovu. ()

Nikol10

Velmi zvláštní pojetí,ale to se dá od Aronofskyho čekat. Kdo čekal katastrofický film,super akční,tak bude zklamán. Mi se právě toto pojetí líbilo,jako psychologické drama, líčící výjevy z bible, v pozadí s velkou potopou. Herecké obsazení bylo výborné. Obzvlášť Emma Hermiona potěšila. Ale dávám pouze 4 hvězdičky,poněvadž zobrazení padlých andělů jako kamenných transformerů,mi přišlo dost přes čáru a některé scénky taky. ()

dannyd14

Kategória filmu, ktorý má viac tvárí s dlhými odstupmi. Raz uvidíme katastrofickú drámu v znamení skazy (o to tu má predsa ísť), potom boj o prežitie a jednak aj niečo nadprirodzené. Postavy zapadli do deja ako uliate, kamera príjemná, len scenár by to chcelo viac vypíliť. ()

Diable128

Vyrazil jsem na tento film do kina, aniž bych o něm měl nějaké informace. Po zhlédnutí prvních pár minut, a zjištění hereckého obsazení, jsem očekával nadprůměrnou podívanou. Bohužel, zbytek filmu nenaplnil mé očekávání. Hlavní příčinu vidím v nerozvinutí filmu do určitého žánru. Buď z toho měli udělat drama, tedy přidat více emociálních scén, nebo z toho měl být akční film - více soubojů, případně například problémy s naložením zvířat. Takhle je to ode všeho trochu, ale nic dotažené do konce. A proto je z toho ve finále celkem nudná podívaná, ačkoliv se herci svých rolí zhostili na jedničku :)) Závěr: jednou se podívat a dost :)) ()

DavidWebb

Mňa osobne skôr prekvapili reakcie, rozhorčenie a hodnotenia, ako film samotný. Tí, ktorí majú záujem o spracovanú tému, by mali byť sklamaní skôr v prípade, keď by Aronofsky natočil po 20-krát to isté len s inými hercami. Nevadí mi, že to nie je príbeh presne podľa Biblie, práve režisérov inovatívny prístup v ponímaní Noeho kariéry je to, čo má diváka prilákať - čím nemyslím vnucovať mu svoj pohľad/názor. Ale on má nárok na ten svoj vlastný a vďaka talentu a peniazom ho môže odprezentovať verejnosti, a tá má zasa nárok na svoj názor... a tak stále dookola. Ide o to, že je to film. Chcete pravdu? Počkajte si na smrť. Najviac ma na snímku zaujala rejžova "odchýlka" v zmysle že Boh mal v úmysle vyhladiť úplne všetkých ľudí - Noaha a jeho rodinu včítane (mali dožiť a zomrieť ako poslední ľudia na zemi) - to je azda najväčším rozporom s príbehom v Biblii. Bez ohľadu nato sa mi Noe páčil, napriek svojej dĺžke mi to rýchlo ubehlo a kľudne si to pozriem aj druhýkrát. Herecké výkony ťip-ťop, skrátka za seba čisté 4 ester. ()

LakiyL

Darren, Darren.... čo sa to porobilo? Tlaky štúdia? Alebo si nám nejako nápadovo vyprchal? Tvoj najslabší film. Aj majster tesár sa niekedy utne, Noemu pomáhali obri takže si žiadne zranenie neprivodil, ale ja ako divák som sa mierne zranil :D Najlepšie z celého filmu jednoznačne sekvencia vzniku sveta.Nabudúce sa dúfam dočkám niečo menej epickejšieho, no v štýle na aký som od Aronofskeho zvyknutý. ()

Zl0

Tak ako mi Noe liezol na nervy, tak bol celý film geniálny. Úplne perfektné rozprávanie, hudobný doprovod a doplnenie príbehu o potope ďalšími vymyslenými časťami. Ešte aj podať úplne nudný príbeh typu "bude pršať, postav loď" takým spôsobom že je to moderný fantastický film so všetkým čo k tomu patrí... proste pre mňa asi prekvapenie roka. ()

Alergius

Postapokalyptická fantasy telenovela, která je zakončená Happyendem s duhou na obloze a incestem v očekávání. Chyběli už jenom jednorožci. Každopádně vizuálně pěkné, nicméně špatné herecké výkony (obvzláště Emma - pěkná holka, ale herecky nic - kdekoliv hrála, vždycky byla nejslabší článek) a fakt stupidní scénář to srazily. ()

Evushe

Vůbec se mi nechce věřit, že tento film natočil autor snímků Černá labuť nebo Requiem za sen! Strašně mi vadilo nelogické chování postav, nesmyslné dialogy a tak vůbec. A ta zvířata tam taky mohla hrát větší roli! ()

goodnic

Jsem ve třetině filmu a zatím je to nechutná veganská propaganda. // Taťka Noah trpí bludy a vypadá to, že se chystá vyvraždit rodinu. // Těhotenský test? WTF? // Už to začíná, jako první popravíme novorozeně! // Že by double kill? // Jen jsem nepochopil, jestli se ten svět spláchnul a byl stejnej jako předtím nebo se stejně jako v Minecraftu vygenerovala nová mapa? // A nakonec se bůh udělal a všechny pocákala duha... ()

Neuge

Mnozí filmu vytýkají jakousi žánrovou nesourodost - souhlasím. Mnozí filmu vytýkají přílišné ekogreenpeace "poselství" - souhlasím. Mnozí chválí vizuál a herecké výkony - souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. Prví část pro mě byla dostatečně epická a neshledávám v ní žádný větší problém. Ta komornější dramatická část sice má své chvilky, ale i když se nám Crowe snaží opravdu intenzivně vsugerovat definitivnost svých rozhodnutí, stejně všichni tušíme (vlastně víme), jak to všechno asi skončí. Nechci asi nejznámějšímu Biblickému příběhu vytýkat jeho předvídatelnost, ale myslím, že by se stopáž druhé části dala využít přece jen trošku produktivněji. U mě to fungovalo jen chvílemi. ()

filthy.man

tři hvězdy a to jedna je za zpracování 7 dnů během kterých Bůh stvořil svět. krásně vykreslený velký třesk a evoluce jako taková. od režiséra jako je D. Aronofsky bych čekal daleko víc. ()

Bastinka

na tohle moc nejsem=>BUH...ale tohle neni vubec spatny....a uprimne me to vedlo k zamysleni....takze kdo chce at se kukne..kazdopadne efekty fakt dobry a Russell a Hopkins...no proste 4* ()

The7Miki

Dobrá podívaná, super efekty, slušný příběh. Nevím co jsem od toho čekal a ani pořádné nevím co si o tom po shlédnutí myslím. Russell Crowe je dobrý jako Noe, ale na zbytku postav mi absolutně nezáleželo. Film si tak hezky plyne a nic překvapivého se nestane. Dočkáme se i epické bitky, protože, kdyby prostě Noe v klidu odplaval s archou nebylo by to tak cool. Prostě průměr, nic nového. ()

lakiboy

To vám je taká chobotina! Hovoriace kamene? Prečo? Alebo ešte lepšie, prečo by sme im nedali do rúk železo, nech si ukujú vlastné meče? Úplne v pohode. Nevadí že sme zliezli zo stromov len par generácií dozadu. (neverím, že som to napísal) Emma, prepáč, ale toto si zachrániť nedokázala. ()

seiffs

Kdyby to nebylo tak silene dramaticke a nechteli se na te lodi vsichni vzajemne povrazdit, tak by to byla i dobra fantasy, ale po tom slusnem zacatku mi zustal akorat neprijemny pocit z konce. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu